PDA

View Full Version : asp.net یاphp؟

star_n
سه شنبه 15 مرداد 1387, 12:00 عصر
من یه مقداری php کار کردم
حالا می خوام ببینم واسه حرفه ای شدن تو طراحی سایت asp.net بهتره یا php؟
دوستانی که آشنایی دارن لطف کنن نظرشونو بگن و مقایسه کنن
ممنون

zfarhad2000
سه شنبه 15 مرداد 1387, 12:10 عصر
فکر کنم اگه یه جستجو تو انجمن می‌کردید 20 - 30 تا تاپیک مشابه پیدا می‌کردید.

afsharm
سه شنبه 15 مرداد 1387, 12:18 عصر
asp.net کمی سنگین است و فکر می‌کنم یادگیری خودش و بدتر از آن زبان سی شارپ برای آن وقت گیرتر از php است. asp.net معمولا به عنوان بخش وب پروژه‌های بزرگ تجاری مورد استفاده قرار می‌گیرد و عمدتا در جاهایی استفاده می‌شود که گرافیک‌های آنچنانی کمتری نیاز است. در ایران پروژه‌های asp.net را بیشتر از طریق اینترانت ارائه می‌دهند و کمتر سایت اینترنتی را با asp.net انجام می‌دهند چون صفحه‌های asp.net بنا به عادت سنگین‌تر نوشته می‌شوند. این نکته را هم فراموش نکنید که سی شارپ (مورد نیاز در asp.net) یک زبان سیستمی است که در مقابل php که اسکریپتی است دست و پا گیرتر می‌باشد.
در مورد php هم تا آنجا که می‌دانم مناسب کارهایی است که بیشتر design لازم دارند تا برنامه نویسی. مثل سایت معرفی یک انتشاراتی یا معرفی محصولات یک کارخانه. سایت‌های php هم معمولا خیلی سبک‌تر و سریع‌تر هستند.
حالا این بستگی به خود شما دارد که با توجه به نیازتان یکی را انتخاب کنید.

امید امرایی
سه شنبه 15 مرداد 1387, 14:23 عصر
PHP رو با ASP.Net مقایسه نمی کنن

هر دو خوب هستند و سرعت اجرای هیچ کدوم کمتر از دیگری نیست
PHP = Interpreter
ASP.Net = Compiler
اون ASP بود و با ASP.Net فرق می کنه . خیلی (یعنی خیلی خیلی زیاد) فرق میکنه.

asp.net
در مورد php هم تا آنجا که می‌دانم مناسب کارهایی است که بیشتر design لازم دارند تا برنامه نویسی

بله دقیقا کاملا بر عکسه

star_n
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 18:28 عصر
می دونم یکیش کامپایلر داره اون یکی مفسر
در ضمن #C بلدم
من می خوام بدونم بیشتر سایت ها با کدوم طراحی می شه؟
بازار کار کدوم بیشتره؟
چون به هر حال asp.net محیط visual رو داره که خیلی قدرتمنده و php چنین محیطی نداره و ...

امید امرایی
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 20:28 عصر
خوب الان دیگه PHP هم محیط Visual داره : Delphi For PHP
و همینطور شکی نیست که PHP درصد بیشتری از سایت ها رو به خودش اختصاص و مهمترین دلیلش هم Open Source بودنه
شما اگه می خواید وارد بازار کار بشید اصلا این طرز تفکر معنی نمیده . برنامه نویس باید همه زبان ها رو بشناسه . غیر از شما با بازار کار مشکل خواهید داشت