PDA

View Full Version : اولین پست تازه وارد!!

Rashid samadzadeh
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 22:33 عصر
سلام به همه ی دوستان
من تازه کارم رو با php شروع کردم و تا الان فقط تئوری هاشو خوندم.دیگه می خوام شروع کنم به کارای عملی.می خوام از همین جا از همه ی دوستانی که می تونن خواهش کنم کمکاشونو از من دریغ نکنن
اولین سوالی که می خوام بپرسم اینه نه به نظر شما توی چه محیطی کار کنم؟الان با dreamweaver کار می کنم.اگه محیط بهتری رو سراغ دارین ممنون میشم راهنمایی کنین

majoran
پنج شنبه 17 مرداد 1387, 22:59 عصر
برای شروع محیط بدی رو انتخاب نکردی البته اگه اچ تی ام الت هم خوب هست برنامه های دیگه با ادیتور های قوی تر نیز وجود داره ولی اگه تازه کاری و همونطور که گفتم آشنایی کامل با اچ تی ام ال نداری بهترین کار همینه فعلا.

درضمن یادم رفت بهت بگم به جمع ما خوش آمی و موفق باشی

امید امرایی
جمعه 18 مرداد 1387, 00:16 صبح
جسارتا بنده پیش نهاد می کنم در ابتدای کار زیاد با محیط های ویژوال (HTML) مثل FrontPage و Dreamweaver کار نکنید چون بعدا با کدنویسی احساس راحتی نمی کنید. بنده Aptana (http://www.aptana.com)رو به شما پیش نهاد می کنم که IDE بسیار مناسب و پرقدرتیه . قابلیت پشتیبانی HTML , CSS , XML , PHP و JavaScript رو هم داره

Rashid samadzadeh
جمعه 18 مرداد 1387, 01:06 صبح
ممنون از لطف شما.اینقد سوال دارم که نمی دونم از کدوم شروع کنم

Rashid samadzadeh
جمعه 18 مرداد 1387, 01:10 صبح
البته من خودم از ادیتور engine site استفاده می کنم اما الان که سایت aptana رو دیدم فکر کنم برنامه ی کامل تری باشه .ممنون

امید امرایی
جمعه 18 مرداد 1387, 02:37 صبح
بله بسیار برنامه بهتریه
بنده با هر دوی این برنامه ها و خیلی برنامه های دیگه کار کردم
البته سلیقه هم تا حد زیادی تعیین کنندست اما واقعا کمتر برنامه ای مثل Aptana تونسته همه احتیاجات رو به بهترین نحو تامین کنه
تنها ضعف این برنامه اینه که پشتیبانی ضعیف تری از شی گرایی نسبت به برنامه هایی مثل Zend Studio ارائه می کنه اما در عوض Code Assistant این به صورت جدی میتونه مثل Delphi باشه .

مهمترین نکته این برنامه Open Source بودن اونه که باعث می شه به آینده اون امیدوار تر باشیم و دردسر پیدا کردن کرک هم وجود نداره

در کل این برنامه در کنار Delphi for PHP زوج بسیار کاملی هستند که توانایی تکمیل هر پروزه ای رو دارن