PDA

View Full Version : دانلود نحوه اصول کد نویسی چند لایه ای از رشنال تا ویژوال

mamizadeh
سه شنبه 15 مرداد 1387, 11:23 صبح
با سلام خدمت دوستان عزیزم و اساتید محترم
من یه پروژه ای دستم دارم که می خوام تحلیل و طراحیش کنم البته تحلیلش تازه بعذد از شش ماه تموم شده یک سیستم مدیریت صنعتی بامکانیزم اتوماسیون اداری و مدیریت آرشیو و اتوماسیون صنعتی هستش که در بعضی از موارد هم سیستم نرم افزاری با اتوماسیون صنعتی ادغام شده اینا رو گفتم تا بدونین که موضوع پروژه چی هستش
خوب حالا سوالم:
من می خوام این پروژه رو که تحویل دادم به صورت یک پورتال صنعتی در بیاورم البته واسه خودم به این منظور
دنبال بهترین نحوه تحلیل و بهترین نحوه کد نویسی بودم که بعد از چند روز چشم به یه کتابی افتاد
نحوه اصولی کد نویسی جند لایه ای رو بیان کرده
ولی چند تا مشکل من خودم با DataAccessApplicationBlock واسه کد نویسی می کنم ولی توی یه suloation هم کلاس هام رو می زارم و هم interface برنامه رو ولی این کتاب میگه برای هر یک از لایه ها یه پروژه ای از کلاس تعیین کن ولی باهم دیگه از طریق refrence ربط بده و بعد سه لایه اولی رو ارسال کن به BusinessLogic و بعد اون لایه آخری رو هم که BusinessLogic هستش رو dll کن بده به پروژه ی وبت و بعد استفاده کن البته با AddRefrence
به هر حال طوری پیچونده که پدر آدم در میاد تا اون طوری کد نویسی کنه شاید همون کارا رو من در نصف زمان اون انجام بدم
ولی امااااااااااااااااا
چون کتاب خیلی معروف و معتبری هستش نمیشه حرفا شو نشنیده یا غیر اصوای دونست الان هم نمی دونم چیکار کنم
کتلب رو هم خواستم بزارم ولی حجمش بالاست 14 مگابایته
اسم کتاب رو می دم تو گوگل search کنین
حتما نگاه کنین خیلی ارزشمنده

Apress.Pro.ASP.NET.2.0.E.Commerce.in.C.Sharp.2005. Dec.2006

البته اگه وقت کردم امروز و فردا تو سایتم می زارم (البته اگه وقت کردم)
اساتید محترم اگه لطف کنید بفرمائید که ارزش داره به صورت گفته این کتاب عمل کنم یا به همون نحوه ای که خودم می نویسم عمل کنم
من این مدلی می نویسم

ابیته این سورس نمونه هستش که در رابطه با db دو صفحه هستش ولی میرسونه که منظورم چیه
به کلاس هر صفحه هم دقت کنید که جدا جدا نوشنم

mamizadeh
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 07:20 صبح
با عرض پوزش کسی نیست راهنمایی کنه

ali_kolahdoozan
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 07:37 صبح
شما یک interface باید داشته باشی . یک کلاس اصلی جهت کار با db . کلاسهای مختلف برای پاس مقادیر با کلاس اصلی . و یک BusinessLogic جهت مدیریت و صدا زدن اون کلاسها . به وبلاگ بهروز راد سری بزن روش خوبی توش است . هرچند متد چند لایه سلیقه ای است . اما در مجموعه سلایق من روش بهروز هم قرار گرفت

jaza_sa
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 12:35 عصر
اگر میخواید یک معماری اصولی بنا کنید ، من توصیه میکنم حتما این کتاب رو بخونید
ASP.NET 2.0 Website Programming: Problem - Design - Solution
تو این کتاب معماری 3 لایه ، بهترین نحوه کدنویسی با بیشترین کارایی و همچنین تفاوت استفاده از روش های مختلف بطور کامل توضیح داده شده
فایل ضمیمه هم مربوط به کلاس هایه که نوشته و بد نیست یک نگاهی بهشون بندازید