PDA

View Full Version : یه مشکل کوچک در اجرای دلفی7 در ویندوز ویستا

nasr
سه شنبه 15 مرداد 1387, 10:59 صبح
سلام
من بدون هیچ مشکلی با دلفی 7 در ویستا کار می کنم

فقط مشکلی که دارم اینه که دکمه های Minimize و Maximize و Restore را نداره.

یعنی دلفی فقط یه دکمه Close داره و حتی دلفی را در نوار ابزار پایین هم نشون نمیده که باز هست

ممنون میشم راهنمایی کنید

etedali
سه شنبه 15 مرداد 1387, 11:37 صبح
قبل از اجرا روی دلفی راست کلیک کن و گزینه Run As Administrator را بزن تا دلفی باز بشه احتمالا درست میشه

s.mostafa.rahmani
سه شنبه 15 مرداد 1387, 12:47 عصر
مي‌توني با دلفي 2007 هم كار كني
محيط جديد (البته بدون دات‌نت) با همون امكانات و برنامه‌نويسي دلفي 7 به اضافه يه سري امكانات مفيد مثل سرچ توي VCL و محيط ويرايشگر راحت‌تر و ....
البته يكي دو تا كامپوننتش مثل بعضي از كامپوننتهاي Indy تغيير كردند ولي ميشه گفت 99% برنامه‌ها (100% برنامه‌هايي كه خودم نوشتم) توش به همون شكل سابق كار مي‌كنند.
خيلي عاليه اگه امتحان كنيد حتماً مشتري‌اش مي‌شيد.
در ضمن يه سري ايراداتش هم از بين رفته مثل مشكلات DBGridها و ... و با ويستا هم هيچ مشكلي نداره
:-)

nasr
سه شنبه 15 مرداد 1387, 14:47 عصر
مي‌توني با دلفي 2007 هم كار كني
محيط جديد (البته بدون دات‌نت) با همون امكانات و برنامه‌نويسي دلفي 7 به اضافه يه سري امكانات مفيد مثل سرچ توي VCL و محيط ويرايشگر راحت‌تر و ....
البته يكي دو تا كامپوننتش مثل بعضي از كامپوننتهاي Indy تغيير كردند ولي ميشه گفت 99% برنامه‌ها (100% برنامه‌هايي كه خودم نوشتم) توش به همون شكل سابق كار مي‌كنند.
خيلي عاليه اگه امتحان كنيد حتماً مشتري‌اش مي‌شيد.
در ضمن يه سري ايراداتش هم از بين رفته مثل مشكلات DBGridها و ... و با ويستا هم هيچ مشكلي نداره
:-)

آیا کامپوننتهای دلفی 7 را ساپورت میکنه؟

دنیای دلفی
سه شنبه 15 مرداد 1387, 16:56 عصر
اگر كامپوننتها با سورس باشند معمولا بله .
يك نكته جالب : مي توانيد در تنظيمات Options در بخش IDE ظاهر دلفي 2007 يا 2006 را به صورت دلفي 7 برگردانيد و انرا از حالت محصولات مايكروسافتي خارج كنيد

s.mostafa.rahmani
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 10:30 صبح
يك نكته ديگه اين كه:
من قبلاً با دلفي 7 يك سري برنامه مالتي‌مديا نوشتم و خصوصاً از كامپوننت Media Player دلفي زياد استفاده كردم. وقتي تو ويستا با همون دلفي 7 اون برنامه‌ها رو باز مي‌كنم، سيستم به شدت كند مي‌شه و دلفي هم خيلي سخت كار مي‌كنه ضمن اين كه وقتي برنامه اجرا مي‌شه اكثر وقتها Media Player صدايي رو پخش نمي‌كنه ... اما! اما با دلفي 2007 همون برنامه‌ها رو در ويستا بدون هيچ مشكلي باز و كامپايل مي‌كنم، و وقتي اجرا مي‌شوند هم بدون هيچ مشكلي صداها رو (حتي تو ويستا) پخش مي‌كنند. :-)

etedali
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 13:45 عصر
من قبلاً با دلفي 7 يك سري برنامه مالتي‌مديا نوشتم و خصوصاً از كامپوننت Media Player دلفي زياد استفاده كردم. وقتي تو ويستا با همون دلفي 7 اون برنامه‌ها رو باز مي‌كنم، .
برنامه هایی که با دلفی 7 نوشتید وقتی با دلفی 2007 تو ویستا باز میکنید آیا فونتها مشکلی ندارد؟

nasr
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 08:44 صبح
سلام
من بدون هیچ مشکلی با دلفی 7 در ویستا کار می کنم

فقط مشکلی که دارم اینه که دکمه های Minimize و Maximize و Restore را نداره.

یعنی دلفی فقط یه دکمه Close داره و حتی دلفی را در نوار ابزار پایین هم نشون نمیده که باز هست

ممنون میشم راهنمایی کنید

مشکل من حل نشده ها!!!!!

s.mostafa.rahmani
دوشنبه 21 مرداد 1387, 07:29 صبح
برنامه هایی که با دلفی 7 نوشتید وقتی با دلفی 2007 تو ویستا باز میکنید آیا فونتها مشکلی ندارد؟
نه با فونتها هيچ مشكلي ندارند