PDA

View Full Version : IP setting

najeeb
شنبه 21 شهریور 1383, 11:14 صبح
من با ADO و SQL Server بزنامه ام کار میکند حالا چند سوال :
1) ازروی کلاینت چطور میتونم IP سرور رو از کاربر بگیرم و SET کنم ؟؟ منظورم اینه که چطور اونو به Adoconnection اضافه کنم ودفعات بعد نیاز به ورود توسط کاربر نباشد??
2)آیا فقط IP سرور باید بوسیله کاربر وارد شود مثلا نیاز به وارد کردن workstation IP نیست؟؟
3) من 5و6 تا کلاینت دارم. برای جامعیت داده ها کار خاصی لازم نیست مثلا replication.

لطفا کد مورد نظر را هم بنویسید.

با تشکر.

AminSobati
شنبه 21 شهریور 1383, 12:23 عصر
دوست عزیزم،
فقط IP سرور لازمه تا کلاینت بتونه ارتباطش رو با SQL Server برقرار کنه. این IP رو جای نام سرور در ConnectionString قرار بدین. برای نگهداری IP بطوریکه کاربر نیاز نداشته باشه مجددا اون رو وارد کنه، راههای مختلفی وجود داره. در مثالی که براتون درست کردم، از GetSetting و SaveSetting استفاده کردم. دفعه اول کاربر IP رو وارد میکنه، اگر توسط این IP ارتباط برقرار شد، اون رو Save میکنه و دفعه بعد که برنامه اجرا میشه، خودش آخرین IP رو نمایش میده و کاربر فقط کافیه تایید کنه.
Replication زمانی کاربرد داره که کلاینتهای شما هم هرکدوم یک SQL Server دارن و این SQL Serverها اطلاعاتشون باید با هم هماهنگ (Sync) باشه. ولی وقتی همه کلاینتها روی یک SQL Server کارمیکنن، نیازی به Replication نیست.
موفق باشید،
امین ثباتی MCSD

najeeb
شنبه 21 شهریور 1383, 12:47 عصر
مرسی خیلی خیلی ممنون
تست میکنم
امیدوارم جواب بده

najeeb
شنبه 21 شهریور 1383, 13:25 عصر
برنامه من با دلفی نوشته شده و متاسفانه نمی تونم برنا مه شما رو باز کنم. ویزوا بیسیک هم ندارم.
لطفا کمک کنید. در ضمن اگه راه دیگه ای هم هست بگید.

AminSobati
شنبه 21 شهریور 1383, 14:46 عصر
تنها کاری که لازم دارین اینه که IP رو به جای نام سرور در ConnectionString قرار بدین. اگر عمل کانکت شدن به SQL Server موفقیت آمیز بود، IP رو در یک جایی مثل فایل جداگانه (یا Registry) ذخیره کنین تا دفعات بعد ازش استفاده کنین.
شما فقط به IP سرور نیاز دارین، نه WorkStation.
ضمنا چون با دلفی برنامه مینویسید، مطرح کردن این سوال در بخش مربوط به دلفی خالی از لطف نخواهد بود!

najeeb
شنبه 21 شهریور 1383, 14:53 عصر
مرسی
ولی توی Conection string قسمت W Station ID اسم کامپیوتر من خورده . این هم نباید تنظیم بشه؟؟؟

AminSobati
شنبه 21 شهریور 1383, 17:01 عصر
الزامی نیست دوست من.