PDA

View Full Version : سوال: طراحی سایت دینامیک

aria17
یک شنبه 13 مرداد 1387, 12:27 عصر
سلام دوستان

من حدود 7 ماه پیش با جوملا آشنا شدم و در این مدت توانستم با این نرم افزار کارهای متفاوتی بکنم.(واقعا قدرتمند است)
اما روزی در یکی از تاپیک های همین بخش مطلبی خواندم که اگر خودم تکنولوژی های توسعه ی وب را یاد بگیرم می توانم هر چه بخواهم را بسازم.خلاصه اینکه به سراغ php رفتم و در حال حاضر هم گام به گام در حال یاد گرفتن آن هستم.(از قبل html و تا حدودی css) را بلد بودم.
اما یک سوال برای من پیش آمده. سایتهای معتبر دنیا هم از cms استفاده می کنند؟ یا اینکه خودشان برای خودشان یک نرم افزار مدیریت محتوا درست کرده اند؟

سوال دیگر:من وقتی در بین سایت های خارجی می گردم اکثر آنها با php درست شده اند.(به غیر از آنهایی که از cms رایگان بهره می برند) ولی در ایران نمونه کارهای شرکتهای طراحی سایت را که می بینم تقریبا همه ی آنها از asp استفاده می کنند.دلیل خاصی دارد؟چرا با اینکه php رایگان است باز هم زیاد مورد استفاده طراحان سایت ایرانی نیست؟

متشکرم

majoran
یک شنبه 13 مرداد 1387, 12:35 عصر
خوب چیزی که معلوم و پر واضح هست اینه که هر سایتی با توجه به نیاز خودش میاد از برنامه نویس های خودش استفاده می کنه و سایت خودش رو پیاده سازی می کنه و این که یه سایت مثل یاهو بیاد از یک پرتال آماده استفاده کنه خیلی مضحک به نظر میرسه دوست عزیز.
خوب یکی از دلایلش اینه که php اپن سورس هست و رایگان .دومیش اینکه کار برای ایرانی اکثرا میرن و ساده ترین راه رو نه بهترین راه رو پیدا می کنند مثلا با دات نت و برنامه های ویژوال خیلی راحت تر از پی اچ پی و کد نویسی ساده میشه برنامه نوشت ولی اصل کار و مغز کار رو اهمیت نمیدند