PDA

View Full Version : سوال: آیا FCKeditor رایگان است و بدون مشکل در آینده

webman
یک شنبه 13 مرداد 1387, 21:06 عصر
با سلام
دوستان عزیزی که از FCKeditor که واقعا عالیست در وب سایتها استفاده کرده اند به مشکلی که برخورد نکرده اند؟ در سایت fckeditor صحبت از License و خرید آن شده است و اشاره به خرید آن برای استفاده در صفحات وب و یا در نرم افزار کرده است
من از این editor عالی استفاده کردم می خوام مطمئن بشم که مشکلی پیش نمیاد
دوستان راهنمائی کنند و همچنین CKFinder چطور؟ بالاخره استفاده کنیم یا نه؟

esf-kh
یک شنبه 13 مرداد 1387, 23:55 عصر
Fckeditor يك اديتور اپن سورس و رايگان هستش كه مي‌توانيد آنرا از sourceforge.net و همچنين خود سايت اصلي دانلود نماييد . اما قضيه رايگان بودن اين اديتور با اينهمه امكانات چه چيزي هست ؟ اين گروه توسعه دهنده خود اديتور را به صورت رايگان و اپن سورس در اختيار قرار دادند اما بخش الحاقي برنامه Extras! كه يك فايل منيجر پيشرفته و آنلاين مي‌باشد پولي هستش . شما براي استفاده از اين Extras مي‌توانيد اول Fckeditor را دانلود كرده با چم و خم اين اديتور آشنا شويد و سپس اگر خواستيد اين برنامه الحاقي را خريداري نماييد . البته Fckeditor يك file manager ساده در خودش داره . ورژن OEM اون حدود 1390 دلار تعيين قيمت شده‌!

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 00:09 صبح
ولی یه فایل تبلیغ داره درست بالا ادیتوره خیلی هم تو ذوق می زنه ! از کجا میشه اونو حذف کرد کسی می دونه؟

esf-kh
دوشنبه 14 مرداد 1387, 01:20 صبح
ولی یه فایل تبلیغ داره درست بالا ادیتوره خیلی هم تو ذوق می زنه ! از کجا میشه اونو حذف کرد کسی می دونه؟

كجاي اديتور تبليغ داره ؟ من متوجه نشدم . اگر منظورتون دكمه about است خيلي راحت ميشه اون رو برداشت . يا اگر متن از پيش تايپ شده در خود اديتور رو منظورتون هست كه ديگه خوب واضحه . بعد از طراحي متن تايپ شده توسط شما جاي اون متن رو مي‌گيره و يا موقع ويرايش متن خوانده شده از ديتابيس جاي اون مياد . اين يك sample هستش و خيلي راحت ميشه برداشتش

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 10:46 صبح
كجاي اديتور تبليغ داره ؟ من متوجه نشدم . اگر منظورتون دكمه about است خيلي راحت ميشه اون رو برداشت . يا اگر متن از پيش تايپ شده در خود اديتور رو منظورتون هست كه ديگه خوب واضحه . بعد از طراحي متن تايپ شده توسط شما جاي اون متن رو مي‌گيره و يا موقع ويرايش متن خوانده شده از ديتابيس جاي اون مياد . اين يك sample هستش و خيلي راحت ميشه برداشتش

دوست عزیز
به این تصویر یه نگاه بندازید متوجه عرض بنده میشید! می خواستم ببینم اگه کسی حذفش کرده بگه ماهم همون کار بکنیم!

fck من همونیه که دوستان رو همین سایت معرفی کرده بودند!

milade
دوشنبه 14 مرداد 1387, 12:32 عصر
من یه دونه قدیمی دارم
چند زبانه(asp,php,prel و ...)
و چند زبانه(فارسی و 20 30 تا دیگه)
خواستی اپش کنم(قولت نمی دم چون 3 مگه)
بای

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 14:20 عصر
ممنون میشم میلاد جان! البته هر وقت وقت داشتی

فقط میلاد جان این نسخه ای که من دارم با فشرده سازی مشکل داره!! این یکی شما مشکل نداره؟
می دونی که سرعت لود شدن fck وحشتناکه تو ایران! اhtmlerea رو فشرده کردم ولی این یکی رو نتونستم!

milade
دوشنبه 14 مرداد 1387, 14:28 عصر
برای من که خیلی خوبه(چه قدرم)
ولی بی شوخی نمی دونم چون روی سرور تا حالا نگذاشتمش
حالا یه جا معرفی کن که اپش کنم(اگه تونستم)
بای

webman
دوشنبه 14 مرداد 1387, 16:19 عصر
دوستان سلام، همانطور که دوستمون گفتند fckeditor رایگان و open source هست.این editor تحت سه open source license یعنی GPL,LGPL,MPL توزیع میشود اینها licenseهای سه گانه copyleft در مقابل copyright هستند مثلا در GPL اینگونه مطرح شده که هیچ کسی در استفاده از نرم افزار نبایستی محدود شود منظور نرم افزار تحت GPL است، استفاده از نرم افزار،دادن آن به دیگران ،تغییر دادن آن به عبارتی اینگونه نرم افزارها free software میباشند یعنی رایگان. اما بسیاری از شرکتها و محصولات نمیتوانند با توجه به قوانین open source از اینگونه نرم افزارها استفاده کنند پس یک license تجاری به نام CDL عرضه شده که شرکتها بتوانند از نرم افزار open source در محصول تجاری خود استفاده کنند البته با خریدن licence آن نرم افزار .در سایت fckeditor به این موارد اشاره شده است اما CKFinder رایگان نیست.
با تشکر از دوستان

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 18:42 عصر
برای من که خیلی خوبه(چه قدرم)
ولی بی شوخی نمی دونم چون روی سرور تا حالا نگذاشتمش
حالا یه جا معرفی کن که اپش کنم(اگه تونستم)
بای

سلام
fck من هم رو لوکال تبلیغی نداره ! رو هاست که می زاری مشکلات آغاز می شه

تبلیغ و سرعت لود پایین و ....

فکر کنم یه لینکی یه جایی داره که باید حذفش کرد تو فایل های جاوا اسکریپت! شاید هم لینک همراه اون دی ال ال است.

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 18:45 عصر
دوستان سلام، همانطور که دوستمون گفتند fckeditor رایگان و open source هست.این editor تحت سه open source license یعنی GPL,LGPL,MPL توزیع میشود اینها licenseهای سه گانه copyleft در مقابل copyright هستند مثلا در GPL اینگونه مطرح شده که هیچ کسی در استفاده از نرم افزار نبایستی محدود شود منظور نرم افزار تحت GPL است، استفاده از نرم افزار،دادن آن به دیگران ،تغییر دادن آن به عبارتی اینگونه نرم افزارها free software میباشند یعنی رایگان. اما بسیاری از شرکتها و محصولات نمیتوانند با توجه به قوانین open source از اینگونه نرم افزارها استفاده کنند پس یک license تجاری به نام CDL عرضه شده که شرکتها بتوانند از نرم افزار open source در محصول تجاری خود استفاده کنند البته با خریدن licence آن نرم افزار .در سایت fckeditor به این موارد اشاره شده است اما CKFinder رایگان نیست.
با تشکر از دوستان

البته فکر نکنم fck پولی باشه! ولی

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 18:48 عصر
با تشکر از دوستان

البته فکر نکنم fck پولی باشه! شاید هم این نسخه ای که ما از sourcefrog گرفتیم کرک شده اشه! چیزی جالبی هم نیست که ارزششو داشته باشه پولی براش پرداخت کنی! اون دی ال ال همراهش هم که از همه بدتره ! از کجا معلوم که توش برنامه جاسوسی نباشه و ...

milade
دوشنبه 14 مرداد 1387, 18:57 عصر
توی ساب دومین سایتم اپش می کنم می تونی بگیری تا چند ساعت دیگه(بد بود نگی چراها!!!)
بای

DotNet_King
دوشنبه 14 مرداد 1387, 19:46 عصر
شرمند مون می کنی میلاد جان!

شما لطف دارید

ممنون

milade
دوشنبه 14 مرداد 1387, 20:05 عصر
سلام
برات اپلودش کردم
بگیــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــرش (http://design.otana.net/free/fckeditor.rar)
فقط یه هفته اونم به خاطر گل روی ماهتون بعدش shift+delete می شه
بای

webman
دوشنبه 14 مرداد 1387, 21:02 عصر
منم شک داشتم که رایگان است پس از مراجعه به سایت fckeditor و مطالعه بخش license متوجه شدم رایگان است ولی ckfinder که filemanger میباشد و به fckeditorاضافه می شود رایگان نیست با توجه به سایر html editor ها فکر میکنم خوب باشد قضیه تبلیغات را نمی دانم دوستان دیگر اگر اطلاعی دارند لطف کنند توضیحی بدهند.

mamizadeh
سه شنبه 15 مرداد 1387, 10:56 صبح
please look at the
Free Tex Box (http://freetextbox.com/default.aspx)
کاملا تست شده هستش
کاملا درت کار می کنه
اگه خواستی سورسشم بگیری باید البته که پول بدی

DotNet_King
سه شنبه 15 مرداد 1387, 13:55 عصر
please look at the
Free Tex Box (http://freetextbox.com/default.aspx)
کاملا تست شده هستش
کاملا درت کار می کنه
اگه خواستی سورسشم بگیری باید البته که پول بدی

شما نداری کرک شدشو ! بزاری ما هم استفاده کنیم هم شما رو دعا کنیم!:لبخندساده:

webman
سه شنبه 15 مرداد 1387, 14:23 عصر
با سلام سوال را مطرح کردم که از نظرات دوستان هم استفاده کنیم و خودم هم دنبالش بودم . editorهای مختلفی را از طریق سایتشان بررسی کردم البته هر یک از دوستان که با editorی کار کرده و با توجه به رفع نیازش از آن راضی بودند همان editor را پیشنهاد میکنند مثلا FreeTextBox خوب است ولی اگر تمام امکاناتش را بخواهید باید نسخه pro آنرا بخرید یا امکانی که من نیاز داشتم و آن داشتن قابلیت انتخاب LTRو RTL در منوی خود editorبود که در بعضی متون نیاز است که freetextbox نداشت
یا WYSIWYGEditor یک ادیتور خوب است ولی رایگان نیست .tinymce خوب است با قابلیت های زیاد و همچنین FCKeditor که خوب است با قابلیت های فراوان و رایگان است ولی طبق گفته دوستمون DotNet King در بالای آن یک تبلیغ ظاهر میشود که در صورت وجود آن میتواند یک ایراد باشد ولی من از امکاناتش بسیار راضی بودم فقط راه اندازی آن کمی دردسر داشت که در froum مطالب خوبی درباره آن هست
دوستان نظرات خود را بازگو کنند تا کمکی برای سایرین در انتخاب یک editor مناسب باشد

milade
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 08:16 صبح
شما نداری کرک شدشو ! بزاری ما هم استفاده کنیم هم شما رو دعا کنیم!:لبخندساده:
دارم من البته به صورت dll
خواستی اپ کنم
بای

cache_overflow
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 10:21 صبح
دوستان،
من می خواهم یک صفحه weblog ایجاد کنم. هم عکس و هم متن داره. می تونین راهنمایی کنین که fckeditor بهتره یا freetextbox ؟

merlin_vista
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 10:39 صبح
اگه امكانات بيشتر و يه چيز دست و حسابي ميخواهي fckeditor .

اگه اون چيزي كه ميخواهي درست كني زياد نميخواهي كاربر قدرت مانور داشته باشه freetextbox

پيشنهاد من fckeditor است . تنها مشكلي كه داره سنگيني لود اون است كه اونم با سفارشي كردن درست ميشه ...

cache_overflow
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 10:43 صبح
اگه اون چيزي كه ميخواهي درست كني زياد نميخواهي كاربر قدرت مانور داشته باشه freetextbox

میشه لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدی؟

merlin_vista
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 10:57 صبح
میشه لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدی؟

خوب اين كه يه چيز گويا هست . :چشمک:

امكانات freetextbox نسبت به fckeditor خيلي كمتر هست و به همين دليل قدرت مانور كمي داره .

ولي همين امكاناتي را هم كه freetextbox داره . در بسياري از موارد پاسخ گوي نياز شما است .

cache_overflow
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 11:13 صبح
خیلی ممنون. پس احتمالا free textbox برای کاری که من می خواهم انجام بدهم کافی می باشد.

DotNet_King
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 12:17 عصر
اگه امكانات بيشتر و يه چيز دست و حسابي ميخواهي fckeditor .

پيشنهاد من fckeditor است . تنها مشكلي كه داره سنگيني لود اون است كه اونم با سفارشي كردن درست ميشه ...

merlin عزیز
میشه راجع به سفارشی کردن fck توضیحاتی بدید. من تو فایل کانفیگش خیلی چیزاشو حذف کردم ولی بازم سرعت لودش دو سه برابر کمتر از htmlarea است. واقعا این fck معضلیه برام! با الگوریتم ها فشرده سازی هم که اصلا جواب نمی ده! بر عکس htmlarea .شما از روش دیگه این کار رو (سفارشی سازی) کردید؟ ممنون میشم بگید چی کار کردید

merlin_vista
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 13:52 عصر
من توي اين وب سايت استفاده كردم . بر عضو بشو وببين سرعتش خوبه . اگه خوب بود بگو كه كانفيگ اش را بگزارم .

www.AsanDownload.info

payam_igi
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 23:23 عصر
سلام.FCKeditor را بايد چه از كجا گرفت و چه شكلي مي شه توي يه پروژه C# استفاده كرد؟

milade
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 06:41 صبح
سلام.FCKeditor را بايد چه از كجا گرفت
سلام
http://www.barnamenevis.org/forum/showpost.php?p=566636&postcount=15

چه شكلي مي شه توي يه پروژه C# استفاده كرد؟
یه صفحه سادست که باید ادرسش رو بدی
بای

webman
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 11:24 صبح
بهترین مکان برای دریافت fckeditor از خود سایت www.fckeditor.net (http://www.fckeditor.net) می باشد با تمام راهنماییها ی لازم و
بهترین راهنمای نصب در این forum
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=46843&highlight=fckeditor است
دوستان در این تاپیک مسائل فراوانی را درباره fckeditor بحث کرده اند

milade
جمعه 18 مرداد 1387, 07:11 صبح
بهترین مکان برای دریافت fckeditor از خود سایت www.fckeditor.net (http://www.fckeditor.net/) می باشد
سلام
فکر می کنیدچرا این تایپیک ایجاد شده ؟؟
جواب : برای حذف اگهی هایی که وجود داره که خودشون می زارن
بای

DotNet_King
جمعه 18 مرداد 1387, 09:07 صبح
سلام
فکر می کنیدچرا این تایپیک ایجاد شده ؟؟
جواب : برای حذف اگهی هایی که وجود داره که خودشون می زارن
بای

کاملا موافقم
دوستان لطفا از بحث منحرف نشید بلکه بشه این آگهی رو حذف کرد! ادیتور fck آقای مرلین ویستای عزیز این مشکل تبلیغ رو نداشت ولی بازم دو دقیقه طول کشید تا بیاد بالا!
دوست من میشه این ادیتورتون رو آپ کنید ما هم استفاده کنیم!

کسی مثله همین ادیتوری که رو برنامه نویس نصبه رو نداره؟واقعا از همه لحاظ عالیه! :تشویق:

webman
جمعه 18 مرداد 1387, 15:41 عصر
هدف از ایجاد این تاپیک رایگان بودن یا نبودن fckeditor بود که بسیاری از دوستان برای انجام پروژه های خود نیاز به یک editor پیدا می کنند ،تکلیف رایگان بودن که مشخص شد و اما مشکلاتی که در کار با fckeditor با آن برخورد می کنیم موضوع بسیار خوبیست که کاملا با آن موافقم که بحث شود همین قضیه کند بودن و تبلیغات و آگهی ها لطفا دوستان محبت کنند اگر اطلاع دارند وارد بحث شوند مطمئنا همه از این موضوع نفع خواهند برد
با تشکر