PDA

View Full Version : نرم افزار تایپ بر اساس تشخیص صدای فرد

raha_20
یک شنبه 20 مرداد 1387, 12:34 عصر
برا نوشتن یه برنامه ای که فرد از روی متن بخونه و نرم افزاری خودش براساس متنی که خوانده میشه بنویسه آیا باید از پایگاه داده استفاده کرد و کلا میشه برای متن های فارسی این نرم افزار را نوشت .

اگه کسی میدونه و در این زمینه کار کرده ماراهم بی نصیب نزاره

ممنون

hrj1981
یک شنبه 20 مرداد 1387, 13:24 عصر
چنين برنامه اي بايد داراي يك بانك اطلاعاتي عظيم از واژگان زباني كه مي خواهيد با آن كار كنيد باشد ، يعني كليه اصول ، قواعد گرامر ، قواعد نگارش يا انشا و ... را بايد در نظر بگيريد .

KambizZandi
یک شنبه 20 مرداد 1387, 14:45 عصر
اين موضوع به علم آوا شناسي مربوط ميشه که يک رشته ي دانشگاهي هم هست.
من با چنين پروژه اي تقريبا 15 سال پيش برخورد کرده بودم. اون وقتا تو شرکت نرم افزاري سينا بودم

kuh_nur
یک شنبه 20 مرداد 1387, 18:17 عصر
سلام
این نرم افزار قبلا ساخته شده و الان هم تحت انحصار مجلس شورای اسلامی است و قیمتش هم حدود 100000000000 ریال هست
کار یه گروه برنامه نویس و یه استاد آوا شناسی
منبع یه استاد دانشگاه:خجالت:

kitten
یک شنبه 20 مرداد 1387, 18:37 عصر
سلام دوست عزيز اگه مي خواي كه اين برنامه را بنويسي بايد بگم كه من يه مقاله دارم كه به دردت مي خوره يه كم صبر كن تا از خونه بيارمش برات و آپلود كنم همين جا
دراين مقاله يه روش خاص شناسايي گفته شده كه از طريق انرژي است

scarce
یک شنبه 20 مرداد 1387, 18:37 عصر
با سلام خدمت دوست عزیزم

شرکت مایکروسافت تو سیستم عامل خودش این برنامه رو دارا بوده البته به زبانه خودش که انگلیسی هست ولی ما این نرم افزار رو باید به قیمت خیلی گران تهیه کنیم به نظر اگه تو این تایپیک بتونی با همکاری دوستان برنامه نویس این پروژه رو شروع کنیم می تونیم به جامعه خودمون کمک کنیم و. من واقعا خوشحالم گه چنین بحث هایی پیش می آید و از دوستان برنامه نویس می خوام که اگه کمکی می تونند بکنن دریق نکند و راه حل مناسبی در اختیار بزارند تا این پروژه بزرگ طراحی بشه و در دسترس عموم قرار بگیره.

kuh_nur
یک شنبه 20 مرداد 1387, 18:46 عصر
منم از همین الان اعلام آمادگی می کنم

KambizZandi
یک شنبه 20 مرداد 1387, 19:17 عصر
منم هر کمکي بتونم انجام ميدم

raha_20
یک شنبه 20 مرداد 1387, 23:10 عصر
منم که هستم البته نمی دونم باید از کجا شروع کنیم ولی اگه یه تیم بشیم میتونیم با کمک هم این کار را انجام بدیم . پس باید از حالا شروع کنیم

noorsoft
دوشنبه 21 مرداد 1387, 06:19 صبح
من نمونه این برنامه را قبلا نوشتم
برای اینکار احتیاجی به آوا شناسی نیست شما باید با توابع SAPI 4 کار کنید.

موفق باشید

r_oscar2007
دوشنبه 21 مرداد 1387, 10:01 صبح
من نمونه این برنامه را قبلا نوشتم
برای اینکار احتیاجی به آوا شناسی نیست شما باید با توابع SAPI 4 کار کنید.

موفق باشید

ميشه بيشتر توضيح دهيد

vahid_d_0101
دوشنبه 21 مرداد 1387, 14:26 عصر
جناب noorsoft اگه میتونید اون برنامه را بزارید بزارید اگر نه هم یه کمک بکنید همه ممنون میشن

noorsoft
دوشنبه 21 مرداد 1387, 14:59 عصر
دوستان شما کافیه نحوه استفاده از SAPI 4 را بلد باشین
اگه در مورد Speech و استفاده از SAPI 4 مشکل دارین میتونم براتون نمونه سورس بزارم

چند نکته را هم براتون بگم با این سیستم تن صدای افراد مهم نیست و لازم نیست صدای افرادی که قراره با سیستم کار کنند مشابه هم باشه.

هر صدا شامل یکسری پارامتره
- تن
- ارتفاع
- شدت

تفاوت اینهاست که بین صدای افراد مختلف تفاوت ایجاد می کنه
ولی هر آوایی در یک چیز مشترکند و آن ارتفاع صداست یعنی اگر 5 نفر یک کلمه را تلفظ کنند ارتفاع صدای همه در یک رنج خواهد بود و این سیستم دقیقا از همین روش استفاده میکنه

امیدوارم این اطلاعات براتون مفید باشه

موفق باشید

r_oscar2007
دوشنبه 21 مرداد 1387, 20:11 عصر
اگر براتون مقدور هست چند سورس قرار دهيد تا ما هم با اين تكنولوژي آشنا شويم

vahid_d_0101
دوشنبه 21 مرداد 1387, 22:08 عصر
اقای noorsoft اگه اون سورسو بزارید خیلی خیلی ممنون میشیم اخه منم خیلی دل میخواد این کارو یاد بگیرم اگه میتونید بیشتر هم توضیح بدید در مورد اون SAPI 4

pm.hamze
دوشنبه 21 مرداد 1387, 22:30 عصر
با سلام
دوستان این برنامه قبلا نوشته شده میشه بگی پارسال در چندین قالب تخصصی یه شرکت برنامه نویسی تهرانیه الان اسمش یادم نیست اما در مجله فناوری و اطلاعات تبلیغش رو کرده بود و فروشی بود برای عموم و قیمتش هم 10000000000000 نیست خیلی کمتر از این حرفهاست.

Felony
دوشنبه 21 مرداد 1387, 22:48 عصر
من همچین برنامه ای رو دیدم که تو نمایگاه الکامپ آورده بودن و با درصد خطای 2 کار میکرد یعنی شاید تو هر 100 کلمه 2 تا اشتباه تایپ میکرد و تازه بانک اطلاعاتیش هر دفعه که اشکالاشو میگفتی به روز میشد و دیگه اون 2 تا اشتباهم نمیکرد ...

برنامه هم کاملا ایرانی بود یادم نیست تیم نرم افزاری بودن یا دانشجو که نوشته بودن ...
قیمتش هم با 1 سال پشتیبانی فنی و قابلیت بروزرسانی با آموزش و ... یک میلیون و پانصد هزار تومان بود ...

scarce
سه شنبه 22 مرداد 1387, 08:45 صبح
پس دوستان عزیزی که می خواهند همکاری کنند از همین حالا بریم تو گوگل یا یاهو هر چی آموزش در رابطه با SAPI 4 هست دانلود کنیم و بزاریم تو این تایپیک و به همدیگه کمک کنیم از شما دوستان می خوایم که این تایپیک رو همیشه بروز کنیم تا همیشه در صفحه اول باشه.

vahid_d_0101
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 22:52 عصر
جناب noorsoft ما این قدر گفتیم حالا شما که میگید سورس دارید یه سورس بزارید چرا اهمیتی نمیدید خوب الان شما میتونید کار همه بچه هارا راه بندازید ولی هر باری که یه پست می زارید فقط میگید نمونه سورس دارم ولی هیچ وقت نذاشتید.

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 07:16 صبح
جناب noorsoft ما این قدر گفتیم حالا شما که میگید سورس دارید یه سورس بزارید چرا اهمیتی نمیدید خوب الان شما میتونید کار همه بچه هارا راه بندازید ولی هر باری که یه پست می زارید فقط میگید نمونه سورس دارم ولی هیچ وقت نذاشتید.

اولا که بحث از حالت علمی خارج شده و رفته تو بحث تبلیغ و تجارت
دوما من هر جایی کفتم سورس میزارم گذاشتم شما برای اثبات حرفت به نمونه نشون بده :عصبانی:

سوما من یک راه حل دادم شما چقد در موردش تحقیق کردین و به کجا رسیدید
من این کا را برای یک پروژه دانشجویی کار کردم خیلی وقت پیشا ممکنه کامل کامل نبوده باشه ولی کار میکرد الان سورس اونا ندارم و باید از اول بنویسم فقط مشکل اینجاست که چند تا پروژه سنگین دارم که تمام وقتم را گرفته ولی با این حال در اسرع وقت چند تا کد مینویسم تا دوستان بهتر با قضیه آشنا بشن ولی خواهشن همه همکاری کنید فقط منتظر یک نفر نباشین همونطور که میدونید برای پروژه های دانشجویی یک هفته تحقیق و بعد برنامه نوشته میشه ولی برای یک برنامه کاربردی زمان و فقط و انرژی بیشتر لازمه که متاسفانه من وقت زیادی ندارم برای همین یک نمونه سورس میزارم که اول کار را راه بندازه و بعد روشها را میگم که دوستان خودشون محبت کنند روش کار کنند.

با آرزوی موفقیت برای همه

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 07:33 صبح
به این سایت یه نگاهی بندازید
http://www.research-lab.com

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 07:53 صبح
این هم یک نمونه سورس که گفتم

البته من با SAPI 5.1 استفاده کردم

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 08:04 صبح
این هم فایلهای مورد نیاز SAPI 5.1 اگه رفرنس ها را خطا میده

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 08:06 صبح
این هم یک نمونه سور کاملتر با امکان تست گرامر و ...

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 08:10 صبح
این هم سورس برنامه ای که شما متن یک تکست باکس را میخونین و بعد اگه درست بخونین ...

ali_reza_nazari
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 09:41 صبح
اينها به ورژن خاصي از وي بي نيــاز ندارند؟

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:07 عصر
آقای/خانم noorsoft لطفا فایل های معیوب تحویل ما ندین یه نگاه به این فایل ها بندازین بعدا آپلود کنید . چه وضعی هست راه انداختین هیچ یک از فایل های شما کارنکرد.!!! لطفا اگه کمکی از دستتون بر نمی یاد وارد بحث نشید.

مشکل شما کجاست
شما باید کتابخانه هایی که گذاشتم را به رفرنس وی بی اضافه کنید بعد از فایلها استفاده کنید
به هر حال بگو چه پیغام خطایی داری تا کمکت کنم

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:10 عصر
اينها به ورژن خاصي از وي بي نيــاز ندارند؟

نه چون اینها از کتابخانه ها استفاده میکنن وابسته به زبان برنامه نویسی خاصی هم نیستند
فقط دستورات مهمه

noorsoft
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:24 عصر
یک setup برای اونهایی که نتونستند خودشون کتابخونه ها را اضافه کنن تو این آدرس گذاشتم

http://www.noorsoft.com/download/dic.exe

ab_ba
دوشنبه 04 شهریور 1387, 18:20 عصر
ایول
حالا واسه تایپ کلمات فارسی باید چکارکنیم

noorsoft
جمعه 08 شهریور 1387, 09:15 صبح
شما مجبورین یک دیکشنری فینگلیش درست کنید و کلماتی که بر گردونده میشه را معادل فارسیشو از دیتابیس خودتون بر گردونید

برای مثال وقتی شما در میکروفن کلمه "آبی" را میگین به در واقع کلمه aabi را باید دریافت میکنید
پس هر وقت aabi دریافت شد در دیتابیس معادل فارسی اون یعنی "آبی" را پیدا کنید و جایگزین کنید

mehdad.koulab
جمعه 08 شهریور 1387, 09:30 صبح
شما مجبورین یک دیکشنری فینگلیش درست کنید و کلماتی که بر گردونده میشه را معادل فارسیشو از دیتابیس خودتون بر گردونید

برای مثال وقتی شما در میکروفن کلمه "آبی" را میگین به در واقع کلمه aabi را باید دریافت میکنید
پس هر وقت aabi دریافت شد در دیتابیس معادل فارسی اون یعنی "آبی" را پیدا کنید و جایگزین کنید
سلام
noorsoft عزيز در اين صورت كه شما ميگين بايد يك DataBase بزرگي داشته باشيم از كلمات فارسي كه البته نميتونيم بگيم همه كلمات رو در اون قرار ميديم حالا يكي اومد يك كلمه اي گفت كه در DataBase وجود نداره نتيجه چي ميشه؟ با تشكر

vahid_d_0101
جمعه 08 شهریور 1387, 10:54 صبح
خوب میشه از برنامه تبدیل فینگلیش به فارسی استفاده کرد که من خودم تو همین سایت یه نمونه خیلی خوبشو دیدم اگر پیدا کردم میزارم در این صورت وقتی مثلا کلمه AABI بنویسیم اون برای ما کلمه (ابی) بر میگردونه که با این سورس شما میتونید هر کلمه ای را که دلتون میخواد بگید بدونه این که دیکشنری داشته باشید اونو به فارسی در بیارید.

noorsoft
جمعه 08 شهریور 1387, 13:22 عصر
فکر کنم همانطور که vahid_d_0101 (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=50073) گفته راهی برای این قضیه وجود داشته باشه
همیشه اولین راهی که به ذهن آدم میرسه کاملترین راه نیست این نکته جای تامل داره دوستان اگه نظراتشون را روی هم بریزن به یک نتیجه خوب می رسیم

موفق موموید باشید

ab_ba
سه شنبه 12 شهریور 1387, 17:34 عصر
البته نرم افزار simpledic هر کلمه ای که ما تلفظ کنیم را نمی آورد مثلا aabi نداره و فقط کلمات انگلیسی را میاره یعنی نزدیکترین کلمه به تلفظ ما