PDA

View Full Version : backup,backup,backup,backup

morika
دوشنبه 14 مرداد 1387, 11:21 صبح
سلام
به خدا خيلي تو سايت گشتم ولي مشكلم حل نشد
من يه بانك با Access دارم كه مي خوام ازش Backup بگيرم به طوريكه هرجا ميخوام بگيره (cd, floppy,hard) و بشه به راحتي اونو تو برنامه بازيابي كرد
راهش اصلا مهم نيست وال خواهش مي كنم اگه ميشه يه جواب كامل بديد
خيلي ممنون.

ابوذر محمودی
دوشنبه 14 مرداد 1387, 11:57 صبح
من یه بار برنامه ای نوشتم که بتونه بک آپ بگیره ، حالا یه توضیحاتی در این مورد می دم تا خودتون بتونید این کار رو بکنید :

1- وقتی که گزینه بک آپ رو می زنید :

1-1 ابتدا برنامه باید اتصال شما رو با پایگاه داده قطع کنه تا اجازه کپی از پایگاه داده به شما داده بشه
1-2 یه کپی از فایل اکسس بگیرید و اونو در پوشه بک آپ برنامه کپی کنید ، بهتره برای نام فایل بک آپ ، تاریخ جاری سیستم رو در نظر بگیرید تا بفهمید که فایل مربوط به چه زمانی باشد.
2-2 اتصال برنامه را با پایگاه داده را مجددا برقرار کنید
* تا اینجا ما یه کپی از پایگاه داده داریم .
2- برگرداندن بک آپ و استفاده آن در برنامه
2-1 ابتدا اتصال برنامه را با پایگاه داده قطع کنید
2-2 فایل پایگاه داده را تغییر نام دهید
2-3 فایل بک آپ مورد نظر را جایگزین پایگاه داده جاری کنید (نام فایل بک آپ حتما همنام با نام فایل اصلی باشد)
3-3 اگر مرحله 3-2 با موفقیت اجرا شد فایل اصلی را که تغییر نام داده بودیم را حذف می کنیم در غیر این صورت مرحله 3-2 را مجدد اجرا می کنیم
3-4 ارتباط برنامه را با پایگاه داده برقرار کنید .

* به طور خلاصه یه کپی از فایل می گیریم و بعد اونو در مواقع ضروری جایگزین فایل اصلی می کنیم
*در هر عمل حتما اتصال برنامه با پایگاه داده رو قطع کنید و در پایان کار دوباره اتصال را برقرار کنید.

البته این یه کار ابتکاری بود که خیلی راحت و کامله که به نظرم کاربردی و سریع هم هست .

xxxxx_xxxxx
دوشنبه 14 مرداد 1387, 13:21 عصر
همه چيش آسونه فقط دستور مرحله 1-1 را لطفا ذكر كنيد. اگر از ADODC استفاده كنيم.

تشكر

morika
دوشنبه 14 مرداد 1387, 15:58 عصر
من یه بار برنامه ای نوشتم که بتونه بک آپ بگیره ، حالا یه توضیحاتی در این مورد می دم تا خودتون بتونید این کار رو بکنید :

1- وقتی که گزینه بک آپ رو می زنید :

1-1 ابتدا برنامه باید اتصال شما رو با پایگاه داده قطع کنه تا اجازه کپی از پایگاه داده به شما داده بشه
1-2 یه کپی از فایل اکسس بگیرید و اونو در پوشه بک آپ برنامه کپی کنید ، بهتره برای نام فایل بک آپ ، تاریخ جاری سیستم رو در نظر بگیرید تا بفهمید که فایل مربوط به چه زمانی باشد.
2-2 اتصال برنامه را با پایگاه داده را مجددا برقرار کنید
* تا اینجا ما یه کپی از پایگاه داده داریم .
2- برگرداندن بک آپ و استفاده آن در برنامه
2-1 ابتدا اتصال برنامه را با پایگاه داده قطع کنید
2-2 فایل پایگاه داده را تغییر نام دهید
2-3 فایل بک آپ مورد نظر را جایگزین پایگاه داده جاری کنید (نام فایل بک آپ حتما همنام با نام فایل اصلی باشد)
3-3 اگر مرحله 3-2 با موفقیت اجرا شد فایل اصلی را که تغییر نام داده بودیم را حذف می کنیم در غیر این صورت مرحله 3-2 را مجدد اجرا می کنیم
3-4 ارتباط برنامه را با پایگاه داده برقرار کنید .

* به طور خلاصه یه کپی از فایل می گیریم و بعد اونو در مواقع ضروری جایگزین فایل اصلی می کنیم
*در هر عمل حتما اتصال برنامه با پایگاه داده رو قطع کنید و در پایان کار دوباره اتصال را برقرار کنید.

البته این یه کار ابتکاری بود که خیلی راحت و کامله که به نظرم کاربردی و سریع هم هست .
دوست عزيز منم اين تئوري رو بلدم لطف كنيد كد يا برنامه اونو بزاريد چون تئوري با كد نويسي خيلي فرق داره البته ازتون ممنونم كه وقت گذاشتيد و توضيح داديد

ali_md110
سه شنبه 15 مرداد 1387, 01:09 صبح
دوست عزیز این یه نمونه هست که با کمی دستکاری میتونی تاریخ رو هم به پشتیبانت اضافه کنی

ali_md110
سه شنبه 15 مرداد 1387, 01:13 صبح
یه نمونه کامل شده با ذخیره تاریخ شمسی رو داشتم اگر پیداش کردم براتون میزارمش