PDA

View Full Version : سوال: روش ارسال و دریافت sms

a.maleki
چهارشنبه 16 مرداد 1387, 20:46 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید به تمامی عزیزان

من می خواستم بدون آیا روشی یا تکنیکی هست که بدون استفاده از web master / Web Service بشه sms های زیادی رو همزمان دریافت و ارسال کرد

ممنون می شم اگه کسی مقاله ای یا مطلبی داره بهم کمک کنه

milade
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 06:44 صبح
با یه مودم اره

reza6384
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:04 صبح
بهتره برای جزئیات بیشتر تالار برنامه نویسی موبایل رو ببینید.

a.maleki
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 15:31 عصر
آقا میلاد میشه در این مورد بیشتر توضیح بدید
ممنون میشم

reza6384
جمعه 18 مرداد 1387, 00:47 صبح
شما می تونید با استفاده از یک GSM Modem یا یک موبایل با کابل USB که AT COMMAND ها رو ساپورت می کنه، با استفاده از دستورات AT که به یکی از پورت های Com کامپیوترتون ارسال میشه SMS بفرستین و دریافت کنین و در واقع باید با پورت سریال کار کنین و ضمنا کار کردن با پورت سریال در Net2. خیلی راحته.

milade
جمعه 18 مرداد 1387, 06:24 صبح
راستی با موبایل هم می شه که اون وقت پول رسال sms از طریق موبایل برات می افته
راهنمایی بیشتر=سرچ(اگه نبود)+سوال
بای

mojtaba-saleh
جمعه 18 مرداد 1387, 11:38 صبح
دوست عزیز برای ارسال اس ام اس شما به یک مودم GSM نیاز داری و یا یک گوشی موبایل که با کابل و یا بلوتوث به حالت Modem به سیستمت وصل کنی
در مرحله بعد می تونی از AT command ها استفاده کنی که خیلی مزخرفه و خیلی دردسر داره.
شما میتونی از یک ActiveX به نام ActiveXperts SMS and MMS Toolkit استفاده کنی که نسبت به دیگر اکتیوایکس ها سرعت ارسال بالاتری داره.
ک | ر | ک | ش هم به وفور وجود داره. کار باهاش هم آسونه
موفق باشید

mojtaba-saleh
جمعه 18 مرداد 1387, 11:39 صبح
سایتش
http://www.activexperts.com/

mojtaba-saleh
جمعه 18 مرداد 1387, 11:44 صبح
یه چیز دیگه با این روش ها (مودم GSM ) نمی تونی هم زمان تعداد زیادی ارسال کنی.
تقریبا هر 3-5 ثانیه یکی ارسال میکنه

reza6384
جمعه 18 مرداد 1387, 14:38 عصر
می تونی از AT command ها استفاده کنی که خیلی مزخرفه و خیلی دردسر داره.

خیلی نظر جالبی بود!

تقریبا هر 3-5 ثانیه یکی ارسال میکنه

بله، سرعت ارسال SMS با موبایل هم همینه، البته در شرایط عادی ترافیک و آنتن دهی.

mojtaba-saleh
جمعه 18 مرداد 1387, 22:55 عصر
بله، سرعت ارسال SMS با موبایل هم همینه، البته در شرایط عادی ترافیک و آنتن دهی.
بله این سرعت ارسال در شرایط معموله

خیلی نظر جالبی بود!

این رو از ته دل میگم. چون خیلی باهاش سرو کله زدم.
برای ارسال sms یونیکد باهاش مشکل هست, برای ارسال فرمت PDU هم مشکل داره.
نتیجتا اکتیوایکس ها کار رو راحت کردند. اگر کار با AT ها آسون بود این اکتیوایکس ها قیمت هاش یکم کمتر بود

reza6384
شنبه 19 مرداد 1387, 04:31 صبح
برای ارسال sms یونیکد باهاش مشکل هست, برای ارسال فرمت PDU هم مشکل داره.

بله، یه کم سخته، ولی بعد از این که پیاده سازیش کردی لذت بخشه، من به خاطر انجام یک پروژه وارد این مبحث شدم و حتی نمی دونستم AT Command ها چیه. دوستم بهم گفت DLL اش رو دارم بهت می دم راحت کارت رو انجام بده، اما من نگرفتم و نشستم PDU Encoding / Decoding برای SMS فارسی و انگلیسی یک پارت و چند پارت رو پیاده سازی کردم. منظورم اینه که درسته که سخته، اما نشدنی نیست.

راجع به Unicode هم برخلاف چیزی که شما می فرمایید، ارسال SMS فارسی خیلی راحت تر از ارسال SMS انگلیسیه، چون فقط کد حروف رو به هم می چسبونی و دیگه Encoding , Decoding وجود نداره.

ali_kolahdoozan
شنبه 19 مرداد 1387, 07:45 صبح
سرعت at ها کم است آنرا چه می کنید . بعضی از dll ها کلا از at ها استفاده نمی کنند

bastam
شنبه 19 مرداد 1387, 15:28 عصر
www.it-bojnourd.ir (http://www.it-bojnourd.ir)

a.maleki
دوشنبه 21 مرداد 1387, 11:57 صبح
دوستان منون از اطلاعاتتون ولی مشکل من اینه که من می خواهم تعداد زیادی sms رو دریافت و ارسال کنم این کار رو چطوری انجام میشه انجام داد

mojtaba-saleh
دوشنبه 21 مرداد 1387, 14:08 عصر
بهترین راه همون شماره های مخابراته (14 رقمی هاش ارزونتره )
سرعتشون که خیلی بالا هست. برای دریافت هم فک نکنم مشکلی داشته باشن

reza6384
دوشنبه 21 مرداد 1387, 14:51 عصر
دوستان منون از اطلاعاتتون ولی مشکل من اینه که من می خواهم تعداد زیادی sms رو دریافت و ارسال کنم این کار رو چطوری انجام میشه انجام داد

روزنامه همشهری رو جستجو کنید، توی بخش چاپ و تبلیغات یک سری آگهی داره برای ارسال SMS تبلیغاتی. بعضی از اونها ک از مخابرات پهنای باند دارن به شما Panel اجاره میدن، یعنی یک User,Passبه شما میدن که با اون وارد سایتشون میشین و از طریق اینترنت SMS ها رو ارسال می کنین. بسته به تعداد SMS هایی که در واحد زمانی می تونین بفرستین قیمتش متفاوته، از 70 هزار تومن تا 1 میلیون. ولی سرعتش خیلی بالاتره. مثلا ثانیه ای 50 تا.

a.maleki
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 09:53 صبح
آقا رضا ممنون از اطلاعاتتون
خوب به نظر شما اینهای که آگهی میدن از چه نوع تکنیکی استفاده می کنند در این مورد اطلاعاتی دارید
ممنون میشم که در اختیارم یگذارید

reza6384
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 14:04 عصر
این شرکت ها از مخابرات پهنای باند دارن.
با یکی از مدیراشون صحبت کردم تقریبا اینجوری متوجه شدم که سه تا شرکت اصلی و بزرگ هستن که پهنای باند SMS مخابرات دستشون هست، شماره های 981000+ , 982000+. 983000+ ، این شرکت ها این پهنای باند بزرگ رو به یک سری User یا شرکت های بزرگ اجاره می دن. و اما اینکه SMS ها از طریق اینترنت به اونها و سپس مخابرات فرستاده میشه و بعد توسط خود مخابرات ارسال میشه. سرعتش هم خیلی بالاست و مثل اینکه گفت ما تا ثانیه ای 300 تا هم فرستادیم.