PDA

View Full Version : مقاله: دستورات AT برای انواع موبایل و مودم

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:12 صبح
دستورات At گوشیهای نوکیا

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:14 صبح
دستورات At برای مودمهای نوکیا

http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=113400

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:16 صبح
دستورات At برای موبایل سونی اریکسون

(http://pcnetwork.ir/attachment.php?attachmentid=1182&d=1217760914)

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:21 صبح
دستورات At برای موبایل موتورلا

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:24 صبح
دستورات ارسال و دریافت sms توسط موبایل نوکیا

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:28 صبح
دستورات At موبایل ساژم

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:30 صبح
روش ارسال sms با استفاده از دستورات AT

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:32 صبح
دستورات AT برای Wavecom Gsm Modem

noorsoft
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:33 صبح
توضیحات دستورات At

reza6384
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 09:50 صبح
سلام. واقعا دستتون درد نکنه، حالا یکسری PDF دارم که حسابی کارم رو راه می ندازن. فقط یه پیشنهاد دارم، اون هم این که تاپیک به این مفیدی رو به نظرم بهتره توی قسمت اعلان مطرح کنید تا همیشه در بالای تالار باشه و بیشتر ازش استفاده بشه.

e601
جمعه 25 مرداد 1387, 13:59 عصر
با سلام خدمت جناب noorsoft
از شما بخاطر زحماتی که میکشید تشکر میکنم. فقط مشکلی که من دارم اینه که به آدرسهایی که شما دادید نمیتونم دسترسی داشته باشم چون ظاهرا سایت http://pcnetwork.ir فیلتر شده !!!!!!!!!!!
حالا باید چیکار کرد چون با فیلتر شکن هم که میخوام وارد شم نمیشه آدرسها رو پیدا کرد...

noorsoft
جمعه 25 مرداد 1387, 18:14 عصر
با سلام خدمت جناب noorsoft
از شما بخاطر زحماتی که میکشید تشکر میکنم. فقط مشکلی که من دارم اینه که به آدرسهایی که شما دادید نمیتونم دسترسی داشته باشم چون ظاهرا سایت http://pcnetwork.ir فیلتر شده !!!!!!!!!!!
حالا باید چیکار کرد چون با فیلتر شکن هم که میخوام وارد شم نمیشه آدرسها رو پیدا کرد...

دوست عزیز سایت فیلتر نشده بود ولی با این حال من همه لینکها را مستقیم کردم :چشمک:

e601
شنبه 26 مرداد 1387, 18:55 عصر
دوست عزیز سایت فیلتر نشده بود ولی با این حال من همه لینکها را مستقیم کردم :چشمک:

آقا شما کارت درستهههههههههههههههههه :بوس:

drwatson
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 14:02 عصر
سلام
اگه سوالم بی ربطه معذرت میخوام
ولی میشه برای من تازه کار بگید چجوری توی جاوا(نگارش موبایل) میتونم از این دستورات استفاده کنم
(اصلا میشه؟)
متشکرم

noorsoft
پنج شنبه 21 شهریور 1387, 15:57 عصر
این دستورات داخل تمام زبانهای برنامه نویسی قابل استفاده هستند

drwatson
جمعه 22 شهریور 1387, 11:59 صبح
سلام
ببخشید اونوقت این برنامه ها رو میشه رو موبایل اجرا کرد یا اینکه باید روی pc اجرا بشن
در ضمن برای اجرای این برنامه ها باید موبایل به کامپیوتر وصل باشه یا روی خود موبایل به تنهایی جواب میدن(منظورم اینه که میشه یه برنامه مثلا با پسوند jar نوشت و از این دستورات برای کار با موبایل و sms استفاده کرد)
متشکرم

reza6384
جمعه 22 شهریور 1387, 12:26 عصر
اینکه شدنیه مطمئن هستم، نمونش هم همین نرم افزار پیامک شرکت ارتباطات سیاره. اما جزئیاتش رو نمی دونم.

drwatson
یک شنبه 24 شهریور 1387, 12:04 عصر
با تشکر میشه بگید دستوری که میشه باهاش در j2me اینکارو کرد(اجرای دستورات at) چیه
ممنونم

noorsoft
یک شنبه 24 شهریور 1387, 14:38 عصر
با تشکر میشه بگید دستوری که میشه باهاش در j2me اینکارو کرد(اجرای دستورات at) چیه
ممنونم

j2me دستورات AT رو ساپورت نمی کنه

amin_programming
سه شنبه 14 آبان 1387, 15:29 عصر
سلام.
با تشکر فراوان از noorsoft عزیز.
خیلی عالی بود. متشکرم.

aminM#
سه شنبه 18 فروردین 1388, 08:46 صبح
برای چت کردن با مودم معمولی چطور باید مودم رو با دستورات AT کانفیگ کرد

majid1088
سه شنبه 24 شهریور 1388, 18:32 عصر
سلام دستتون درد نکنه تاپیک خوبیه
منم یه سوال داشتم می خوام با استفاده از یک gsm مودم و دستورات AT تمامی شماره موبایل هایی رو که از شهر های دیگه به محدوده شری ما وارد می شن شناسایی کنم آیا این امکان پذیره و یا راهی داره ؟:ناراحت:

noorsoft
دوشنبه 30 شهریور 1388, 04:18 صبح
برای چت کردن با مودم معمولی چطور باید مودم رو با دستورات AT کانفیگ کرد

برای چت کردن شما باید از سرویس Gprs استفاده کنید.

noorsoft
دوشنبه 30 شهریور 1388, 04:19 صبح
سلام دستتون درد نکنه تاپیک خوبیه
منم یه سوال داشتم می خوام با استفاده از یک gsm مودم و دستورات AT تمامی شماره موبایل هایی رو که از شهر های دیگه به محدوده شری ما وارد می شن شناسایی کنم آیا این امکان پذیره و یا راهی داره ؟:ناراحت:

این کار را فقط BTS هایی که موبایل در محدوده آنها قرار می گیره می تونن تشخیص بدن با دستورات AT نمی شه

powerboy2988
دوشنبه 04 آبان 1388, 23:55 عصر
توضیحات دستورات At

دست شما درد نكنه.... اما چرا به زبان آلماني :ناراحت::ناراحت::ناراحت:
انگليسيشو از كجا ميشه پيدا كرد؟؟/

البته من اين ها رو پيدا كردم :
http://michaelgellis.tripod.com/modem.html

aminM#
سه شنبه 05 آبان 1388, 01:22 صبح
برای چت کردن شما باید از سرویس Gprs استفاده کنید.

gprs چیه؟ ، من قصد چت کردن با یه مودم معمولی مثل مودمی که کامپیوتر باهاش به اینترنت وصل می شه رو دارم ولی نمی شه و به محض اینکه می خوام علاوه بر دریافت داده ارسال کنم ارتباط قطع می شه و خطا می ده و می گه :( No Carrier Mode ) لطفا جواب بدین این مسئله چند ساله برام مبهمه و دنبال جوابش هستم .

اگه بتونید دستورات AT برای کانفیگ دو مودم برای چت مثلا از طریق Hyper terminal رو بزارین ممنون می شم؟

aminM#
شنبه 16 آبان 1388, 23:16 عصر
حالا خوبه من یه سوال کردم وگرنه این تاپیک همینطور زنده می موند؟؟؟!!!!!!!!!..........

محمد حسن
سه شنبه 19 آبان 1388, 09:06 صبح
سلام
می خواستم بدونم چطوری میشه با استفاده از دستورات AT شماره سیم کارت رو بدست آورد
خدا حافظ

neda.joon
چهارشنبه 20 آبان 1388, 21:02 عصر
بچه ها این atcommand ها چرا تو کامپیوتر من اجرا نمی شه این فایل ها در فورمت چه برنامه ای یه ؟!:ناراحت:

aminM#
شنبه 23 آبان 1388, 16:41 عصر
تو این زمینه کسی فروم دیگه اگه می شناسه حتی اگه لاتین باشه لطفا معرفی کنه؟

noorsoft
سه شنبه 26 آبان 1388, 04:32 صبح
gprs چیه؟ ، من قصد چت کردن با یه مودم معمولی مثل مودمی که کامپیوتر باهاش به اینترنت وصل می شه رو دارم ولی نمی شه و به محض اینکه می خوام علاوه بر دریافت داده ارسال کنم ارتباط قطع می شه و خطا می ده و می گه :( No Carrier Mode ) لطفا جواب بدین این مسئله چند ساله برام مبهمه و دنبال جوابش هستم .

اگه بتونید دستورات AT برای کانفیگ دو مودم برای چت مثلا از طریق Hyper terminal رو بزارین ممنون می شم؟

اینجا بخش موبایله هر کسی هم اسم مودم می بره منظورش را جی اسم مودم برداشت می کنیم.

برای کار با مودم مهای معمولی هم AT های خودش را داره که میتونید از اونها استفاده کنید
برای کار شما بهترین را استفاده از socket programming که از طریق اون به راحتی میتونید بین دو کامپیوتر از راه دور برنامه چت بنویسید.

aminM#
چهارشنبه 27 آبان 1388, 00:06 صبح
من برنامه نویسی سوکت و شبکه بلدم و منظورم از سوالم همونه که نوشتم نه چیز دیگه و به بخش دیگه هم مربوط نمی شه.
می دونم باید از AT خاص استفاده کرد ولی مسئله اونه که AT خاصش نمی دونم چیه وگرنه نمی پرسیدم!!!!...

mahdi206
سه شنبه 31 فروردین 1389, 00:22 صبح
سلام من تو دریافت اس ام اس با دستورات at command مشکل دارم.
لطفا راهنمایم کنید
AT
// Use message format "Text mode"
AT+CMGF=1
// Use character set "PCCP437"
AT+CSCS="PCCP437"
// Select SIM storage
AT+CPMS="SM"
// Read the messages
AT+CMGL="ALL"

خطا میده

mazlomi.mahdi@yahoo.com

مر30

mahdi206
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 13:14 عصر
سلام من تو دریافت اس ام اس مشکل دارم های مدد

mahdi206
پنج شنبه 02 اردیبهشت 1389, 13:16 عصر
کمک دریافت اس ما اس

R_BABAZADEH
پنج شنبه 31 تیر 1389, 12:53 عصر
سلام
کسی میدونه دستورت atcommand برای lg رو از کجا میشه پیدا کرد

sportman
پنج شنبه 22 مهر 1389, 18:40 عصر
من میخوام یه برنامه بنویسم که با استفاده از اون بتونم اس ام اس بفرستم به تلفن همراه . باید چیکار کنم و از کجا شروع کنم . ممنون میشم اگه کمکم کنید یا یه منبع بهم معرفی کنید .

majourloo
دوشنبه 04 بهمن 1389, 17:29 عصر
با سلام
من روی یک پروژه ی کار میکنم می خواستم ازدستورات AT Command استفاده کنم
اما بجز چند دستور ساده بقیه را error میده. دستوراتی که نوشتم اینها بوده

at

OK

at+cgmi

Sony Ericsson

OK

at+cmgs=" 093555555..”

ERROR

at+cmgf=1

+CMS ERROR: 303
نمی دونم چیکار کنم برای ارسال پیامک در c# کد نوشتم اما به قسمت ارسال پیامک که میرسه به مشکل می خورم
ممنون میشم راهنمایی کنید

nathan
پنج شنبه 07 بهمن 1389, 07:52 صبح
با سلام به ترتيب اينها رو امتحان كن :
AT+CSCS="GSM"
AT+CMGF=1
AT+CMGS="09350000000"
> TEXT 2 MESSAGE

در ضمن مجموعه مقالات Pdu Encoding رو هم مطالعه كنيد عاليه

pilomax
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 15:56 عصر
سلام و خسته نباشید. با دستورات AT میتونیم فایل بین 2 تا PC و مودم داخلی و خارجی ارسال کنیم؟

tahami7064
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:22 صبح
سلام به همه دوستان من یک پروژه دارم که باید به صورت اس ام اس مبلغ دریافتی یا .... را به کارمندان ارسال کند اول باید چند تا شماره بهش بدیم بعد هروقت شماره ای که مجازه مثلا عدد یک رو به برنامه ما میفرسته بعد برنامه بصورت خودکار مثلا مبلغ دریافتی را براش بفرسته اگه عدد دو رو فرستاد یه کار دیگه انجام میده من یه کد پیدا کردم ولی هرچی تویه اس ام اس مینویسیم شش تا علامت سوال توی مقصد نشون میده(؟؟؟؟؟؟) از کدش خیلی سر در نیاوردم اگه کسی هست که میتونه مشکلش رو به من بگه و توضیح خط به خطش رو کسی میتونه برام ردیف کنه با سپاس فراوان:لبخند:
برنامه http://www.web-center.ro/?d=4E4A164F1

کد http://www.web-center.ro/?d=4E4A164E1