PDA

View Full Version : مشکل در اجرای برنامه در یک سیستم دیگه

kablayi
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 00:35 صبح
سلام ...
من محتویات پوشه debug رو در کامپیوتر دیگری کپی کردم بعد از نصب dotnetframwork برنامه اجرا شد ولی دیتابیسم رو پیدا نمیکنه جالب اینجاست که پیغامی مبنی بر اینکه فایلی را در این مسیر یافت نکرده میدهد ولی اون فایل که دیتابیس برنامه است در همان آدرس قرار داره ....
برنامه تو سیستم خودم خوب کار میکنه ولی...

آدرس کانکشن رو هم اینجوری دادم ...

Dim constr As String = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" & Application.StartupPath & "\accountantDB.accdb"

لطفا کمک کنید مشکل کجاست ....
ممنون ...

ALI TT
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 02:08 صبح
ببین دوست عزیز وقتی برای مشخص کردن دایرکتوری از کد :

Application.StartupPath
استفاده می کنی ، اگه پروژه توی خود درایو کپی بشه ( نه توی هیچ پوشه ای ) مثلا \:D مقداری که بر می گردونه ، آخرین کارکترش دارای کارکتر \ میباشد . بعد وقتی تو می نویسی :

& "\accountantDB.accdb"

کارکتری که قبل از accountantDB.accdb گذاشتی به \:D اضافه میشه و کلا میشه :

D:\\accountantDB.accdb

که این عمل سبب ایجاد خطا میشه . آیا تو سعی می کنی توی درایو اونو نصب کنی ؟

از این کد هم می تونی استفاده کنی

Dim constr As String = "Provider=Microsoft.ACE.OLEDB.12.0;Data Source=" & My.Computer.FileSystem.CurrentDirectory & "\accountantDB.accdb"

اگه جواب نداد ، کل قسمتی که مربوط به ConnectionString هست رو بزار تا کمکت کنم

kablayi
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 12:16 عصر
سلام ...
از راهنمایی تون ممنونم ...
من برنامه رو در مسیر d:\Accountant ریختم ...
پیغامی که میده میگه فایل d:\Accountant\AccountantDB.accdb رو پیدا نکردم ...

فایل های درون پوشه debug رو گذاشتم ... اگه لطف کنید شما رو سیستمتون امتحان کنید ببینید جواب میده یا نه ...

ممنون ...

ALI TT
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 18:33 عصر
من برنامه رو در مسیر d:\Accountant ریختم

خوب کار کرد ، این عکس هاش ، یعنی تو مثل عکسهای من توی کامپیوتر طرف کپی می کنی ؟

kablayi
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 22:09 عصر
سلام ...
ممنون که پیگیر هستید ...
آره ... همینطوری کپی میکنم ...
یعنی ایرادی به دیتابیس نگرفت ...؟
به دیتابیس متصل میشه ...؟

پس مشکل من کجاست ؟ :گیج: :عصبانی++:

ALI TT
جمعه 18 مرداد 1387, 02:32 صبح
برای تو میگه چی . منظورم ارور اونه . همونی که خودت بش دادی رو میده دیگه : تراکنش انجام نشد . آره ؟

kablayi
جمعه 18 مرداد 1387, 11:00 صبح
برای تو میگه چی . منظورم ارور اونه . همونی که خودت بش دادی رو میده دیگه : تراکنش انجام نشد . آره ؟

سلام ...
به محض باز شدن برنامه همین پیغام میاد ... چون خودم توی try گذاشتم وقتی try رو برمیدارم پیغام زیر رو میده ...
در کل دیتابیس رو پیدا نمیکنه ...
شما وقتی اونو اجرا میکنید با دیتابس مشکلی ندارید؟ ... یعنی این پیغامها نمیاد؟ ...
توی منوی ثبت فاکتور جدید شماره فاکتور درج شده یا نه ...؟

البته میدونم شاید مسخره به نظر بیاد ولی ممکنه به Access ربط داشته باشه ... اصلا لازم هست که access روی اون سیستم نصب باشه ...
ممنون که کمک میکنید ...

mojtaba-saleh
جمعه 18 مرداد 1387, 11:49 صبح
دوست عزیز از دیتابیس اکسس 2003 استفاده کن
در سیستم های دیگه به غیراز این خطا اگه آفیس 2007 نصب نباشه خطا میگیره ولی 2003 انجینش با دات نت فریم ورک نصب میشه

ALI TT
جمعه 18 مرداد 1387, 16:00 عصر
سلام ...
به محض باز شدن برنامه همین پیغام میاد ... چون خودم توی try گذاشتم وقتی try رو برمیدارم پیغام زیر رو میده ...
در کل دیتابیس رو پیدا نمیکنه ...
شما وقتی اونو اجرا میکنید با دیتابس مشکلی ندارید؟ ... یعنی این پیغامها نمیاد؟ ...
توی منوی ثبت فاکتور جدید شماره فاکتور درج شده یا نه ...؟

البته میدونم شاید مسخره به نظر بیاد ولی ممکنه به Access ربط داشته باشه ... اصلا لازم هست که access روی اون سیستم نصب باشه ...
ممنون که کمک میکنید ...

نه مشکلی ندارم و توی ثبت شماره فاکتور جدول پایین خالیه و شماره فاکتور هم 10000 میباشد

حالا ببین اون اروری که عکسشو گذاستی ، روی دکمه Details کلیک کنید تا جزئیات بیشتر رو مشاهده کنید و برای ما بزارید

kablayi
جمعه 18 مرداد 1387, 23:56 عصر
سلام ...
ممنون ...
مرسی مشکل حل شد
مشکل همونی بود که آقا مجتبی گفتند ...