PDA

View Full Version : سوال مربوط به جستجو در ADO

nezhadam_pershia
دوشنبه 21 مرداد 1387, 00:22 صبح
سلام دوستان.
می خواستم ببینم چطوری می تونم از دستور Select در SQL در ADO استفاده کنم.
لطفا به کد زیر نگاه کنید و اون جایی که "؟" هست مشکل منه:

ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + App.Path +_ "\temp.mdb"

Connection.Open ConnectionString

RecordSet.Open "??????? 1", Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic,_ adCmdTable

RecordSet.Find "????????? 2" s

آیا میتونم به جایه "??????1" از دستور Select و با شرط استفاده کنم و در ضمن برای "??????2" می خوام ببینم آیا این هم میشه و اگر نمیشه باید چه شرطی بنویسم تا فیلد مورد نظر رو پیدا کنه؟

از راهنماییتون ممنونم.

ali_habibi1384
دوشنبه 21 مرداد 1387, 07:24 صبح
اگر از اکسس استفاده می کنید:

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Bank.mdb"
Adodc.RecordSource = "select avg (gred) as sm from testsum where (gred>=10 and gred <=20)"
Adodc.Refresh

اگر از sql استفاده می کنید :

Adodcsql.ConnectionString = "Provider=SQLOLEDB.1;Integrated Security=SSPI;Persist Security Info=False;Initial Catalog=Bank"
Adodcsql.RecordSource = "select avg (gred) as sm from testsum where (gred>=10 and gred <=20)"
Adodcsql.Refresh

nezhadam_pershia
دوشنبه 21 مرداد 1387, 09:00 صبح
دوست عزیز سلام.
من از ADODC استفاده نمی کنم بلکه با کد نویسی به دیتا بیس متصل می شوم

Dim Connection As New ADODB.Connection
Dim Command As ADODB.Command
Dim RecordSet As New ADODB.RecordSet
Dim ConnectionString As String

ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + App.Path + "\temp.mdb"

Connection.Open ConnectionString

RecordSet.Open "??????? 1", Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic, adCmdTable

RecordSet.Find "????????? 2" s

امیدوارم که درست توضیح داده باشم.

hrj1981
دوشنبه 21 مرداد 1387, 12:49 عصر
از رويداد .Execute براي درج دستورات SQL استفاده كن

nezhadam_pershia
دوشنبه 21 مرداد 1387, 23:13 عصر
با سلام.
عزیز شیی RecordSet که بالا از نوع ADODB.RecordSet تعریفش کردم اصلا چیزی به نام .Execute نداره.
البته من مشکلم با اجرای دستور SQL حل شد چون وقتی به جایه علامت سوال اولی دستور SQL میگذاشتم باید پارامتر آخر رو adCmdText میذاشتم که نذاشتم.
حالا مشکلم علامت سوال دومیه یعنی سینتکس دستوری که جلویه متد Find از شیی RecordSet نوشته میشه چیه؟آیا میشه دستور SQL جلوش نوشت.
لطفا عزیزان کمک کنن که من سریعتر کارم راه بیفته موعد تحویل پروژم یواش یواش داره تموم میشه.
خییلی ممنونم.