PDA

View Full Version : کش کردن سایت

majoran
یک شنبه 13 مرداد 1387, 08:28 صبح
سلام من چه طور می تونم همه فایل های سایتم رو تو سیستم کاربر کش کنم که برای دفعات بعدی سرعت بار گزاری سایتم بیشتر بشه

paksar
یک شنبه 13 مرداد 1387, 10:31 صبح
سلام من چه طور می تونم همه فایل های سایتم رو تو سیستم کاربر کش کنم که برای دفعات بعدی سرعت بار گزاری سایتم بیشتر بشه

سلام

هدرشو چند روز گذشته تو همین تاپیک دیدم
سرچ کنی پیداش میکنی.
موفق باشی.

vahid4134
یک شنبه 13 مرداد 1387, 15:58 عصر

منظور شما از cache کردن کدوم فایلها هست؟
apache به صورت خودکار برای فایلهیا عکس و جاوااسکریپت و بقیه فایلها این کار رو انجام میده و بهشون هدرهایی مانند Etag رو میده که باعث میشه که فایلها کش بشن

majoran
یک شنبه 13 مرداد 1387, 16:02 عصر
سایت من چند تا فلش و عکس با پسوند های مختلف داره توجاهای مختلف که سایتم رو لود کردم این اتفاق نیفتاده دوست عزیز نمی دونم چرا کششون نمی کنه

vahid4134
یک شنبه 13 مرداد 1387, 18:01 عصر
از کجا می دونید کش نمیشه؟
بهتره از firefug در قسمت net می تونید مشاهده کنید

majoran
یک شنبه 13 مرداد 1387, 18:07 عصر
من فایل های تمپوریم رو که نگاه می کنم تو سیستم وجود نداره و فلش هام مجدادا باید لود بشن

vahid4134
یک شنبه 13 مرداد 1387, 20:02 عصر
عرض کردن شما بهتره که firebug رو نصب کنید و بعد مشاهده کنید. این فایلها به طور قطع کش خواهند شد. (البته اگر خودتان دستکاری نکرده باشید و یا مثلا با php براشون هدر نفرستاده باشید).
apache به طور پیش فرض برای فایلها (بر اساس آخرین تاریخ ویرایش یک Etag برای فایل تولید می کند). تا زمانی که فایل تغییر نکرده باشد Etag همیشه یک نوع هست. مرورگر وب هر فایلی را که دریافت می کند (البته اگر هدر no-cache برایش ارسال نشده باشد) کش می کند. در درخواستهای بعدی اگر Etag با Etag فایل مربوطه یکی بود که فایل را بارگذاری نمی کند اگر بود بارگذاری می کند. اگر هدر Etag ارسال نشود می تواند بر اساس تاریخ ویرایش کش را انجام دهد
در کل apache این کار رو انجام میده.
شما اگر firefug استفاده کنید نشون میده که کدوم فایلها کش شدند و کدوم نشدند و Etag هر کدوم چی هست