PDA

View Full Version : سوال: اتصال کریستال ریپورت 10 به اکسس پسورد دار 2003

y.saied
یک شنبه 13 مرداد 1387, 22:12 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید

من با اکسس 2003 کار میکنم و بر روی بانک اطلاعاتی پسورد گذاشتم .

حالا میخوام با کریستال ریپورت 10 و با استفاده از گزینه ADO گزارشگیری کنم ولی موقع ارتباط دادن کریستال به اکسس خطا میده و نمیتونم کار کنم .

ولی هنگامی که پسورد رو حذف میکنم ارتباط دادن بخوبی انجام میشه .

اگه کمکم کنین ممنون میشم

حسین علوی
یک شنبه 13 مرداد 1387, 23:45 عصر
سلام دوست عزیز
قبلا منم یک همچین مشکلی رو داشتم و اینطور حلش کردم(نمیدونم واقعا راه منطقی هست یا نه؟)
مشابه بانک اصلی پسورد دار یک بانک طراحی کن که پسورد نداشته باشه و گزارشتو (کریستال ریپورت)براساس این بانک بدون پسورد بساز(در این بانک جدید چیزی ذخیره نمیشه فقط نقش واسطه رو داره)
حالا توی برنامه بانک پسورد دار رو باز کن و رکورد ستها رو به کریستال ریپورت بفرست مشکل حل میشه.

amirzazadeh
دوشنبه 14 مرداد 1387, 11:16 صبح
با عرض سلام و خسته نباشید

من با اکسس 2003 کار میکنم و بر روی بانک اطلاعاتی پسورد گذاشتم .

حالا میخوام با کریستال ریپورت 10 و با استفاده از گزینه ADO گزارشگیری کنم ولی موقع ارتباط دادن کریستال به اکسس خطا میده و نمیتونم کار کنم .

ولی هنگامی که پسورد رو حذف میکنم ارتباط دادن بخوبی انجام میشه .

اگه کمکم کنین ممنون میشم

دوست من روي پروژه راست كليك كن وپروپرتي وبعد setting رو انتخاب كن حالا value كانكشن استرينگ رو كپي كن وعينا در كانكشن گزارشت قراربده .
..........................
موفق باشيد

amirzazadeh
سه شنبه 15 مرداد 1387, 07:38 صبح
دوس من فرض ميكنيم ديتا بيس شما اسمش totia ,و پسورد اون123 هست بنابر اين كانكشن شما بايد در قسمت setting پروژه بايد چيزي شبيه به اين باشه:

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=c:\Program Files\totia.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=123"حالا وقتي ميخواهي براي فرمي كه ريپورت شما در اون قرار داره كانكشن تعريف كني بايد به اين شكل باشه

Dim con1 As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=c:\Program Files\totia.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=123")از تصوير هم مينوني كمك بگيري
...............................
موفق باشيد.

y.saied
سه شنبه 15 مرداد 1387, 17:38 عصر
دوس من فرض ميكنيم ديتا بيس شما اسمش totia ,و پسورد اون123 هست بنابر اين كانكشن شما بايد در قسمت setting پروژه بايد چيزي شبيه به اين باشه:

"Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=c:\Program Files\totia.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=123"حالا وقتي ميخواهي براي فرمي كه ريپورت شما در اون قرار داره كانكشن تعريف كني بايد به اين شكل باشه

Dim con1 As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=c:\Program Files\totia.mdb;Persist Security Info=True;Jet OLEDB:Database Password=123")از تصوير هم مينوني كمك بگيري
...............................
موفق باشيد.

منظورت اینه که اول : گزارش رو با فایل اکسس بدون پسورد ایجاد و طراحی کنم و سپس با کدنویسی دستورات رو به کریستال بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amirzazadeh
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 08:10 صبح
منظورت اینه که اول : گزارش رو با فایل اکسس بدون پسورد ایجاد و طراحی کنم و سپس با کدنویسی دستورات رو به کریستال بدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيز همينطوره شما براي نشون دادن گزارشتون بايد اونها رو به كريستال ارسال كنين
از كد نمونه زير ميتوني استفاده كني.(كد هاي قرمز به ترتيب كانكشن ، ديتا اداپتور،ديتا ست و نهايتا خود گزارشه)
........................
موفق باشيد

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim con As New OleDbConnection("Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=C:\Documents and Settings\am\Desktop\db11.mdb")
Dim dap As New OleDbDataAdapter("SELECT * FROM Table1 ", con)
Dim dst As New DataSet
Dim opr As New CrystalReport1
con.Open()
dap.Fill(dst, "table1")
con.Close()
opr.SetDataSource(dst)
Form2.CrystalReportViewer1.ReportSource = opr
' opr.PrintToPrinter(1, True, 1, 1)
Form2.Show()
End Sub

y.saied
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 11:47 صبح
جناب amirzazadeh (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=47888) عزيز :

من تو اين يه مورد كاملاً هنگ كردم ......... اگه ممكنه اين مشكل من و با مثال برام حل كن

نام بانك اطلاعاتي اكسس من كه با ورژن 2003 كار كردم : NDT
با ويژال بيسيك و با استفاده از Adodc كار ميكنم
بر روي فايل اكسس پسورد گذاشتم

حالا ميخوام با استفاده از كريستال ريپورت 10 و از قسمت Database Expert گزينه OLE DB - ADO را انتخاب كرده و گزارش مورد نظرم رو طراحي كنم .

توضيح اينكه من تو طراحي و ارتباط دستي كريستال به اكسس2003 موندم

amirzazadeh
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 12:15 عصر
اگر امکانش هست فایلتو رو آپلود کن .(البته به همراه دیتا بیس)
..................................
با تشکر

y.saied
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 14:06 عصر
لطفاً ضميمه رو ببينيد