PDA

View Full Version : مشکل در ساخت کنترل سفارشی!

NotAtMyDesk
یک شنبه 20 مرداد 1387, 21:38 عصر
می خوام یه کنترل سفارشی درست کنم (برای اولین بار) یه پروژه ی Windows forms Control library درست می کنم و یه button می ذارم روش که اگه روش کلیک شد یه چیزی نشون بده ولی برنامه Runtime error میده! می گه که نمی تونه مسیر یه dll رو پیدا کنه! و تو آدرس فایل به جای \ها یه چیز دیگه می ذاره (توی عکس ببینید) واسه همینه که پیداش نمی کنه، و گرنه اون فایل تو مسیری که می گه ، وجود داره!
مشکل از کجاست؟! :متفکر:

hdv212
یک شنبه 20 مرداد 1387, 21:43 عصر
در مسیر مورد نظرت از کاراکترهای فارسی یا فاصله استفاده نکردی ؟
این اسمبلی رو در کنار برنامه ی اجراییت کپی کن و آدرس اونجا رو بده، ببین درست مییشه.

NotAtMyDesk
یک شنبه 20 مرداد 1387, 21:58 عصر
از کاراکتر فارسی که استفاده نکردم...
آدرس بدم؟! کجا آدرس بدم؟! مشکله منم اینه که نمی دونم این آدرس کجا استفاده می شه! :متفکر:
الان اون dll رو تو یه برنامه ی دیگه استفاده کردم ، کار کرد!

hdv212
یک شنبه 20 مرداد 1387, 23:23 عصر
چطوری از اون dll استفاده میکنی ؟ از Add Refernces ؟
آیا این مسیر، مسیر فایل اجرایی شماست یا فقط مسیر ذخیره شده ی dll مورد نظره ؟
dll رو جای دیگه کپی کن و از اونجا به پروژه ات اضافه کن، ببین درست میشه.

NotAtMyDesk
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:53 صبح
چطوری از اون dll استفاده میکنی ؟ از Add Refernces ؟
آیا این مسیر، مسیر فایل اجرایی شماست یا فقط مسیر ذخیره شده ی dll مورد نظره ؟
dll رو جای دیگه کپی کن و از اونجا به پروژه ات اضافه کن، ببین درست میشه.

آره! با Add References!
این مسیری که ازش ایراد می گیره آدرس dll هستش
من اصلا نمی دونم کجا از این dll استفاده می کنه! یعنی اصلا نمی دونم این آدرسی که ازش ایراد می گیره کی استفاده می شه... :ناراحت: و همین طور نمی فهمم چرا آدرسشو این طوری می کنه!!!

NotAtMyDesk
دوشنبه 21 مرداد 1387, 01:05 صبح
آخه یعنی من نمی تونم یه کنترل سفارشی درست کنم؟!!! :عصبانی++:
اصلا این برنامه ای که نوشتم و کار نمی کنه رو این جا ضمیمه کردم، لطفا یکی بگه کجا شوت بازی در آوردم ؟!

سي شارپ
دوشنبه 12 اسفند 1387, 23:44 عصر
شما بهتره كه اون فايل dll كه درواقع كتابخانه ي كنترل هست را به GAC اضافه كنيد و بتونيد از اون تو چند برنامه همزمان استفاده كنيد.

سي شارپ
دوشنبه 12 اسفند 1387, 23:51 عصر
آيا افرادي هستند كه بخوان يك پروژه راه بياندازيم تو اين قسمت ؟ مثلا يك پروژه بگيم و كار ها رو تقسيم كنيم بين اعضاء ؟ اينطوري بهتر ميشه در كناره سوال ها ، اين زبان زيبا رو بيشتر ياد گرفت.