PDA

View Full Version : غیر فعال شدن رویدارهای کلیک و دابل کلیک بر روی فرم

mu_malekzadeh
شنبه 21 شهریور 1383, 22:03 عصر
با سلام
مشکلی در زمینه کلیک و دابل کلیک فرم برایم ایجاد شده فرم طراحی نموده ام که می خواهم عمل کلیک و دابک کلیک بر روی آن عمل ننماید.
با تشکر

mu_malekzadeh@yahoo.com

Ariyan
یک شنبه 22 شهریور 1383, 01:03 صبح
با سلام
مشکلی در زمینه کلیک و دابل کلیک فرم برایم ایجاد شده فرم طراحی نموده ام که می خواهم عمل کلیک و دابک کلیک بر روی آن عمل ننماید.
با تشکر

ببخشید ولی متوجه منظورتون نشدم تا وقتی که برای این رویدادها کدی ننویسید عملی انجام نمیشود :?:

mu_malekzadeh
چهارشنبه 08 مهر 1383, 22:10 عصر
ببینید من فرمی در برنامه خود طراحی نموده ام که کل فرم را به رنگ خاصی تبدیل کرده ام و از آن به عنوان بگراند استفاده کرده ام تا پنجره دسکتاپ نمایان نشود که بر روی این فرم فرمهای دیگر قرار می گیرد و در قسمت اکتیو فرم بک گراند آن فرم اصلی را مسیردهی کرده ام حال مشکل این است که در هر بار ورود به فرم های دیگر با کلیک بر روی فرم بک راند چون فرم اصلی تعریف شده است به فرم اصلی انتقال پیدا می کند
برای این مشکل چه باید کرد ؟
با تشکر

kochol
پنج شنبه 09 مهر 1383, 07:20 صبح
کد زیر را در form_load وارد کن
me.enabled=false
همین :mrgreen:

MM_Mofidi
پنج شنبه 09 مهر 1383, 12:13 عصر
من این سوال را یکم کلی تر دارم چطور میتوان جلوی رخداد خاصی را در یک شیئ خاص گرفت.
خیلی جاها بدرد میخورد. مخصوصا اگر شما با VBA در محیط دیگری مشغول کار باشید.

اما در جواب بگویم شما میتوانید در رویداد onGetFocuse فوکوس را به شیئ یا فرم دیگر منتقل کنید.یا میتوانید فرم مورد نظر را به AlwaysonTop ست کنید.

Ariyan
پنج شنبه 09 مهر 1383, 12:50 عصر
شما میتونید از MIDIForm استفاده کنید

H_r_m
پنج شنبه 09 مهر 1383, 13:08 عصر
سلام
شما میتونید بعد از لود شدن بک گراند فرم هایی را که میخواهید نمایش داده شوند رو به این صورت صدا بزنید
Form2.show 1
به جای Form2 نام فرم خود را بگذارید

mu_malekzadeh
سه شنبه 14 مهر 1383, 23:19 عصر
از نظرات شما متشکرم مثل اینکه سئوال من را متوجه نشدید من تعداد زیادی فرم دارم که هر کدام در موقع خاصی وارد فرم مورد نظر من می شوند که می خواهم هر از هر فرمی وارد شدم به همان فرم هم باز گردم ابتدا باید شناسایی کنم از چه فرمی آمدم سپس به همان فرم باز گردم
امیدوارم مشکل من را فهمیده باشید
با تشکر

vbprogramer
چهارشنبه 15 مهر 1383, 07:18 صبح
سلام دوست عزیز
فکر کنم فهمیدم مشکلت چیه :متفکر:
می تونی کاری کنی که موس از فرمت خارج نشه :D
یعنی هر فرمی که active شد موس توی آن گیر بیفته و از حاشیه فرم خارج نشه و دیگه کاربر نتونه روی بک گراند فرم اصلی کلیک کنه

اگه من درست متوجه شدم و با این کار مشکلت رفع میشه بگو تا کدش رو برات بفرستم
:wink:

بابک زواری
چهارشنبه 15 مهر 1383, 07:27 صبح
در هر صورت ورود به هر فرمی از یک فرم مادر آغاز میشود گه این فرم یا فرم
همان بک گراند است یا یک فرم دیگر روی آن ولی هرکدام هم باشد با دستور
form2.show 1 دیگر تا زمانی که این فرم unload یا hide نشده شما نمیتوانید
به فرم زیرین دست رسی پیدا کنید

vbprogramer
چهارشنبه 15 مهر 1383, 08:09 صبح
دقیقا ْ :wink:

mu_malekzadeh
یک شنبه 19 مهر 1383, 22:51 عصر
ار ارسال جواب همه شما متشکرم
من کد مربوط به آن را توانستم بنویسم اما دوباره یک مشکل دیگر به سراغم آمده است
آن هم این است که من در برنامه خود تعدادی فرم دارم که هر یک به نوبه خود یک یا چند بار وارد فرم خواصی می شوند و از دیتاگرید فرم تعیین شده یک ردیف را انتخاب کرده و با زدن یک دکمه به همان فرمی که از آن وارد شده ایم باز می گردد
مشکل اینجاست که چگونه معرفی کنم که کدام فرم باز شده و باید دوباره به همان فرم بازگردیم
اگر سئوال من را نفهمیدید بگویید بیشتر توضیح دهم ؟
با تشکر

vbprogramer
دوشنبه 20 مهر 1383, 11:19 صبح
ببخشید ها ولی من که نفهمیدم :|

حامد مصافی
دوشنبه 20 مهر 1383, 17:30 عصر
همونطور که دوستان گفتن می تونی از دستور زیر استفاده کنی

Form1.Show vbModal , Me

که در اون Form1 اسم فرم مورد نظر است
اما راه بهتر اینه که برنامه خودت رو به صورت MDI طراحی کنی

سمیه بختیاری
چهارشنبه 22 مهر 1383, 08:02 صبح
سلام

ببخشید شما در دبل کلیک یا کلیک فرم اصلی تان کد خاصی نوشته اید؟
مثلا با دبل کلیک کردن روی فرم اصلی (که بعنوان زمینه انتخاب شده )اطلاعات خاصی نمایش داده بشه؟اگر کدی ننوشتید می توانید فرمی که در حل حاضر فعال است را دوباره نمایش دهیدform1.show
اگر کدی هم دارید فعلا بهتر است با گذاشتن یک شرط منایب و if , else کار تشخیص دبل کلیک بی موقع را تشخیص داده و فرم هایی که در حال حاضر فعال هستند را دوباره نمایش دهید :oops:
ــــــــــــــــــــــــ
از روی متغیر هایی که برای شناختن فرم تعریف کردی می توانید این کار را انجام دهید :)

ببخشید فکر می کنم این کار شما را زود تر به نتیجه می رسونه :|

سمیه بختیاری
چهارشنبه 22 مهر 1383, 08:14 صبح
یک متغیر سراسری تعریف کنیدبعد وقتی روی دیتا گرید کلیک می کنید موقعیت فعلی شما با g.row مشخص می شود که g نامی است که شما برای دیتا گرید تعریف کرده اید
از روی اطلاعات این ردیف می توانید با اختصاص دادن یک مقدار خاص در این متغیر سراسری به یک فرم خاصی بروید وبرای بر گشت هم با استفاده از همین تشخیص دهید :)

ــــــــــــــــــــ
ببخشید توکار بزرگان دخالت کردم :|

حامد مصافی
چهارشنبه 22 مهر 1383, 10:45 صبح
فکر کنم منظورت رو فهمیدم :متفکر:
این کد ضمیمه رو امتحان کن :sunglass: