PDA

View Full Version : مشکل با دو تا ActiveX

nezhadam_pershia
دوشنبه 21 مرداد 1387, 02:43 صبح
سلام دوستان.
من چند تا از ActiveX هایی که تو تاپیک اکتیو ایکس های کاربردی بود رو دانلود کردم و فقط با دو تاش مشکل دارم:
1:OsenButton 2: osenvistaform

مشکل من اینه که این دوتا بدون هم درست کار می کنن ولی وقتی از هر دوتاشون تو یه فرم استفاده می کنم و دستوری مثلا End رو تو دکمه می نویسم خطا میده.نمیدونم مشکل از کجاست من تنها چیزی که از ActiveX بلدم اینه که اونا رو بندازم رو فرم و استفاده کنم.
پس اگه می خواین کمکم کنین لطفا خیلی خیلی ابتدایی راهنمایی کنین.

مشکلمو در قالب دو تا برنامه میزارم که واضح تر باشه.تو یکیش فقط از دکمه استفاده کردم که درست کار میکنه ولی تو اون یکی از هر دوش استفاده کردم که خطا داره.

از کمکاتون ممنونم.

loads
دوشنبه 21 مرداد 1387, 03:51 صبح
از این استفاده کنید
موفق باشید

nezhadam_pershia
دوشنبه 21 مرداد 1387, 09:09 صبح
سلام.
دوست عزیز این که هنوز مشکل داره دوباره همون دکمه ای رو که دادین رو با VistaForm تو یه فرم قرار دادم ولی هنوز error داره.برنامه رو با دکمه ی شما میزارم که ببینین مشکلش چیه.

r_oscar2007
دوشنبه 21 مرداد 1387, 09:23 صبح
شما بايد قبل از استفاده ز activex ها آنها را ريجستر كنيد

Mbt925
دوشنبه 21 مرداد 1387, 10:21 صبح
به کنترل Button ربطی نداره.
مشکل از کنترل فرمه. سورسش باید باشه تا رفع مشکل بشه.

nezhadam_pershia
دوشنبه 21 مرداد 1387, 23:04 عصر
با سلام.

شما بايد قبل از استفاده ز activex ها آنها را ريجستر كنيد

چطوری باید ActiveX رو ریجیستر کنم.اگه میشه ابتدایی بگید چون هیچی در رابطش نمیدونم.

مشکل از کنترل فرمه. سورسش باید باشه تا رفع مشکل بشه.

من اون کنترل رو از تویه اکتیوایکس هایه خودتون دانلود کردم.ولی حالا همون چیزی رو که دانلود کردم رو میزارم.

وقتی که اون دکمه رو تویه همین برنامه میزارم هیچ مشکلی نیست ولی وقتی ocx اون رو میسازم
و میخوام در فرم هایه دیگم استفاده کنم مشکل به هم میزنه.

اگه میشه بگید از این کامپوننت(VistaForm) چطوری میتونم نمونه سازی کنم که هیچ خطایی نداشته باشه و بتونم تویه همه ی فرم های برنامم استفاده کنم.

خیییلی ممنونم.

Mbt925
سه شنبه 22 مرداد 1387, 00:48 صبح
کنترل رو تست کنید:
سورس رو هم قرار دادم.

nezhadam_pershia
سه شنبه 22 مرداد 1387, 08:31 صبح
دست شما درد نکنه.مشکلم حل شد.
ولی هنوز نمی دونم چطوزی باید اکتیوایکس رو رجیستر کنم.

Mbt925
سه شنبه 22 مرداد 1387, 13:11 عصر
یک برنامه ی ساده نوشتم (20 KB) که خودش کار رجیستر کردن کنترل ها رو انجام میده.

روی یکی از اکتیوایکس ها کلیک کنید و توسط گزینه ی Open with این فایل اجرایی رو انتخاب کنید.

با این کار فایل های .ocx با دوبار کلیک کردن رجستر میشن و پیغامی مبنی بر رجیستر شدنشون نمایش داده میشه.

دانلود (http://mbt925.googlepages.com/MBRegister.rar)

xxxxx_xxxxx
سه شنبه 22 مرداد 1387, 13:23 عصر
ببخشيد ميشه كار اين برنامه رو توضيح بديد.

ممنون ميشم.

Mbt925
سه شنبه 22 مرداد 1387, 13:34 عصر
این برنامه در واقع داره از دستور RegSvr32 استفاده می کنه.

فقط کمی مدیریت بیشتر برروی فایل ها داره ( با استفاده از Command)، به صورتی که می تونید چندتا اکتیوایکس رو انتخاب کنید و با زدن اینتر همشون رو رجیستر کنید.

سریع تر و آسان تر.

mahmood3d
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:16 عصر
من همچنان با Osen Vista Form مشكل دارم .
من توي پروژه ام يك فرم اصلي دارم كه از نوع MDI Form هستش و بقيه فرم هام داخل اين فرم باز ميشه و در فرم هايي كه داخل فرم اصلي باز ميشه از اين ابزار استفاده كردم و وقتي كه چندتا فرم باز مي كنم و مي خوام دونه دونه ببندم از برنامه خارج مي شه .
لطفاض بگيد كه من بايد توي كجاي اين فايل تغييري ايجاد كنم كه اين مشكل برطرف بشه .

mahmood3d
یک شنبه 27 مرداد 1387, 19:39 عصر
كسي نتونست مشكل اين اكتيويكس رو پيدا كنه ؟

Mbt925
دوشنبه 28 مرداد 1387, 11:00 صبح
این ابزار در پروژه های چند سندی مشکل داره و نمی تونید ازش استفاده کنید.

mahmood3d
دوشنبه 28 مرداد 1387, 16:19 عصر
يعني بايد از تمامي فرم هام اين اكتيويكس رو بردارم ؟؟؟
برنامه من حدود 50-60 تا فرم داره كه تو تمام اين فرم ها از اين ابزار استفاده كردم .

Mbt925
سه شنبه 29 مرداد 1387, 00:56 صبح
مثل اینکه این کنترل به یه کلاس نیاز داشت که در پوشه ی برنامه بود و شما اون رو به پروژتون اضافه نکردید!

پروژه ی اصلاح شده ی صفحه ی قبل رو دانلود کنید و کلاس رو هم به پروژتون اضافه کنید، مشکلتون حل میشه.