PDA

View Full Version : سوال: نصب یک OCX

Hsimple11
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 18:25 عصر
با سلام.

من تو برنامم از ActiveX پخش ShockwaveFlash استفاده میکنم. اما همانطور که میدونیم باید در سیستم مقصد OCX مربوط به Micromedia Flash هم نصب شده باشد. میخواستم اینکار را با InstallShield انجام دهم اگر کسی کار کرده ممنون میشم راهنمایی کنید. من از InstallShield 12 استفاده میکنم و میدونم باید یک Component برای این OCX فلش بسازم و اون رو در زیرشاخه System32 قرار دهم اما مشکل من با Register کردن است. آیا چنین OCXهایی خودشان Self-Register اند یا باید رجیسترشان کرد؟

در ضمن میتونم از طریق یک ریسورس از نوع Raw Data یعنی RCDATA هم بسازم و OCXام رو اونجا بذارم و توی یک ResourceStream هم بذارمش و موقع اجرای برنامه اون رو توی دایرکتوری System32 کپی کنم و با ابزار Regsvr32 هم رجیسترش کنم ولی مسلما درست نیست هربار موقع اجرا چنین اتفاقی بیفتد و بهتر است در همان Setup این فایل نصب شود.

با تشکر...

Hamid_PaK
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 18:42 عصر
شما تنها با استفاده از یک statement که از نوع Try, Execpt باشد می توانید از نصب بودن ActiveX مطلع شوید، راه های دیگری هم وجود دارد که از فراخوانی Registry می توانید به نصب بودن آن پی ببرید.

جستجو کنید قبلا بحث شده است.

یا حق ...

Hsimple11
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 19:31 عصر
شما تنها با استفاده از یک statement که از نوع Try, Execpt باشد می توانید از نصب بودن ActiveX مطلع شوید، راه های دیگری هم وجود دارد که از فراخوانی Registry می توانید به نصب بودن آن پی ببرید.

ممنون ولی من قصدم چک کردن نصب با Try/Except نبود ؛ در پست قبلم گفتم که میخوام در مورد رجیستر کردن یه OCX با InstallShield بدونم چون میتونم خودم نصب یا رجیستر کنم.

با تشکر...

Valadi
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 20:19 عصر
با سلام قبلا از ایجاد تاپیک جستجو کن
من خودم به سوال جواب دادم

Hsimple11
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 20:55 عصر
با سلام قبلا از ایجاد تاپیک جستجو کن
من خودم به سوال جواب دادم

مرسی دوست عزیزم ولی من منظورم با InstallShield بود. بله من کد رجیستر کردن یا نصب اون رو میدونم.

Hsimple11
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 21:09 عصر
من فقط از کسانی که با InstallShield یک OCX نصب کرده بودند میخواستم بپرسم روش کاملش چی هست. البته فکر کنم تونستم خودم حلش کنم یک Component ایجاد کردم و OCX ام رو اونجا گذاشتم و برای رجیستر شدنشم در properties Self-Register رو زدم.

فقط 1 سوال آیا همین برای رجیستر کردن کافیه؟

Mahmood_M
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 14:15 عصر
همین برای نصب اون توسط InstallShield کافیه ، اما ممکنه به هر دلیلی اون OCX در ویندوز کاربر مشکل پیدا کنه و یا حذف بشه یا ...
بهتره که با هر بار اجرای برنامه ، نصب بودن اون رو بررسی کنید و اگر نصب نبود خودتون نصبش کنید ( که البته باید اون رو توی یک فایل Resource یا ... نگهداری کنید ) ...

موفق باشید ...