PDA

View Full Version : وارد کردن اطلاعات در دو جدول با زدن یک کلید

sasanazizi
سه شنبه 15 مرداد 1387, 19:52 عصر
با سلام
2 تا جدول دارم یکی مشخصات فردی ودیگری عکس فرد ذخیره میشود و یک رابطه یک به یک دارد
حال میخوام از یک WinForm تمام اطلاعات هم از قبیل عکس و اطلاعات شخصی را وارد کنم با زدن یک کلید چطور اطلاعات فردی را در Table خودش و عکس Table عکس ذخیره گردد

رضا جاسبی
سه شنبه 15 مرداد 1387, 21:14 عصر
راههای مختلفی هست. می تونی تو برنامه دو بار command SQL رو فراخونی کنی و دو تا Insert انجام بدی. ولی توصیه می کنم یک Stored Procedure درست کنی و همه اطلاعات لازم رو به اون پاس کنی و در Stored Procedure دو تا Insert رو انجام بدی.
شاید، تاکید می کنم شاید به دلیل اینکه ارتباط یک به یک داری بتونی یک View بسازی و در اون View یک Insert داشته باشی. مطمئن نیستم و می تونی امتحان کنی. البته حتما باید هر دو جدولت یک کلید مشترک داشته باشند که درJoin استفاده می شه.
به هر حال من Stored Procedure رو ترجیح می دم.

ghoroghchian
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 00:31 صبح
دوست من سلام

به هر حال من Stored Procedure رو ترجیح می دم.

به نظر من اگه از Trigger استفاده بشه خیلی بهتره چون هم قابلیت Role Back داره و هم کاملاRelable هست

hdv212
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 01:10 صبح
به نظر من اگه از Trigger استفاده بشه خیلی بهتره چون هم قابلیت Role Back داره و هم کاملاRelable هست
البته راه ایشون درسته، اما راه بهتر اینه که شما دو Insert رو در یک Transaction انجام بدی.

رضا جاسبی
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 01:15 صبح
دوست من سلام

با Triger دقیقا باید چی کار کنیم؟ چون اطلاعات مربوط به مشخصات فردی و عکس رو در برنامه داریم. حالا چه triger ی باید بنویسیم و روی چه جدولی و از چه مدلی؟ ضمن اینکه اطلاعاتمون رو چطوری باید پاس بدیم؟