PDA

View Full Version : سوالات مربوط به StimulReport رو در این تاپیک مطرح کنید

صفحه : 1 2 [3] 4 5 6 7

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 10 اسفند 1389, 13:17 عصر
من که اکسس کار نکرده ام تا حالا . کاربرد nz چیه که داره ازتون ایراد میگیره ؟!

اگه كويري كه داخل اكسس هست بنيد و قتي اجرا مكنيد دصورت ندادن پارومتر تمام اطلاعات را نشان مي دهد
nzدر واقع براي درصورت خالي بودن گذاشتم

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 15 اسفند 1389, 10:08 صبح
ببخشيد مشكل من چي كه به كلمه nzخطا ميدم من براي فيلتر كردن دوتاريخ از اين دستور استفاده ميكنم كه اگه كابر تاريخ خالي گذاشت گزارش تمام اطلاعات نشون بده

>=IIf(nz([@txtz_date])="";[ImportTemp].[تاريخ‌درخواست];[@txtz_date]) And <=IIf(nz([@txtt_date])="";[ImportTemp].[تاريخ‌درخواست];[@txtt_date])

دوستان كسي راه كار براي اين مشكل سراغ نداره؟

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 16 اسفند 1389, 09:39 صبح
ببخشيد اگه بخوايم ديزاينر فارسي به كابر بديم بايد چكار كنيم ؟

mahboube
شنبه 28 اسفند 1389, 08:23 صبح
سلام دوستان
من از
stiDesignerControl1 استفاده مي كنم براي اينكه به كاربرها اجازه طراحي بدم ولي وقتي برنامه رو جايي نصب مي كنم lanquage فارسي نداره؟چرا؟
درواقع از منوي :file>select ui lanquage گزينه فارس ي نداره.چرا؟(توي سيستم خودم داره).

tarfand
یک شنبه 07 فروردین 1390, 09:21 صبح
اينجاكنترل text خاصيت multiline داره؟؟چيه؟

Word Wrap=true

tarfand
یک شنبه 07 فروردین 1390, 09:30 صبح
چطوری می شه یک عدد رو در چاپم تبدبل به حروف کنم
این کار رو در ریپورت باید انجام بدم یا در کد نویسی ویژوال
می خوام علاوه بر عدد , حروفش رو هم در چاپ داشته باشم
ممنون

سلام
شما یه تابع با کد سی شارپ بنویسید و داخل ایونت Before Print تکست گزارشتون کپی کنید
شما می تونید داخل ایونتها از کد سی شارپ استفاده کنید...

داوود قربعلی
دوشنبه 08 فروردین 1390, 18:18 عصر
با سلام من می خوام به stimulreport پارامتر ارسال کنم چطوری باید این کار رو انجام بدم

iman_22a
سه شنبه 09 فروردین 1390, 01:44 صبح
داود جان بگردی قبلا مطرح شده

HAMRAHSOFT.IR
یک شنبه 14 فروردین 1390, 08:47 صبح
ببخشيد مشكل من چي كه به كلمه nzخطا ميدم من براي فيلتر كردن دوتاريخ از اين دستور استفاده ميكنم كه اگه كابر تاريخ خالي گذاشت گزارش تمام اطلاعات نشون بده

>=IIf(nz([@txtz_date])="";[ImportTemp].[تاريخ‌درخواست];[@txtz_date]) And <=IIf(nz([@txtt_date])="";[ImportTemp].[تاريخ‌درخواست];[@txtt_date])

دوستان كسي مشكل جستجوي تاريخ نداشته؟

mahboube
دوشنبه 15 فروردین 1390, 14:52 عصر
سلام
من مي خوانم توي stimul‌يك فيلد رو چك كنم اگر مقدارش كمتراز يه مقداري بود رنك پس زمينهtext شو تغيير بدم.
چطوري بايد اينكارو انجام بدم؟

mahboube
دوشنبه 15 فروردین 1390, 15:28 عصر
من يك مشكل ديگه هم دارم.من يه تعدادي ركورد رو باdata نشون ميدم.يك footer هم دارم كه چندتا text توش هست كه توي صفحه آخر گزارش نشون داده ميشه.حالا وقتي تعداد ركورد ها زياد ميشه اگر كل بخش footer توي صفحه جا نشه توي صفحه بعدي چاپش ميكنه ولي آخرين ركورد جدول روهم ميبره به صفحه بعد.چرا؟

ahmad-65
دوشنبه 22 فروردین 1390, 10:39 صبح
سلام
من مي خوانم توي stimul‌يك فيلد رو چك كنم اگر مقدارش كمتراز يه مقداري بود رنك پس زمينهtext شو تغيير بدم.
چطوري بايد اينكارو انجام بدم؟

سلام دوست گرامی.
شما باید در قسمت Conditions مربوط به این فیلو این کار رو انجام بدی. در واقع یه Conditions ایجاد میکنی و بعد از تایپ شرط مورد نظرت میتونی رنگ متن و... رو تغییر بدی.

ahmad-65
دوشنبه 22 فروردین 1390, 11:11 صبح
سلام

من 2010 trial نصب کردم اما پشت صفحه چاپ demo می زنه این رو چطوری رفعش کنم
ممنون

با سلام خدمت شما دوست گرامی.
این نسخه کرک نشده است و باید نسخه ی کرک شده ی اون رو گیر بیارید.
میتونید از وبلاگ freecomponent.blogfa.com استفاده کنید.

parsdarab
دوشنبه 22 فروردین 1390, 12:21 عصر
این طوریه
strep.Dictionary.Variables("var1").Value = TextBox3.Text
که strrep یک شی از stimul است بعدش باید یک متغیر هم بسازی به نام var1

sh2007
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 07:16 صبح
چطور مي شه ركورد نامبر رو به گزارش اضافه كرد يا همون رديف

PetekDincos
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 14:59 عصر
با سلام
توی Dictionary داخل System Varaibles یه پراپرتی با نام Line است که شماره ردیف رو برای DataBand ات می اندازه با تشکر

sh2007
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 15:36 عصر
ممنون
در مورد خصوصيات ديگر اين نرم افزار نه راهنماي اون كسي چيزي داره ارائه كنه

parsdarab
چهارشنبه 24 فروردین 1390, 19:36 عصر
بله بله
به این تاپیک یه سر بزن یکی از اعضا سئوال کردن من جوابشو دادم
مسیر فایل گزارش می تونی دستی تعیین کنی
فایل گزارشتو لود کنی
با استفاده از برنامه می تونی مسیر بانک اطلاعاتی رو بر روی گزارش تنظیم کنی
یک نمونه کد هم گذاشتم اون هم بگیری بد نیست

رفتن به همون جا (http://barnamenevis.org/showthread.php?276383-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D9%85%D9%88%D9%84-%D8%B1%DB%8C%D9%BE%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%88-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1)

jafari1
یک شنبه 28 فروردین 1390, 00:09 صبح
با سلام
من از reach text استفاده کردم فیلدهای فارسی را کاراکترهای یونانی نمایش میدهد راه حل را اگر زحمتی نیست دوستان بفرمایند

jafari1
یک شنبه 28 فروردین 1390, 00:10 صبح
با عرض سلام
چگونه از تگ های html در text box استفاده کنیم

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 30 فروردین 1390, 12:11 عصر
سلام
چطوري ميشه در چاپ بگيم اگر تعدادركورد ها كمتر از 5 عدد هست داخل صفحه 1واز 5 به بعد داخل صفحه2 چاپ بشه

البته لازم بگم كه طراحي صفحه 1 با صفحه 2 فرق دار مثلان در صفحه 1 فوتر داريم ولي در صفحه 2 ديگه فوتر نيست د رصفحه 1 تايتل يك شكل در صفحه تايتل يك شكل ديگه

morteza_carefree
سه شنبه 30 فروردین 1390, 19:01 عصر
سلام اقا من نمی تونم از دیتا بیسم که MDF هست به برنامه معرفی کنم

parsdarab
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 10:04 صبح
من چک می کنم خبر ت می دم
یه سری به این تاپیک (http://barnamenevis.org/showthread.php?283638-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-Stimul-Report-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%B4-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%AF)هم بزن

parsdarab
پنج شنبه 01 اردیبهشت 1390, 19:34 عصر
من که تونستم به بانک اطلااعاتی SQL وصل بشم.
چه خطایی می ده.
68992

Sal_64
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 12:00 عصر
سلام
نحوع تغییر رزولیشن فایلهای(تصاویر) اکسپرت شده از استیموال رو کسی بلده؟

اصلا این کار امکان داره ؟

با تشکر

morteza_carefree
شنبه 03 اردیبهشت 1390, 12:52 عصر
دوست عزیز اینی که شما وص شدید به نظرتون کل SQL نیست من میخوام با SQLexpress وصل بشم به دیتا فایلم که MDF هست

najmeh_m
چهارشنبه 07 اردیبهشت 1390, 23:28 عصر
سلام به همه:لبخندساده:
من یک مشکل با stiwebviewer دارم لطفا راهنماییم کنید.
از یک Image برای پس زمینه گزارش استفاده کردم و روی آن یک databound گذاشتم و فیلدهای اطلاعاتی رو روی اون قرار دادم و با stiwebviewer اون رو نمایش می دم. در هنگام نمایش، اطلاعات روی image قرار ندارن یعنی اول عکس و در پایین اون دیتا نمایش داده میشه! چیکار کنم؟
ضمنا از stimulreport نسخه 2010 استفاده می کنم

parsdarab
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 10:45 صبح
خاصیت show image behind در قسمت watermark صفحه تو برابر true کن

morteza_carefree
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 17:58 عصر
دوستان میشه کمکم کنید من تو گزارشمام وقتی عدد میفرستم اونا رو به صورت لاتین مینویسه
هم واسه داده هایی که به صورت عدد میفرستم هم واسه داده های رشته ای
کسی میتونه کمک کنه خیلی واجبه
:گریه::گریه::گریه:

iman_22a
پنج شنبه 08 اردیبهشت 1390, 18:18 عصر
دوستان میشه کمکم کنید من تو گزارشمام وقتی عدد میفرستم اونا رو به صورت لاتین مینویسه
هم واسه داده هایی که به صورت عدد میفرستم هم واسه داده های رشته ای
کسی میتونه کمک کنه خیلی واجبه
:گریه::گریه::گریه:

فونت فارسی بذار ، RTL ش رو True کن . در ضمن زبان پیش فرض توی Regional And Language Options روی فارسی تنظیم کن .

sadaf_
شنبه 10 اردیبهشت 1390, 16:08 عصر
می خوام از توی کد نویسی یه stored procedures پاس بدم به چاپم
رهنماییم کنید ممنون

najmeh_m
یک شنبه 11 اردیبهشت 1390, 09:08 صبح
ممنون ، ولی به اینا مربوط نمیشه چون preview درسته، تبدیل به pdf هم درسته مهمتر از همه در حالت windows هم مشکل نداره فقط توی browser این مشکل پیدا میشه!

انتظاری
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 13:02 عصر
سلام
یک سوال داشتم در رابطه با اعداد داخل تکس باکس
زمانیکه اندازه اعداد داخل تکس باکس از خود تکس باکس بزرگتر می شود stimul به طور اتوماتیک سایز تکس باکس را بزرگ نمی کند برای حل این مشکل چه باید کرد.
لطفا راهنمایی فرمایید.

mahboube
سه شنبه 13 اردیبهشت 1390, 13:35 عصر
سلام
یک سوال داشتم در رابطه با اعداد داخل تکس باکس
زمانیکه اندازه اعداد داخل تکس باکس از خود تکس باکس بزرگتر می شود stimul به طور اتوماتیک سایز تکس باکس را بزرگ نمی کند برای حل این مشکل چه باید کرد.
لطفا راهنمایی فرمایید.
شما مي توني خاصيت autoshrink تكست باكس ها رو true كني كه البته متن رو كوچيك ميكنه تا توي تكست جابشه.يا ميتوني wordwarp رو true كني كه تكست رو مالتي لاين مي كنه.

انتظاری
چهارشنبه 14 اردیبهشت 1390, 08:16 صبح
سلام
آیا میشه برای تکس باکس چند فونت تعریف کرد که اگر فونت اولی را کاربر روی سیستمش نداشت به جای آنکه فونت تکس باکس را عوض کنه اتوماتیک فونت دوم را ثت کنه نه اینکه فونت اولی را پاک کنه و فونت پیش فرض را به جای آن قرار بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sadaf_
پنج شنبه 15 اردیبهشت 1390, 16:57 عصر
می خوام با کنترلهای خود stimul یک design درست کنم و ریپورت ذخیره شده را بهش پاس بدم و کاربر هر تغییری داد بتونه ذخیره کنه
stimul خودش design داره report.design ولی من میخوام سفارشی درست کنم لطفا راهنماییم کنید
ممنون

kiyana00
جمعه 16 اردیبهشت 1390, 17:29 عصر
يه سوال خيلي فوري!:افسرده:
واسه گزارش گيري با stimul واسه هر گزارش بايد يه صفحه طراحي بشه و موقع درخواست گزارش همون از مسير ذخيره شده فراخواني بشه؟؟؟؟
من چنتا فرمهام هست كه بايد ازشون گزارش گرفته بشه. از همون جدولي كه داخل همون صفحس.تعداد فرمها زياده. نميشه فقط يه فرم براي گزارش باشه و هر موقع خواسم از جدولهام گزارش بگيرم همون فرم گزارش از جدول خودش پر بشه؟
تو رو خدا كمك كنين . خسته شدم انقد گشتم.:گریه:

iman_22a
یک شنبه 18 اردیبهشت 1390, 14:27 عصر
واسه گزارش گيري با stimul واسه هر گزارش بايد يه صفحه طراحي بشه و موقع درخواست گزارش همون از مسير ذخيره شده فراخواني بشه؟؟؟؟

سلام . بستگی به این داره که ستونهای گزارشتون توی فرم های مختلف چقدر با هم اشتراک داشته باشن .

اگر هیچ اشتراکی با هم نداشته باشن ، می تونین واسه هر فرم یک فایل گزارش مخصوص درست کنین و توی مسیر اجرای برنامه کنار بقیه فایلهای گزارش نگهداری کنین و در مواقع لزوم فراخوانی کنین .

انتظاری
سه شنبه 27 اردیبهشت 1390, 10:31 صبح
سلام
همگی خسته نباشید
من یک گزارش دارم که یک هیدر روی گزارش گذاشتم بعد دوتا DataBand دارم و بعد از اون یک Footer دارم که در آن جمع سطرهای بالا (هردوتا DataBandها) را در آن نمایش می دهیم
من می خواهم در هر صفحه جمع تا آن صفحه را نمایش دهم ولی با دستور cSumRunning برنامه Error میده
کد

{cSumRunning(DataBand1,FactorDetails.[مقدار کل])}{cSumRunning(DataBand3,Khadamat.Value)}

لطفا راهنمایی کنید.

mahboube
یک شنبه 01 خرداد 1390, 15:54 عصر
براي چاپ باركد ار كنترل باركد استفاده مي كنم ولي وقتي مقدار باركد رو از برنامه براش مي فرستم آخرش يه حرف هم اضافه ميكنه مشكل چيه:
مثلابراي باركد 123456 مي زنه 123456u.
ممنون

roxe77
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 09:59 صبح
سلام

اگه بخواهیم یکی از ردیف های جدولی که چاپ میشه رو تو استیمول رنگی کنیم چه کنیم؟
مثلا اگه ایتمی بالاتر از 100 بود رو بخواهیم رنگ زمینه چاپش رو تغییر بدیم !!
please help me

majid.gymnast
چهارشنبه 04 خرداد 1390, 17:31 عصر
باسلام
چه جوری میشه گزارش رو نسبت به یکی از ستونها گروهبندی کرد و اطلاعات هر گروه رو تو صفحه ی مجزا نمایش داد

mahboube
پنج شنبه 05 خرداد 1390, 09:39 صبح
باسلام
چه جوری میشه گزارش رو نسبت به یکی از ستونها گروهبندی کرد و اطلاعات هر گروه رو تو صفحه ی مجزا نمایش داد

از group header استفاده كنيد.

majid.gymnast
جمعه 06 خرداد 1390, 11:38 صبح
دوست عزیز میشه دقیقتر بگی؟

iman_22a
جمعه 06 خرداد 1390, 14:32 عصر
دوست عزیز میشه دقیقتر بگی؟

شما براي اينكه بتوني بر اساس يك ستون خاص دسته بندي يا گروه بندي انجام بدي ، همانطور كه دوستمون گفتند بايد از Group Header استفاده كني . گروپ هدر بالاي ديتاباند شما قرار ميگيره و يك خصوصيتي به اسم Condition داره كه بايد روي ستون مورد نظر تنظيمش كني . براي جمع بندي يا محاسبات ديگه هم مي توني يه Group Footer هم استفاده كني .

sara62
جمعه 06 خرداد 1390, 15:46 عصر
با سلام
من با استیمول کار نکردم
یه برنامه مینویسم که گزارشاتو کس دیگه ای طراحی کرده و یه سری کد به من دادن واسه ارتباط با گزارشات که ارور میده و نمیدونم که اشکال از کجاست ممنون میشم اگه کمک کنید
this.StiReport١.RegData("DataBaseName", connection١)
this.StiReport١.Compile()

بدون پارامتر

this.StiReport١.Render(false)
this.StiRibbonViewerControl١.Report = this.StiReport١
this.StiRibbonViewerControl١.SetZoomOnePage()
با پارامتر

this.StiReport١.CompiledReport.DataSources["DATASOURCENAME"].Parameters.Item("PARAMETERNAME ").ParameterValue = ١

this.StiReport١.Render(false)
this.StiViewerControl١.Report = this.StiReport١
this.StiViewerControl١.SetZoomOnePage()

iman_22a
جمعه 06 خرداد 1390, 18:27 عصر
سلام . ننوشتين كه چه اروري ميده ؟

amirahanin
شنبه 07 خرداد 1390, 22:09 عصر
با سلام و خسته نباشید آقا من یک ریپورت درست کردم بعد می خواهم متغیر های که در این ریپورت استفاده کردم درون یک ریپورت دیگه استفاده کنم راهنمایی کنید چی کار کنم

Maryamnasiri66
یک شنبه 08 خرداد 1390, 08:12 صبح
سلام. ببخشید من چطوری می تونم از net.به گزارشم تو stimul یه Page اضافه کنم؟ یعنی چند تا Report دارم که میخوان Pageهاش توی یک report اضافه بشه. ممنون میشم اگه کمکم کنید.

sara62
یک شنبه 08 خرداد 1390, 10:31 صبح
سلام . ننوشتين كه چه اروري ميده ؟
سلام
رو ی خط زیر این ارور میده
Object reference not set to an instance of an object.

this.StiReport١.CompiledReport.DataSources["DATASOURCENAME"].Parameters("PARAMETERNAME ").ParameterValue = ١

ممنونم

iman_22a
یک شنبه 08 خرداد 1390, 14:17 عصر
احتمالا یا دیتاسورس را اشتباه میدین یا پارامتر موردنظر وجود نداره .

amirahanin
یک شنبه 08 خرداد 1390, 15:26 عصر
اقا خواهش می کنم کمکم کنید من یک sumd با شرط گذاشتم و داره جمع انجام میده حالا می خواهم خروجی این sum درون یک متغیر بریزه که توی یک ریپورت دیگه از اون استفاده کنم
و این متغیر طوری باشد که وقتی مقدار sum تغییر می کنه مقدار اون متغیر هم تغییر کنه
لطف کنید کمک کنید گیر کردم حیاطی هست

iman_22a
یک شنبه 08 خرداد 1390, 21:27 عصر
اقا خواهش می کنم کمکم کنید من یک sumd با شرط گذاشتم و داره جمع انجام میده حالا می خواهم خروجی این sum درون یک متغیر بریزه که توی یک ریپورت دیگه از اون استفاده کنم
و این متغیر طوری باشد که وقتی مقدار sum تغییر می کنه مقدار اون متغیر هم تغییر کنه
لطف کنید کمک کنید گیر کردم حیاطی هست

اینجوریشو من که کار نکردم تا حالا . اما شاید بتونی از طریق کدنویسی به متغیر موردنظر دسترسی پیدا کنی و اونو به گزارش دیگه ات پاس بدی ...

hamcker
یک شنبه 08 خرداد 1390, 23:59 عصر
آقا لطفاً بگین از کجا میشه این کامپوننت رودانلود کرد؟
فول کرک شده. من که اینترنتو زیر رو کردم. یا بلد نیستم، یا نیست!!! :گریه::عصبانی++:

mohsencom
چهارشنبه 11 خرداد 1390, 23:29 عصر
لطفا برای یک بار هم که شده یه نمونه گزارش با StimulReport ترجیحا با زبان VB.NET بصورت پویا که بشه در زمان اجرا تغییرات توش داد بذارید،یک ملت رو رها کنید از این همه مشکلو و سوال

مطمئنم از بین شما عزیزان حتما کسانی هستند که این کارو کنند.....
یه چیزی تو مایه های این عکس :

parsdarab
شنبه 14 خرداد 1390, 14:11 عصر
سلام
برای دیدن نمونه کد به تاپیک زیر مراجعه کنید.
برو (http://barnamenevis.org/showthread.php?283638-%DA%A9%D8%AF%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-Stimul-Report-%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%86%DA%86%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%B4-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D8%AF)

farzadny
سه شنبه 17 خرداد 1390, 11:41 صبح
سلام ...من از stimulsoft در برنامم استفاده میکنم مشکلی که بهش برخوردم اینه که وقتی میخوام به صورت Runtime یک کنترل ReportViewer را از stimulsoft در صفحات ASP.net نشون بدم دکمه های Save و print و ... که باید یک منو کشویی را باید باز کنن را باز نمیکنه در صورتی که وقتی از این کنترل به صورت Static استفاده میکنم این دکمه درست کار میکنن و منویی مربوطه را نشون میدن...
لطفا راهنمایی بفرمایید... پیشا پیش تشکر

roxe77
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 00:19 صبح
وقتی یوزر اطلاعات فرم رو وارد میکنه و ثبت میکنه فرم مربوط بایستی بسته بشه و گزارش استیمول ریپورت بیاد تا طرف چاپ کنه طوری که بعد از فراخانی stireport1.show() فرم بسته میشه یعنی me.CLose میشه اونوقت گزارش استیمول ریپورت باز میشه ول میاد پشت فرم اصلی چون فرم قبلی بسته شده و کاربر باید از تسک بار فرم استیمول رو ببینه تا رپورت رو چاپ کنه . من میخوام یه کاری کنم که stireport alwes on top بشه!! چه کنم؟

amirahanin
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 14:28 عصر
با سلام چه جوری می شه یک کاندینیشن را به یک تکس درصد اختصاص داد بدون اینکه ستونی از جدول را انتخاب کنم

iman_22a
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 17:15 عصر
وقتی یوزر اطلاعات فرم رو وارد میکنه و ثبت میکنه فرم مربوط بایستی بسته بشه و گزارش استیمول ریپورت بیاد تا طرف چاپ کنه طوری که بعد از فراخانی stireport1.show() فرم بسته میشه یعنی me.CLose میشه اونوقت گزارش استیمول ریپورت باز میشه ول میاد پشت فرم اصلی چون فرم قبلی بسته شده و کاربر باید از تسک بار فرم استیمول رو ببینه تا رپورت رو چاپ کنه . من میخوام یه کاری کنم که stireport alwes on top بشه!! چه کنم؟

برای کاری که شما انجام میدی بنظرم بهتره از StiPreviewContrl استفاده کنی . توی یک فرم قرارش بده و کاری کن که همیشه روی همه فرمهات قرار بگیره .

iman_22a
چهارشنبه 18 خرداد 1390, 17:17 عصر

از StiPreviewControl استفاده کنی شاید بهتر باشه و می تونی توی یک فرم قرار بدی و کاری کنی که بالای همه فرمات قرار بگیره .

roxe77
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 16:31 عصر
راه دیگه ای نداره؟

iman_22a
پنج شنبه 19 خرداد 1390, 17:56 عصر
راه دیگه ای نداره؟

دستور Show استیمول را قبل از me.Close بدید مشکل حل میشه . اگر نشد ، با show(True) امتحان کنید.

roxe77
شنبه 21 خرداد 1390, 17:38 عصر
ممنون درست شد با True گذاشتن

انتظاری
یک شنبه 29 خرداد 1390, 08:00 صبح
سلام
هیچ کس می دونه چطور میشه با کد سی شارپ زبان برنامه stimul را فارسی کرد که زمانیکه گزارش می گیریم گزارش به زبان فارسی باز بشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من می خوام با کدهای سی شارپ این کار را انجام بدهم نمی خوام برنامه stimul را باز کنم و بعد زبان را فارسی کنم .
لطفا یک نفر جواب سوالم را بده خیلی برام مهمه.

iman_22a
یک شنبه 29 خرداد 1390, 11:25 صبح
سلام
هیچ کس می دونه چطور میشه با کد سی شارپ زبان برنامه stimul را فارسی کرد که زمانیکه گزارش می گیریم گزارش به زبان فارسی باز بشود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من می خوام با کدهای سی شارپ این کار را انجام بدهم نمی خوام برنامه stimul را باز کنم و بعد زبان را فارسی کنم .
لطفا یک نفر جواب سوالم را بده خیلی برام مهمه.

زبان محیط stimul ؟ اگر منظورتون همینه ، راه داره . یکسری فایل xml هست که مربوط به Localization ( اگه درست نوشته باشم ) میشه که زبان محیط رو عوض می کنه اما الان خاطرم نیست چطوری . بگردی پیداش می کنی . StimulSoft Forum (http://forum.stimulsoft.com)

این (http://forum.stimulsoft.com/Default.aspx?g=posts&t=4762) رو هم ببین

انتظاری
یک شنبه 29 خرداد 1390, 12:20 عصر
ممنون میدونم که تمام فایل های زبان تو چه مسیری است ولی نمیدونم تو برنامه به چه پروپرتی بدم
هر کدوم از دستورات زیر را که نوشتم جواب نگرفتم

Stimulsoft.Report.StiOptions.Configuration.Directo ryLocalization=@"C:\Program Files\Stimulsoft Reports.Net 2009.2\Bin\Localization\fa.xml";
Stimulsoft.Report.StiOptions.Configuration.Localiz ation="fa.xml";
Stimulsoft.Base.Localization.StiLocalization.Cultu reName = "fa";

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 30 خرداد 1390, 08:34 صبح
سلام
ببخشيد دوستان چطوري ميشه گزارشي ساخت كه ستونهاي گرارش كابر انتخاب كه اينها فقط هنگام چاپ نمايش داده بشه مثل فرم نمونه
كد پشت كليد چاپ مخوام

انتظاری
دوشنبه 30 خرداد 1390, 09:04 صبح
سلام کسی میدونه چگونه میشه علامت collapsing در databand را راست به چپ کرد.
لطفا یک نفر جواب منو سریع بده حیاتیه .

amirahanin
دوشنبه 30 خرداد 1390, 09:59 صبح
با سلام و خسته نباشید من می خواهم تیجه خروجی را که بدست آوردن توی ریپورتم برگردونم توی سی شارپ البته
نتیجه درون یک مقدار text هست و در نهایت بتونم آن را در یک بانک ذخیره کنم
آیا کسی می تونه منو راهنمایی کنه یا نه مثل سری قبل که سوال گذاشتم ولی متاسفانه هیچ کس جوابی نداد

انتظاری
دوشنبه 30 خرداد 1390, 10:34 صبح
سلام کسی میدونه چگونه میشه علامت collapsing در databand را راست به چپ کرد.
لطفا یک نفر جواب منو سریع بده حیاتیه .

یکی یه جوابی بده خواهشن
یه EBook ای سایتی معرفی کنید
وقت ندارم باید سریع جواب بگیرم

HAMRAHSOFT.IR
سه شنبه 31 خرداد 1390, 23:30 عصر
سلام
ببخشيد دوستان چطوري ميشه گزارشي ساخت كه ستونهاي گرارش كابر انتخاب كه اينها فقط هنگام چاپ نمايش داده بشه مثل فرم نمونه
كد پشت كليد چاپ مخوام

کسی بلد نبود؟

yones_62
پنج شنبه 02 تیر 1390, 11:59 صبح
چطوری می تونم تو تابع stimul یک تابع برای درج ردیف بنویسم
ممنون می شم کمکم کنید

iman_22a
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:15 عصر
چطوری می تونم تو تابع stimul یک تابع برای درج ردیف بنویسم
ممنون می شم کمکم کنید

از Line استفاده کنید .

71496

mehdi_9009
پنج شنبه 02 تیر 1390, 13:46 عصر
با سلام خدمت دوستان اکه ممکنه ی بک گراند می خوام واسه صدور گواهینامه آموزشی که عکس قلم کتاب یا هر چیزی که واسه ی گواهینامه آموزشی بشه ازش استفاده کرد ممنون می شم

majid.gymnast
سه شنبه 14 تیر 1390, 10:51 صبح
سلام دوستان
به یه مشکلی برخوردم اونم اینکه و قتی گزارشمو براساس سطرهای انتخاب شده دیتاگریدویو برای دفعه اول میگیرم عالیه ولی وقتی پنجره گزاشو میبندم تا دوباره یه گزارش جدید بگیرم همون گزارشو نمایش میده یعنی یه جورایی اولین گزارش و کش میکنه حالا میخواستم بپرسم که باید چیکار کنم که استیمول گزارشامو کش نکنه ؟

mohammadi4net
سه شنبه 14 تیر 1390, 13:35 عصر
چیزی کش نمی کنه ، احتمالا گزارش یا دیتا ست رو خالی نمی کنید.

majid.gymnast
سه شنبه 14 تیر 1390, 17:16 عصر
دوست عزیز سلام و از راهنماییتون تشکر میکنم ولی جواب نداد. روش استفاده ام اینجوریه که اول نسبت به سطرهای انتخاب شده میرم تو دیتابیس کوئری میگیرم و اطلاعاتم رو داخل دیتا ست میریزم و این دیتاست رو میدم به گزارشم و دیتاست رو نابود میکنم.لطفا اگر راه دیگری داره منو راهنمایی کنین؟

Rptax.RegData(objdataset);

Rptax.Show();

objdataset.Dispose();

farzad_itc
چهارشنبه 15 تیر 1390, 16:32 عصر
چطوری می تونم در زمان Design از یک datasource یک table رو حذف کنم . البته منظور در designmode یعنی در زمان اجرای برنامه stimulsoft

لطفاً راهنمایی کنید
البته این کدها رو استفاده کردم:

stiReport.Dictionary.DataSources.Remove(stiReport. Dictionary.DataSources[tblName]);

mohammadi4net
پنج شنبه 16 تیر 1390, 20:48 عصر
دوست عزیز سلام و از راهنماییتون تشکر میکنم ولی جواب نداد. روش استفاده ام اینجوریه که اول نسبت به سطرهای انتخاب شده میرم تو دیتابیس کوئری میگیرم و اطلاعاتم رو داخل دیتا ست میریزم و این دیتاست رو میدم به گزارشم و دیتاست رو نابود میکنم.لطفا اگر راه دیگری داره منو راهنمایی کنین؟

Rptax.RegData(objdataset);

Rptax.Show();

objdataset.Dispose();

گزارش یا دیتاست.

فایل گزارش رو چطور می سازید و با چه دستوری بارگذاری می کنید؟ اگه نمونه برنامه بذارید که خیلی راحتر به جواب می رسید.

mhmoein
پنج شنبه 16 تیر 1390, 22:19 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیر

توی stimul با چه فرمولی می شه یک عدد که مجموع دقیقه می باشد را به ساعت و دقیقه تبدیل نمود.

مثلا عدد 270 که می شه 04:30

مشکل من این هست که من میام عدد 230 رو که از بانک می گیرده رو به 60 تقسیم می کنم میده 3.80 میام با تابع فرمت اعشار رو بردامیدارم مقدار رو گرد می کنه عدد رو به جای 3 عدد 4 رو به من تحویل می ده چکارش کنم این فرمول رو نمی دونم.

ممنون می شم راهنمایی کنید

iman_22a
پنج شنبه 16 تیر 1390, 23:44 عصر
با Math.Floor از عدد 3.8 ، 3 را استخراج کنید و در 60 ضرب کنید ، حاصل رو از 230 کم کنین . 2 عدد بدست آمده را با : به هم بچسبونین :دی

majid.gymnast
جمعه 17 تیر 1390, 13:26 عصر
سلام
دوستان چجوری میشه جمع یک ستون رو محاسبه کرد؟من یه متغیر جدید میسازم و این کد (SumD(dt.dailykarkerd رو میزارم ولی خطای زیر رو میده .
72099

majid.gymnast
جمعه 17 تیر 1390, 13:33 عصر
دوستان مشکلمو حل کرد با این کد نوشتمش : {SumRunning(dt.dailykarkerd)}

حالا یه مشکل دیگه که پیش اومده اینکه براساس گروهبندی که کردم جمع نمیبنده و کل ستون رو جمع میکنه . برای اینکه به تفکیک گروه ها جمع کنم باید چیکار کنم؟

mehdi_9009
جمعه 17 تیر 1390, 21:58 عصر
با سلام یک گزارش 5 صفحه داریم که مربوط به اطلاعات پرونده است و هر صفحه از صفحه دیگر مستقله چطوری می شه اگه ی پرونده 4 صفحه باشه یا مثلا صفحه 2و4 خالی باشه و نحاهیم انو پرینت کنیم ممنون می شم اگه راهنمایی کنید

mhmoein
جمعه 17 تیر 1390, 23:45 عصر
دوستان مشکلمو حل کرد با این کد نوشتمش : {SumRunning(dt.dailykarkerd)}

حالا یه مشکل دیگه که پیش اومده اینکه براساس گروهبندی که کردم جمع نمیبنده و کل ستون رو جمع میکنه . برای اینکه به تفکیک گروه ها جمع کنم باید چیکار کنم؟

سلام

{Sum(GroupHeaderBand1,field name)}

بجای field name نام فیلدی که باید جمع زده بشه رو بنویس

GroupHeaderBand1 نام گروه

shocraneh
شنبه 18 تیر 1390, 16:42 عصر
سلام یه برنامه یکی از دوستان روسایت گذاشته بودند ،خیلی استفاده کردم .تغییراتی رو اعمال کردم ،اما جواب نمیده
برای تهیه گزاش با کریستال ریپورت من با ویزارت یه دیتاست ایجاد می کردم (به یک ویو در بانک داده وصل میشم )بعد
ازاون در طراحی گزارشم استفاده می کردم و این دیتاست رو که با ویزارد ساخته بودم پاک می کردم ،منظورم اینه که دیگه باهاش کاری نداشتم
حالا تو کدنویسی با فراخوانی پروسیجربه یک دیتاست مقدار میدادم و برای ریپورتم ازش استفاده می کردم . برنامه با انتقال به سیستم
دیگه هیچ مشکلی براش پیش نمی آمد چون اصلا گزارشم به دیتاستی که با ویزارد ساخته بودم ارتباطی نداشت فقط برای نمایش ازش
استفاده کرده بودم ودیگه پاکش کردم.حالا شما از دیتاتیبل استفاده کرده بودید و یکی یکی ستون ها رو خودتون ایجاد کرده بودید چه ضرورتی داره؟
من برنامه رو تغییردادم ولی اجرا نمیشه لطفا راهنمایی کنید

Esmail Solhkhah
شنبه 18 تیر 1390, 20:48 عصر
به دو نکته زير دقت کنيد

اول اينکه وقتي رو فرم کنترل StiReport داريد ديگه نيازي نيست در کد اونو New کنيد

دوم اينکه شما بايد روي کنترل StiReport راست کليک کرده و از طريق دو گزينه Report Wizard يا Design Report گزارشتون رو طراحي کنيد

کدتون رو هم اصلاح کردم

موفق باشید.

mehdi_9009
یک شنبه 19 تیر 1390, 23:56 عصر
با سلام خدمت دوستان
گزارشی بر اساس گروه بندی طراحی کردم می خواستم کمک کنید که چطوری می شه هر گروه خاص رو توی ی صفحه جدا پرینت کرد مثلا گروه الف 1.5 wصفحه رو اشغال می کنه گروه بعدی که گروه ب باشه شروعش از صفحه 2 باشه نه ادامه صفحه قبل ممنون می شه راهنمایی کنید

shocraneh
دوشنبه 20 تیر 1390, 13:54 عصر
سلام با تشکر از لطف دوستان چندتاسوال دارم

1برای ارسال پارامتر چی کار کنم .ضمن اینکه من گزینه New Variable رودارم اما New Parameter رو ندارم

2 نسخه اصلی این نرم افزار در اینترنت موجوداست یا نه .اگه آره لینکش رو بزارید..من تریال شدش رودارم وکلمه دمو رو در پشت زمینه گزارش میندازه
3برنامه رو ست آپ کردم و DLL های لازمه رو اضافه کردم اما بدون نصب استیمیولیت کار نمیکنه
4 برای بار دوم که رودکمه گزارش کلیک میکنی چیزی نمایش داده نمیشه چرا؟
5. برای بار دوم که روی دکمه گزارش کلیک میکنی چیزی نشون نمیده .حتما باید فرم رو بسته و دوباره بازکنی

iman_22a
دوشنبه 20 تیر 1390, 19:45 عصر
با سلام خدمت دوستان
گزارشی بر اساس گروه بندی طراحی کردم می خواستم کمک کنید که چطوری می شه هر گروه خاص رو توی ی صفحه جدا پرینت کرد مثلا گروه الف 1.5 wصفحه رو اشغال می کنه گروه بعدی که گروه ب باشه شروعش از صفحه 2 باشه نه ادامه صفحه قبل ممنون می شه راهنمایی کنید

سلام . روی دیتاباندی که مابین هدر و فوتر گروه بندی گزارشت قراردادی ، کلیک کن و توی بخش Behavior گزینه KeepGroupTogether را False کن . از StartAtNewPage خود خود هدر گروه بندی هم می تونی استفاده کنی ( ترکیبی از اینها باید جواب بده )

iman_22a
دوشنبه 20 تیر 1390, 19:49 عصر
3 برای زدن ردیف چی کار باید کرد.گزینه ای نداره که اتومات بزنه
4 فوتر گزارش رو که اضافه می کنی به قسمت دیتا می چسبه تو اجرا همین طوره. چی کارکنم که پایین صفحه باشه؟

3 . از Line استفاده کن .
4 . خصوصیت Print At Bottom آن را True کن .

mehdi_9009
چهارشنبه 22 تیر 1390, 20:21 عصر
fبا سلام خدمت دوستان
قسمت دیتا بایند همچین گزینه ای که گفتین نیست (سلام . روی دیتاباندی که مابین هدر و فوتر گروه بندی گزارشت قراردادی ، کلیک کن و توی بخش Behavior گزینه KeepGroupTogether را False کن . از StartAtNewPage خود خود هدر گروه بندی هم می تونی استفاده کنی ( ترکیبی از اینها باید جواب بده )
هر کاری ما کریدیم نشد ی سوال ذیگه چطوری می شه تعداد سطرهای دیتا بابند رو محدود کرد متلا تعداد سطرها را 12 رسوند ممنون می شم راهنمایی کنید

mehdi_9009
چهارشنبه 22 تیر 1390, 20:28 عصر
با سلام گزارشی 6 صفحه ای برای پرونده های حقوقی طراحی کردم بعضی پرونده ها ممکنه تعدادشون 6 تا باشه بعضیها کمتر ترتیب خاصی هم نداره مثال ممکنه صفحه 2 و4 باشه تو حالت عادی که پرینت می کنم هر 6 صفحه می یاد می خواستم ی راهنمایی کنید چطوری می شه چطوری می شه پرونده ها رو چاپ کرد که صفحات خای وجود نداشته باشه ممنون می شم راهنمایی کنید

iman_22a
چهارشنبه 22 تیر 1390, 22:29 عصر
fبا سلام خدمت دوستان
قسمت دیتا بایند همچین گزینه ای که گفتین نیست (سلام . روی دیتاباندی که مابین هدر و فوتر گروه بندی گزارشت قراردادی ، کلیک کن و توی بخش Behavior گزینه KeepGroupTogether را False کن . از StartAtNewPage خود خود هدر گروه بندی هم می تونی استفاده کنی ( ترکیبی از اینها باید جواب بده )
هر کاری ما کریدیم نشد ی سوال ذیگه چطوری می شه تعداد سطرهای دیتا بابند رو محدود کرد متلا تعداد سطرها را 12 رسوند ممنون می شم راهنمایی کنید

سلام . درست می گی . از خصوصیت New Page Before هدر استفاده کن (True) .

shocraneh
پنج شنبه 23 تیر 1390, 06:44 صبح
کسی نیست جواب مارو بده

iman_22a
پنج شنبه 23 تیر 1390, 11:11 صبح
کسی نیست جواب مارو بده

سلام . اگر به دموهای همراه Stimul Report مراجعه کنی جواب 2 - 3 تا از سوالاتتو میگیری .

shocraneh
پنج شنبه 23 تیر 1390, 18:58 عصر
من سوالاتم رو ویرایش کردم (ارسال پارامتر مهمترین سوالمه . من گزینه new parameter رو ندارم

iman_22a
پنج شنبه 23 تیر 1390, 22:29 عصر

2 نسخه اصلی این نرم افزار در اینترنت موجوداست یا نه .اگه آره لینکش رو بزارید..من تریال شدش رودارم وکلمه دمو رو در پشت زمینه گزارش میندازه
3برنامه رو ست آپ کردم و DLL های لازمه رو اضافه کردم اما بدون نصب استیمیولیت کار نمیکنه
4 برای بار دوم که رودکمه گزارش کلیک میکنی چیزی نمایش داده نمیشه چرا؟
5. برای بار دوم که روی دکمه گزارش کلیک میکنی چیزی نشون نمیده .حتما باید فرم رو بسته و دوباره بازکنی

2. هست ولی غیر قانونی :دی
3.به نصب برنامه نیازی نیست . 4-5 تا DLL هست که اگه توی سیستم مقصد توی فولدر اصلی برنامه کپی بشن حله .
4 و 5 : فایلتون را بذارین تا ببینم .

Esmail Solhkhah
جمعه 24 تیر 1390, 02:53 صبح
من سوالاتم رو ویرایش کردم (ارسال پارامتر مهمترین سوالمه . من گزینه new parameter رو ندارم

سلام دوست عزیز

اگه موردتون تو ارسال پارامتر به stimulreport هست که باید در دیزاین اون تو قسمت variables یه متغیر درست کنید

و بعد

stiReport1["MyString"] = "123";
stiReport1.Compile();

درضمن اگه خواستید بنده فولش رو دارم میتونم براتون ارسال کنم.

موفق باشید.

yasnagoli
دوشنبه 27 تیر 1390, 12:35 عصر
سلام من میخواستم بدونم چطور میتونم در استیمول اعداد رو به حروف بنویسم

farzadny
دوشنبه 27 تیر 1390, 14:17 عصر
سلام به همه عزیزان
من یک گزارشی با stimulsoft طراحی کردم که حالت انرا landscape قرار دادک وقتی با برنامه ویندوزی ازش پرینت میگیرم landscape پرینت میگیره اما وقتی همون گزارش رو به صفحه asp میبرم و میخوام پرینت بگیرم Portrait پرینت میگیره...
چه کار کنم تا در وب هم landscape پرینت گرفته بشه...؟

iman_22a
دوشنبه 27 تیر 1390, 22:08 عصر

استیمول که چنین امکانی نداره . اما اگر DLL خاصی داشته باشی که عدد بگیره و حروف تحویل بده می تونی از DLL توی استیمول استفاده کنی . توی تاپیک سوالات مربوط به استیمول اگر اشتباه نکنم روش استفاده از DLL خارجی رو یکی از بچه ها توضیح داده بود .

mehdi_9009
پنج شنبه 30 تیر 1390, 11:23 صبح
چطوری می شه تعداد سطرهای دیتا بابند رو محدود کرد متلا تعداد سطرها را 12 رسوند ممنون می شم راهنمایی کنید

shocraneh
پنج شنبه 30 تیر 1390, 11:38 صبح
من به همین شکلی که دوستان گفتند پارامتر ارسال میکنم خطا نمیده اما همون پیش فرض رو نمایش میده و مقداررو جایگزین نمیکنه
البته از تابع سام مربوط به فیلد هم استفاده کردم (به همون شکلی که دوستان در همین فروم گفتند)اما اونم بدون خطا
هیچ مقداری نمایش نمیده

sunn789
سه شنبه 04 مرداد 1390, 00:17 صبح
سلام
ایا Stumul viewerداریم که بشه توی wpf استفاده کرد درضمن من stimul 2010 رو نصب کردم اما نتونستم توی wpf ببینمشو ن و یا بتونم توی tools اضافشون کنم
ببخشید که ابتدایی پرسیدم

takgig
سه شنبه 04 مرداد 1390, 15:54 عصر
سلام به همه

من توی فرم C# یک قسمت برای دریافت آی پی دارم و برای لاگین کردن از شرط استفاده میکنم و از همون آی پی توی تمام فرمهام استفاده می کنم :

if (LoginPage.chk == 1)
{
cn.ConnectionString = "Data Source=" + LoginPage.IP + ",1433;Network Library=DBMSSOCN;initial Catalog=D1;Integrated Security=SSPI";
}
else
{
cn.ConnectionString = "Data Source=(Local);Initial Catalog=D2;Integrated Security=SSPI";
}

حالا می خوام که گزارش بگیرمو یک سوال پیش میاد برام .اونم اینه که چجوری می شه اگر آی پی داده شده بود با آی پی گزارش بگیره و اگر نداده بود معمولی گزارش بگیره؟

نمی خوام از 2 تا stiReport مختلف استفاده کنم.

mohsen.es
دوشنبه 10 مرداد 1390, 11:17 صبح
سلام دوستان
من یه مشکل تو گزارشگیری با StimulReport دارم
من میخام یه رکورد با متن بلند را گزارش بگیرم درواقع یه رکورد تو چندتا صفحه ولی رو وب کلشا یه صفحه در نظر می گیره و تو تبدیل به پی دی اف متن خالی میاره.
ممنون

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 12 مرداد 1390, 21:19 عصر
سلام دوستان کسی با کانورتور این برنامه که اسمش Import.CrystalReports.exe کار کرده ؟

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 13 مرداد 1390, 12:58 عصر
سلام دوستان کسی با کانورتور این برنامه که اسمش Import.CrystalReports.exe کار کرده ؟

بنده یکی دوتا از گزارشاتم رو که قبلا با کریستال نوشته بودم باهاش کانورت کردم موردی نداشت و تقریبا خوب بود

developer_rahimi
جمعه 14 مرداد 1390, 18:34 عصر
با سلام پس از یک غیبت بسیار طولانی
موافقید یه جزوه کاملا فارسی و کامل در رابطه با stimul Report بسازیم
با یک مشارکت جدی فکر میکنم چیز خوبی از آب دربیاد. نظرتون چیه؟

HAMRAHSOFT.IR
جمعه 14 مرداد 1390, 20:52 عصر
بنده یکی دوتا از گزارشاتم رو که قبلا با کریستال نوشته بودم باهاش کانورت کردم موردی نداشت و تقریبا خوب بود

دوست خوب با چه نسخه این کار کردی؟

امکان داره بگی و برام بزاری تا استفاده کنم

hrbaban
دوشنبه 17 مرداد 1390, 13:43 عصر
با توجه به مباحثي كه مطرح شد لازم تونستم در مورد روش استفاده از اين ابزار قدرتمند در زبان برنامه نويسي دات نت توضيحاتي بدم به همراه يكسري كد كه

خودم در پروژه هام ازشون استفاده مي كنم.

براي اينكه بتونيد از گزارشات بدون مشكل استفاده كنيد اصلا خود فايل گزارش رو به ديتابيسي وصل نكنيد. اينطوري بعدا ممكنه به مشكل بر بخوريد.
راه حلي كه بهتون پيشنهاد مي كنم اينه كه بياييد اطلاعاتتون رو در محيط برنامه نويسي داخل يدونه DataTable بريزيد بعد در مقابل يدونه DataTable هم در

محبط ديزاينر Stimulsoft مثل هموني كه در محيط برنامه نويسي ساخته بوديد بسازيد.

حالا مونده كه ارتباط اين دو تا رو برقرار كنيد.

اين هم نمونه كد براي برقراري ارتباط DataTable برنامه با DataTable گزارش:

Me.Cursor = Cursors.WaitCursor
Dim StiReport1 As New Stimulsoft.Report.StiReport()
StiReport1.Load("ReportFile.mrt")

StiReport1.Dictionary.DataSources.Items(0).DataTab le = table
StiReport1.RegData("DataSource1", table)

StiReport1.Dictionary.Variables.Item(0).Value = txtTitle.Text 'title
StiReport1.Dictionary.Variables.Item(1).Value = txtReportDate.Text 'date

StiReport1.Show()
StiReport1.Render()
Me.Cursor = Cursors.Default

توضيحات كد فوق:

Me.Cursor = Cursors.WaitCursor

در ابتدا مياييم و كرسر ماوس رو به حالت انتظار در مياريم

Dim StiReport1 As New Stimulsoft.Report.StiReport()
StiReport1.Load("ReportFile.mrt")

بعدش گزارشي به اسم StiReport ميسازيم و با متد Load فايل گزارشمون رو كه طراحي كرديم بهش ميديم

اگه يادتون باشه داخل فايل گزارش DataTable ساخته بوديم (روش ساخت Datatable داخل فايل گزارش هم به ترتيب زير است:
از قسمت Dictionary روي قسمت خالي راست كليك مي كنيم بعد NewDataSource رو انتخاب مي كنيم بعدش Data From DataSet,DataTable رو انتخاب مي

كنيم ) حالا نوبت ارتباط برقرار كردن بين ديتاتيبل برنامه (كه در اينجا به اسم table هست ) با ديتاتيبل گزارش است . با دو خط زير ميتونيم اين كار رو انجام بديم:

StiReport1.Dictionary.DataSources.Items(0).DataTab le = table
StiReport1.RegData("DataSource1", table)

در ادامه دو خط زير هم براي مقدار دهي Variable هاي گزارش هست. به طور مثال در فايل گزارش دو متغير بسازيد بعد به صورت زير در داخل برنامه اونا رو مقدار

بديد:

StiReport1.Dictionary.Variables.Item(0).Value = txtTitle.Text 'title
StiReport1.Dictionary.Variables.Item(1).Value = txtReportDate.Text 'date

حالا تاريخ هر چيزي ميتونه باشه حتي شمسي!!
عنوان گزارش هم كه ارسال كرديم كه كاربر بتونه عنوان گزارشش رو خودش انتخاب كنه

در آخر هم گزارش رو كامپايل ميكنيم و به كاربر نشون ميديم.

با اين روشي كه گفتم ديگه گزارشتون مستقل از ديتابيس ميشه و به صورت مستقيم به برنامه مربوط ميشه. مثلا اگه بخواهين عملياتي روي اطلاعات مثل مرتب

سازي، فيلتر، ويرايش و .... انجام بدين دستتون بازه براي اين كار.
اميدوارم اين راهنماي خوبي باشه براي عزيزاني كه با گزارش گيري با برنامه و ارسال پارامتر به آن مشكل داشتن.

موفق باشيد ( محمد بشيري)

من وقتی دوتا جدول رو ارسال میکنم هیچی نشون نمیده . چرا ؟؟؟؟؟

DataTable dt1= ds.Tables[0];
DataTable dt2= ds.Tables[1];

StiReport report = StiWebReport1.GetReport();

report.Dictionary.DataSources.Items[0].DataTable = dt1;
report.Dictionary.DataSources.Items[1].DataTable = dt2;

report.RegData("DataSource1", dt1);
report.RegData("DataSource2", dt2);

StiWebViewer1.Report = report;

Esmail Solhkhah
دوشنبه 17 مرداد 1390, 17:56 عصر
دوست خوب با چه نسخه این کار کردی؟

امکان داره بگی و برام بزاری تا استفاده کنم

سلام دوست عزیز

بنده از نسخه زیر استفاده میکنم (البته نسخه اصلی بدون کرک)

Stimulsoft Reports.Ultimate 2010.1

حجمش زیاده اینجا نمیشه گذاشت

اگه میخاین پیام خصوصی بدید یه جایی آپ میکنم براتون لینک میدم.

موفق باشید.

hrbaban
سه شنبه 18 مرداد 1390, 08:19 صبح
یکی کمک کنه ...

من میخوام به گزارشم دوتا table بفرستم چطوری این کار رو کنم .
کد زیر رو وقتی اجرا میکنم هیچ اطلاعاتی نشون نمیده. مشکلم چیه ؟؟؟

73528

shocraneh
سه شنبه 18 مرداد 1390, 22:14 عصر
با سلام .ارسال پارامتر خطا نمیده اما مقدار هم نمیزنه
.
تابع سام هم با وجودی که چندتارکورداضافه می کنی همیشه مقدار یک میزنه
اگه دوستان یک لینک معرفی کنند که شیوه استفاده از تابع های موجود رو توضیح بده ممنون میشم

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 19 مرداد 1390, 02:24 صبح
با سلام .ارسال پارامتر خطا نمیده اما مقدار هم نمیزنه
.
تابع سام هم با وجودی که چندتارکورداضافه می کنی همیشه مقدار یک میزنه
اگه دوستان یک لینک معرفی کنند که شیوه استفاده از تابع های موجود رو توضیح بده ممنون میشم

دوست عزیز بنده کدتون رو اصلاح کردم

توضیحات لازمه رو بصورت کامنت تو کد گذاشتم

فقط به دو نکته زیر دقت کنید

اول اینکه متغیر رو بعد از دستور کامپایل پاس کنید

دوم اینکه شما برا sum فقط یه sum خالی گذاشته بودید طبیعیه که کاری نمیکنه

یه فایل آموزشی بصورت AVI ایجاد کردم که نحوه استفاده از SUM رو براتون نشون میده

ضمنا تو پروژه فایلهای DLL لازم StimulReport رو هم گذاشتم واسه همین حجمش یکم زیاد شده

این لینک فایل آموزشی AVI

http://ifile.it/2jyswr6

اینم لینک پروژتون

http://ifile.it/qbr48nc

موفق باشید.

Esmail Solhkhah
جمعه 21 مرداد 1390, 15:13 عصر
یکی کمک کنه ...

من میخوام به گزارشم دوتا table بفرستم چطوری این کار رو کنم .
کد زیر رو وقتی اجرا میکنم هیچ اطلاعاتی نشون نمیده. مشکلم چیه ؟؟؟

73528

یه بارم این پست رو جای دیگه ای دیدم

اونجا هم گفتم یه دیتاست پاس کنید حالا هر چند تا خاستید تو دیتاستتون تیبل بزارید

موفق باشید.

sunn789
جمعه 21 مرداد 1390, 21:54 عصر
سلام
دو تا مطلب ، -اول بگم تو stimul تازه کارم-
مطلب اول اینکه من یا استفاده از designer for wpf یک گذارش درست کردم
بعد اونو با استفاده از add existing item به پروژم اضافه کردم حال یکی بفرمایید من چه جوری اونو نمایش بدم
البته این کد رو نوشتم اما جواب نداد
StiReport repo = new StiReport();
repo.Load("RIReport/STReportw.mrt");
repo.Compile();

Esmail Solhkhah
شنبه 22 مرداد 1390, 02:24 صبح
سلام
دو تا مطلب ، -اول بگم تو stimul تازه کارم-
مطلب اول اینکه من یا استفاده از designer for wpf یک گذارش درست کردم
بعد اونو با استفاده از add existing item به پروژم اضافه کردم حال یکی بفرمایید من چه جوری اونو نمایش بدم
البته این کد رو نوشتم اما جواب نداد
StiReport repo = new StiReport();
repo.Load("RIReport/STReportw.mrt");
repo.Compile();

سطر بعدی

repo.Show()

farsia
شنبه 22 مرداد 1390, 11:05 صبح

هر کنترلی رو خاصیت RightToLeft رو True کنید اعداد رو فارسی نشون میده
البته این مورد توی وب یه ذره فرق میکنه

Sal_64
دوشنبه 24 مرداد 1390, 08:38 صبح
ارسال دیتاگریدوبو به گزارش

دوستان کسی اینکار انجام داده؟
میدونید چه باید کرد؟
چطور میشه گزارش پویایی ایجاد کرد که هر دیتاگریدویویی با هر تعداد ستونی رو بشه بهش ارسال کرد؟
اصلا اینکار از نظر تئوری امکان پذیره؟

iman_22a
دوشنبه 24 مرداد 1390, 12:21 عصر

میدونید چه باید کرد؟
چطور میشه گزارش پویایی ایجاد کرد که هر دیتاگریدویویی با هر تعداد ستونی رو بشه بهش ارسال کرد؟

امکانش که هست . اما خیلی زمان بره و دقت زیادی میخواد . باید صفر تا صد طراحی و جدول کشی و خطوط و اندازه گیری ها را با کد انجام بدی . من که انجام ندادم تا حالا ...

shocraneh
دوشنبه 24 مرداد 1390, 14:21 عصر
برای بار اول که رو دکمه گزارش کلیک میکنی مشکلی نیست. حالا گزارش رو می بندم و قبل از بستن فرم برای دومین بار روی دکمه گزارشگیری کلیک می کنم تا دوباره همون گزارش رو بیاره اما گزارش خالی میاره وحتما باید فرم رو ببندی دوباره بازش کنی .چه خطی رو اضافه کنی تا این مشکل پیش نیاد

stiReport1.RegData(dt);
stiReport1.Compile();
stiReport1.Render();
stiReport1.Show();

سوال دوم . چی کار کنم که مقادیر عددی تو گزارش به صورت فارسی نمایش داده بشه(انگلیسی نباشه )

Sal_64
سه شنبه 25 مرداد 1390, 07:49 صبح
امکانش که هست . اما خیلی زمان بره و دقت زیادی میخواد . باید صفر تا صد طراحی و جدول کشی و خطوط و اندازه گیری ها را با کد انجام بدی . من که انجام ندادم تا حالا ...

این کد نویسی ها و .... برای دو سوال آخره
یا برای دو سوال اول هم ، به این همه کد نویسی و .... احتیاج هست؟

iman_22a
سه شنبه 25 مرداد 1390, 11:33 صبح
این کد نویسی ها و .... برای دو سوال آخره
یا برای دو سوال اول هم ، به این همه کد نویسی و .... احتیاج هست؟

جواب هر 4 سواله (سوال اول ، خیر من تا حالا انجام نداده ام)

shocraneh
سه شنبه 25 مرداد 1390, 18:14 عصر
می خام گزارشم به شکل خاص گروه بندی بشه توی یه فایل ورد کشیدم. اسکریپت مربوط به جدولم اینه

USE [DataBase]
GO
/****** Object: Table [dbo].[Table1] Script Date: 08/16/2011 21:55:22 ******/
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
SET ANSI_PADDING ON
GO
CREATE TABLE [dbo].[Table1](
[Id] [int] IDENTITY(1,1) NOT NULL,
[Sub] [varchar](20) NULL,
[Groups] [varchar](20) NULL,
[Description] [nvarchar](50) NULL,
[Debit] [int] NULL,
[Credit] [int] NULL
) ON [PRIMARY]
GO
SET ANSI_PADDING OFF

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 01:51 صبح
برای بار اول که رو دکمه گزارش کلیک میکنی مشکلی نیست. حالا گزارش رو می بندم و قبل از بستن فرم برای دومین بار روی دکمه گزارشگیری کلیک می کنم تا دوباره همون گزارش رو بیاره اما گزارش خالی میاره وحتما باید فرم رو ببندی دوباره بازش کنی .چه خطی رو اضافه کنی تا این مشکل پیش نیاددوست عزیز برا این پستتون برنامشو برام سند کنید

موفق باشید.

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 02:52 صبح
می خام گزارشم به شکل خاص گروه بندی بشه توی یه فایل ورد کشیدم. اسکریپت مربوط به جدولم اینهدوست عزیز برنامشو براتون نوشتم

موفق باشید.

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 02:56 صبح

میدونید چه باید کرد؟

دوست عزیز بنده تو یکی از پروژه هام این کارو کردم

اگه لازم داشتین PM بدید براتون بفرستم

موفق باشید.

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 02:59 صبح
چی کار کنم که مقادیر عددی تو گزارش به صورت فارسی نمایش داده بشه(انگلیسی نباشه )

تو دیزاین گزارش آیتم مورد نظر رو انتخاب کنید تو پراپرتیهاش

Text Options رو باز کنید و Right To Left رو True کنید

موفق باشید.

shocraneh
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 12:36 عصر
گروه بندی به چه صورت انجام میشه ؟ می خام بر اساس فایل ورد باشه
مشکلم با فار سی نویسی اعداد و لود مجدد گزارش هنوز حل نشده که تو پروژه الحاق شده مشخص کردم
ممنون

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 26 مرداد 1390, 17:05 عصر
گروه بندی به چه صورت انجام میشه ؟ می خام بر اساس فایل ورد باشه
مشکلم با فار سی نویسی اعداد و لود مجدد گزارش هنوز حل نشده که تو پروژه الحاق شده مشخص کردم
ممنون

دوست عزیز مورد اینجاست که شما تو دیزاین ویو رو به عنوان منبع داده برا stireport3 مشخص کردید ولی موقع پاس کردن با کد، دارید دیتاتیبل پاس میکنید
بنده این قسمت از کدتون رو تغییر دادم، بررسیش کنید مورد حله

mainDataSet.View1.Rows.Clear();

SqlConnection Connection = new SqlConnection(ConnectionString);
SqlCommand Cmd = new SqlCommand("PP1", Connection);
Cmd.CommandType = CommandType.StoredProcedure;

using (SqlDataAdapter DA = new SqlDataAdapter(Cmd))
{
DataTable dt = new DataTable("PP1");
DA.Fill(mainDataSet.View1);
}

stiReport3.RegData(mainDataSet);
stiReport3.Render();
stiReport3.Show();

ضمنا برای بنده که گزارش اعداد رو فارسی نشون میده

مورد شما تو تنظیمات زبان و نوع نمایش اعداد تو ویندوز باید باشه

اگه حل نشد :

TeamViewer کار کرده باشید PM بدید ریموت کانکت شم مورد رو حل کنم

در مورد نحوه نمایش گزارش بر اساس فایل ورد هم که بنده بیس قضیه یعنی گروه بندی و کارای دیگه رو انجام دادم بقیش با خودتون

موفق باشید.

niloo17
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 10:16 صبح
سلام دوستان
چه جوری می تونم چند جدول را به گزارش بفرستم . در حالی که هیچکدوم از جدول ها به هم ربط ندارند .
از دیتا ست هم استفاده کردم ولی چیزی نمایش نمیده
ممنون از راهنماییتون

shocraneh
پنج شنبه 27 مرداد 1390, 11:14 صبح
ممنونم .
فقط یه مشکل دیگه دارم . می خام یه فیلدی اگه مقدارش صفره نمایش داده نشه آیا امکان پذیره؟
واقعا از لطف دوستمون Esmail Solhkhah ممنونم

Sal_64
جمعه 28 مرداد 1390, 11:16 صبح
سلام
دو تا سوال

1- اگه دیتاتیبلی که به گزارش ارسال میکنیم تعداد ستونهاش کمتر از دیتاتیبلی باشه که در فرم تعریف کردیم آیا میشه در گزارش ستونهایی که دیتاندارند را حذف کرد(ستونها و همچنین هدر اونها به کاربر نمایش داده نشود) ؟

2- آیا میتوان براساس تعداد ستونهای که قرار است در گزارش نمایش داده شود ،در زمان لود گزارش وضعیت صفحه را از landscape به portrait تغییر داد ؟

majidsoft
جمعه 28 مرداد 1390, 12:37 عصر
ممنونم .
فقط یه مشکل دیگه دارم . می خام یه فیلدی اگه مقدارش صفره نمایش داده نشه آیا امکان پذیره؟

{IIF(boiler["roph"] == DBNull.Value,'-',Round(boiler.roph,2))}
سلام
این کد بالا اول چک می کنه اگه مقدار فیلد null بود علامت "-" می زاره در غیر اینصورت عدد را تا دو رقم گرد می کنه و در فیلد می زاره فکر کنم می تونی به جای dbnull.value عدد صفر رو وارد کنی ببین اگه جواب نداد بگو تا راهنماییت کنم

majidsoft
جمعه 28 مرداد 1390, 12:39 عصر
سلام دوستان
چه جوری می تونم چند جدول را به گزارش بفرستم . در حالی که هیچکدوم از جدول ها به هم ربط ندارند .
از دیتا ست هم استفاده کردم ولی چیزی نمایش نمیده
ممنون از راهنماییتون

می تونی از subreport استفاده کنی

niloo17
جمعه 28 مرداد 1390, 12:54 عصر
می تونی از subreport استفاده کنی
از subreport هم استفاده کردم مsubreport مقدار null داره
ممنون می شم یه نمونه کد بهم بدین

shocraneh
جمعه 28 مرداد 1390, 17:47 عصر
از subreport هم استفاده کردم مsubreport مقدار null داره
ممنون می شم یه نمونه کد بهم بدین

من از Subreport استفاده نکردم . خیلی دلم میخا د دوستان توضیح بدن که چیه ؟
یه نگاهی به این بنداز البته مطمئن نیستم (تاپیک شماره 9) http://barnamenevis.org/showthread.php?298560-ایجاد-temp-table-در-c

shocraneh
جمعه 28 مرداد 1390, 17:50 عصر
من هنگام ست آپ کردن dll های لازمه simulate رو add میکنم اما نمی دونم چرا رو سیستمی که نرم افزار simul نصب نیست گزارش ها خطا میده . چه تنظیماتی لازمه که روی سیستم های دیگه نیاز به نصب نرم افزار نباشه

iman_22a
جمعه 28 مرداد 1390, 19:09 عصر
من هنگام ست آپ کردن dll های لازمه simulate رو add میکنم اما نمی دونم چرا رو سیستمی که نرم افزار simul نصب نیست گزارش ها خطا میده . چه تنظیماتی لازمه که روی سیستم های دیگه نیاز به نصب نرم افزار نباشه

من معمولا فایلهای DLL لازم برای Stimul Report را به پروژه اضاف می کنم و نسبت به این فایلها به پروژه رفرنس می دم . در این صورت برای ساخت برنامه Setup به مشکل بر نمی خورم . تا حالا روی بیش از 30 سیستم نیز امتحان کرده ام و مشکلی نداشته .

در صورت امکان ، متن خطا را اینجا بگذارید .

jmfnima
جمعه 28 مرداد 1390, 19:41 عصر
گزارشگیری با StimulSoft به دلخواه کاربر :
با سلام به همه دوستان عزیز
من میخوام در استیمول سافت گزارش رو مطابق با خواسته کاربر تهیه کنم بدین صورت که کاربر خودش ستون های گزارش رو به دلخواه خودش انتخاب کنه .
واضحتر بگم که فرض کنید بر روی یک فرم 5 تا چک باکس ( به اندازه فیلدهای تیبل دیتا بیس ) داریم و بتونیم گزارش رو بر اساس چک باکس هایی که تیک خورده به ما بده .
مثلا اگه 3 تا از این چک باکس ها تیک خورده بود گزارشی که به ما میده دارای 3 ستون باشه و اون سه ستونی هم که میده بر اساس همون 3 چک باکسی که تیک خورده به ما بده .

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 03:50 صبح

میدونید چه باید کرد؟

دوست عزیز برنامه درخواستی شما رو نوشتم و تو لینک زیر قرار دادم

http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE&p=1320884#post1320884

موفق باشید.

shocraneh
شنبه 29 مرداد 1390, 09:44 صبح
با سلام و تشکر از تمامی دوستان
من از
{IIF(View1.Debit== '0',View1.Credit,View1.Debit)} استفاده کردم . آیا همچین امکانی هست که بشه با توجه به انتخاب بین فیلد Debit یا
Credit رنگ فونت هم عوض بشه مثلا اگه اولی رو نمایش داد آبی و دومی سبز باشه

iman_22a
شنبه 29 مرداد 1390, 11:10 صبح
چرا نشه ، از شرط 0 نبودن دبیت استفاده کن و یک Condition معرفی کن که در صورت 0 بودن آبی و در غیر اینصورت سبز بشه .

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 16:46 عصر
سلام دوستان
تعداد ستون های من متغییر و واسه هر فیلد border گذاشتم
چه جوری می تونم بگم که وقتی مقدار یک فیلد null اون فیلد را نمایش نده

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 16:54 عصر
سلام دوستان
تعداد ستون های من متغییر و واسه هر فیلد border گذاشتم
چه جوری می تونم بگم که وقتی مقدار یک فیلد null اون فیلد را نمایش نده

تعریف Condition برای فیلد مورد نظر

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 17:28 عصر
تعریف Condition برای فیلد مورد نظر
ممنون می شم یه نمنه کد بزارین
حالا اگه بخوام بگم اگه یک فیلد مقدار نداره یک ستون اطلاعات را نمایش نده ؟؟
ممنون می شم از راهنماییتون

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 17:30 عصر
ممنون می شم یه نمنه کد بزارین
ممنون می شم از راهنماییتون

شما کدتون رو بذارید بنده اصلاحش میکنم

این یکی هم با Condition

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 17:54 عصر
شما کدتون رو بذارید بنده اصلاحش میکنم

این یکی هم با Condition
خوب من یک condition اضافه کردم که اگر مقدار فیلد null رنگ زمینه فیلد عوض بشه ولی هیچ تغییر نمی کنه !!!
چه جوری بگم enable را falseکنه؟؟؟

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 17:57 عصر
نباید موردی باشه

میتونید خود ریپورت رو بذارید اینجا ببینم موردش چیه؟

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 18:04 عصر
741357413574114
اینجا فقط رنگ زمینه عوض می شه اگه بخوام enable را false کنم چی؟؟؟
ممنون از راهنمییتون

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 18:30 عصر
گه بخوام enable را false کنم چی؟؟؟

تو همون قسمت condition تیک گزینه Component Is Enabled رو تغییر بدید

ضمنا چون برا فیلد Mobile شرط را روی null بودن ست کردید تو کد هم باید این فیلد null بیاد تا شرط درست عمل کنه

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 19:01 عصر
ممنون از راهنماییتون
گزارشم گروه بندی شده تو یک گروه ممکن 2 تا از ستون ها مقدار دهی شده باشه تو یکی از گروه ها 3تا .. اگر بخوام بگم وقتی هدر مقدار null داره کل ستون نمایش نده امکان داره ؟

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 19:31 عصر
بازم با همون condition

هر چند با کد هم میتونید این کار رو بکنید

این نمونه کد رو ببینید

StiText MyComponent = stiReport1.GetComponents()["Text22"] as StiText;
// your if condition
//MyComponent.Enabled = false;

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 21:58 عصر
بازم با همون condition

هر چند با کد هم میتونید این کار رو بکنید

این نمونه کد رو ببینید

StiText MyComponent = stiReport1.GetComponents()["Text22"] as StiText;
// your if condition
//MyComponent.Enabled = false;
ممنون از راهنماییتون
من از این روش استفاده کردم و لی همونطور که گفتم گزارش گروهبندی می شه ممکن یه گروه سه ستون واسه نمایش داشته باشه و یه گروه 4 ستون اینجوری من نمی تونم مستقیم با این دستور یک text را true,false کنم !!!!

niloo17
شنبه 29 مرداد 1390, 22:08 عصر
تو همون قسمت condition تیک گزینه Component Is Enabled رو تغییر بدید

ضمنا چون برا فیلد Mobile شرط را روی null بودن ست کردید تو کد هم باید این فیلد null بیاد تا شرط درست عمل کنه
من NULL گذاشتم و توی دیتا بیس مقدار NULL و تیک گزینه Enable تغییر دادم ولی باز فیلد نمایش می ده !!!

Esmail Solhkhah
شنبه 29 مرداد 1390, 22:25 عصر
من نمی تونم مستقیم با این دستور یک text را true,false کنم !!!!

دوست عزیز این فقط یه نمونه بود، شما هر آیتمی رو میتونید توسط کد مدیریت کنید

بجای Text22 نام آیتم مورد نظرتون رو بذارید

Sal_64
یک شنبه 30 مرداد 1390, 10:26 صبح
سلام
دو تا سوال

1- اگه دیتاتیبلی که به گزارش ارسال میکنیم تعداد ستونهاش کمتر از دیتاتیبلی باشه که در فرم تعریف کردیم آیا میشه در گزارش ستونهایی که دیتاندارند را حذف کرد(ستونها و همچنین هدر اونها به کاربر نمایش داده نشود) ؟

2- آیا میتوان براساس تعداد ستونهای که قرار است در گزارش نمایش داده شود ،در زمان لود گزارش وضعیت صفحه را از landscape به portrait تغییر داد ؟

دوستان میتونن تو این زمینه راهنمایی کنن

shocraneh
یک شنبه 30 مرداد 1390, 15:04 عصر
مقدار مورد نظرم پول است TextFormating رو تنظیم کرده ام . همه چیز درسته . اما وقتی شرطی برای فیلد میزاری دیگه TextFormating رو اعمال نمیکنه . اگه بخای توقسمت Conditional بگی مقدار پوله مورد number رو چی بزاری. ممنونم

Alen
دوشنبه 31 مرداد 1390, 12:59 عصر
سلام دوستان
من برای طراحی گزارشاتم اشیا لایه BO رو به گزارش ارسال میکنم و مستقیم گزارش رو به پایگاه داده متصل نمی کنم
مشکل اینه که وقتی تعداد اشیا زیاد و روابط بینشون پیچیده میشه گزارش خیلی کند Load میشه و وقتی روابط بین اشیا رو کم می کنم سرعت Load بهتر میشه
البته موقع طراحی گزارش اگه از Business Object به جای DataSource استفاده کنم مشکل load حل میشه اما اونموقع نمیدونم چطوری Master_Detail پیاده سازی کنم
کسی راه حلی سراغ داره؟
ممنون

hnosen
دوشنبه 31 مرداد 1390, 16:56 عصر
با سلام
اگه کسی مثالی داره که بشه قبل از چاپ ستون های یا فیلد های موردنظر روانتخاب کنیم بذاره.
ممنون.

shocraneh
دوشنبه 31 مرداد 1390, 18:00 عصر
با سلام
اگه کسی مثالی داره که بشه قبل از چاپ ستون های یا فیلد های موردنظر روانتخاب کنیم بذاره.
ممنون.

چند تا تاپیک قبل از این مطرح شده(به صفحات قبلی یه نگاهی بنداز

shocraneh
دوشنبه 31 مرداد 1390, 18:01 عصر
مقدار مورد نظرم پول است TextFormating رو تنظیم کرده ام . همه چیز درسته . اما وقتی شرطی برای فیلد میزاری دیگه TextFormating رو اعمال نمیکنه . اگه بخای توقسمت Conditional بگی مقدار پوله مورد number رو چی بزاری. ممنونم
دوستان نظری نداشتند؟؟

Alen
چهارشنبه 02 شهریور 1390, 13:22 عصر
سلام دوستان
من برای طراحی گزارشاتم اشیا لایه BO رو به گزارش ارسال میکنم و مستقیم گزارش رو به پایگاه داده متصل نمی کنم
مشکل اینه که وقتی تعداد اشیا زیاد و روابط بینشون پیچیده میشه گزارش خیلی کند Load میشه و وقتی روابط بین اشیا رو کم می کنم سرعت Load بهتر میشه
البته موقع طراحی گزارش اگه از Business Object به جای DataSource استفاده کنم مشکل load حل میشه اما اونموقع نمیدونم چطوری Master_Detail پیاده سازی کنم
کسی راه حلی سراغ داره؟
ممنون
راه حل :
http://www.stimulsoft.com/livedemos/ReportCreation/BusinessObjectsMasterDetail.html

hnosen
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 11:18 صبح
با سلام
من یه Text گذاشتم در یه جای گزارش به نام Text1 و میخوام درون سی شارپ وقتی یه دکمه رو میزنم یه مقدار خاصی مثلا از یک تکست باکس بریزم توی اون تکست درون استیمول.
لطفا راهنمایی کنید.

majidsoft
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 17:21 عصر
باید با ارسال پارامتر کارکنی

iman_22a
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 19:02 عصر
با سلام
من یه Text گذاشتم در یه جای گزارش به نام Text1 و میخوام درون سی شارپ وقتی یه دکمه رو میزنم یه مقدار خاصی مثلا از یک تکست باکس بریزم توی اون تکست درون استیمول.
لطفا راهنمایی کنید.

این سوال دیگه خیلی قدیمی شده . بگردی حتما پیداش می کنی .

shocraneh
پنج شنبه 03 شهریور 1390, 20:52 عصر
با سلام . سه سوال داشتم
1- من چند تا سند رو به گزارش ارسال میکنم می خام هر سند تو صفحه جداگانه بخوره( Group Headerروبر اساس شماره سندتنظیم کردم ،گروه ها الان پشت سر هم میخوره اگه هر گروه رو تو یک صفحه نمایش بده مشکلم حله
2- آیا امکانش هست متن نوشته تکس رو Rotate کنیم
3- اینو که مینویسم مشکلی نیست

{IIF((DTReport.Debit>DTReport.Credit) ,'d''c')}
اما من وقتی از حروف فارسی استفاده میکنم مشکل دارهright to left رو هم تنظیم کردم ؟
ممنون از تمام دوستان

shocraneh
شنبه 05 شهریور 1390, 10:53 صبح
اگه کسی وقت داره لطفا جواب بده .باتشکر

sadra1234
دوشنبه 07 شهریور 1390, 13:10 عصر
سلام
چطور میشه عکس رو توی گزارش لود کرد؟

MIRZAEI2003
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 20:37 عصر
با سلام
من یه جدول دارم که یه فیلد داره که مقدار 0 و 1 میگیره میخوام موقع نمایش گزارش به جای 0 "خیر" و به جای 1 "بله" نمایش بده. چطوری باید این مسئله رو درستش کنم؟
در قسمت کد پروژه اصلیم وقتی TEXTBOX رو میگیرم و مقدارش رو چک میکنم و معادل بله یا خیر قرارش میدم فقط روی یک سطر اعمال میشه و مقدار اون سطر روی فیلد بقیه سطر ها تکرار میشه کسی راه بهتری بلده؟

Esmail Solhkhah
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 21:34 عصر
با سلام
من یه جدول دارم که یه فیلد داره که مقدار 0 و 1 میگیره میخوام موقع نمایش گزارش به جای 0 "خیر" و به جای 1 "بله" نمایش بده. چطوری باید این مسئله رو درستش کنم؟
در قسمت کد پروژه اصلیم وقتی TEXTBOX رو میگیرم و مقدارش رو چک میکنم و معادل بله یا خیر قرارش میدم فقط روی یک سطر اعمال میشه و مقدار اون سطر روی فیلد بقیه سطر ها تکرار میشه کسی راه بهتری بلده؟

دوست عزیز کدتونو بذارید اینجا بنده یا دوستان بررسی کنیم.

موفق باشید.

PetekDincos
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 21:37 عصر
با سلام
با سلام
در رویداد مربوط به GetValue تکست باکس با یه if به این صورت

if(MyValue==1)
e.Value="بله";
else
e.Value="خیر";

با تشکر

shocraneh
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 23:41 عصر
با سلام .میخام علاوه بر جمع کل ، جمع صفحه رو هم تو گزارش بزنم . این کاررو با تغییر summery report به page انجام دادم .مشکل اینه که میخام این جمع بلافاصله بعد از آخرین رکورد تو هر صفحه نمایش داده بشه .نمی دونم تکس مربوط به جمع رو کجابزارم؟؟؟ اگه تو فوتر بزارم وقتی یه صفحه ای پرنمیشه جمع رو با فاصله می زنه که خوب نیست . تو گروپ فوتر هم که نمی خام باشه .کجا باید بزارمش؟؟؟

یه سوال دیگه : ColumnHeaderBand چه استفاده ای داره؟

shocraneh
پنج شنبه 10 شهریور 1390, 23:50 عصر
من اینجوری احساس کردم که دوستمونmirzaei می خان بله و خیر رو به گزارش بفرستن؟ منم با مقادیر فارسی همین مشکل رو داشتم دوستمون Esmael Solhkhah این طوری راهنمایی کردند.دو پارامتر تعریف می کنی ومقدارشو "بله" و "خیر" میزاری و به گزارش پاس میدی ،حالا شرط میکنی که اگه فلان فیلد مقدارش 1 است پارامتر مربوط به بله رونشون بده درغیراینصورت خیر رو نشون بده(iif) . منظورتون همین بود ؟
موفق باشی

MIRZAEI2003
جمعه 11 شهریور 1390, 00:12 صبح
با سلام
در رویداد مربوط به GetValue تکست باکس با یه if به این صورت

if(MyValue==1)
e.Value="بله";
else
e.Value="خیر";

با تشکر

متشکرم از پاسخ دوستان
تغییراتی که من در قسمت کد فایل ریپورت میدم بعد از ذخیره کردن ریپورت از بین میرن یعنی ذخیره نمیشن. مشکل از کجاست؟
و با توجه به این که رویداد getvalue من به صورت زیر هست به جای MyValue چی باید بنویسم؟
public void Text23__GetValue(object sender, Stimulsoft.Report.Events.StiGetValueEventArgs e)
{
e.Value = ToString(sender, vahed.HaveRegTejariName, true);
}

MIRZAEI2003
جمعه 11 شهریور 1390, 00:16 صبح
shocraneh : بله همینطوره پاسخی هم که دوستمون PetekDincos دادند هم فکر کنم همون راه حلی هست که شما ارایه دادین اگه راه حل دیگه ای مد نظرتون هست متشکر میشم بگین.البته یکمی با جزییات بیشتر.بازم ممنون.

MIRZAEI2003
جمعه 11 شهریور 1390, 00:22 صبح
در حال حاضر اینجوری انجامش میدم که متاسفانه فقط روی یک سطر اعمال میشه که با توجه به کد من منطقی هم هست
Stimulsoft.Report.Components.StiText Text13 = report1.GetComponentByName("Text13") as Stimulsoft.Report.Components.StiText;

cmd = new SqlCommand("SELECT Vahed.HaveTaghireName FROM Vahed where Vahed.Vahed_ID ='" + vahedid.ToString() + "'", con);
con.Open();
rd = cmd.ExecuteReader();

while (rd.Read())
{

page1taghirnam = Convert.ToInt32(rd["HaveTaghireName"]);

}
}
catch (Exception f)
{
MessageBox.Show(f.Message);
}
finally
{
if (rd != null)
{
rd.Close();
con.Close();
}
if (con != null)
con.Close();
}
if (page1taghirnam == 2)
{
Text13.Text = "خیر";
}
if (page1taghirnam == 1)
{
Text13.Text = "بله";
}

Esmail Solhkhah
جمعه 11 شهریور 1390, 00:42 صبح
با سلام .میخام علاوه بر جمع کل ، جمع صفحه رو هم تو گزارش بزنم . این کاررو با تغییر summery report به page انجام دادم .مشکل اینه که میخام این جمع بلافاصله بعد از آخرین رکورد تو هر صفحه نمایش داده بشه .نمی دونم تکس مربوط به جمع رو کجابزارم؟؟؟ اگه تو فوتر بزارم وقتی یه صفحه ای پرنمیشه جمع رو با فاصله می زنه که خوب نیست . تو گروپ فوتر هم که نمی خام باشه .کجا باید بزارمش؟؟؟

یه سوال دیگه : ColumnHeaderBand چه استفاده ای داره؟

از FooterBand استفاده کنید و خاصیت Print On All Pages اون رو بذارید True

MIRZAEI2003
جمعه 11 شهریور 1390, 01:45 صبح
در قسمت expression مربوط به textbox کد زیر رو نوشتم که کار کرد
{IIF(vahed.HaveShomareEghtesadiJadid==1, "yes", "no")}
ولی اگه دوستان هم سوالاتی که ازشون پرسیدم جواب بدن ممنون میشم شاید روش دوستان بهتر باشه.

نکته دیگه که هست تغییر تاریخ به شمسی هست که طبق آموزش این تاپیک
http://barnamenevis.org/showthread.php?244108-%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%AE-%D8%B4%D9%85%D8%B3%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-stimulsoft-reports
پیش میرم ولی متاسفانه تغییراتی که در تب کد در فایل ریپورت میدم ذخیره نمیشه و خود به خود حذف میشه.
کسی میدونه روش درست شمسی کردن تاریخ در گزارش چطوری هست من خودم چندتا dll برای شمسی کردن دارم ولی نمیدونم داخل این گزارش چطور ازشون استفاده کنم.

MIRZAEI2003
جمعه 11 شهریور 1390, 01:52 صبح
یه راه دیگه هم برای شرط گذاشتن پیدا کردم اون از طریق property به اسم conditions هست که خیلی راحت بود
کامپاننت خیلی خوبیه تازه دارم لذت میبرم ازش.
فقط در مورد تاریخ شمسی راهنمایی کنید ممنون میشم.

PetekDincos
جمعه 11 شهریور 1390, 10:36 صبح
متشکرم از پاسخ دوستان
تغییراتی که من در قسمت کد فایل ریپورت میدم بعد از ذخیره کردن ریپورت از بین میرن یعنی ذخیره نمیشن. مشکل از کجاست؟
و با توجه به این که رویداد getvalue من به صورت زیر هست به جای MyValue چی باید بنویسم؟
public void Text23__GetValue(object sender, Stimulsoft.Report.Events.StiGetValueEventArgs e)
{
e.Value = ToString(sender, vahed.HaveRegTejariName, true);
}
با سلام
در قسمت طراحی گزارش یه تب به نام Properties وجود داره که تو این تب دو تا باتن وجود داره که یکی پراپرتی ها رو نشون می ده و دیگری Event ها رو نسبت به کنترلی که انتخاب می کنید ، و شما بایستی بعد از اینکه کنترل تکست رو انتخاب کردید به این تب رفته تو قسمت Event یه رویداد به نام GetValue وجود داره اون رو انتخاب کنید و این دستور رو بنویسید و به جای MyValue شما بایستی فیلد مربوط به dataSource رو بایستی قرار بدید با تشکر

MIRZAEI2003
جمعه 11 شهریور 1390, 15:23 عصر
با سلام
در قسمت طراحی گزارش یه تب به نام Properties وجود داره که تو این تب دو تا باتن وجود داره که یکی پراپرتی ها رو نشون می ده و دیگری Event ها رو نسبت به کنترلی که انتخاب می کنید ، و شما بایستی بعد از اینکه کنترل تکست رو انتخاب کردید به این تب رفته تو قسمت Event یه رویداد به نام GetValue وجود داره اون رو انتخاب کنید و این دستور رو بنویسید و به جای MyValue شما بایستی فیلد مربوط به dataSource رو بایستی قرار بدید با تشکر
متشکرم پاسخ شما توی تغییر دادن تاریخ شمسی خیلی کمک کرد درست شد کارم

shocraneh
یک شنبه 13 شهریور 1390, 00:33 صبح
می خاستم حذفش کنم نمی دونم چرا گزینه حذف نبود ؟

khorsandreza
یک شنبه 13 شهریور 1390, 13:40 عصر
سلام دوستان
من جدیدا گزارشاتم را با StimulReport طراحی میکنم با یک مشکا روبرو هستم وقتی ایکون مربوط به چاپ را فشار میدهم با انکه postbak را نیز کنترل میکنم صفحه رفرش میشود و فرم خالی نمایش داده میشود برای این کار در PageLoad دوباره دستور مربوط به اختن گزارش را فراخوانی می کنم و اینکار زمان را میگیرد یعنی یک کار را دو بار انچام میدهم روشی هست که صفحه مربوط به چاپ نمایش داده شود بدون PostBak

shocraneh
سه شنبه 15 شهریور 1390, 19:15 عصر
چه طوری تو هر سطر جمع تا همون سطر رو داشته باشم یعنی جمع یه فیلد تا به همون رکورد
چه طوری یه خط کج بکشم .منظورم زاویه دار است . با تشکر

Esmail Solhkhah
سه شنبه 15 شهریور 1390, 19:28 عصر
چه طوری تو هر سطر جمع تا همون سطر رو داشته باشم یعنی جمع یه فیلد تا به همون رکورد
چه طوری یه خط کج بکشم .منظورم زاویه دار است . با تشکر

{SumRunning(Data,T11.Debit)}

shocraneh
سه شنبه 15 شهریور 1390, 21:07 عصر
ممنونم درست جواب میده. منتها یه تغییر میخاستم بدم که جواب نداد. در واقع می خام تفاضل این دو مقدار داشته باشم
{SumRunning(Data,T11.Debit)}-{SumRunning(Data,T11.Credit)}

Esmail Solhkhah
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 00:49 صبح
ممنونم درست جواب میده. منتها یه تغییر میخاستم بدم که جواب نداد. در واقع می خام تفاضل این دو مقدار داشته باشم
{SumRunning(Data,T11.Debit)}-{SumRunning(Data,T11.Credit)}

{SumRunning(Data,T11.Debit-T11.Credit)}

shocraneh
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 07:02 صبح
با سلام وتشکر . شرمنده این قدر مزاحم دوستان میشم .شیوه استفاده این تابع گویا متفاوت با بقیه است .مورد زیر رو هم خطا می ده برای اصلاحش چی کار باید کرد.

{IIF( SumRunning(DataBand1,DTJornal.Debit-DTJornal.Credit)>'0',d,c)}
سوال بعدی اینکه : من گروه بندی دارم ومیخام این مقدار رو برای هر گروه جداگانه بزنه .چی کار کنم ؟ یعنی مجموع رکورد ها تو گروه دوم باید از صفر شروع بشه.(الان تا آخر گزارش ادامه میده و لی من میخام تو هر گروه جدا جدا بزنه) با تشکر

Sal_64
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 07:43 صبح
سلام
اگه تعداد ستونهای گزارش بیشتر از اندازه صفحه گزارشمون باشه
آیا این امکان وجود داره که ادامه اونها رو در صفحه بعد آورد
مثلا گزارش ما 20 ستون داره
حالا 15 یتون از اونها در یک صفحه و 5 ستون باقی در صفحه بعد نمایش داده بشه؟؟
اگر این امکان وجود داره ، چطور باید صفحه گزارشش رو طراحی کرد
shocraneh
چهارشنبه 16 شهریور 1390, 23:14 عصر
دوستان من عجله دارم لطفا راهنمایی کنید

morteza271
سه شنبه 22 شهریور 1390, 20:40 عصر
سلام دوستان.

کسی لینک دانلود Stimul Report رو نداره.
من هرچی سرچ کردم هیچکدوم با خودش کرک نداشت و همشون تریال بودن!!!!
لطفا اگه کسی جایی رو سراغ داره برام به صورت پیام خصوصی بفرسته چون احتمالا اینجا اجازه ندن که لینک بذارین!!!
ممنون.

shocraneh
پنج شنبه 24 شهریور 1390, 22:43 عصر
با سلام . کلا سیمیول تا حدی تو تشخیص مقادیر مثبت و منفی مشکل داره مثلا

{IIF(DTTaraz.Remain>='0',DTTaraz.Remain,"("+Abs( DTTaraz.Remain) +")")} بعضی رکوردها رو درست می زنه ولی بعضی ها رو نه ! نوعش تو دیتاتیبل int64 است . به نظر شما مشکل کجاست؟ ممنون

NasimBamdad
شنبه 26 شهریور 1390, 12:10 عصر
چه طوری میشه گزارش رو بر اساس درخواست کاربر تنظیم کرد ، یعنی یک TextBox داشته باشیم و بعد با زدن دکمه مثلا OK گزارش رو نشان بده

ببینید توی گزارشم از فیلد های مختلف و جداول مختلفی استفاده کردم ، اما این جداول به وسیله " PatientID " منحصر به فرد شدند ، .

مثل این :

http://0000.4.img98.net/out.php/i55130_1.jpg

حالا چه طوری میشه من یک شرط بگذارم که اون هایی رو در گزارش لود کن که " PatientID " برابر با مقدار TextBOX ( که کاربر پر می کند ) باشد ؟

یعنی یک TextBOX باشه که کاربر شماره پرونده رو درون TextBox می نویسد و مقدار TextBox به عنوان یک شرط در گزارش عمل کند

یک همچین چیزی (

Select * From TBL1 where patientid = @patientid

بعد مقدار patientid@ رو به اون TextBOX ربط بدیم

morteza271
شنبه 26 شهریور 1390, 12:27 عصر
برای این کار میتونید به دو روش عمل کنید (یعنی من تا حالا به دو روش این کار رو کردم شاید روش های دیگه ای هم باشه).
روش اول :
در این روش برین و داخل فرم گزارشتون یه دیتاست جدید بسازید و این کوئری رو توی اون بنویسید و مقدار @patientid رو به عنوان یه پارامتر به گزارش پاس بدین.

روش دوم :
در این روش یه دیتاتیبل به گزارش پاس میدیم که قبلا در تایپیک زیر توضیح دادم:
http://barnamenevis.org/showthread.php?300409-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D9%84-%D8%A8%D8%A7-StimulSoft&p=1317684&viewfull=1#post1317684
موفق باشید

Esmail Solhkhah
شنبه 26 شهریور 1390, 20:16 عصر
سلام دوستان.

کسی لینک دانلود Stimul Report رو نداره.
من هرچی سرچ کردم هیچکدوم با خودش کرک نداشت و همشون تریال بودن!!!!
لطفا اگه کسی جایی رو سراغ داره برام به صورت پیام خصوصی بفرسته چون احتمالا اینجا اجازه ندن که لینک بذارین!!!
ممنون.

اینو خودم آپش کردم فقط 2010.1 هست نیاز به کرک هم نداره

http://www.4shared.com/file/qk0oNgfF/SRU20101.html

موفق باشید.

morteza271
یک شنبه 27 شهریور 1390, 09:08 صبح
ممنونم آقا اسماعیل.
دیروز یکی از دوستان با نام dev-dev-dev این لینک رو بهم دادن و دانلودش کردم :
https://rapidshare.com/files/387591632/SS_Rp.Ul_2_0_1_0.1.msi.7z
با تشکر از شما و دوست عزیزمون dev

yones_62
سه شنبه 29 شهریور 1390, 11:20 صبح
با سلام خسته نباشین
من برای اولین بار که با نرم افزار StimulReport گزارش ساختم
توی خود گزارش ارتباط رو با دیتا بیس برقرار کردم که به View_chap_ResidAnbar وصل می باشد
وقتی گزارش رو به حالت نمایش می برم همه اطلاعات رو در گزارش میاره -
ولی وقتی می خوام data sourse را از خود برنامه که یه شرط در Select به دیتا بیس گذاشتم ولی بازم همه اطلاعات رو میاره
فایل گزارش رو هم می زارم
ممنون می شم جواب بدین .

DataSet ds = new DataSet();
Logic.blresidanbar bl = new Logic.blresidanbar();
ds = bl.chap_sanad("100");
ds.DataSetName = "View_chap_ResidAnbar";
string path = "H:\\Arta_daneh\\Prog\\Index\\Index\\Report\\Rep_Re sid_anbar.mrt";
stiReport1.Load(path);
stiReport1.RegData(ds);
stiReport1.Dictionary.Synchronize();
stiReport1.Show();

و در دستور Select از کد روبرو استفاده کردم

SELECT Barname_no, Date_shamsi, description, Factor_no, Qty, Story_name, Stuff_name
FROM View_chap_ResidAnbar
WHERE (Factor_no = 100)

saeed_sho
سه شنبه 29 شهریور 1390, 19:44 عصر
سلام
من باره اوله با استیمال گزارش میگیرم
یه دیتاست درست کردم با یه دیتاتیبل توی اون که ستون های توشم ایجاد کردم ودر گزارش هم نوع دیتاسورس رو هم از نوع دیتاست همراه با دیتاتیبل که دیتاتیبلش همنام با دیتاتیبلی که اول توی برنامه ایجاد کردم با همون ستون ها و روی گزارش یه دیتاباند هم گذاشتم با چند تا تکست که بعد از متل کردن دیتاباند به دیتاتیبل تکست هارو هم به ستون مربوطه متصل کردم اما مشکل اینجاس که فعلا هفتا ردیف دارم اما هر کدومو توی یه صفحه ی جدا نشون میده و در هر صفحه به تعداد تکست هام اون ردیفو تکرار میکنه اینم کدمه
report.Load("Report.mrt")
report.Dictionary.Databases.Clear()
Dim constring As String = "Data Source=(local);AttachDbFileName=|DataDirectory|\Em ployees.mdf;Integrated Security=True"
report.Dictionary.Databases.Add(New Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase("Connection", constring))
Dim conn As SqlConnection = New SqlConnection(constring)
Dim ds As New DataSet1()
ds.Clear()
Dim da As SqlDataAdapter = New SqlDataAdapter("Select FirstName,LastName,Payment From EmployeesInfo", conn)
If conn.State = ConnectionState.Closed Then conn.Open()
da.Fill(ds, "dt")
conn.Close()
report.RegData("dt", ds)
report.Render()
StiViewerControl1.Report = report
میشه بگید کجاش مشکل داره
نمیشه توی دیتاباند تکست نذاش؟یه بار نذاشتم خالی نشون داد گزارشو
میشه یکی از اول مراحل گزارش سازی با استیمول سافتو بگه بصورت تیتروار
ممنون میشم راهنمایی کنید

shocraneh
سه شنبه 29 شهریور 1390, 21:02 عصر
با سلام یه جمله تو تکس می خوره یه سری پروپرتی های اون رو تنظیم کردم منتهاچون جمله بلنده یا
از خط باید بیرون بزنه ،یا کلمات آخرش دیده نشه . امکانش هست که جمله رو تو دو خط بزنه؟البته خودش باید تشخیص بده
که جمله رو از کدوم قسمت بشکنه چون من این جمله رو از ترکیب چند فیلد بدست میاد و طول این جمله
تو هر رکورد متغییراست. مثلا
DTDoc.Desc3+"- "+DTDoc.ArticleDesc
از <br> هم مابین + استفاده کردم خطا میده

shocraneh
سه شنبه 29 شهریور 1390, 21:29 عصر
سلام .برای دوستانی که تازه شروع کردند
http://barnamenevis.org/showthread.php?117526-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-StimulReport-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/page63
پست 629
http://barnamenevis.org/showthread.php?117526-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-StimulReport-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF/page59 پست588
برای من که واقعا مفید بودند .موفق باشید

MAHDi25
دوشنبه 04 مهر 1390, 17:40 عصر
با سلام و خسته نباشید:

بنده یک برنامه تحت وب دارم که برای گزارش گیری از stimulreport استفاده کردم.
برای گزارش گیری هم دو عدد textbox و یک عدد Button برای ارسال پارامترها به stimulreport و نمایش گزارش در stiwebviewer .
هنگامی که دکمه فشرده میشود گزارش نمایش داده میشود .
مشکل بنده اینجاست : بعد از اینکه از گزارش ذخیره با هر فرمتی میگیرم و یا چاپ PDF می گیرم هنگامی که پارامترها را عوض می کنم و می خواهم گزارش جدید بگیرم دوباره همان دیالوگ یا پنجره ذخیره فایل ظاهر میشود و گزارش جدید را نمایش نمی دهد.
لطفاً اگر کسی با این مشکل برخورده و یا می داند که چگونه این مشکل حل می شود سریعتر جواب را بدهد.
پیشاپیش از همکاری شما دوستان متشکرم.

programerxxx
پنج شنبه 07 مهر 1390, 15:45 عصر
با سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم امکانش هست که از دو جدول مجزا مثالا یکی، جدول فاکتور های فروش و یکی جدول پر داخت وجه نقد که بر اثاث یک فیلد مشترک به نام Tid (که شماره اشتراک افراد عضو شده در برنامه است ) سطر ها یا داده هارو در گزارش نشون داد به صورتی که بر اثاث تاریخ صدور فاکتور و تاریخ پرداخت رکورد ها پش ت سر هم نمایش داده بشن؟
(برای گزارش خرید ها و پرداخت های مشترکین میخوام این گزارشو تهیه کنم).

مثالا

شماره فاکتور شماره پرداخت مبلغ فاکتور مبلغ پرداخت تاریخ ف تاریخ پ
__________________________________________________ _________________________________
12 ---- 1.200.000 ----- 07/07 ------ 1 ----- 200.000 ------ 07/09
------ 2 ----- 450.000 ------ 07/10

»»»»»»»»»»»»»»»»»» ممنون میشم اگه راهنمایم کنید «««««««««««««««««««

NasimBamdad
پنج شنبه 07 مهر 1390, 16:11 عصر
آیا امکان محاسبه مجدد رد Stimul هست ؟

یعنی اینکه مثلا من 3 تا فیلد از دیتابیسم رو روی فورم قرار دادم .

A , B , C . به این صورت که A در B ضرب می شود و مقدارش در C قرار می گیرد .

دقت کنید که مقادیر در دیتابیس هستند ، اما آیا امکانش هست اگر مقدار A و یا B رو رمانی که گزارش ساخته شده و نمایش داده شده است و EDIT کردیم ، در جا و آنی ضرب جدید A و B در C قرار بگیرد ؟

آیا امکانش هست ؟

iman_22a
پنج شنبه 07 مهر 1390, 20:34 عصر
آیا امکانش هست ؟

اگر فقط برای چاپ باشه چرا که نه ! شما با نوشتن یک Expression که مقادیر دو ستون را ضرب می کند ، نتیجه را توی یک Text دیگه نشون بدین و چاپ کنین

programerxxx
جمعه 08 مهر 1390, 15:15 عصر
سلام بعد از تعویض پارامتر ریپورت مورد نظر رو یکبار render کنید.

مثال:

StiReport1("Parametr1") = filter
StiReport1.Render()
StiReport1.Show()

programerxxx
جمعه 08 مهر 1390, 15:17 عصر
با سلام و خسته نباشید:

بنده یک برنامه تحت وب دارم که برای گزارش گیری از stimulreport استفاده کردم.
برای گزارش گیری هم دو عدد textbox و یک عدد Button برای ارسال پارامترها به stimulreport و نمایش گزارش در stiwebviewer .
هنگامی که دکمه فشرده میشود گزارش نمایش داده میشود .
مشکل بنده اینجاست : بعد از اینکه از گزارش ذخیره با هر فرمتی میگیرم و یا چاپ PDF می گیرم هنگامی که پارامترها را عوض می کنم و می خواهم گزارش جدید بگیرم دوباره همان دیالوگ یا پنجره ذخیره فایل ظاهر میشود و گزارش جدید را نمایش نمی دهد.
لطفاً اگر کسی با این مشکل برخورده و یا می داند که چگونه این مشکل حل می شود سریعتر جواب را بدهد.
پیشاپیش از همکاری شما دوستان متشکرم.

مثال:

StiReport1.Render()
StiReport1.Show()

sh2007
جمعه 08 مهر 1390, 17:22 عصر

مثال:

StiReport1.Render()
StiReport1.Show()

می تونید بگید رندر چکار مب کنه

programerxxx
چهارشنبه 13 مهر 1390, 13:54 عصر
می تونید بگید رندر چکار مب کنه

وقتی شما به ریپورت خودتون پارامتر ارسال میکنید بعد گزارش رو show میکنید گزارش قبل از نمایش داده شدن یکبار رندر میشه(رندر اطلاعات مربوط به گزارش رو از دیتابیس لود میکنه و به صورت خوانا به شما نشان میده) و در دفعات بعد که شما گزارش خودتونو نمایش میدید یا show میکنید رندر انجام نمیشه جز اینکه خودتون انجام بدید.(اگه شما برای بار اول ریپورت خودتونو show کنید به صورت خود کار رندر انجام میشه ولی در دفعات بعدی نه)

موفق باشید.

Arash_janusV3
جمعه 15 مهر 1390, 12:57 عصر
با سلام
می شه بگید جمع هر صفحه رو چطوری می شه بدست آورد ؟
ممنون

noroozifar
شنبه 16 مهر 1390, 15:17 عصر
سلام
مشکل من تو اجرا برنامه هستش زمانیکه من کدهای مربوط به گزارش را می نویسم در ویژوال استودیو 2010 نسخه ultimate بر فضای نام stimulreport گیر میده و این خطا هنگام اجرا برنامه هستش یعنی زمانیکه f5 میزنم اتفاق می افتد این کدهای منه :

try
{
Stimulsoft.Report.StiReport report = new Stimulsoft.Report.StiReport();
dt = sl.ReportFactor(long.Parse(txtFactor.Text));
report.Load(AppDomain.CurrentDomain.BaseDirectory + @"Report\Report.mrt");
if (dt.Rows.Count >= 1)
{
report.RegData(dt);
report.Compile();
report.Show();
}
}

و این خطا هنگام اجرا :

Error 15 The type or namespace name 'StiReport' does not exist in the namespace 'Stimulsoft.Report' (are you missing an assembly reference?) D:\TAMRINAT C#‎\ParsaCMR\ParsaCMR\Sell.cs 380 39 ParsaCMR

به این خط گیر میده :

در ضمن فضای نامها به طور کامل به پروژه اضافه شده و من این وؤژن را نصب کرده ام Stimulsoft Reports.Ultimate 2010.1
روی یک کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم جواب نداد
تو قسمت ریفرنس هم اینها هستند
stimulsoft.base
.control
.control.win
.report
report.win.
باید چه کار کنم ؟؟؟

PetekDincos
شنبه 16 مهر 1390, 20:11 عصر
سلام
مشکل من تو اجرا برنامه هستش زمانیکه من کدهای مربوط به گزارش را می نویسم در ویژوال استودیو 2010 نسخه ultimate بر فضای نام stimulreport گیر میده و این خطا هنگام اجرا برنامه هستش یعنی زمانیکه f5 میزنم اتفاق می افتد این کدهای منه :

try
{
dt = sl.ReportFactor(long.Parse(txtFactor.Text));
report.Load(AppDomain.CurrentDomain.BaseDirectory + @"Report\Report.mrt");
if (dt.Rows.Count >= 1)
{
report.RegData(dt);
report.Compile();
report.Show();
}
}

و این خطا هنگام اجرا :

Error 15 The type or namespace name 'StiReport' does not exist in the namespace 'Stimulsoft.Report' (are you missing an assembly reference?) D:\TAMRINAT C#‎\ParsaCMR\ParsaCMR\Sell.cs 380 39 ParsaCMR

به این خط گیر میده :

در ضمن فضای نامها به طور کامل به پروژه اضافه شده و من این وؤژن را نصب کرده ام Stimulsoft Reports.Ultimate 2010.1
روی یک کامپیوتر دیگه هم امتحان کردم جواب نداد
تو قسمت ریفرنس هم اینها هستند
stimulsoft.base
.control
.control.win
.report
report.win.
باید چه کار کنم ؟؟؟
با سلام
بر روی نام پروژه در Solution Explorer راست کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید و در پنجره ظاهر شده در تب Application قسمت Target framework از .Net 4 Client Profile به Net framework 4 تغییر بدید و سپس برنامه رو کامپایل کنید با تشکر

mahdi5121
سه شنبه 19 مهر 1390, 22:08 عصر
با سلام ...

من یه گزارش پویا می خواستم، مراحل زیر رو انجام می دم ولی فیلد های مورد نظر توی گزارش نمی یاد . خواهشا" ببینید که کدام مرحله رو غلط رفتم :

· حداکثرفیلد های گزارشم، مثلا" دو تاست.

· در Design Report در پنل Dictionary روی new dataSource کلیک کردم و گزینه ی Data from dataset,data Table رو انتخاب کردم:

http://www.pic.iran-forum.ir/images/00186l15lkuz3wypy05u.jpg

و کد زیر رو تو رویداد لود نوشتم :

try
{
con = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True");
}
catch (SqlException ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}
//------------------------------------
DataTable dt = new DataTable();
strSql = "SELECT LastName,FirstName FROM Employees";
da = new SqlDataAdapter(strSql, con);
da.Fill(dt);

ds.Tables.Add(dt);
StiReport StiReport1 = new StiReport();
this.Cursor = Cursors.WaitCursor;

StiReport1.Load(Application.StartupPath + @"\rpt.mrt");
StiReport1.Dictionary.DataSources.Items[0].DataTable = dt;
StiReport1.RegData("dsList", ds);

StiReport1.Dictionary.Variables.Items[0].Value = "Last Name";
StiReport1.Dictionary.Variables.Items[1].Value = "First Name";

stiViewerControl1.Report = StiReport1;
this.Cursor = Cursors.Default;

در ضمن سر متغیر هام خطا می ده :
http://www.pic.iran-forum.ir/images/8tsp8nt72c0d6apnxe7x.jpg

من تو دیزاین گزارش، دو تا متغیر تعریف کرده بود، حالا چرا این خطا پیش اومده :
http://www.pic.iran-forum.ir/images/wtrfub5y6ur6b6tvkzrq.jpg

ممنون می شم که راهنماییم کنید.

فایل رو ضمیمه کردم.

majid.gymnast
چهارشنبه 20 مهر 1390, 08:28 صبح
دوستان سلام
من در یک برنامه ای که با asp.net نوشتم و برای گزارشاتم از استیمول استفاده کردم و روی سیستم خودم هیچ مشکلی نداره و درست کار میکنه ولی روی سرور اصلی این پیغامو زیر رو میده لطفا اگر دوستان قبلا به این مشکل برخورد کردن مشکلمو حل کنند:
Showing a modal dialog box or form when the application is not running in UserInteractive mode is not a valid operation. Specify the ServiceNotification or DefaultDesktopOnly style to display a notification from a service application.

PetekDincos
چهارشنبه 20 مهر 1390, 08:55 صبح
با سلام ...

من یه گزارش پویا می خواستم، مراحل زیر رو انجام می دم ولی فیلد های مورد نظر توی گزارش نمی یاد . خواهشا" ببینید که کدام مرحله رو غلط رفتم :

· حداکثرفیلد های گزارشم، مثلا" دو تاست.

· در Design Report در پنل Dictionary روی new dataSource کلیک کردم و گزینه ی Data from dataset,data Table رو انتخاب کردم:

http://www.pic.iran-forum.ir/images/00186l15lkuz3wypy05u.jpg

و کد زیر رو تو رویداد لود نوشتم :

try
{
con = new SqlConnection("Data Source=localhost;Initial Catalog=Northwind;Integrated Security=True");
}
catch (SqlException ex)
{
MessageBox.Show(ex.Message);
}
DataTable dt = new DataTable();
strSql = "SELECT LastName,FirstName FROM Employees";
da = new SqlDataAdapter(strSql, con);
da.Fill(dt);

ds.Tables.Add(dt);
StiReport StiReport1 = new StiReport();
this.Cursor = Cursors.WaitCursor;

StiReport1.Load(Application.StartupPath + @"\rpt.mrt");
StiReport1.Dictionary.DataSources.Items[0].DataTable = dt;
StiReport1.RegData("dsList", ds);

StiReport1.Dictionary.Variables.Items[0].Value = "Last Name";
StiReport1.Dictionary.Variables.Items[1].Value = "First Name";

stiViewerControl1.Report = StiReport1;
this.Cursor = Cursors.Default;

در ضمن سر متغیر هام خطا می ده :
http://www.pic.iran-forum.ir/images/8tsp8nt72c0d6apnxe7x.jpg

من تو دیزاین گزارش، دو تا متغیر تعریف کرده بود، حالا چرا این خطا پیش اومده :
http://www.pic.iran-forum.ir/images/wtrfub5y6ur6b6tvkzrq.jpg

ممنون می شم که راهنماییم کنید.

فایل رو ضمیمه کردم.

با سلام
دوست عزیز برای مقدار دهی به متغییر هات به این صورت عمل کن

StiReport1["Col1"]="First Name";
StiReport1["Col2"]="Last Name";

با تشکر

mahdi5121
چهارشنبه 20 مهر 1390, 19:38 عصر
ممنون درست شد ...
یه سوال دیگه هم داشتم؛می شه کاری کرد که وقتی یه ستون به اندازه ی متن بزرگ می شه ، ستون جلوییش بره جلوتر ؟
اگه هست که هیچی اما اگه نیست می شه بگید چطور می شه بوسیله ی کد، به Line یا ستون ها دسترسی داشت که لااقل دستی بشه تنظیمشون کرد،
وگرنه اگه یه فیلد،داده اش زیاد باشه همه چیز می ریزه رو هم ...

ممنون///

majid.gymnast
پنج شنبه 21 مهر 1390, 08:20 صبح
دوستان سلام
من در یک برنامه ای که با asp.net نوشتم و برای گزارشاتم از استیمول استفاده کردم و روی سیستم خودم هیچ مشکلی نداره و درست کار میکنه ولی روی سرور اصلی این پیغامو زیر رو میده لطفا اگر دوستان قبلا به این مشکل برخورد کردن مشکلمو حل کنند:
Showing a modal dialog box or form when the application is not running in UserInteractive mode is not a valid operation. Specify the ServiceNotification or DefaultDesktopOnly style to display a notification from a service application.

PetekDincos
پنج شنبه 21 مهر 1390, 09:32 صبح
ممنون درست شد ...
یه سوال دیگه هم داشتم؛می شه کاری کرد که وقتی یه ستون به اندازه ی متن بزرگ می شه ، ستون جلوییش بره جلوتر ؟
اگه هست که هیچی اما اگه نیست می شه بگید چطور می شه بوسیله ی کد، به Line یا ستون ها دسترسی داشت که لااقل دستی بشه تنظیمشون کرد،
وگرنه اگه یه فیلد،داده اش زیاد باشه همه چیز می ریزه رو هم ...

ممنون///
با سلام
شما برای این کار بایستی از DockStyle استفاده کنید به این صورت که مثلا دو تا Text دارید که می خواهید از سمت راست تکست هاتون رو قرار بدید اول تکست یک رو DockStyle اش رو Right می کنید بعد تکست دوم و سپس برای تکست اولت پراپرتی CanGrow رو برابر True قرار می دید تا بتونه گسترش پیدا کنه و قتی تکست داخلش بیشتر از اندازه شد و پراپرتی CanShirk نیز اگر اندازه خود تکست زیاد باشه و متن داخلش کم به اندازه متن سایز تکست رو کوچک می کند خود Document های این نرم افزار رو ببینید کامل توضیح داده با تشکر

mahdi5121
پنج شنبه 21 مهر 1390, 13:37 عصر
با سلام
شما برای این کار بایستی از DockStyle استفاده کنید به این صورت که مثلا دو تا Text دارید که می خواهید از سمت راست تکست هاتون رو قرار بدید اول تکست یک رو DockStyle اش رو Right می کنید بعد تکست دوم و سپس برای تکست اولت پراپرتی CanGrow رو برابر True قرار می دید تا بتونه گسترش پیدا کنه و قتی تکست داخلش بیشتر از اندازه شد و پراپرتی CanShirk نیز اگر اندازه خود تکست زیاد باشه و متن داخلش کم به اندازه متن سایز تکست رو کوچک می کند خود Document های این نرم افزار رو ببینید کامل توضیح داده با تشکر
خیلی خیلی ممنون ...
حالا اگه بخوام وسط این دو تا تکست باکس از یه Line استفاده کنم چیکار کنم که این خط هم به جلو بره ؛ Line مشخصه داکی نداره .
Document های نرم افزار رو کجا می تونم بهش دسترسی داشته باشم؟

PetekDincos
پنج شنبه 21 مهر 1390, 15:03 عصر
خیلی خیلی ممنون ...
حالا اگه بخوام وسط این دو تا تکست باکس از یه Line استفاده کنم چیکار کنم که این خط هم به جلو بره ؛ Line مشخصه داکی نداره .
Document های نرم افزار رو کجا می تونم بهش دسترسی داشته باشم؟
با سلام
خود کنترل تکست دارای Border می باشه شما می توانید برای مثلا سمت چپ تکستت Border تعیین کنی و بقیه جهت ها Border نداشته باشه و برای دسترسی به Document ها در منوی Statr برنامه رو پیدا کن هم Sample ها و Document ها رو می تونی ببینی با تشکر

mahdi5121
پنج شنبه 21 مهر 1390, 21:49 عصر
ممنون ...
من یه هم چین چیزی درست کردم،عرض ستون های داده ها با هم بزرگ و کوچیک می شن منتها سر ستون ها اگه کوچیکتر یا بزرگتر از داده ها باشند، اون وقت چی می شه کرد؟
مثل همین جدولی که من درست کردم ... الان سر ستون اول بزرگتر از داده های اونه ، باید داده هاش هم اندازه ی اون سر ستون بشه ...

http://www.irupload.ir/images/wtiyknlcvhksz8j2w5t5.jpg
خیلی ممنون ...

PetekDincos
پنج شنبه 21 مهر 1390, 23:08 عصر
ممنون ...
من یه هم چین چیزی درست کردم،عرض ستون های داده ها با هم بزرگ و کوچیک می شن منتها سر ستون ها اگه کوچیکتر یا بزرگتر از داده ها باشند، اون وقت چی می شه کرد؟
مثل همین جدولی که من درست کردم ... الان سر ستون اول بزرگتر از داده های اونه ، باید داده هاش هم اندازه ی اون سر ستون بشه ...

http://www.irupload.ir/images/wtiyknlcvhksz8j2w5t5.jpg
خیلی ممنون ...

با سلام
شما برای این کار به نظر من بهتره عرض ستون ها رو ثابت تعیین کنید بعد برای اینکه بعضی ردبف هات متنشون بیشتر از عرض تعیین شده سطرها بشکنند و برای انجام اینکار پراپرتی های WordWrap ,GrowToHeight رو برای تکست هات True کن در این حالت اگه متن تکستت بیشتر شد شکسته می شه و دو تکستت با هم Height شون بزرگ می شه با تشکر

mahdi5121
پنج شنبه 21 مهر 1390, 23:19 عصر
یعنی مثلا اگه یه متن شامل دو تا کلمه باشه، کلمه ی دومی بره زیر کلمه ی اولی؛ نه این جوری اگه تعداد داده ها زیاد باشه مثل فیلد آدرس هم جا زیاد می گیره و هم از نظر ظاهر ، شکل خوبی نداره...
اگه ستون داده و ستون هیدر به صورت عرضی با هم بزرگتر شند خیلی عالی می شه.

البته اگه منظورتون اینه که فقط هیدر ها بشکنند باز هم جا کم می یاد،یه مشکل دیگه معلوم نیست اندازه بزرگترین فیلد جقدره :

http://www.irupload.ir/images/w3fhvlw7w3kdiis2is3.jpg

PetekDincos
جمعه 22 مهر 1390, 00:19 صبح
با سلام
یه چنین چیزی تا جایی که من می دنم شاید امکان پذیر نباشه چون ColumnHeaderBand قبل از DataBand چاپ می شه باز دوستان نظر بدند با تشکر

mahdi5121
جمعه 22 مهر 1390, 00:31 صبح
خب اگه یه روش دیگه ایی باشه که همین کار و کنه خیلی خوبه مثلا" اگه توی دستور اس کیو ال به هر فیلد یه نامی بدیم SELECT Name AS N'Col1' FROM MyDB
ُ، بعد خود برنامه Col1 رو سر ستون کنه درست می شه.

PetekDincos
جمعه 22 مهر 1390, 09:51 صبح
با سلام
شما برای این کار به نظر من می تونید از ColumnHeaderBand استفاده نکنید و فقط از DataBand استفاده کنید به این صورت که در دیتا باند از Panel و یا Container استفاده کنید به این صورت که برای هر تکست داخل دیتاباند یک Container قرار بدید و CanGrow,CanShrik را برای Container ترو کنید و بعد داخل هر Container برای Header,Content ستونت تکست قرار بدی و تکست Header ستونت رو ابتدا قرار بده و DockStyle اش رو Top کن و تکست Content رو دوم قرار بده و Dock این رو نیز Top کن و برای این تکست ها نیز CanGrow,CanShrik رو برابر True کن و بعد بایستی بیایی در دیتا باندت تو Event هاش برای اولین سطر دیتاباند خاصیت Enabled رو برای تکست های Header ترو قرار یده و برای سطر های بعدی برای False کن و برای این کار من خودم آزمایش نکردم چطوری می شه برای اولین سطر این کار رو انجام داد از دوستان بپرس و این راهی بود که به نظرم رسید با تشکر

mahdi5121
جمعه 22 مهر 1390, 20:04 عصر
و بعد بایستی بیایی در دیتا باندت تو Event هاش برای اولین سطر دیتاباند خاصیت Enabled رو برای تکست های Header ترو قرار یده و برای سطر های بعدی برای False کن و برای این کار من خودم آزمایش نکردم چطوری می شه برای اولین سطر این کار رو انجام داد از دوستان بپرس و این راهی بود که به نظرم رسید با تشکر

http://up1.iranblog.com/images/0h3mumrtfovt8mdzla58.jpg
من تو رویداد BeforePrint دیتا بوند، این کد رو نوشتم :
Text3.Enabled =false;
و هیدرهای قرمز رنگ، همشون مخفی شدند، اما می خوام هیدر اولی نمایش داده بشه.
چه کدی برای نمایش هیدر ستون اول هست؟

Text3.Enabled =false;
if (Text3.?==0)
{
Text3.Enabled =true;
}

کسی نمی دونه، چی جای علامت سوال قرار می گیره، یا کد صحیح تری داره ؟
ممنون///

PetekDincos
جمعه 22 مهر 1390, 22:51 عصر
http://up1.iranblog.com/images/0h3mumrtfovt8mdzla58.jpg
من تو رویداد BeforePrint دیتا بوند، این کد رو نوشتم :
Text3.Enabled =false;
و هیدرهای قرمز رنگ، همشون مخفی شدند، اما می خوام هیدر اولی نمایش داده بشه.
چه کدی برای نمایش هیدر ستون اول هست؟

Text3.Enabled =false;
if (Text3.?==0)
{
Text3.Enabled =true;
}

کسی نمی دونه، چی جای علامت سوال قرار می گیره، یا کد صحیح تری داره ؟
ممنون///

با سلام
در رویداد Rendering مربوط به DataBand ات شما بایستی پراپرتی Enabled مربوط به تکست های Header ات رو برابر false قرار بدی به این صورت

Txt_Header1.Enabled=false;
Txt_Header2.Enabled=false;

با تشکر

mahdi5121
جمعه 22 مهر 1390, 23:00 عصر
با سلام
در رویداد Rendering مربوط به DataBand ات شما بایستی پراپرتی Enabled مربوط به تکست های Header ات رو برابر false قرار بدی به این صورت

Txt_Header1.Enabled=false;
Txt_Header2.Enabled=false;

با تشکر
دستت درد نکنه، درست شد، فقط یه مشکل دیگه که اگه اینم لطف کنید درست می شه :
http://www.irupload.ir/images/dbmtch638idtaimtm.jpg
اگه ستون داده کلا" به هم بجسبه، خیلی عالی می شه ...

PetekDincos
جمعه 22 مهر 1390, 23:19 عصر
با سلام
اگه DockStyle ها و CanGrow,CanShrik ها رو به صورت درست استفاده کنی درست می شه شما ببین یا CanShrik مربوط به Container ها رو برابر True قرار ندادی و یا داخل Container ها DockStyle مربوط به تکست ها رو که گفته بودم Top قرار بده قرار ندادی با تشکر

bozhmehrani
شنبه 23 مهر 1390, 06:00 صبح
سلام . من برای گزارش گیری از کریستال استفاده میکنم
میخوام تازه با stimulکار بکنم کسی لسنک آموزش" فارسی" اونو نداره . یا فیلم ....
لینک های اموزشی که تو این تاپیک گذاشتین همش خراب شدند.
BahmanDB
شنبه 23 مهر 1390, 08:47 صبح
با سلام
یه مشکل جدید
من پروژه رو با 2005 نوشتم و جدیداً اونو به 2008 ارتقا دادم اما الان موقع که می خوام گزارش رو طراحی کنم هر مکرراً برنامه خطا می ده و پروژه رو می بنده چرا؟ آیا شما هم همین مشکل رو دارید؟

دوست عزيز امكان داره كه شما از ورژن تريال استفاده مي كنيد ؟ و اين عامل مشكل شماست . از دوستاني كه غير تريال dll استيمول رو دارن بزارن واسه دانلود
متشكر

majid.gymnast
شنبه 23 مهر 1390, 16:38 عصر
دوستان سلام(جون هرکه دوست دارین کمک کنین)

Himalaya
شنبه 23 مهر 1390, 18:23 عصر
سلام.
احتمالا یا اینطوری خواستی پرینت بگیری

var report = new StiReport();
.
.
.
report.Print();
یا اینطوری

StiWebViewer1.Report.Print();
اگه به این صورته، خوب باید ارور بده. چون پنجره پرینت رو میخواد باز کنه (الیته سمت سرور و نه کلاینت)

you can't use Print method in asp.net environment. In this case you receive PrintDialog on your webserver, not on client. If you need print report from client, you need place StiWebViewer control on asp.net webform (you can set width and height to 1). After then you need assign report to this control.

خلاصه اینکه توی وب، از متد Print نباید استفاده کنی.تو وب اینطوری باید پرینت بگیری

.
.
.
فرم ورود اطلاعات که تو محیط Stimul طراحی میشه هم فکر کنم به همین صورت باشه

mahdi5121
شنبه 23 مهر 1390, 20:13 عصر
سلام...
من یه شی Table از نوار ابزار به گزارشم اضافه کردم حالا کسی می دونه به Table چطور می شه header داد .
الان فقط داده توشه ، چطور می تونم نام هم به ستون مورد نظر بدم .
ممنون ...

majid.gymnast
چهارشنبه 27 مهر 1390, 11:19 صبح
سلام.
احتمالا یا اینطوری خواستی پرینت بگیری

.
.
.
report.Print();
یا اینطوری

StiWebViewer1.Report.Print();
اگه به این صورته، خوب باید ارور بده. چون پنجره پرینت رو میخواد باز کنه (الیته سمت سرور و نه کلاینت)
خلاصه اینکه توی وب، از متد Print نباید استفاده کنی.تو وب اینطوری باید پرینت بگیری

.
.
.
فرم ورود اطلاعات که تو محیط Stimul طراحی میشه هم فکر کنم به همین صورت باشه

سلام؛این هم کل دستوراتی که استفاده کردم،اصلا از دستوراتی که شما گفتید استفاده نکردم
if (!IsPostBack)
{
students = Request.QueryString["students"];
string query = string.Format("select tb_user.lname+' '+tb_user.fname sname,score,tb_teacher.lname+' '+tb_teacher.fname tname,[date],desscore,idnumber,[level],rank,lesson,fathername,tb_report.[type],absence,report,tb_user.id,pic,birthdate from tb_user,tb_report,tb_teacher where tb_report.fk_student=tb_user.id and fk_teacher=tb_teacher.id and tb_user.type='student' and tb_user.id in({0})", students);

Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlSource source = report.Dictionary.DataSources["ds"] as Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlSource;
source.SqlCommand = query;

report.Compile();
}
این هم عکس خطا76766

HAMRAHSOFT.IR
چهارشنبه 27 مهر 1390, 13:14 عصر
سلام دوستان 2تا سوال دارم

1- چطوری در این برنامه میشه قیمت را به ریال نشون بدیم و سه رقم سرقم جدا کنیم
2- چطوری میشه قیمت به فرسی بنوسیم بصورت مستقیم که نخوایم از داخل برنامه بهش پاس بدیم

mahdi5121
پنج شنبه 28 مهر 1390, 18:19 عصر
سلام...
نمی دونم چرا دیگه تو نوار ابزار ، آیکون ها ی استیمال ریپورت نیست.
فکر کنم از وفتی VS2008 رو نصب کردم این جوری شده؛ الان رو سیستمم هم VS2010 نصبه و هم VS2008.
یه بار دیگه برنامه ی ستاپ استیمال رو اجرا کردم و Repair رو زدم ولی باز درست نشد.دات نت فریمورک هم 4 هستش ولی باز چیزی دیده نمی شه.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

sozanban
جمعه 29 مهر 1390, 01:58 صبح
اگه روی فایل استمول که روی صفحه انداختی راست کلیک کنی گزینه "load date source" رو میبینی...اونو بزن و دیتا سورس گرید رو لود کن داخل استیمول..بعد برو داخل دیزاین استیمول و از قسمت"dictionary"فیلدهای مورد نیازتو بکش بنداز تو صفح!!!

sozanban
جمعه 29 مهر 1390, 02:00 صبح
روی فایل استیمول راست کلیک کن و از قسمت "load data source" دیتا سورس گرید رو ببر داخل استیمول.

majid.gymnast
جمعه 29 مهر 1390, 11:10 صبح
اشتباه شد لطفا پاکش کنید

hmdhamed
دوشنبه 16 آبان 1390, 18:17 عصر
سلام میخواستم بپرسم میشه مستقیم از کد سی شارپ به سلول های یک table تو گزارش stimul دسترسی پیدا کرد و مقدار بهش داد یا مقدارش رو خوند؟ مثلا
stiReport1.load("report1"); stiReport.Compile(); بعد یه جوری stiReport.Something.table1.cell59.value یا یه چیزی مثل این هست؟ اینجوری نوشتم تا منظورمو برسونم! چون اینو تو help دیده بودم
StiReport report = new StiReport();

rreport.Load("Variables.mrt");

report.Compile();

//Set Variable

report["myvariable"] = 123;

report.Render();

baran_2005
سه شنبه 17 آبان 1390, 14:26 عصر
سلام
من نسخه Stimulsoft 2008 نصب میکنم پوشه کرک هم بعد داخل شاخه bin کپی میکنم ولی همچنان زمان طراحی پشت زمینه نوشته demo و وقتی هم میخوام design ذخیره کنم پیغام میده object refrence not set to at instance of an object . در زمان اجرا هم پیغام Cannot implicitly convert type 'Stimulsoft.Report.Web.StiWebReport' to 'Stimulsoft.Report.StiReport' را روی کد StiWebViewer1.Report = StiWebReport1 میدهد .
زیاد اشنایی با این کامپوننت ندارم . بیشتر تاپیک ها رو هم خوندم ولی کمکی بهم نکرد .

iman_22a
سه شنبه 17 آبان 1390, 19:45 عصر
استیمول 2 نوع شیء واسه گزارش سازی داره ، یکی تحت وب و یکی تحت ویندوز ، شما نمونه تحت ویندوز را به نمایش دهنده گزارش تحت وب نسبت دادین که باعث نمایش این پیام خطا میشه . واسه دمو هم باید زیرآبی برین که فعالیت وارز محسوب میشه :دی

baran_2005
چهارشنبه 18 آبان 1390, 08:03 صبح
کامپوننت های تحت ویندوز که در قسمت وب نمایش داده نمیشود و در بخش اسمش web هم نداره . اینکه دارم اشتباه نسبت میدم یعنی چی؟ تو بخش وب من دو تا کامپوننت اضافه شده StiWebViewer و StiWebReport که از همین دو تا استفاده کردم .

واسه دمو هم باید زیرآبی برین که فعالیت وارز محسوب میشه :دی
یعنی چطوری زیرابی برم ؟

iman_22a
پنج شنبه 19 آبان 1390, 00:24 صبح
Cannot implicitly convert type 'Stimulsoft.Report.Web.StiWebReport' to 'Stimulsoft.Report.StiReport

این ارور میگه گزارش از نوع تحت وب را نمی توان به نوع تحت ویندوز نسبت داد یا تبدیل کرد . اگر با کد نویسی گزارش گیری می کنین ، کدتون رو اینجا بذارین تا بررسی کنیم . ممکنه گزارش تحت وب را می خواهید با نمایش دهنده گزارش تحت ویندوز اجرا کنید یا بالعکس .

mit_89
سه شنبه 08 آذر 1390, 20:20 عصر
سلام دوستان
من یک دیتا گرید دارم که ستون های اون از قبل طراحی نمی شوند و موقع لود شدن دیتا تیبل آن بسته به اینکه مثلا جدول مسیر کاربر چند رکورد دارد که این موضوع ثابتی نیست, یک datatable دستی ساخته می شود و مقدار دهی شده و به گرید bind می شود.بنابر این چون تعداد فیلدهای این گزارش از قبل معلوم نیست من نمی تونم گزارش رو از قبل با stimul طراحی کنم و موقع صدا زدن آن به آن دیتا بدم.می خواستم ببینم راهی هست که من شکل گزارش رو از قبل طراحی نکرده باشم و stimul هم مثل گرید فقط با گرفتن آن datatable ساخت شده جدول که می خوام رو برام بکشه؟؟

لطفا منو راهنمایی کنید چون بد جوری گیر افتادم.