PDA

View Full Version : عملی با موس

norsmor
یک شنبه 13 مرداد 1387, 19:58 عصر
سلام دوستان میشه بگین چطور میشه یه کاری که انجام میشه رو با کلیک خاتمه داد یعنی با کلیک شروع به کار کنه و با کلیک دوباره تموم بشه؟ممنون
یه سوال دیگه وقتی با موس و تایمر یه عملی انجا میشه بصورت ممتد اگه بخوام تو همون مختصات چیزی چاپ بشه چیکار کنم ممنون

loads
یک شنبه 13 مرداد 1387, 22:37 عصر
من که متوجه نشدم ، بیشتر توضیح بده . این کاری که میگی باید داخل فرم انجام بشه یا خارج اون ؟ روی چه کنترولی باید انجام بشه ، چه رویدادی باید انجام بشه ؟

fidnah
دوشنبه 14 مرداد 1387, 08:58 صبح
سلام دوست عزيز
براي خاتمه كار با كليك كردن كافيه در رويدادform_clickدستور end بنويسي
براي چاپ در دستورات تايمر بايد form.print قرار بدي اگه متوجه نشدي بگو تا بيشتر توضيح بدم

ابوذر محمودی
دوشنبه 14 مرداد 1387, 11:09 صبح
چطور میشه یه کاری که انجام میشه رو با کلیک خاتمه داد یعنی با کلیک شروع به کار کنه و با کلیک دوباره تموم بشه؟برای این کار شما ابتدا باید یک متغیر سراسری از نوع بولین تعریف کنید و سپس در رواید کلیک مربوط به شی مورد نظر کد زیر را قرار دهید

tmp = Not tmp

tmp متغیری از نوع بولین

سپس با دستور IF مقدار درون متغیر را چک کنید و دستورات مورد نظر خود را بر حسب این مقدار بنویسید.

یه سوال دیگه وقتی با موس و تایمر یه عملی انجا میشه بصورت ممتد اگه بخوام تو همون مختصات چیزی چاپ بشه چیکار کنم ممنون
برای این کار نیز 2متغیر سراسری برای نگه داری مختصات تعریف کنید و در رویداد MouseMove فرم یا شی مورد نظر کد زیر را قرار دهید

x1 = X
y1 = Yو درون تایمر نیز کد زیر را قرار دهید :

X1 , Y1 متغیرهایی برای نگه داری مختصات
Form1.CurrentX = x1
Form1.CurrentY = y1
Print "Hi Virus30ya30.amkh! "
اگر با توضیحات متوجه نشدید فایل ضمیمه را دانلود کنید .