PDA

View Full Version : سوال: Update خودکار از روی سرور

bfi_2004
دوشنبه 14 مرداد 1387, 14:09 عصر
سلام
من میخوام وقتی ورژن برنامم تغییر میکنی خود برنامه که روی Client است خودکار خودش را از روی سرور Update کنه راهش چیه؟
یه راهی که به نظرم اومده اینه که هر وقت برنامه اجرا میشه اول کلیه فایل هایش را روی Client کپی کنه اما این کار شروع برنامه را کند میکنه.
راستش Copy/paste کردن با کد را هم بلد نیستم.
باتشکر

razavi_university
دوشنبه 14 مرداد 1387, 15:37 عصر
شما باید یه راه ارتباطی بین برنامه کلاینت و برنامه که در سرور است برقرار نمایید. برنامه کلاینت در هر شروع به کار چک می کند که آیا برنامه سرور تغییر کرده است یا خیر. در صورتی که تغییر کرده خود را آپدیت میی کند.
البته این آپدیت بستگی به نوع برنامه شما دارد مثلا برنامه های ویروس یاب که از این روش استفاده می کنند صرفا signature database خودشون رو به روز می کنند.
در برنامه شما چه چیزهایی باید به روز شود؟

Zaparo
دوشنبه 14 مرداد 1387, 22:45 عصر
ClickOnce این امکان رو به شما میده شما میتونید با چند خط کد ساده تست کنید اگه برنامه Update شده بود برنامه بره خودش رو Update کنه اگه نه که هیچی برای اینکار System.Deployment.Application رو ببین

bfi_2004
سه شنبه 15 مرداد 1387, 13:53 عصر
من یه برنامه دارم که هر زمانی ممکنه به خاطر خطاهایی که داره Update می کنمش.
میخوام هر وقت که تغییر کرد این کار اتوماتیک انجام بشه.

در اصل من نیاز به روش کپی کردن یک فایل از روی شبکه به روی کامپیوتر دارم.
با تشکر

m0rteza
سه شنبه 15 مرداد 1387, 17:02 عصر
سلام / در سرور در مسیر برنامتون یک پوشه بنام Update ایجاد کنید و exe جدید رو در اونجا بریزید و از اون واسه اولین بار در کلاینت هاتون استفاده کنید .
خیلی مشخص هست که تاریخ فایل ها و مشخصات فایل ها در مسیر سرور با فایل ها در کلاینت ها یکی هست . حالا اگر برنامه رو update کنید دیگه ویژگی ها برابری نداره و زمان کپی کردن فایل از سرور به کلاینت هست. من خودم واسه یه اتوماسیون این کارو انجام دادم . کپی کردن و پیست کردن هم بگردی پیدا میکنی

m0rteza
سه شنبه 15 مرداد 1387, 17:06 عصر
اها کپی کردن روی شبکه دقیقا مثل کپی کردن عادی هست ولی فقط مسیر متفاوته مثلا
serverName/Filepath

bfi_2004
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 08:15 صبح
اگه زحمتی نیست خواهش میکنم کدش را برام بزارین چون من مبتدی هستم

bfi_2004
شنبه 19 مرداد 1387, 16:08 عصر
لطفا کمکم کنید

sekhavat
جمعه 15 شهریور 1387, 16:52 عصر
با سلام
من تا حالا هر كاري كردم نتونستم برتامه خودم رو آپ ديت كنم.
فرض كنيد كه يك برنامه نوشته ايم كه اعداد دو تا TextBox رو ميگيره و جمع ميكنه ..
حالا اين برنامه رو EXE كرديم و داديم يك نفر داره باهاش كار مي كنه ...
در مرحله بعد مي خواهيم كاري كنيم كه برنامه UpDate شده و بعد از UpDate عمل ضرب انجام دهد ...
بدون اينكه برنامه را با يك فايل EXE جديد عوض كنيم ، چه راه حلي براي UpDate وجود دارد؟؟؟؟
با تشكر