PDA

View Full Version : سوال: نمایش check box(true/false filed) در data report

majid_quds
یک شنبه 20 مرداد 1387, 23:33 عصر
با سلام خدمت شما دوستان عزیز
من به یه مشکل خوردم. اونم اینه که من تو جداول بانکم فیلد yes/no دارم . می خوام این فیلدو در data report به صورت چک باکس یا هر چیزی شبیه به اون نمایش بدم.ولی هر کاری کردم نشد. اگه کسی راهی بلده بگه چون خیلی نیاز دارم.کد نمونه که بزارین ممنون می شم.مرسی

RezaS_1354
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:06 صبح
دوست عزيز اگر در اكسس از گزينه yes/No استفاده كردي اونو تو وي بي بصورت 1 نشون ميدهد من شخصا خودم از text استفاده ميكنم و گزينه بلي و خير
بدينصورت در اكسس فيلد را از نوع text انتخاب كن Field Size اونو هم 3 بگذار بعد تو برنامه يك كنترل check Box بگذار و كنترل Text Box كه به ديتا بيس و همون فيلد مرتبط است و Caption چك باكس ها را يكي بلي و يكي خير بعد تو روال كدش بنويس اگر بلي انتخاب شد اون فيلد بشه بلي و در تكست نوشته شود بلي بهمين ترتيب تا اخر بعد تو ديتا ريپورت هم وقتي اون فيلد را ايجاد ميكني تو گزارش بلي و خير يا هر كلمه اي كه ميخواهي نشان داده ميشود در ضمن يادت باشه كنترل تكست بايد visible = False باشه اميدوارم مشكلت حل شود اگر سئوال ديگري در مورد كار با پايگاه داده بود در خدمتم
رضا

RezaS_1354
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:19 صبح
راستي اينو يادم رفت بگويم اگر هم ميخواهي در ديتا ريپورت شكل همون كنترل چك باكس و شون بده چون ماهيتاً ديتا ريپورت محدوده و كنترل چك باكس نداره ميتواني از كنترل Shape استفاده كني و اينكار از قبلي يك كم پيچيده تر است معمولا كسي اينكار را نميكند ولي باز هم اگر اصرار داري يك كنترل Shape در زمان طراحي تو جاي همون فيلد yes/No بگذار بعد فرمي كه قبل از نشون دادن ديتا ريپورت اجرا ميشود معمولا يك دكمه چاپ يا گزارش دارد تو يك command تو قسمت كدش بنويس اگر فيلدمون يا همون تكست بلي يا yes يا 1 يا هر چيز ديگري بود مهم اينه كه جواب true است اگر اينها بود اون كنترل Shape بك استييلش (Back Style) اون 1 بشه اگر false يا نه بود 0 بشود
رضا

majid_quds
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:24 صبح
عزیز از توضیحاتت ممنونم ، ولی اگه واسم یه کد نمونه بذاری ممنون می شم.تصورش این جوری واسم سخته.بعدم من چک باکس می خوام نه تکست.منتظرم

RezaS_1354
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:27 صبح
واضح تر به من بگو ديتا ريپورتت ميخواهي گزينه بلي خير داشته باشه يا چك باكس

majid_quds
دوشنبه 21 مرداد 1387, 08:46 صبح
بازم شرمنده. چک باکس می خوام.خیلی هم لازم دارم.مرسی

RezaS_1354
دوشنبه 21 مرداد 1387, 09:56 صبح
آقا از اظهار لطفت ممنون مجيد جان ببين اين برنامه بدردت ميخوره بقيه كارهاشو خودت انجام بده فقط چون اين كنترل استاندارد نيست و من هم چيزي تو اين زمينه پيدا نكردم مشكلات مربوط بخودشو داره ديگه حالا يه نگاه بنداز ببين كارتو حل ميكنه يانه اگر مشكلي بود بگو فعلا ...
رضا

majid_quds
دوشنبه 21 مرداد 1387, 10:32 صبح
آقا این درست کار نمی کنه ولی مرسی خیلی کمکم کرد.از دوستان دیگه اگه کسی راه حلی داره بزاره

mpmsoft
دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:53 عصر
به نظر من از فونت windings استفاده کن

شما می تونی در بانک در فیلدت کارکتر Check و Uncheck رو انتخاب کنید
و در نمایش این فونت رو انتخاب کنید

RezaS_1354
دوشنبه 21 مرداد 1387, 14:23 عصر
سلام مجدد
آقا اگر اون كارتو را نيانداخت تا امشب صبر كن وقت بيشتري ميگذارم واست رديفش ميكنم تا ما رو داري غصه نخور داداش تو هم عجب چيزهايي ميخواهي ها تو دكون ماكروسافت هم پيدا نميشه فعلا
رضا

mpmsoft
دوشنبه 21 مرداد 1387, 18:18 عصر
دوست عزیز یک کد ساده برات نوشتم

امیدوارم بتونه کمکت کنه