PDA

View Full Version : سوال: کمک در باره استفاده از OCX

mehdi_sn1365
سه شنبه 15 مرداد 1387, 16:47 عصر
سلام من در برنامه ام از چند تا OCX استفاه کرده ام مشکلم این جاست که من نمی دونم باید چی کار کنم که وقتی برنامه ام رو به صورت SETUP در سیستمی دیگر نصب میکنم این OCX ها هم نصب شوند و سیستم بتونه اونا رو بشناسه

scarce
سه شنبه 15 مرداد 1387, 17:04 عصر
عزیزم برای اینکار شما باید OCX ها رو کنار برنامه بزارید و در کنار برنامه یک فایل با پسوند
Bat. بزارید مثلا Register.Bat و توش این چیز را رو تایپ در ضمن جایی که نوشته OCXName نام OCX های بکار گرفته شده رو بنویسید. در مثال زیر دو تا OCX بکار رفته شده شما می تونید به تعداد OCX خودتون این کار رو انجام بدید.

ابتدا برنامه notepad را باز کنید و توش این ها رو تایپ کنید.

xcopy /y OCXName.OCX %systemroot%\system32\

xcopy /y OCXName2.OCX %systemroot%\system32\

regsvr32 %systemroot%\system32\OCXName.ocx

regsvr32 %systemroot%\system32\OCXName2.ocx

و با نام Register.Bat ذخیره کنید. زمانی که برنامه رو نصب کردید از کاربر بخواهید بر روی فایل کلیک کند. تا با مشکلی روبرو نشود.

loads
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 00:22 صبح
برنامه های setup ساز خودشون این کار رو انجام میدن ، اصلاً یکی از قابلیتهای مهم این برنامه ها همینه تمام dll ها و ocx های مورد نیاز برنامه رو نصب میکنه . من از setup2go استفاده میکنم اگر پیدا نکردی بگو تا برات بفرستم.

ابوذر محمودی
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 02:10 صبح
سلام من در برنامه ام از چند تا OCX استفاه کرده ام مشکلم این جاست که من نمی دونم باید چی کار کنم که وقتی برنامه ام رو به صورت SETUP در سیستمی دیگر نصب میکنم این OCX ها هم نصب شوند و سیستم بتونه اونا رو بشناسه

دوست عزیز نرم افزار های ست آپ ساز این امکان رو دارند .

می تونید ازWise Installation استفاده کنید هم لینک دانلود و هم آموزش اون در سایت هست و کار با اون هم خیلی راحته.

mehdi_sn1365
پنج شنبه 14 شهریور 1387, 23:59 عصر
دوست عزیز نرم افزار های ست آپ ساز این امکان رو دارند .

می تونید ازWise Installation استفاده کنید هم لینک دانلود و هم آموزش اون در سایت هست و کار با اون هم خیلی راحته.

ابوذر جان امید وارم که حالت خوب باشه ولی من از این نرمافزار Wise Installation هم استفاده کرد م و لی جواب نگرفتم

Und3rzir0
جمعه 15 شهریور 1387, 13:11 عصر
پس همون راهی که در بالا گفته شد بهترینه

.:KeihanCPU:.
جمعه 15 شهریور 1387, 14:19 عصر
نرم افزارهای زیادی هستند که ستاپ واسه پروژه میسازند
بارها بحث شده اگه یه جستجو کنی کلی مطلب به درد بخور پیدا میکنی