PDA

View Full Version : مدیریت دیتابیس آپلود شده در اینترنت

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 20 مرداد 1387, 12:07 عصر
سلام دوستان....
برنامه ای قصد دارم بنویسم که دیتابیس اون روی سروری در اینترنت آپلود شده.این برنامه قابلیت های اتصال به اینترنت به صورت خودکار و عملیات معمول روی دیتابیس رو خواهد داشت.در اصل مشکل من همون کار با دیتابیس هست........
اگه دوستان در این زمینه اطلاعاتی دارن می خوام که اونها رو در اختیار من بذارن.در ضمن اگه مطلبی نیاز به توضیح بیشتری داشت لطف کنن توضیح بدن یا اینکه لینکی برای توضیح و آموزش کامل اون مطلب بذارن..........

hdv212
یک شنبه 20 مرداد 1387, 12:27 عصر
خب طریقه ی کار، به همون روشهاست، مشکل شما چیه ؟
در اتصال میتونی از آی پی استفاده کنی.

Sajjad.Aghapour
یک شنبه 20 مرداد 1387, 17:20 عصر
خب همون دیگه.برای اتصال نمی دونم باید چه کار کنم.connectionString رو باید چطوری تعریف کرد.اصلا sqlServer باید روی کام نصب باشه یا روی سرور؟

hdv212
یک شنبه 20 مرداد 1387, 21:23 عصر
خب اگه وب سایت هست، باید دیتابیست روی سرور سایت باشه دیگه، اینم یه نمونه از Connection String :

Data Source=190.190.200.100,1433;Network Library=DBMSSOCN;Initial Catalog=myDataBase;User ID=myUsername;Password=myPassword;

Sajjad.Aghapour
دوشنبه 21 مرداد 1387, 19:02 عصر
میشه یه توضیح در مورد این conectionString بدید.در مورد user id و password باید user و pass مربوط به ftp رو چه کارش کرد؟
میشه به جای IP از آدرس ftp استفاده کرد؟
یه سوال دیگه:
در این جور کارها بهتره از چه نوع دیتابیسی استفاده کرد؟
SqlServer , MySQL که نیاز به نصب نرم افزار مربوطه روی سرور دارن یا اینکه Access که این دنگ و فنگ ها رو نداره.....

hdv212
دوشنبه 21 مرداد 1387, 20:26 عصر
میشه یه توضیح در مورد این conectionString بدید.در مورد user id و password باید user و pass مربوط به ftp رو چه کارش کرد؟
خیر، این User,Pass مربوط به اتصال به Sql Server میشه و به Ftp Server هیچ ارتباطی نداره (در حیطه ی خود Sql Server هست)

در این جور کارها بهتره از چه نوع دیتابیسی استفاده کرد؟
SqlServer , MySQL که نیاز به نصب نرم افزار مربوطه روی سرور دارن یا اینکه Access که این دنگ و فنگ ها رو نداره.....
خب معمولا در Asp.Net از Access و Sql Server استفاده میکنند و در زبانهایی مانند PHP از دیتابیس MySql، من خودم دیدم که از Access عنوان دیتابیس برای سایت روی Local استفاده میکنند ولی وب سایتی که روی اینترنت باشه رو ندیدم، میتونی در این زمینه بیشتر جستجو کنی، ولی به نظر من سعی کن با Sql Server بیشتر آشنا بشی، امکانات بسیار گسترده تری نسبت به Access داره!

Sajjad.Aghapour
سه شنبه 22 مرداد 1387, 01:59 صبح
جناب وزیری ممنون.من با برنامه نویسی با SqlServer مشکلی ندارم ولی اینکه تحت نت هست خوب یه مسئله جداست.اگه برنامه خودم هم تحت نت بود و با زبانی مثل ASP نوشته میشد باز مشکلی نبود ولی مسئله اینجاست که برنامه من Win App هست و فقط دیتابیس اون روی اینترنت قرار داره.
اصلا نمی دونم در چه زمینه ای باید مطالعه کنم.Network Programming یا چیز دیگه..........
اگه شما یا دوستان دیگه لطف کنید سورس کدی قرار بدید ممنون میشم.چون ConnectioString ی که شما کدش رو گذاشتید فقط اتصال به دیتابیس بود.حالا اتصال به ftp و دریافت و ارسال اطلاعات و ذخیره در دیتابیس و ..... مسائلی هستن که عجیب فکرم رو مشغول کردن....
اگه منبعی یا کتابی برای اینگونه برنامه نویسی وجود داره ،معرفیش کنید ممنون تر تر میشم....

hdv212
سه شنبه 22 مرداد 1387, 02:54 صبح
وقتی شما به دیتابیس وصل بشی هر گونه عملی که نیاز به ارتباط با دیتابیس رو داره میتونی انجام بدی، مثل Insert,UPdate,Delete، اما برای کار با FTP میتونی از این مقاله استفاده کنی :
An FTP client library for .NET 2.0 (http://www.codeproject.com/KB/IP/FtpClient.aspx)