PDA

View Full Version : سوال: تغييرات ماهانه

mahdif123
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 10:57 صبح
با سلام

من يك بانك اطلاعاتي دارم كه به طور ماهانه اطلاعات آن را بايد تغيير دهم و تغييرات آن را ثبت كنم و همچنين بايد اطلاعات ماه قبل را هم حفظ كنم .
راهي كه به ذهن خودم مي رسد اينكه به تعداد 12 ماه 12 Table ايجاد كنم كه اينكار باعث حجم زياد Tebleها شده و غيرمنطقي به نظر مي رسد .

دوستان برنامه نويس چه راهي را پيشنهاد مي كنيد ؟

قبلا از لطف شما متشكرم .

--------------------------------------
خوب پرسيدن نيمي از دانش است . پيامبر اعظم (صلي الله عليه و آله)

منتظران منتظر
جمعه 18 مرداد 1387, 00:14 صبح
سلام دوست عزیز
راهی که به ذهن بنده میرسه اینه که در قسمتی از بانکت یک فیلد قرار بدی که در آن تغییرات ماه ها را ثبت کنی . ویک فیلد دیگه برای ثبت سال. با این ترتب در هر رکورد مشخص میشه که تغییرات مال چه ماه از چه سالیه.برای انکه از اطلاعات یک رکورد در رکوردهای بعدی استفاده کنی بهتره یک دکمه "داپلی کیت" قرار بدی برای اینکه اون اطلاعات قبلی رو توی فیلد جدید کپی کنه تا برای تغییرات احتیاج به تایپ کمتر داشته باشی.
امیدوارم به دردت بخوره.

ذکات العم نشره.

صبا9841
شنبه 09 شهریور 1387, 09:30 صبح
با سلام

من يك بانك اطلاعاتي دارم كه به طور ماهانه اطلاعات آن را بايد تغيير دهم و تغييرات آن را ثبت كنم و همچنين بايد اطلاعات ماه قبل را هم حفظ كنم .
راهي كه به ذهن خودم مي رسد اينكه به تعداد 12 ماه 12 Table ايجاد كنم كه اينكار باعث حجم زياد Tebleها شده و غيرمنطقي به نظر مي رسد .

دوستان برنامه نويس چه راهي را پيشنهاد مي كنيد ؟

قبلا از لطف شما متشكرم .

--------------------------------------
خوب پرسيدن نيمي از دانش است . پيامبر اعظم (صلي الله عليه و آله)

دوست عزیز سلام
اطلاعات ماه قبل میتواند 2 حالت داشته باشد
1- بعنوان سوابقی برای بازنگری در آینده که همان آرشیو است و با backup گرفتن انجام میشه
2- ادامه ویرایش اطلاعات که الزاماً اطلاعات فعلی (جاری) بایستی بدنباله قبلی اضافه شود

بنظر من اگر شما اطلاعات را تغییر باید بدهید (حالت 2) و آنها را ثبت و نگهداری کنید(حالت1) مگر اینکه در پایان یک مقطع زمانی خاص (معین) و یا در خاتمه یک حجم معین از فعالیتها به ثبت اطلاعات خاتمه بدهید .
من از متن شما به این نتیجه رسیدم.