PDA

View Full Version : ایجاد رمز برای فایلها و شاخه ها

Batman
جمعه 18 مرداد 1387, 13:54 عصر
با سلام
دوستان آیا کامپوننت یا کدی وجود داره که بشه روی فایلها و شاخه ها رمز گذاشت و فقط با دادن رمز آنها رو باز کرد یا وارد شاخه ها شد؟
ممنونم

pm_hamze
جمعه 18 مرداد 1387, 19:08 عصر
سلام دوست عزیز
میشه این کارو راحت با برنامه نویسی بدون کامپوننت انجام داد .
من این کار رو چند سال پیش انجام دادم به این صورت که یک برنامه مینویسید با این مضمون که اولا یه بانک اطلاعاتی داشته باشه که آدرس فایل یا شاخه درونش هست سپس با تر فندهایی برنامه رو اتو استارت کرده حالا با ریجستری یا هر چیزه دیگه ، سپس با بالا آمدن ویندوز برنامه اجرا شده و مسیر های شما رو کاملا زیر نظر داره به این صورت که برنامتون حواسش هست که در فلان آدرس نباید فلان فایل اجرا بشه و با اجرا کردن فایل برنامه شما سریع می بنددش یا شاخه را می توانید با تعریف کپشن فرم ویندوز ببندید....
اگه بازم سوال داشتید در خدمت هستم

Felony
جمعه 18 مرداد 1387, 22:08 عصر
سلام دوست عزیز
من این کار رو چند سال پیش انجام دادم به این صورت که یک برنامه مینویسید با این مضمون که اولا یه بانک اطلاعاتی داشته باشه که آدرس فایل یا شاخه درونش هست سپس با تر فندهایی برنامه رو اتو استارت کرده حالا با ریجستری یا هر چیزه دیگه ، سپس با بالا آمدن ویندوز برنامه اجرا شده و مسیر های شما رو کاملا زیر نظر داره به این صورت که برنامتون حواسش هست که در فلان آدرس نباید فلان فایل اجرا بشه و با اجرا کردن فایل برنامه شما سریع می بنددش یا شاخه را می توانید با تعریف کپشن فرم ویندوز ببندید....

برای یه برنامه ی امنیتی به هیچ عنوان کار مناسبی نیستش کافیه وارد ریجستری شی و برنامه رو از startup دراری و یه ریست کنی و ...

مگر اینکه ریجستری رو قفل کنی و برنامت رو در TaskManager مخفی کنی تا دیده نشه که اینم بازم کلی راه داره ولی برای افراد عادی همین کافیه ...

Batman
جمعه 18 مرداد 1387, 22:38 عصر
سلام دوست عزیز
دوست عزیز من که اصلا متوجه حرفهای شما نشدم ممکنه بیشتر توضیح بدید
توی بانک باید چه کارهایی انجام بشه یا چی ذخیره بشه تازه میشه بانک رو باز کرد و دستکاری کرد مخصوصا که اگه اکسس باشه در ضمن درباره رجیستری هم بیشتر توضیح بدید
ممنونم

pm_hamze
یک شنبه 20 مرداد 1387, 00:11 صبح
سلام دوست عزیز اول بگو کسی که قراره از دستش فایلهات رو روش رمز بزاری تا چه حد از کام سر در میاره ریجستری بانک اکسس و کلا تا بهت بگم کدوم روش رو اتخاذ کنی....

pm_hamze
یک شنبه 20 مرداد 1387, 00:13 صبح
و با صحبتهای دوست عزیز SmileSoft نفهمیدم صحبت های منو تایید کرد یا تکذیب بهتره بیشتر توضیح بدند.

Batman
یک شنبه 20 مرداد 1387, 09:34 صبح
سلام دوست عزیز اول بگو کسی که قراره از دستش فایلهات رو روش رمز بزاری تا چه حد از کام سر در میاره ریجستری بانک اکسس و کلا تا بهت بگم کدوم روش رو اتخاذ کنی....
با سلام
ببین دوست عزیز شما فرض کن طرف همه جور فوت و فن و بلده

Felony
یک شنبه 20 مرداد 1387, 11:18 صبح
با سلام
ببین دوست عزیز شما فرض کن طرف همه جور فوت و فن و بلده

با این حساب اگر از این روش بخواهید استفاده کنید باید گزینه های زیر رو توسط برنامتون غیر فعال کنید :

1.ریجستری 2.SafeMode

که به نظر من کار جالبی نباشه چون ممکنه شخصی بخواد با ریجتری کار کنه و اون وقت ریجستری قفل هست و اگر هم نخواهید ریجستری رو قفل کنید با احتساب حرف های شما که شخی همه فوت و فنی بلده وارد ریجستری میشه و برنامه رو از لیست startup در میاره و یه ریست کافیه تا همه چیز به حالت اولش برگرده ...

vcldeveloper
یک شنبه 20 مرداد 1387, 11:27 صبح
می تونید از این پروژه Open-Source الگو بگیرید:
http://www.truecrypt.org/

gbg
سه شنبه 29 مرداد 1387, 01:32 صبح
نیاز نیست تو رجیستری بری و از استارت آپ پاک کنی
حتی با msconfig هم میشه پاک کرد راحت تر و بدون درد سر
این روش کلنگیه