PDA

View Full Version : datagrideviwe

mohsen_zelzela00
جمعه 18 مرداد 1387, 16:28 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز
ببینید دوستان عزیز من در قسمت insert بعضی از فیلدها را با combobox پر میکنم تا اینجا مشکلی نیست در قسمت update چون من update را در datagrideviwe انجام میدم حالا میخوام اون فیلدهای که با combobox پر شده اند در قسمت update در کنترل datagrideviwe همان فیلدهای که با combobox پر شدهاند اینجا هم combobox ظاهر شود

mohsen_zelzela00
شنبه 19 مرداد 1387, 12:50 عصر
دوستان یعنی کسی نیست به سوال من جواب بده

kablayi
شنبه 19 مرداد 1387, 18:46 عصر
منظورتونو نفهمیدم ...
آیا شما میخواین توی دیتا گرید تون از combobox استفاده کنید ...؟
اگر قصدتون اینه ... روی دیتاگرید ویو راست کلیک کنید و گزینه Edit column رو انتخاب کنید ...
بعد یه ستون اضافه کنید و نامی براش در نظر بگیرید ... سپس گزینه گزینه Datagridviewcomboboxcolomn رو از گزینه column type انتخاب کنید ... اینجوری توی دیتا گرید combobox قرار دادید...

موفق باشید ...

mohsen_zelzela00
شنبه 19 مرداد 1387, 20:00 عصر
منظورتونو نفهمیدم ...
آیا شما میخواین توی دیتا گرید تون از combobox استفاده کنید ...؟
اگر قصدتون اینه ... روی دیتاگرید ویو راست کلیک کنید و گزینه Edit column رو انتخاب کنید ...
بعد یه ستون اضافه کنید و نامی براش در نظر بگیرید ... سپس گزینه گزینه Datagridviewcomboboxcolomn رو از گزینه column type انتخاب کنید ... اینجوری توی دیتا گرید combobox قرار دادید...

موفق باشید ...

دوست عزیز حالا چطوری من بهش آیتم بدم

mostafaaa
شنبه 19 مرداد 1387, 21:05 عصر
من دقیق منظورت رو متوجه نشدم که می خای چیکار کنی .
آیا میخای کمبوی توی دیتا گرید رو به دیتا بیس وصل کنی یا اینکه میخای از توی فرمت بهش آیتم اضافه کنی.
ببین این به دردت میخوره

Dim dgvcc As DataGridViewComboBoxCell
dgvcc = DataGridView1.Rows(0).Cells(0)
dgvcc.Items.Add("Item1")
dgvcc.Items.Add("Item2")

masoodp666
یک شنبه 20 مرداد 1387, 10:12 صبح
اگه میخواهید تغییرات کومبو در گرید ظاهر بشه باید هر دو رو به یک فیلد یک جدول Binde کنید.

mohsen_zelzela00
یک شنبه 20 مرداد 1387, 18:25 عصر
سوالم رو یه جور دیگه میپرسم
ببینید من در قسمت insert یک فیلد دارم که مقدار male یا fmaile رو میگیره من برای این فیلد یک combobox گذاشتم خب با توجه به این که من ویرایش خودم را در datagrideviwe انجام میدم خب کاربر در حالت عادی میتونه که هر چی دوست داشت وارد کنه من میخوام
وقتی که اطلاعات در datagrideviwe نشون داده بشه اطلاعات اون فیلد به صورت comboboxنشون داده بشه و کاربر در صورت لزوم اون رو تغییر بده و سپس اون رو ذخیره کنه

masoodp666
دوشنبه 21 مرداد 1387, 11:31 صبح
فلسفه گذاشتن کمبو اینه که اطلاعات تکراری مشابه وارد نشود. این طور که من متوجه شدم شما اطلاعاتتون رو از طریق combo در دیتابیس پر میکنید و ویرایش اونو توی گرید انجام میدید!
اگه فقط میخواهید زن یا مرد بودن رو وارد کنید که دیگه نیازی به ویرایش نیست و اطلاعات ثابته.

در غیر این صورت طبق نظر دوستمون kablayi (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=8701) پیش برید.