PDA

View Full Version : سوال: سئوالات مهم و فوري در يك پروژه

manzare
دوشنبه 14 مرداد 1387, 11:38 صبح
سلام
من در پروژم يك dbشامل نمونه سئوالات دارم كه ميخوام با استفاده از آنها در هر باركليك يك دكمه يك سري نمونه سئوال
امتحاني (به صورت يك امتحان تستي كامل ) انتخاب و نمايش داده بشه مشكلاتي كه دارم:
1 نميدونم چطوري ميشه از كرسر استفاده كرد تا هر بار يك نمونه امتحان جديد ايجاد بشه و سئوالات زياد تكراري نباشه
2 براي اينكه كاربر بتونه سئوالات را ببينه و جواب بده بهتره از چه روشي استفاده كنم (نظر خودم اينه كه در lable سئوالات
ودر radiobtn جواب ها را ببينه و جواب بده ) در اين روش هم نميدونم با وجود نا مشخص بودن تعداد سئوالات چطوري
اين lable و radiobtnها را توليد كنم
روش بهتر يا راحتتري وجود داره ؟
3 براي همچين برنامه اي اگر بخوام براي چاپ نمونه سئوالات ازfastrport استفاده كنم چطوري بايد نصبش كنم (فقط نميدونم
اسم فايلش چيه )(مثلا براي quiqrprt گفته شده بود در شاخه Bin دلفي به دنبال فايل dclqrt70.Bpl بگرد و نصب کن.(براي
Delphi 7.0) دنبال همچين ادرسي ام
4 براي برگزاري همچين امتحاني بايد از تايمر استفاده كنم چطور ميشه كاري كرد كه با اتمام وقت امتحان كاربر ديگر به صفحه امتحان دسترسي نداشته باشد؟
ممنون ميشم راهنماييم كنيد(اگه لطف كنيد به جاي عبارت سرچ كن از لينك مربوطه استفاده كنيد واقعا عاليه البته اگه ميشهhttp://forum.p30world.com/images/New-smile/N_aggressive%20(45).gif

Hsimple11
دوشنبه 14 مرداد 1387, 11:50 صبح
این انتخاب سوالات بصورت Random صورت میگیرد که میگویید سوالات تکراری نباشند؟

در مورد نمایش از کنترلهای دیتابیس مانند DBEdit استفاده کنید و وقتی به رکورد بعدی می روید چون کنترلها Data-aware هستند خودشان داده ها را از رکورد بعدی نمایش می دهند.

FastReport همراه خود دلفی وجود ندارد و باید آن را تهیه کنید و نصب کنید.

اگر از دیتابیس استفاده میکنید پس از اتمام زمان آزمون ، دیتابیس را Close کنید و فرم آزمون را ببندید.

manzare
سه شنبه 15 مرداد 1387, 09:33 صبح
براي انتخاب سئوالات ميخوام از كرسر استفاده كنم تا در هر آزمون يكسري سئوال با توجه به شرط ها (مثلا سئوال گرامر و از سطح 1 باشد)انتخاب كند و در ازمون بعدي دوباره عينا ان سئوالات تكرار نشود

ميشه راهنماييم كنيد FastReport را از كجا ميتونم تهيه كنم
يك سئوال ديگه:
5 برخي سئوالات مربوط به يك فايل خاص اند(سئوالات Listeningو درك مطلب)هنگام ورود اين سئوالات براي نحوه ي ذخيره سازي دو راه وجود دارد 1)كاربر از طريق opendialogفايل را انتخاب كرده وان را در يك فيلد از نوعblobدر يك جدول ذخيره كند(در اين روش چون من از ديتابيس sqlاستفاده ميكنم اجازه ي استفاده از چنين فيلدي را نميدهدنميدونم چطور اين كار را بكنم؟)
2)كاربر از طريق opendialog فايل را انتخاب كرده وادرس ان را در يك فيلد از نوع ncharنگهداري كند (كد نويسي اين روش را نميدانم)
يك مسئله در ذخيره ي اين سئوالات افزونگي داده است (چطور ميتوانم كاري كنم كه لازم نباشد براي تمامي سئوالات مربوط به يك فايل ,فيلد آدرس در نظر گرفته نشود؟