PDA

View Full Version : متغیر ها

hozouri
یک شنبه 20 مرداد 1387, 12:28 عصر
سلام دوستان
اگر لطف کنید من رو راهنمایی کنید و اگر هم شد مقاله ای دررابطه با سوال زیر به من معرفی نمایید (متشکرم) :

من می خوام متغیری داشته باشیم که کل فرم ها به اون دسترسی داشته باشند نمی دونم در کجا باید تعریف کنم و چه طوری بهش دسترسی پیدا کنم؟

mostafa_sgh
یک شنبه 20 مرداد 1387, 12:42 عصر
سلام دوست عزیز

شما برای اینکار باید از یه متغیر Static استفاده کنی .

کاری که باید انجام بدی :

1 . یه کلاس تعریف کن .
2 . یه متغیر ( پراپرتی باشه قشنگتره ) Public Static توش تعریف کن .
3 . هر جا که خواستی ازش استفاده کن :

public class myClass
{
static string _name;
public static string Name
{
get { return _name; }
set { _name = value; }
}
}

هر جا هم خواستی ازش استفاده کنی(هم برای مقداردهی و هم برای گرفتن مقدار (بسته به نوع متغیر)) کافیه بنویسی :

myClass.Name = "Barnamenevis.org";

و یا

string myName = myClass.Name;

naeeme
یک شنبه 20 مرداد 1387, 13:22 عصر
باید به یک نکته توجه کرد که از متغیرهای استاتیک فقط یک نسخه در کل برنامه وجود داره و به ازای تمامی کاربران سایت، دارای یک مقدار هست

mostafa_sgh
یک شنبه 20 مرداد 1387, 13:34 عصر
دوست عزیز

برای این کار هم راه حل های زیادی وجود داره ، از جمله ساخت یک Session همنام با نام کاربر وبازگرداندن همان مقدار به کاربر مربوطه :

public class myClass
{
{
get { return HttpContext.Current.Session[HttpContext.Current.User.Identify.Name]; }
set { HttpContext.Current.Session[HttpContext.Current.User.Identify.Name] = value; }
}
}

naeeme
یک شنبه 20 مرداد 1387, 13:51 عصر
دوست عزیز

برای این کار هم راه حل های زیادی وجود داره ، از جمله ساخت یک Session همنام با نام کاربر وبازگرداندن همان مقدار به کاربر مربوطه :

public class myClass
{
{
get { return HttpContext.Current.Session[HttpContext.Current.User.Identify.Name]; }
set { HttpContext.Current.Session[HttpContext.Current.User.Identify.Name] = value; }
}
}

تشکر که پاسختون رو تکمیل کردین. پاسخ قبلیتون بدون این توضیح، دردسر ساز بود:لبخندساده:

hozouri
یک شنبه 20 مرداد 1387, 15:34 عصر
ممنونم از راهنماییتان ولی یه مشکله دیگه من این دستور رو که دیدم فکر کنم از صفحه ورود خود asp.net استفاده کنم ولی در حالی که من خودم صفحه ورود اختصاصی درست کردم.

mostafa_sgh
یک شنبه 20 مرداد 1387, 17:53 عصر
دوست عزیز

جدای از این مساله ، شما برای ذخیره نام کاربر از چی استفاده میکنی ؟

بالاخره اونها رو یا تو Session و یا ... نگه داری میکنی !

ار همون به جای ( HttpContext.Current.User.Identify.Name ) استفاده کن ....

در ضمن این مورد رو تو لوگین شخصی که ساختید هم میتونید پیاده سازی کنید و منحصر به کنترلهای asp.net نمیشه ....

hozouri
یک شنبه 20 مرداد 1387, 18:22 عصر
ممنون از راهنماییتان
من یک سوال دیگه هم داشتم که یادم رفت بپرسم :
چطور میشه یک مفدار رو به یک صفحه ارجاع داد ؟ لطفاً توضیحات رو کامل بیان کنید

mostafa_sgh
یک شنبه 20 مرداد 1387, 23:49 عصر
منظورتون رو متوجه نمیشم !!!

merlin_vista
دوشنبه 21 مرداد 1387, 08:38 صبح
چطور میشه یک مفدار رو به یک صفحه ارجاع داد ؟ لطفاً توضیحات رو کامل بیان کنید
براي ارجاع متغييرها به يك صفحه ديگر روش هاي زيادي هست . مثل : Session , Cookie , QueryString , Cache , ...

شما بگيد چه نوع اطلاعاتي هست و امنيت ميخواي داشته باشه يا نه كه بچه ها كمكت كنند .

اين جور سوال پرسيدن كلي هست و اشتباه .

hozouri
دوشنبه 21 مرداد 1387, 09:06 صبح
براي ارجاع متغييرها به يك صفحه ديگر روش هاي زيادي هست . مثل : Session , Cookie , QueryString , Cache , ...

اگر لطف بفرمایید و درباره همه این ها مرا راهنمایی بفرمایید حتی یک اشاره کوچک که من خودم دنبالش برم.

شما بگيد چه نوع اطلاعاتي هست و امنيت ميخواي داشته باشه يا نه كه بچه ها كمكت كنند .

شما لطف دارید که می خواهید به من کمک کنید این اطلاعات از نوع امنیتی هستند.

اين جور سوال پرسيدن كلي هست و اشتباه .

خب افراد مبتدی معمولاً چون اطلاعاتی کم دارند از نظر حرفه ای ها سوال ها درست بیان نمی شوند این معذرت خواهی بنده را ببخشید چون من در این مورد خیچ اطلاعاتی ندارم.
سوال پرسیدن عیب نیست نپرسیدن عیب است

milade
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 04:18 صبح
سلام

اگر لطف بفرمایید و درباره همه این ها مرا راهنمایی بفرمایید حتی یک اشاره کوچک که من خودم دنبالش برم.
session و cache امنیت داره اما querystring و cookie در صورت رمز نگاری نا مناسب امنیت نداره.

شما لطف دارید که می خواهید به من کمک کنید این اطلاعات از نوع امنیتی هستند.
می تونی از سشن استفاده کنی اگه رمز نگاریش کنی که حرف نداره البته فشار روی سرور زیاده
در مورد اینا توی سایت جستجو کن

سوال پرسیدن عیب نیست نپرسیدن عیب است
منظور دوستمون این نیست که سوال نپرسید بلکه واضح بپرسید تا همه بفهمند چی می گید
بای

merlin_vista
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 08:10 صبح
م
نظور دوستمون این نیست که سوال نپرسید بلکه واضح بپرسید تا همه بفهمند چی می گید

دقيقاً منظور من همين بود . !