PDA

View Full Version : سوالات مربوط به StimulReport رو در این تاپیک مطرح کنید

صفحه : 1 2 3 [4] 5 6 7

arman_Delta2002
پنج شنبه 10 آذر 1390, 10:35 صبح
سلام چطور میتونم یک بار کد رو به تعداد کالاهام تکثیر کنم

به عنوان مثال
من از کالای X میخوام به تعدادش بارکد تولید بشه یه چیزی تو آبجکتهای تولبار بود به اسم تکثیر (Clone) ولی بلد نبودم اسفاده کنم ازش لطفا کمکم کنین

captain_black81
یک شنبه 13 آذر 1390, 10:13 صبح
من میخوام در سامری یک فیلد متنی رو بشمرم به شرطی که مثلا حرف اول متنش یه چیز خاصی باشه. هر مدل کاندیشن بگین نوشتم. جواب نمیده. میشه کمک کنید؟

afshin61
سه شنبه 15 آذر 1390, 01:06 صبح
سلام به اساتيد Stimulsoft
من پارامتري ساختم كه تاريخ را از كد #C به StimulSoft پاس ميده نتيجه query درست يعني براساس آن تاريخ فيلتر ميكنه ولي ميخوام مقدار اين پارامتر در header گزارشم نمايش داده بشه ولي نميشه بايد چكار كنم

قبلا با CrystalReport اين كازو ميكردم ومشكلي نبود وقتي پارامتر را روي صفحه ميكشيدم اتوماتيك نمايش ميداد اما اينجا انگار با نمايش پارامتر ارساال شده از #C مشكل داره يا يك قلقي داره من نميدونم

اين سوال رو منتقل كردم ....

shocraneh
یک شنبه 18 دی 1390, 12:15 عصر
سلام یه پارامتر تو محیط دیزاین درست میکنی و روی صفحه میزاری و بعد تو کد بهش مقدارمیدی مثلا تاریخ امروز یا هرچیز دیگه

stiReport1["date"] = Date.MiladiToShamsi(System.DateTime.Now);

shocraneh
یک شنبه 18 دی 1390, 12:16 عصر
سلام به نظر ن تو برنامه شمارش رو انجام بده ،بعد مقدار رو با پارامتر ارسال کن .موفق باشید

shocraneh
یک شنبه 18 دی 1390, 12:56 عصر
باسلام
1-چه طوری تعداد سطرهای موجود دریک گزارش روکنترل کنم. مثلا فقط 20 سطر داشته باشه؟
2-می خام محتوای یک تکس تو دو خط بخوره( تعداد کاراکترها زیاده و باید خودش اتومات بشکنه و دو خطی بشه ) از پروپرتی های مختلفی استفاده کردم ولی جواب نمی ده. ممنون

crazy_1892
یک شنبه 18 دی 1390, 19:19 عصر
مشکل در فراخوانی مجدد یک گزارش آماده شده با stimul

سلام دوستان خسته نباشید
من یک گزارش در یک فرم نوشتم که وقتی بار اول لود میکنم و پارامتر را برای فیلتر بهش ارسال می کنم مشکلی نداره ولی وقتی می خوام دوباره لود کنم و یک پارامتر دیگه پاس بدم صفحه سفید لود میشه حتما باید فرم را ببندم و دوباره باز کنم تا مشکل حل شه ؟
برای حل این مشکل چی کار کنم
فرم stimul هم به صورت زیر فراخوانی می کنم

stiReport3.Dictionary.Variables["Users"].Value = textBox1.Text;
stiReport3.Show();

crazy_1892
دوشنبه 19 دی 1390, 10:23 صبح
کسی به این مشکل بر نخورده تا حالا

shocraneh
دوشنبه 19 دی 1390, 18:53 عصر
StiReport.RegData(dsReport1);
StiReport.Compile();
StiReport["SubReport"] = txt_subReport.Text;
StiReport.Render();
StiReport.Show();
کدقرمزرنگ روجاانداختی. موفق باشید.

crazy_1892
سه شنبه 20 دی 1390, 09:56 صبح
StiReport.RegData(dsReport1);
StiReport.Compile();
StiReport["SubReport"] = txt_subReport.Text;
StiReport.Render();
StiReport.Show();
کدقرمزرنگ روجاانداختی. موفق باشید.

دوست عزیز به این شکلم که مینویسم حواب نمیده
من مستقیم از بانک گزارش میگیرم و از dataset استفاده نمی کنم

crazy_1892
سه شنبه 20 دی 1390, 10:21 صبح
دوست عزیزم حل شد مشکلش تابع Render بود
میشه توضیح بدی این تابع چی کار میکنه؟؟؟

majid.gymnast
سه شنبه 20 دی 1390, 16:58 عصر
سلام
چجوری میشه نمودار را گروهبندی کرد تا برای هر گروه یه نموداری رو در صفحه ای مجزا رسم کنه؟

zare69
پنج شنبه 22 دی 1390, 13:31 عصر
دوستان سلام
من یه گزارش طراحی کردم وبراساس یه کدی اون را گروهبندی کردم و گفتم هر گروه را در صفحه های جداگانه قرار بده حالا به صورت گروهبندی نمایش میدهد.تنها مشکلی که من دارم اینکه فقط یه کد را دو بار گروهبندی می کنه و نصفی از داده ها را درگروه اولی نمایش میده و نصفی دیگه شو داخل گروه دومی.
مشکلش چیه و چه جوری حل میشه؟
با تشکر

mohammadyaser
یک شنبه 25 دی 1390, 10:26 صبح
سلام به همه
من چند تا سوال داشتم
1.در stimul report می خوام متن داخل جعبه متنم اگر طولش زیاد بود چند خطی بشه از wordwrap هم استفاده کردم نشد .ایا راه دیگری هست؟
2.میخوام درپایان هر صفحه ازگزارشم جمع ان صفحه را به صفحه بعدی پاس بدم و در اخر گزارش جمع نهایی را بنویسم چه طور باید این کار را انجام دهم؟
3.من دارم از stimul report روی وب استفاده می کنم چطور می تونم سطح دسترسی کاربرم رو محدود کنم. یعنی در نمای طراحی فقط امکان جابجایی فیلدهارو داشه باشه و به دیتا ست دسترسی نداشته باشه و نتونه گزارش خودشو ذخیره کنه و فقط بعد از تغییر بتونه پرینت بگیره.
بسیار سپاسگزارم

Reza_Sunar
یک شنبه 16 بهمن 1390, 11:19 صبح
با سلام و خسته نباشيد خدمت دوستان
من مدت زيادي نيست كه با stimul Report كار ميكنم ولي به لطف تاپيك خوبتون زود طراحي شو ياد گرفتم و تو حل خواسته هاي برنامه ام فعلا مشكلي ندارم
ولي وقتي سعي كردم نرم افزاري رو كه با اين گزارش طراحي كردم رو در كامپيوتر ديگه اي اجرا كنم با خطاي زير روبرو شدم
the type initializer for 'Stimulsoft.Report.StiConfig' threw an exception
البته در قسمت جزئيات اين خطا ميگه كه نمي تونه System.Web ورژن 4 رو لود كنه
بايد توضيح بدم كه در كامپيوتر مقصد Net FrameWork 4 نصب شده است
برنامه ام كامل همه جاهاش كار ميكنه و فقط در گزارشات مربوط به استيمول اين خطا رو ميده
من سعي كردن با نصب كامل نرم افزار StimulSoft اين مشكل رو حل كنم ولي حل نشد. با اينكه گزارش هاي موجود در برنامه ام با اين نرم افزار در كامپيوتر مقصد وقتي مستيقم باز مي شوند كار مي كنن
متشكر ميشم اگه كسي كمكم بكنه

Reza_Sunar
یک شنبه 16 بهمن 1390, 12:46 عصر
دوستان عزيز
من خوشبختانه با كمي تامل بيشتر در تاپيك 715 و البته تشكر از كار بر PetekDincos متوجه شدم كه فرم ورك نصب شده من اشتباها نوع Client بوده و با تعويض آن با نوع Full مشكلم به طور كل حل شد.
شايد اين تجربه من بدرد بخور باشه.

crazy_1892
سه شنبه 18 بهمن 1390, 09:48 صبح
سلام دوستان برای vs2010 چه ورژنی از stimul را باید نصب کنم و از کجا بیارم
چون با stimul 2010 کار نمیکنه
لطفا راهنمایی کنید فوری...

پیشاپیش تشکر میکنم از دوستان

hamedshop
دوشنبه 24 بهمن 1390, 09:50 صبح
سلام
یه سوال دارم امکان تنظیم کانکشن استرینک در سمت سرور برای گزارش وجود داره یا خیر؟
من از کد زیر استفاده کردم ولی خطا میده

Stimulsoft.Report.StiReport report = new Stimulsoft.Report.StiReport();
report = StiWebReport1.GetReport();
report.Dictionary.Clear();
string con = @"Initial Catalog=Mostanad;Integrated Security=False;Password=alvand;User ID=sa;Data Source=.;Persist Security Info=True";

report.Dictionary.Databases.Add(new Stimulsoft.Report.Dictionary.StiDatabase("mscon",con);
report.Variables["vDateLetter"]=SiteFunctions.CurrentDateFarsi();
StiWebViewer1.Report = report;
report.Render();

pinkAzalia
چهارشنبه 26 بهمن 1390, 09:04 صبح
سلام
من می خوام دو تا datatable به stimul پاس بدم
توی یک پست دیدم دوستی گفته بود dataset پاس بدم من این کار رو می کنم اما درست نمی شه میشه یک نمونه برام بگذارید . کد زیر رو نوشتم اما کار نمی کنه لطفا کمک کنید

ds.Merge(dt);

ds.Merge(dtresult);
reportReques.ResetRenderedState();

reportReques.RegData(ds);

reportReques.Dictionary.Synchronize();

reportReques.Render();

reportReques.Show();
[L

misoft.ir
شنبه 29 بهمن 1390, 07:50 صبح
سلام
یه سوال دارم امکان تنظیم کانکشن استرینک در سمت سرور برای گزارش وجود داره یا خیر؟
من از کد زیر استفاده کردم ولی خطا میده

report = StiWebReport1.GetReport();
report.Dictionary.Clear();
string con = @"Initial Catalog=Mostanad;Integrated Security=False;Password=alvand;User ID=sa;Data Source=.;Persist Security Info=True";

report.Dictionary.Databases.Add(new Stimulsoft.Report.Dictionary.StiDatabase("mscon",con);
report.Variables["vDateLetter"]=SiteFunctions.CurrentDateFarsi();
report.Render();

سلام
یه کم دیر شده ،ولی شاید برای دیگران مفید باشه.

re.Dictionary.Databases.Clear();
re.Dictionary.Databases.Add(new Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase(
"con", Properties.Settings.Default.cmd));
re.Dictionary.Variables["cmd"].Value = "";

re.Dictionary.DataSources.Connect(true);

jas1387
جمعه 05 اسفند 1390, 11:15 صبح
با عرض سلام و ادب

آقا من با C# برنامه می نویسم می خواهم فرمی داشته باشم که اطلاعات توی دیتاگردیم رو فیلتر کنم و در همون فرم لیستی از فلید های جدولم وجود داشته باشه تا کاربر بتواند براساس فیلدهای که می خواهد گزارش تولید کند قسمت اولش حله ولی نمی دونم باید چه طوری گزارش با فیلد ها انتخابی ایجاد کنم.

misoft.ir
دوشنبه 08 اسفند 1390, 12:37 عصر
سلام

در استیمول یه دیتاسورس بساز بعد یه متغیر بساز و دستور sql آن را این متغیر قرار بده ، بعد از طریق برنامه این متغیر را مقدار دهی و گزارش را اجرا کن.
یعنی اگر عملیات فیلتر کردن را با کد sql در برنامه انجام میدی، برای چاپ گزارشش هم مشکلی نداری
برای فیلدهایی انتخابی هم میتونی با کد نویسی این کار را انجام بدی ، در فروم خود استیمول بگردی پیدا میکنی

hojati
جمعه 19 اسفند 1390, 08:40 صبح
سلام . من چند تا مثال تو سایتو برای نمایش عکس در stimul دیدم ولی همشون مبناشون اینه عکس مورد نظر باینری نباشه. میخواستم بدونم اگه عکس ما بصورت باینری در بانک ذخیره شده باشه اونموقع چی باید کرد؟؟؟

mehdi_9009
جمعه 19 اسفند 1390, 21:34 عصر
نحوه چاپ كردن روي چك
با سلام خدمت دوستان اگه با نرم افزارهايي كه اطلاعات روي چك چاپ مي كنن كار كرده باشين متن را به صورت دايناميك بالا پايين مي كنن مي خواستم بدونم با كدوم گزارشگير و چطوري مي شه اين كارو كرد ممنمن مي شم راهنمايي كنين

ali190
دوشنبه 22 اسفند 1390, 08:32 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
دوستان من به تازگی با این گزارش ساز خوب آشنا شدم
چند تا سئوال از خدمتتون داشتم :
1-من یه جدول دارم که یه فیلد داره که مقدار 0 و 1 میگیره میخوام موقع نمایش گزارش یه ستون مجازی در گزارشم اضافه بشه و معادل عدد 1 در ستون بغل دستی عکس http://img4up.com/up2/46078250344589592931.png و به جای عدد 0 عکس http://img4up.com/up2/65406647145877274389.png در این ستون نمایش داده بشه.
2- من میخوام گزاراشاتم رو به گونه ای بسازم که End User بتونه اونا رو ببینه و نیز بتونه اونارو ویرایش کنه

آیا برای انجام این کار با کپی و رجیستر نمودن کامپوننتهای Stimul انجام میشه یا نه و حتماً خود Stimul هم باید در سیستم یوزر کامل نصب بشه؟

3-من هنگامی داشتم که یک متن 7 خطی رو تو RichText این گزارش ساز قرار میدادم و متنم رو Justify کردم و اون رو از راست Align کردمش تنظیمات متنم به کل بهم ریخت
میخواستم بدونم آیا این مشکل یعنی Justify کردن متن و نمایش از راستش درمورد متون فارسی در Stimul وجود داره یانه؟
4-اما سئوال چهارمم از سئوالات قبلیم مهمتره
من میخوام گزارشم رو برحب یک رکورد نمایش بدم
برای این کار از کد زیر استفاده کردم
اما موقع نمایش گزارش کل رکوردها نمایش داده میشه
کدها رو ملاحظه بفرمائید:

Imports System.Data.SqlClient
Imports Stimulsoft.Report
Public Class Form1
Private cnnString As String = "Data Source=server1;Initial Catalog=bank1;Integrated Security=True"
Private cnn As New SqlConnection(cnnString)
Private cmd As SqlCommand
Private ad As SqlDataAdapter
Private dt As DataSet
Dim StiReport1 As New Stimulsoft.Report.StiReport()
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
StiReport1.Load(My.Application.Info.DirectoryPath & "\Report.mrt")
ad = New SqlDataAdapter("Select * from personel where id='1'", cnnString)
dt = New DataSet
ad.Fill(dt)
StiReport1.RegData(dt)
StiReport1.Compile()
StiReport1.Render()
StiReport1.Show()
End Sub

ممنون میشم راهنماییم کنید
دوستان اگر سئوالاتم بعضاً تکراری بود عفو بفرمائید.
ممنونم
یاعلی

PetekDincos
سه شنبه 23 اسفند 1390, 08:08 صبح
باسلام و عرض خسته نباشید
دوستان من به تازگی با این گزارش ساز خوب آشنا شدم
چند تا سئوال از خدمتتون داشتم :
1-من یه جدول دارم که یه فیلد داره که مقدار 0 و 1 میگیره میخوام موقع نمایش گزارش یه ستون مجازی در گزارشم اضافه بشه و معادل عدد 1 در ستون بغل دستی عکس http://img4up.com/up2/46078250344589592931.png و به جای عدد 0 عکس http://img4up.com/up2/65406647145877274389.png در این ستون نمایش داده بشه.
2- من میخوام گزاراشاتم رو به گونه ای بسازم که End User بتونه اونا رو ببینه و نیز بتونه اونارو ویرایش کنه

آیا برای انجام این کار با کپی و رجیستر نمودن کامپوننتهای Stimul انجام میشه یا نه و حتماً خود Stimul هم باید در سیستم یوزر کامل نصب بشه؟

3-من هنگامی داشتم که یک متن 7 خطی رو تو RichText این گزارش ساز قرار میدادم و متنم رو Justify کردم و اون رو از راست Align کردمش تنظیمات متنم به کل بهم ریخت
میخواستم بدونم آیا این مشکل یعنی Justify کردن متن و نمایش از راستش درمورد متون فارسی در Stimul وجود داره یانه؟
4-اما سئوال چهارمم از سئوالات قبلیم مهمتره
من میخوام گزارشم رو برحب یک رکورد نمایش بدم
برای این کار از کد زیر استفاده کردم
اما موقع نمایش گزارش کل رکوردها نمایش داده میشه
کدها رو ملاحظه بفرمائید:

Imports System.Data.SqlClient
Imports Stimulsoft.Report
Public Class Form1
Private cnnString As String = "Data Source=server1;Initial Catalog=bank1;Integrated Security=True"
Private cnn As New SqlConnection(cnnString)
Private cmd As SqlCommand
Private ad As SqlDataAdapter
Private dt As DataSet
Dim StiReport1 As New Stimulsoft.Report.StiReport()
Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
StiReport1.Load(My.Application.Info.DirectoryPath & "\Report.mrt")
ad = New SqlDataAdapter("Select * from personel where id='1'", cnnString)
dt = New DataSet
ad.Fill(dt)
StiReport1.RegData(dt)
StiReport1.Compile()
StiReport1.Render()
StiReport1.Show()
End Sub

ممنون میشم راهنماییم کنید
دوستان اگر سئوالاتم بعضاً تکراری بود عفو بفرمائید.
ممنونم
یاعلی
با سلام
1-برای اینکه بتونی برای مقادیر فیلد 0 یا 1 یه عکس نشون بدی به نظر من بهتره در خود CodeBehind در یه کالکشن یا DataTable یه نوع Image درست کنی و در اینجا این تبدیلات رو انجام بدی بعد به خود گزارش پاس بدی و در خود گزارش یه کنترل Image قرار بدی و این فیلد رو به این کنترل بایند کنی
2-نیازی به نصب خود نرم افزار نمی باشه و با کپی و رجیستر کردن خود کامپوننت ها کافیه
3-شاید از نوع فونتی باشه که استفاده می کنی و برای کنترل تکست یه پراپرتی RightToLeft وجود داره
4-آیا ببین در خود کد اون موردی که می خوایی نمایش می ده چون من ایراد نمی بینم و در ضمن نیازی به Render وجود نداره بعد کامپایل
با تشکر

ahmad156
سه شنبه 23 اسفند 1390, 09:37 صبح
سلام دوستان
من توی Stimul یه DataSource از نوع Sql Connection به نام ds دارم.کد زیر رو هم مینویسم ولی نمیدونم چرا چیزی نشون نمیده؟

report.Load(Server.MapPath("Report.mrt"));
report.Dictionary.Databases.Clear();
string conn = @"Server=localhost\sqlexpress;initial catalog=Mobile1;integrated security=true";
report.Dictionary.Databases.Add(new Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase("con", conn));
Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlSource source = report.Dictionary.DataSources["ds"] as Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlSource;
source.SqlCommand = "select * from city";
report.Compile();

fotrosi
شنبه 27 اسفند 1390, 13:00 عصر
با سلام
من می خواهم چند تا گزارشی رو که قبلا ساختم با هم ادغام کنم و یک گزارش کلی درست کنم حالا مشکل اینه که چطور این کار را بکنم؟
به نظرم رسید که گزارشات قبلی رو توی پیجهای جدید از روی گزارشات قبلی کپی کنم ولی مشکل این است که توی گزارشات قبلی نام دیتاسورس همه رو یکی گذاشتم و اینطوری گزارشات با هم قاطی میشن، آیا راهی هست که نام دیتاسورس گزارشات قبلی رو عوض کنم طوری که توی تمام گزارش عوض بشه؟
راهکار دیگری به نظرتون رسید راهنمایی بفرمایید. با تشکر

nader.golab
جمعه 04 فروردین 1391, 16:26 عصر
سلام و خسته نباشید.
من می خواستم زمانی که صفحه باز شد. برای کاربر محدودیت ایجاد کنم و نزارم که User گزارش را تغییر یا Save کند چی کار کنم؟

PetekDincos
جمعه 04 فروردین 1391, 19:57 عصر
سلام و خسته نباشید.
من می خواستم زمانی که صفحه باز شد. برای کاربر محدودیت ایجاد کنم و نزارم که User گزارش را تغییر یا Save کند چی کار کنم؟
با سلام
برای این کار شما می توانید در کلاس StiOptions دنبال مواردی که می خواهید بگردید و اون ها رو مقدار دهی کنید مثلا

StiOptions.Preview.Window.ShowBookmarksPanel = true;
StiOptions.Preview.Window.ShowEditorTool = false;
StiOptions.Preview.Window.ShowOpenButton = false;
StiOptions.Preview.Window.ShowPageDeleteButton = false;
StiOptions.Preview.Window.ShowPageDesignButton = false;
StiOptions.Preview.Window.ShowPageNewButton = false;
StiOptions.Preview.Window.ShowSendEMailButton = false;
StiOptions.Preview.Window.ShowToolbar = true;
StiOptions.Preview.Window.ShowSelectTool = true;
StiOptions.Preview.Window.ShowPageControl = true;
StiOptions.Preview.Window.ShowHandTool = true;

با تشکر

shocraneh
شنبه 05 فروردین 1391, 11:49 صبح
سلام خطوط آخرت رو چک کن .تاپیک 776 رو نگاه کن. موفق باشید

سلام دوستان
من توی Stimul یه DataSource از نوع Sql Connection به نام ds دارم.کد زیر رو هم مینویسم ولی نمیدونم چرا چیزی نشون نمیده؟

report.Load(Server.MapPath("Report.mrt"));
report.Dictionary.Databases.Clear();
string conn = @"Server=localhost\sqlexpress;initial catalog=Mobile1;integrated security=true";
report.Dictionary.Databases.Add(new Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase("con", conn));
Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlSource source = report.Dictionary.DataSources["ds"] as Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlSource;
source.SqlCommand = "select * from city";
report.Compile();

shocraneh
شنبه 05 فروردین 1391, 11:52 صبح
با سلام
من می خواهم چند تا گزارشی رو که قبلا ساختم با هم ادغام کنم و یک گزارش کلی درست کنم حالا مشکل اینه که چطور این کار را بکنم؟
به نظرم رسید که گزارشات قبلی رو توی پیجهای جدید از روی گزارشات قبلی کپی کنم ولی مشکل این است که توی گزارشات قبلی نام دیتاسورس همه رو یکی گذاشتم و اینطوری گزارشات با هم قاطی میشن، آیا راهی هست که نام دیتاسورس گزارشات قبلی رو عوض کنم طوری که توی تمام گزارش عوض بشه؟
راهکار دیگری به نظرتون رسید راهنمایی بفرمایید. با تشکر
سلام منظورتون چیه؟ یه دیتا تیبل جدید درست کن و بعد پرش می کنی و تو گزارش ازش استفاده میکنی . مگه یه stiReport جدید رو صفحه نمی زاری ؟ خوب متناسب با دیتا تیبل جدید محیط رو طراحی کن

rexi1r
دوشنبه 07 فروردین 1391, 00:32 صبح
سلام من یه دیتابیس دارم که یه جدول بیشتر نداره به اسم karbar . ظاهر گزارشم رو درست کردم ولی از این به بعدش رو بلد نیستم.من تو قسمت کد با stored+procedure داده ها رو از جدول میگیرم (البته فیلتر شده با توجه به درخواست کاربر) بعد داخل یه Dataset و DataTable ذخیره میکنم از این بعدش باید چکار کنم.لطفا کمک کنید چند روزیه درگیر این ماجرام.ممنون

rexi1r
دوشنبه 07 فروردین 1391, 18:56 عصر
هیچکس نیست یه راهنمایی به من بکنه؟

hosseinrasouli
سه شنبه 08 فروردین 1391, 11:21 صبح
سلام به همه ی مهندسین
اگه دوستان نحوه کار کردن با Dataset و پارامترها در StimulReport رو بلده به ما هم بگه در ضمن در تاپیک ها هم که دیدم مشکل بسیاری از بچه هاست . اگه به صورت یه آموزش یا برنامه ( اگه به صورت تصویری باشه نور الی نور میشه ) خیلی عالی میشه . خیلیها هم دعاتون میکنند .
من تازه دارم با stimul report کار می کنم , امکانات زیاد و حجم پایین نسبت به کریستال ریپورت و مایکروسافت ریپورت که من استفاده کردم خیلی خیلی بهتره ( کریستال حجم بالا و دردسرآور و مایکروسافت ریپورت هم امکانات کم )

ali190
سه شنبه 08 فروردین 1391, 13:00 عصر
سلام به همه ی مهندسین
اگه دوستان نحوه کار کردن با Dataset و پارامترها در StimulReport رو بلده به ما هم بگه در ضمن در تاپیک ها هم که دیدم مشکل بسیاری از بچه هاست . اگه به صورت یه آموزش یا برنامه ( اگه به صورت تصویری باشه نور الی نور میشه ) خیلی عالی میشه . خیلیها هم دعاتون میکنند .
من تازه دارم با stimul report کار می کنم , امکانات زیاد و حجم پایین نسبت به کریستال ریپورت و مایکروسافت ریپورت که من استفاده کردم خیلی خیلی بهتره ( کریستال حجم بالا و دردسرآور و مایکروسافت ریپورت هم امکانات کم )
سلام
یه نگاه به این تایپیک بنداز (http://barnamenevis.org/showthread.php?332369-%D8%B9%D8%AF%D9%85-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B1%DA%A9%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%81%DB%8C%D9%84%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4!)

mahdi5121
چهارشنبه 09 فروردین 1391, 23:42 عصر
سلام...
جطور می شه توی هیدر در استیمال ریپورت ، عکس و نوشته ، اضافه کرد؟

PetekDincos
پنج شنبه 10 فروردین 1391, 00:51 صبح
سلام...
جطور می شه توی هیدر در استیمال ریپورت ، عکس و نوشته ، اضافه کرد؟
با سلام برای این کار بایستی ابتدا یه DataBand برای Header قرار بدی و پراپرتی Print if Empty مربوط به Header رو برابر true قرار بدی با تشکر

jmfnima
جمعه 11 فروردین 1391, 13:53 عصر
با سلام به همه دوستان
من براي گزارشگيري با استيمول ابتدا يك كانكشن از داخل محيط طراحي به صورت دستي ايجاد كردم يعني اينكه بانك اطلاعاتي رو به صورت دستي به گزارش استيمول وصل كردم حالا اگه مسير اين بانك عوض بشه كانكشن ايجاد شده به هم ميريزه براي اينكه مسير كانكشن رو از سي شارپ به استيمول سافت پاس بدم بايد چيكار كنم ؟؟

PetekDincos
جمعه 11 فروردین 1391, 15:08 عصر
با سلام به همه دوستان
من براي گزارشگيري با استيمول ابتدا يك كانكشن از داخل محيط طراحي به صورت دستي ايجاد كردم يعني اينكه بانك اطلاعاتي رو به صورت دستي به گزارش استيمول وصل كردم حالا اگه مسير اين بانك عوض بشه كانكشن ايجاد شده به هم ميريزه براي اينكه مسير كانكشن رو از سي شارپ به استيمول سافت پاس بدم بايد چيكار كنم ؟؟
با سلام
فکر کنم اینطوری باشه

Report.Dictionary.Databases[0].ConnectionString = yourConnectionString;

من خودم به این شیوه عمل نمی کنم و کوئری رو در Codebehind بدست می یارم و به گزارش پاس می دم با استفاده از دستور RegData . با تشکر

jmfnima
جمعه 11 فروردین 1391, 23:08 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
من بعضی از گزارشامو به این صورت انجام میدادم یعنی اینکه ابتدا یک دیتاتیبل با دستور RegData به استیمول پاس می دادم ولی مشکلی که در این روش هست وقتی خواسته باشی چندین دیتاتیبل رو با هم به استیمول سافت پاس بدیم برنامه خطا میده و فقط یک دیتاتیبل رو میشه به استیمول پاس داد به همین خاطر مجبور شدم از این روش جدید استفاده کنم و همچنین این دستوری که شما نوشتین ( Report.Dictionary.Databases[0].ConnectionString = yourConnectionString;)
مشکلش اینه که در زمان کد نوشتن بعد از قسمت Databases گزینه ای به نام ConnectionString نداره .

PetekDincos
یک شنبه 13 فروردین 1391, 19:15 عصر
با تشکر از شما دوست عزیز
من بعضی از گزارشامو به این صورت انجام میدادم یعنی اینکه ابتدا یک دیتاتیبل با دستور RegData به استیمول پاس می دادم ولی مشکلی که در این روش هست وقتی خواسته باشی چندین دیتاتیبل رو با هم به استیمول سافت پاس بدیم برنامه خطا میده و فقط یک دیتاتیبل رو میشه به استیمول پاس داد به همین خاطر مجبور شدم از این روش جدید استفاده کنم و همچنین این دستوری که شما نوشتین ( Report.Dictionary.Databases[0].ConnectionString = yourConnectionString;)
مشکلش اینه که در زمان کد نوشتن بعد از قسمت Databases گزینه ای به نام ConnectionString نداره .
با سلام
من قبلا نیز گفتم که از این روش استفاده نمی کنم شما از کد زیر استفاده کن

foreach (var item in Report.Dictionary.Databases.Items)
{
((Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase)(ite m)).ConnectionString = ConfigurationManager.AppSettings["ConnStringReports"].ToString();
}

شاید جواب بده خودم آزمایش نکردم با تشکر

ahmad156
دوشنبه 14 فروردین 1391, 09:55 صبح
سلام خطوط آخرت رو چک کن .تاپیک 776 رو نگاه کن. موفق باشید
دوست عزیز از اون طریق انجام دادم.کد رو نگاه کنین متوجه میشین منظورم چیه!

jmfnima
دوشنبه 14 فروردین 1391, 14:02 عصر
با سلام و تشكر از شما دوست عزيز
كد شما رو به صورت زير اصلاح كردم جواب داد
1
{
((Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase)(ite m)).ConnectionString = Connection();

jmfnima
دوشنبه 14 فروردین 1391, 14:04 عصر
1
2
3
4
5
6
{
((Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase)(ite m)).ConnectionString =Connection;
}

PetekDincos
دوشنبه 14 فروردین 1391, 15:38 عصر
1
2
3
4
5
6
{
((Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase)(ite m)).ConnectionString =Connection;
}
با سلام
این قسمت

ConfigurationManager.AppSettings["ConnStringReports"].ToString()

همون Connectionstring که از فایل config می خونه رشته connectionstring رو با تشکر

Boo Ali
سه شنبه 15 فروردین 1391, 12:11 عصر
باسلام
من تازه با Stimul‌آشنا شدم
و قبلاً با كريستال كار ميكردم
مشكلم اينست كه
با محيط Design در Stimul يك گزارش ساخته ام
و اونو توي برنامه صدازدم و نمايش ميده
حالا رفتم توي گزارش و يك پارامتر تعريف كردم
حالا راهنمايي كنيد كه :
1- چيجوري بگم كه اين پارامتر به يكي از فيلدهاي Data مرتبط بشه
2- چيجوري از طريق كدنويسي توي برنامه .Net مقداري براي پارامتر پاس كنم
خيلي ممنون

ضمناً اينكه تمام تاپيكهاي Stimul را داخل يك تاپيك با اين حجم صفحات كردين
خيلي شلوغ و خسته كنندس و كارايي و جستجوس راحتتر را سخت ميكنه
بهتر جداكنيد
مثل كريستال

aslan
سه شنبه 15 فروردین 1391, 23:33 عصر
Stimulsoft.Report.StiReport stiReport1 = new Stimulsoft.Report.StiReport();
stiReport1.Load(System.Windows.Forms.Application.S tartupPath + "\\Report\\؛ProductEnd.mrt");
stiReport1.Dictionary.Variables["SanadNo"].Value = txtSanadNo.Text;
stiReport1.Dictionary.Variables["Serial"].Value = txtSerialNo.Text;
stiReport1.Dictionary.Variables["OrderNo"].Value = txtOrderNo.Text;
stiReport1.Dictionary.Variables["CustomerName"].Value = txtCustomerName.Text;
stiReport1.Compile();
stiReport1.Show();

hosseinrasouli
چهارشنبه 16 فروردین 1391, 23:27 عصر
خطا در هنگام design کردن فرم استیمول ریپورت در ویندوز سون

من در ویندوز سون هنگامی که میخوام فرم را طراحی کنم خطای زیر رو می ده . در xp هیچ مشکلی نداشت . اگه کسی میدونه کمک کنه . ( نسخه های دیگه رو هم نصب کردم همین مشکلو داشت )

----------------------------
[Exception Info]
Message: Object reference not set to an instance of an object.

Source: Stimulsoft.Report.Design

StackTrace:
at Stimulsoft.Report.Design.Editors.StiCodeEditor..ct or()

[Assemblies]
mscorlib, Version = 2.0.0.0
Stimulsoft.Base, Version = 2011.3.1200.0
Stimulsoft.Report, Version = 2011.3.1200.0
Stimulsoft.Report.Design, Version = 2011.3.1200.0
System.Windows.Forms, Version = 2.0.0.0

85221
85222

maktab
جمعه 18 فروردین 1391, 13:25 عصر
سلام
من میخوام از این گزارش گیر استفاده کنم. چیزی که برام خیلی مهمه سرعت لو بالا و کم حجم بودنشه در صورتی که کریستال این امکان را نداره حالا می خوام بدونم StimulReport این چنینه؟
آخرین ورژنش چنده و برای ویژوال 2010 مشکلی نداره؟
از کجا میتونم لینک دانلود آخرین نسخه را گیر بیارم؟ اگر کرک هم نیازه بگید.
پیش پیش ممنون

iraitc
دوشنبه 21 فروردین 1391, 17:55 عصر
خطا در هنگام design کردن فرم استیمول ریپورت در ویندوز سون

من در ویندوز سون هنگامی که میخوام فرم را طراحی کنم خطای زیر رو می ده . در xp هیچ مشکلی نداشت . اگه کسی میدونه کمک کنه . ( نسخه های دیگه رو هم نصب کردم همین مشکلو داشت )

[Exception Info]
Message: Object reference not set to an instance of an object.

Source: Stimulsoft.Report.Design

StackTrace:
at Stimulsoft.Report.Design.Editors.StiCodeEditor..ct or()

[Assemblies]
mscorlib, Version = 2.0.0.0
Stimulsoft.Base, Version = 2011.3.1200.0
Stimulsoft.Report, Version = 2011.3.1200.0
Stimulsoft.Report.Design, Version = 2011.3.1200.0
System.Windows.Forms, Version = 2.0.0.0

با سلام
ببینید خیلی آسونه :چشمک: فقط کافیه یه یوزر دیگه تو ویندوزت بسازی از نوع ادمین بعد زمانی که میخوای ویژوال بیسیک دات نت روباز کنی قبلش روش یه راست کلیک بگیر RunAdministrator رو بزن تا با دسترسی کامل باز شه اگر میخوای استمول را جدا باز کنی هم همین کار رو بکن . راه دیگش هم اینه که بری تو یوزر Administrator از اونجا برنامه هاتو باز کنی و design کنی . :لبخند:

iraitc
دوشنبه 21 فروردین 1391, 17:59 عصر
با سلام . لطفا لینک دانلود آخرین ورژن کرک شده استیمول رو اینجا بگذارید . با تشکر . من ورژن 2007.1 استفاده میکنم که ایراداتی داره .

hosseinrasouli
دوشنبه 21 فروردین 1391, 21:51 عصر
با سلام
ببینید خیلی آسونه :چشمک: فقط کافیه یه یوزر دیگه تو ویندوزت بسازی از نوع ادمین بعد زمانی که میخوای ویژوال بیسیک دات نت روباز کنی قبلش روش یه راست کلیک بگیر RunAdministrator رو بزن تا با دسترسی کامل باز شه اگر میخوای استمول را جدا باز کنی هم همین کار رو بکن . راه دیگش هم اینه که بری تو یوزر Administrator از اونجا برنامه هاتو باز کنی و design کنی . :لبخند:

سلام دوست عزیز . ولی یوزر من admin است ، فکر نکنم مشکل از یوزر باشه

hosseinrasouli
سه شنبه 22 فروردین 1391, 07:30 صبح
از دوستان کسی نیست به ما کمک کنه . هر کاری کردم نشد

Boo Ali
سه شنبه 22 فروردین 1391, 10:59 صبح
يك گزارش خيلي معمولي ساختم
و در 2010 از اون استفاده كردم
درحالت كدنويسي خيلي خوب نمايش ميده و راحت و عالي هم پرينت ميگيره
ولي وقتي روي سرور پابليش ميكنيم
هرچي روي دگمه ي پرينت ميزنم اتفاقي نميفته
خاهشا كمك كنيد
ممنون

shocraneh
چهارشنبه 23 فروردین 1391, 23:07 عصر
سلام
1-کانکشن استرینگ رو چک کن 2- آیا موقع ساخت ستاپ همه dll های لازم سیمیول رو به پروژه Add کردید؟
موفق باشی

Boo Ali
پنج شنبه 24 فروردین 1391, 09:38 صبح
ممنون از توجهتون
ولي گزارش رو كامل نشون ميده
پس كانكشن برقراره و Dll ها هم فعال مي باشند
فقط وقتي روي دگمه ي Print كليك مي كنيم
هيچ كاري نميكنه

لطفاً كمك نمائيد

alirezamrz
یک شنبه 27 فروردین 1391, 13:33 عصر
با سلام
من گزارش پویا ساختم با استیمول
حالا وب سایتمو بیلد کردم و روی سرور میخام گزارش بگیرم اما هیچ صفحه ای برای پرینت باز نمی شود
کسی همچین مشکلی داشته ؟
لطفا راهنمایی کنید مرسی

alirezamrz
یک شنبه 27 فروردین 1391, 13:49 عصر
با سلام
من گزارش پویا ساختم با استیمول
حالا وب سایتمو بیلد کردم و روی سرور میخام گزارش بگیرم اما هیچ صفحه ای برای پرینت باز نمی شود
کسی همچین مشکلی داشته ؟
در ضمن من کانکشن را تست کردم برقراره و دی ال ال ها رو هم توی پوشه بین ادد کردم
ولی همین مشکل دوستمون رو دارم
لطفا راهنمایی کنید مرسی

alirezamrz
یک شنبه 27 فروردین 1391, 13:57 عصر
error on page
این ارورش هست که نشون میده
بعدش میگه که پرینتر نصب نشده اما پرینتر نصبه
فک کنم ارور جاوا اسکریپت باشه

راهنمایی لطفا عجله ای هست

hosseinrasouli
دوشنبه 28 فروردین 1391, 10:35 صبح
با سلام
آقا مشکل من حل نشد . با admin میام بالا ولی بازم همین مشکلو دارم .هرکی بلده کمکی کنه

merlin_vista
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 17:10 عصر
سلام :
میخواستم یه گزارش بستازم تو سیمول به این شکل که کاربر مثلاً 10 دانشجو را انتخاب میکنه ، حالا من میخوام واسه این 10 تا دانشجو کارت بسازم و تو برگه a4 بهش بدم
مشکلم اینه که چطوری گزارش را بسازم که تو هر برگه به صورت 2 ستونه تعداد 6 تا کارت را نمایش بده و بقیه تو صفحه بعد الی اخر
امیدوارم منظورم را فهمیده باشید .
با تشکر / موفق باشید

PetekDincos
جمعه 01 اردیبهشت 1391, 17:35 عصر
سلام :
میخواستم یه گزارش بستازم تو سیمول به این شکل که کاربر مثلاً 10 دانشجو را انتخاب میکنه ، حالا من میخوام واسه این 10 تا دانشجو کارت بسازم و تو برگه a4 بهش بدم
مشکلم اینه که چطوری گزارش را بسازم که تو هر برگه به صورت 2 ستونه تعداد 6 تا کارت را نمایش بده و بقیه تو صفحه بعد الی اخر
امیدوارم منظورم را فهمیده باشید .
با تشکر / موفق باشید
با سلام کنترل DataBand یه پراپرتی به نام Column داره که می تونی هر چندتا Column می خواهی بهش بدی و در ضمن پراپرتی های Column Widht ,Column Gaps به ترتیب اندازه ستون و فاصله هرز بین ستون ها رو مشخص می کنه و شما می توانید برای DataBand به هر اندازه ای می خواهید Height تعریف کنید با تشکر

hamed_hossani
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 14:21 عصر
سلام
من می خام کوری اسکیو ال رو در یه صفحه بسازم و به صفحه نمایش رپورت بفرستم
در این صفحه کوری رو اجرا کنم و در یک دیتابیس بریزم و
دیتاست رو بدم به ریپورت که بهم نمایش بدم !
چه کدی بنویسم؟
تو داکیومنتاش و وییو ها سرچ کردم نتونستم بنویسم؟

alonemm
سه شنبه 05 اردیبهشت 1391, 15:38 عصر
باسلام :
به لینک زیر مراجعه کنید در پست های 3 و 4 پاسخ دادم:
http://barnamenevis.org/showthread.php?338235-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-SqlDataSource-%D8%AF%D8%B1-Stimul

hamed_s64
چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391, 17:59 عصر
سلام به دوستان عزیز
من یه برنامه حقوق و دستمزد دارم و می خوام وقتی کاربر ماه و سال مورد نظرشو انتخاب می کنه فیش حقوق همه کارمندان چاپ بشه.من یه فرم طراحی کردم ولی فقط این فرم فیش یک کارمند رو چاپ می کنه میشه دوستان راهنمایی منند چکار باید بکنم.

DataSet ds = new DataSet();

ds.Tables.Add(dg);
StiReport rpt = new StiReport();
rpt.ResetRenderedState();
rpt.Load("Report\\rptPayRoll1.mrt");
rpt.RegData("dsp", ds);

rpt.Dictionary.Synchronize();
rpt.Show();

من اینجوری گزارشمو فراخونی می کنم.

merlin_vista
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 10:44 صبح
سلام :
میخواستم ببینم امکان ایجاد نمودار یا چارت در گزارشات با سیمول ریپورت وجود دارد ؟ و اگر امکانش هست به چه شکل ؟

با تشکر

esrafilhashemi
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 18:11 عصر
سلام دوستان
من نویه StimulReport یه گزارش طراحی کردم
وقتی اطلاعات یک فیلدم رو به گزارش ارسال میکنم فقط تو یک سطر نشون میده
درضم این فیلدی مه من بهش ارسال میکنم از نوع تکس است و ممنکه چندین خط باشه ولی من تو گزارش فقط یک خط رو میاره ==> یعنی تمام متن رو در یک خط نشان میدهد

حالا نمیشود کاری کرد که این متن رو در چندین خط نشان بدهد؟؟؟؟؟؟

با تشکر

esrafilhashemi
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 18:13 عصر
اشتباهی پست دادم

esrafilhashemi
پنج شنبه 07 اردیبهشت 1391, 18:15 عصر
سلام به دوستان عزیز
من یه برنامه حقوق و دستمزد دارم و می خوام وقتی کاربر ماه و سال مورد نظرشو انتخاب می کنه فیش حقوق همه کارمندان چاپ بشه.من یه فرم طراحی کردم ولی فقط این فرم فیش یک کارمند رو چاپ می کنه میشه دوستان راهنمایی منند چکار باید بکنم.

ds.Tables.Add(dg);
StiReport rpt = new StiReport();
rpt.ResetRenderedState();
rpt.Load("Report\\rptPayRoll1.mrt");
rpt.RegData("dsp", ds);

rpt.Dictionary.Synchronize();
rpt.Show();

من اینجوری گزارشمو فراخونی می کنم.

دوست عزیز فکر کنم برای این کار باید جدول رو بکش و بیاندازی داخل گزارش، نه تک تک فیلدها رو

alonemm
سه شنبه 12 اردیبهشت 1391, 11:37 صبح
باسلام:

در قالب پاسخ گویی به سوال تعدادی از کاربران:

شما وقتی در قسمت گزارش گیری با StimulSoftReports هستنید 2 حالت دارید:

1- به منبع داده وصل بشید یعنی کانکشن رو تعریف کنید و بعد یک منبع داده و کوئری مورد نظر رو تایپ کنید و سپس به طراحی قسمت تکس باکس ها و ... بپردازید.
در این حالت شما میتونید برای ارسال پارامترها به کوئری مورد نظرتون از Variable ها استفاده کنید و از سمت کد مقدار این رو پر کنید و به سمت گزارش بفرستید.
مثل شما میخواید یک گزارش در یک بازه تاریخ داشته باشید که کاربر تاریخ رو مشخص میکنه به شکل زیر عمل میکنید:

rpt.Dictionary.Variables["From_Date"].Value = start.ToString("yyyy/MM/dd");
rpt.Dictionary.Variables["To_Date"].Value = end.ToString("yyyy/MM/dd");

2- در این حالت شما هیچ رشته اتصالی ندارید و فقط یک منبع داده رو طراحی میکنید با ستون ها مربوطه و نوع آن و شروع به طراحی تکس باکس ها و ... میکنید.
در این حالت شما باید از طریق کد منبع داده مورد نظر رو ساخته و به سمت گزارش بفرستید.

در مثال زیر منبع داده من یک SQLDataSource میباشد که به سمت گزارش میفرستم:

Stimulsoft.Report.StiReport rpt = new Stimulsoft.Report.StiReport();
rpt.Load(Server.MapPath("myreport.mrt"));
DataView view = (DataView) SqlDataSource1.Select(DataSourceSelectArguments.Em pty);
DataTable table = view.ToTable();
rpt.RegData("DataS", table );
StiWebViewer1.Report = rpt;

موفق باشید.

fakhravari
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 00:06 صبح
با سلام
حالا اگر بخواهیم داده تاریخ را در بازه زمانی کنترل کنیم چه باید کرد؟
باید سلکت از دیتاسورس گرفت دیگه؟
برای مثال
SelectCommand="SELECT id,name,family,date1,date2,kod from t1 where date1=@date1 and date1=@date1 or kod=@kod"

فرض کنید این به اسلیموت وصل
الان چطوری بایند کنیم؟
به این صورت فکر کنم بشه
SqlDataSource1.FilterParameters.Add("", "");
SqlDataSource1.SelectParameters["id"].DefaultValue
برای تاریخ چون یه date 1 و ما 2 بار داریمش چی باید کرد

Morteza_s
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 09:37 صبح
با سلام
برای رفرش کردن صفحه گزارش چه باید کرد؟
من یک دیتاگرید دارم که نتیجه جستجو در اون ریخته میشه و کاربر رکوردهایی رو که میخواد انتخاب میکنه و به گزارش میفرسته
مشکل اینجاست که به غیر از اولین بار (که صفحه گزارش خالیه) در دفعات بعدی گزارش گیری رکوردهای قبلی هنوز در صفحه گزارش وجود داره و رکوردهای جدید به انتهای گزارش اضافه میشه
چطور میشه صفحه گزارش رو برای هر مرحله از گزارش گیری خالی کرد؟

کد مورد استفاده:

Dim d As String = "select * from Table1 WHERE Print=True"
objDataAdapter = New OleDbDataAdapter(d, objConnection)
objDataAdapter.Fill(objDataSet, "Table1")

Dim report As New StiReport()
report.RegData(objDataSet)
report.Load("Report1.mrt")
report.Show()

ممنون

alonemm
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 11:03 صبح
با سلام
حالا اگر بخواهیم داده تاریخ را در بازه زمانی کنترل کنیم چه باید کرد؟
باید سلکت از دیتاسورس گرفت دیگه؟
برای مثال
SelectCommand="SELECT id,name,family,date1,date2,kod from t1 where date1=@date1 and date1=@date1 or kod=@kod"

فرض کنید این به اسلیموت وصل
الان چطوری بایند کنیم؟
به این صورت فکر کنم بشه
SqlDataSource1.FilterParameters.Add("", "");
SqlDataSource1.SelectParameters["id"].DefaultValue
برای تاریخ چون یه date 1 و ما 2 بار داریمش چی باید کرد

باسلام:

دوست من نگاهی به کوئری که نوشتید بکنید چرا 2 بار Date1 رو برابر پارامتر ورودی @Datae1 قرار دادید؟

fakhravari
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 11:09 صبح
خوب برای مثال من یه بازه تاریخ بزنید 2/1 تا 2/5 اینجوری بعد کد = 1 باشه
بعد چطوری روی sqldatasours پیادش کنیم؟

alonemm
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 11:12 صبح
با سلام
برای رفرش کردن صفحه گزارش چه باید کرد؟
من یک دیتاگرید دارم که نتیجه جستجو در اون ریخته میشه و کاربر رکوردهایی رو که میخواد انتخاب میکنه و به گزارش میفرسته
مشکل اینجاست که به غیر از اولین بار (که صفحه گزارش خالیه) در دفعات بعدی گزارش گیری رکوردهای قبلی هنوز در صفحه گزارش وجود داره و رکوردهای جدید به انتهای گزارش اضافه میشه
چطور میشه صفحه گزارش رو برای هر مرحله از گزارش گیری خالی کرد؟

کد مورد استفاده:

Dim d As String = "select * from Table1 WHERE Print=True"
objDataAdapter = New OleDbDataAdapter(d, objConnection)
objDataAdapter.Fill(objDataSet, "Table1")

Dim report As New StiReport()
report.RegData(objDataSet)
report.Load("Report1.mrt")
report.Show()

ممنون

باسلام:

در مرحله اول چک کنید که منبع داده شما چند رکورد دارد و آیا این رکوردها به منبع داده شما اضافه نشود ( درقسمتی که منبع داده رو پر میکنید).

در مرحله بعدی در کد نویسی برای گزارش گیری:

قبل از RegData:

stiReport.Dictionary.DataSources.Clear()

بعد از RegData:

stiReport.Dictionary.Synchronize()

موفق باشید.

alonemm
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 11:22 صبح
خوب برای مثال من یه بازه تاریخ بزنید 2/1 تا 2/5 اینجوری بعد کد = 1 باشه
بعد چطوری روی sqldatasours پیادش کنیم؟

شما میتونید برای اینکه در یک بازه تاریخ کوئری رو پیاده سازی کنید از 2 پارامتر ورودی استفاده کنید مثل:

SELECT column_name(s)
FROM table_name
WHERE column_name
BETWEEN @FromDate AND @ToDate

اگر از روش اول که در پست 821 توضیح دادم استفاده میکنید به صورت زیر مقدار دهی کنید:

rpt.Dictionary.Variables["From_Date"].Value = start.ToString("yyyy/MM/dd");
rpt.Dictionary.Variables["To_Date"].Value = end.ToString("yyyy/MM/dd");

در روش دوم هم نیازی به گزارش نیس چون مستقیم از خود SQLDataSource شما view که ساختید رو به سمت گزارش میفرستید.

Morteza_s
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 11:57 صبح
ممنون از راهنماییتون
مشکل همونی بود که گفتید:

در مرحله اول چک کنید که منبع داده شما چند رکورد دارد و آیا این رکوردها به منبع داده شما اضافه نشود ( درقسمتی که منبع داده رو پر میکنید).

mory2008
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 12:50 عصر
سلام دوستان
من با stimulreport برای فروشگاههم فاکتور صادر میکنم ولی هربار که فاکتور را چاپ میکنم فقط پارامترهایی که به گزارش پاس میدم تکرار فاکتور قبلی را چاپ میکنه تمام قواعد شیء گرا را هم رعایت کردم ولی فقط پارامترها را تکراری میده.
چجوری مشکلم و حل کنم

alonemm
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 14:41 عصر
سلام دوستان
من با stimulreport برای فروشگاههم فاکتور صادر میکنم ولی هربار که فاکتور را چاپ میکنم فقط پارامترهایی که به گزارش پاس میدم تکرار فاکتور قبلی را چاپ میکنه تمام قواعد شیء گرا را هم رعایت کردم ولی فقط پارامترها را تکراری میده.
چجوری مشکلم و حل کنم

باسلام:

لطفا روشی که اطلاعات رو به سمت گزارش میفرستید ذکر کنید و کدهاتون رو بزارید تا برسی کنم.

موفق باشید.

mory2008
چهارشنبه 13 اردیبهشت 1391, 14:56 عصر
از روش کامپوننت که به فرم اضافه میشه و فایل ریپورت دیگه ای نمیخواد

Stimulsoft.Report.StiReport.ClearReportCache();
report.Dictionary.Variables["Counter"].Value
= conter.ToString();\\ ارسال نوبت
report.Dictionary.Variables["Barcode"].Value =
Barcode;
report.Dictionary.Variables["Date"].Value =
inDate;
report.Dictionary.Variables["Time"].Value =
inTime;
report.Dictionary.Variables["Total"].Value =
txtTotalPrice.Text;
report.Dictionary.Variables["Discount"].Value =
txtDiscount.Text;
report.Dictionary.Variables["TotalPrice"].Value =
(GetTotalPrice() - Discount).ToString("#,##0
ریال");
report.Dictionary.Variables["ChargeBalance"].Value =
balanc.ToString("#,##0 ریال");
report.Dictionary.Variables["Employee"].Value
= DBFunction.Select("viwEmployees", "ID",
Program.EmployeeID).Rows[0]["FullName"].ToString();\\ارسال نام کاربر صندوق جهت
چاپ
DataTable detail = DBFunction.Select("viwSalesFactor", "factorID",
factorID);\\ارسال اطلاعات فاکتور
report.RegData("details",
detail);
report.Render(false);
report.Print(false);

بعد چاپ مقدار تمامی textbox ها رو هم صفر میکنم

alonemm
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 11:24 صبح
از روش کامپوننت که به فرم اضافه میشه و فایل ریپورت دیگه ای نمیخواد

Stimulsoft.Report.StiReport.ClearReportCache();
report.Dictionary.Variables["Counter"].Value
= conter.ToString();\\ ارسال نوبت
report.Dictionary.Variables["Barcode"].Value =
Barcode;
report.Dictionary.Variables["Date"].Value =
inDate;
report.Dictionary.Variables["Time"].Value =
inTime;
report.Dictionary.Variables["Total"].Value =
txtTotalPrice.Text;
report.Dictionary.Variables["Discount"].Value =
txtDiscount.Text;
report.Dictionary.Variables["TotalPrice"].Value =
(GetTotalPrice() - Discount).ToString("#,##0
ریال");
report.Dictionary.Variables["ChargeBalance"].Value =
balanc.ToString("#,##0 ریال");
report.Dictionary.Variables["Employee"].Value
= DBFunction.Select("viwEmployees", "ID",
Program.EmployeeID).Rows[0]["FullName"].ToString();\\ارسال نام کاربر صندوق جهت
چاپ
DataTable detail = DBFunction.Select("viwSalesFactor", "factorID",
factorID);\\ارسال اطلاعات فاکتور
report.RegData("details",
detail);
report.Render(false);
report.Print(false);

بعد چاپ مقدار تمامی textbox ها رو هم صفر میکنم

باسلام:

برای رفع مشکل 2 حالت زیر رو برسی کنید:

1- چک کنید شی منبع داده شما که به سمت گزارش میفرستید (DataTable or DataSet) دارای چند رکورد است و آیا رکوردهای قبلی درش وجود نداشته باشد.

2- در قسمت کدنویس برای ارسال منبع داده به گزارش :

قبل از RegData:
stiReport.Dictionary.DataSources.Clear()

بعد از RegData:

stiReport.Dictionary.Synchronize()

(این مورد در پست 826 پاسخ داده شده بود در همین تاپیک)
موفق باشید.

shocraneh
پنج شنبه 14 اردیبهشت 1391, 19:40 عصر
باسلام کسی ورژن stimul 2010-3 رو که نیاز به کرک نداشته باشه نداره ؟ برای نسخه 2010ویژوال استادیو می خام عجله دارم از لطف دوستان ممنونم .

alonemm
جمعه 15 اردیبهشت 1391, 13:22 عصر
باسلام کسی ورژن stimul 2010-3 رو که نیاز به کرک نداشته باشه نداره ؟ برای نسخه 2010ویژوال استادیو می خام عجله دارم از لطف دوستان ممنونم .

باسلام:

از سایت زیر دریافت کنید:
http://freecomponents.blogfa.com/

hamed_hossani
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 10:01 صبح
من از سایت راسخون گرفتم

NasimBamdad
شنبه 16 اردیبهشت 1391, 16:21 عصر
چه طوری میشه تعیین کرد که گزارش در Stimul Report حتما در یک صفحه جا داده بشه ، یعنی اگه از یک صفحه زد بیرون خودش Auto Fit کنه و گزارش رو ZOOM اش رو کم کنه در یک صفحه Auto Fit بشه .

همچین چیزی در EXEL هست ، آیا نمونه اش در Stimul Report هست یا نه ؟!

مرسی ! ! !

NasimBamdad
سه شنبه 19 اردیبهشت 1391, 17:01 عصر
خبری نشد ؟ !! !

fakhravari
شنبه 23 اردیبهشت 1391, 22:37 عصر
یه خاصیت داره

NasimBamdad
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 12:21 عصر
یه خاصیت داره

یعنی باید برای تمام اجزا گزارش ، تمام ITEM ها خصایت Auto Width را True کنم ؟

NasimBamdad
یک شنبه 24 اردیبهشت 1391, 18:01 عصر
انجام دادم ، اما نشد ، باز هم 2 صفحه شد و همه چیز به هم خورد

NasimBamdad
چهارشنبه 27 اردیبهشت 1391, 19:52 عصر
عزیز دلم این Auto Width مربوط به عرض میشه ، نه طول .

چیزی برای طول نداری ؟!

fakhravari
پنج شنبه 28 اردیبهشت 1391, 01:59 صبح
اره ببخشید
این 2 تا بکارتون یان

teymoorei
یک شنبه 31 اردیبهشت 1391, 21:59 عصر
سلام من چیکار کنم که توی گزارشم رکورد تکراری چاپ نشه ، یعنی یه رکورد رو دوبار نشون میده
اینم کدش ad = New SqlDataAdapter("Select * From tblbeton join tblchk on tblbeton.id=tblchk.idt Where datetahvil Like N'" & MaskedTextBox2.Text & "%'", Connection)

اینم عکسش :
87271

fakhravari
دوشنبه 01 خرداد 1391, 14:21 عصر
SELECT DISTINCT City FROM Persons
روی عبارت DISTINCT سرچ کن.

NasimBamdad
دوشنبه 01 خرداد 1391, 19:16 عصر
اره ببخشید
این 2 تا بکارتون یان

Doesn't Work ,
این برای این هست که یک Cell و یا یک TextBox اگه نوشتش ، نیاز به فضای بیشتر داشت ، بتواند طولش را خودش در حین گزارش بزرگ شود !

NasimBamdad
پنج شنبه 04 خرداد 1391, 14:18 عصر
هر کسی بتواند این کار رو انجام بده ، هزینه اش رو پرداخت می کنم !

این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?117526-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-StimulReport-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF&p=1500132&viewfull=1#post1500132)

MAHDi25
جمعه 05 خرداد 1391, 18:17 عصر
هر کسی بتواند این کار رو انجام بده ، هزینه اش رو پرداخت می کنم !

این پست (http://barnamenevis.org/showthread.php?117526-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%88%D8%B7-%D8%A8%D9%87-StimulReport-%D8%B1%D9%88-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D9%BE%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B7%D8%B1%D8%AD-%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF&p=1500132&viewfull=1#post1500132)

عزیز
شما دقیقاً بگید مشکل کجاست شاید من بتونم راهنمایی بکنم.
یا اینکه یه مثال نمونه از مشکلتون درست کنید ببینیم چیکار میشه کرد.

fakhravari
جمعه 05 خرداد 1391, 21:16 عصر
به نظرم خودش Auto width شما به اندازه فرم بکشید height خودش به طول باز میشه

hamed_s64
جمعه 05 خرداد 1391, 22:34 عصر
سلام به دوستان
می خواستم ببینم چطور میشه به کاربر این امکان رو داد که قبل از چاپ گزارش بتونه فونت یکسری از فیلد های گزارش رو خودش تغییر بده و بعد چاپ بگیره یا کلا به این خصوصیات چطور میشه دسترسی پیدا کرد از توی c#

NasimBamdad
شنبه 06 خرداد 1391, 08:25 صبح
عزیز
شما دقیقاً بگید مشکل کجاست شاید من بتونم راهنمایی بکنم.
یا اینکه یه مثال نمونه از مشکلتون درست کنید ببینیم چیکار میشه کرد.

ببین عزیزم ، من توی گزارش از DataBand استفاده کردم ، تعداد رکورد های گزارشم هم زیاد شده ، پس گزارش من به جای یک صفحه ، شده 2 صفحه . ( چون رکورد هاش زیاد شده ) .

حالا من می خواهم زمانی که گزارش میگیرم ، خود Stimul Report یه طوری این گزارش رو کوچیکش کنه که همه اش توی یک صفحه جا بشه . مثلا با یک درصدی زومش رو کوچیک کنه ، یا همچین کاری .

اگه اکسل کار کرده باشید زمانی که Print Priview میگیرید ، در قسمت Print Option یک گزینه داره به اسم ZOOM که میاد Zoom اون شیت رو کم و یا زیاد می کنه .

یا اینکه Auto Fit میکنه که کامل در یک برگ A4 چا بشه .

امیدوارم منظورم رو رسانده باشم ، بعد از ظهر هم از گزارشم عکس میگیرم و اینجا خدمت شما دوست عزیز قرار میدم . امیدوارم بتوانم جواب خوبی ها شما رو با نیکی بدم !

moeinih
شنبه 06 خرداد 1391, 19:55 عصر
سلام من یه پروژه توی استودیوی 2010 برای مطب دندانپزشکی طراحی کردم و گزارشات اون رو توی stimul طراحی کردم توی یکی از گزارش ها فیلدی بنام مبلغ درمان دارم که برای گزارش بیمه میخوام 70 درصد مبلغ درمان رو در یک ستون جداگانه برام حساب کنه چطوری باید تو stimul اینکارو بکنم؟

NasimBamdad
شنبه 06 خرداد 1391, 19:59 عصر
یک تکست باکس می زارید و بعد مبلغت رو ضرب در 70 و بعد تقسیم بر 100 می کنی

NasimBamdad
یک شنبه 07 خرداد 1391, 16:20 عصر
چه طوری میشه اعداد اعشاری رو در Stimul Report نشان داد ؟

مثلا عدد 0.5 رو چه طوری میشه نمایش داد ؟

الان برای من 0 می زنه . از قسمت Text Format و بعد Number هم دستکاری کردم ، اما موفق نشدم !

moeinih
سه شنبه 09 خرداد 1391, 18:10 عصر
ببخشید من درست نفهمیدم یعنی مثلا اگه اسم فیلد مبلغ درمانم Price باشه فرمول price*0.7 رو کجا باید بنویسم

NasimBamdad
سه شنبه 09 خرداد 1391, 18:13 عصر
از قسمت سمت چپ ، ابزار ها هستند دیگه . اونجا که DataBand , DataGroup , ... رو استفاده می کنید .

یک Textbox بکش روی گزارشت . بعد روش دابل کلیک کن و این رو بنویس

Price * 0.7 / 100

saeed31641
شنبه 13 خرداد 1391, 13:45 عصر
http://barnamenevis.org/showthread.php?344199-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D B%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%8A%D9%85%D9%88%D9%84

moeinih
شنبه 13 خرداد 1391, 16:13 عصر
از قسمت سمت چپ ، ابزار ها هستند دیگه . اونجا که DataBand , DataGroup , ... رو استفاده می کنید .

یک Textbox بکش روی گزارشت . بعد روش دابل کلیک کن و این رو بنویس

Price * 0.7 / 100

نمیشه اینو که می نویسم همون مبلغ price رو میزنه *0.7 رو هم عینا می نویسه یعنی در واقع اصلا ضرب نمیکنه مثلا مینویسه :500* 0.7

saeed31641
شنبه 13 خرداد 1391, 17:25 عصر
مشکل در گزارشگیری استيمول

سلام دوستان. یه لطفی بکنید یه کمکی به ما بکنید.
ببینید دوستان من میخام به فاکتور با وب برای کتابفروشی درست کنم .کتاب هایی که خریده.
قسمت بالای فاکتور نام و مشخصاتش و ادرس خریدار که از یه جدول جدایی هست نشون بده و قسمت وسط صفحه گزارش کتاب هایی که خریده. از جدول خرید.
خوب بس ما دوتا جدول داریم .با استفاده از گزارشگیری استيمول تو قسمت طراحیش طراحی کردم .نمیدونم چجوری نشون بدم کوئری بگیرم از دو جدول که نشون بده.فقط طریقه نشون دادنش مشکل دارم.
بعدم نمیخام دو تا جدول جوین کنم.
نکته. تو وب میخام استفاده کنم.
مرسی

NasimBamdad
شنبه 13 خرداد 1391, 17:46 عصر
شما باید DataSource بسازید که وصل بشه به دیتابیس با Connection String و بعد کوری رو درونش بنویسید .

بعد با استفاده از DataBand و ابزار هایی از این قبیل ( Group Band ) - ( همه شان در قسمت ابزار ها موجود هست ، به صورت آزمایش و خطا هم می تونید بفهمید هر کدام چه کار می کنند ) کوری رو نشان بدید

Esmail Solhkhah
شنبه 13 خرداد 1391, 22:54 عصر
بنا به درخواست یکی از دوستان ، Stimulsoft Reports.Net 2011.3.1200.0 را آپ کردم
اینجا لینک نمیتونم بذارم (خلاف قوانین سایت)
دوستانی که میخوان PM بدن لینکشو میفرستم.

moeinih
یک شنبه 14 خرداد 1391, 17:26 عصر
نمیشه اینو که می نویسم همون مبلغ price رو میزنه *0.7 رو هم عینا می نویسه یعنی در واقع اصلا ضرب نمیکنه مثلا مینویسه :500* 0.7
یکی بمن کمک کنه تورو خدا !!

NasimBamdad
یک شنبه 14 خرداد 1391, 19:50 عصر

فایل گزارشت + دیتابیست رو بده نگاهش کنم .

توضیحاتت رو هم بگو

mohammadjp
دوشنبه 15 خرداد 1391, 15:04 عصر
فرض کنید شما اطلاعات را گروه بندی کرده اید و سرجمع هر گروه را زیر ان چاپ میکنید. حالا در بعضی از گروهها شما فقط یک سطر اطلاعات دارید و نیازی به سطر سرجمع نداریم. چگونه سطر سرجمع را مخفی کنیم که نمایش داده نشود.
بیش از 2 روز از وقت من را هدر داده است:متفکر:

fotrosi
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 10:03 صبح

با سلام نام فیلد شما price است که احتمالا شما به این شکل عمل ضرب را انجام داده اید : 0.7*{price}
حالا به این شکل تغییرش دهید: {0.7*price}
موفق باشید

fotrosi
چهارشنبه 17 خرداد 1391, 10:10 صبح
با سلام
من تعداد زیادی گزارش با ورژن 1.6 این نرم افزار دارم که توشون از ساب رپورت استفاده شده است و به خوبی کار می کنند و می خواهم به نسخه جدیدتر استیمول ارتقاشون بدهم ولی ساب رپورت ها در جای خودشون قرار نمی گیرند؟ آیا کسی به این مشکل برخورد کرده است

moeinih
پنج شنبه 18 خرداد 1391, 10:59 صبح
واقعا ممنونم مشکلم حل شد متشکرم

pilo1364
شنبه 20 خرداد 1391, 13:37 عصر
lمعادل ای دستور در #c چیست؟
stireport1.CompiledReport.DataSources.Item("DataSource1").Parameters.Item("@DocNo2").ParameterValue = "0";

hamed_s64
یک شنبه 21 خرداد 1391, 10:42 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک گزارش ساختم که از طریق برنامه به گزارش ارسال میشه ولی وقتی که گزارش لود میشه این پیغام میاد
CS1647: An expression is too long or complex to compile

جستجو کردم این اتفاق به خاطر حجم عکس میوفته ولی من نمیتونم که حجم عکس رو کاهش بدم به خاطر شرایط گزارش.

دوستان کسی راه حلی داره؟؟

misoft.ir
دوشنبه 22 خرداد 1391, 09:03 صبح
lمعادل ای دستور در #c چیست؟
stireport1.CompiledReport.DataSources.Item("DataSource1").Parameters.Item("@DocNo2").ParameterValue = "0";

سلام
به نظرم در گزارشت متغیر تعریف کنی خیلی راحت تر باشی.
تا اون قسمتی که دستورهای ساده هستند در خود دیتاست گزارشت بنویس، پارامترها رو از طریق برنامه به گزارش ارسال کن
مثلا در دیتاست گزارش مینویسید:

Select * from db where id=={userID}

درگزارش از قسمت دیکشنری ، یک متغییر(Variable) به نام userID تعریف کن، حالا این متغییر را از برنامه مقدار دهی کنید.

البته راههای دیگری هم هست که در پی دی افی که در سایت استیمول سافت قرار داده شده کاملا توضیح داده اند.

موفق باشید

pilo1364
دوشنبه 22 خرداد 1391, 10:05 صبح
سلام
به نظرم در گزارشت متغیر تعریف کنی خیلی راحت تر باشی.
تا اون قسمتی که دستورهای ساده هستند در خود دیتاست گزارشت بنویس، پارامترها رو از طریق برنامه به گزارش ارسال کن
مثلا در دیتاست گزارش مینویسید:

Select * from db where id=={userID}

درگزارش از قسمت دیکشنری ، یک متغییر(Variable) به نام userID تعریف کن، حالا این متغییر را از برنامه مقدار دهی کنید.

البته راههای دیگری هم هست که در پی دی افی که در سایت استیمول سافت قرار داده شده کاملا توضیح داده اند.

موفق باشید

سلام.ممنون از راهنمایی که کردید.من هم هدفم مقداردهی متغییرهاست. این تکه کد در VB جواب میده ولی تو #C خطا میدهد.

ali.hojjati
دوشنبه 22 خرداد 1391, 11:09 صبح
چه طوری میشه اعداد اعشاری رو در Stimul Report نشان داد ؟

مثلا عدد 0.5 رو چه طوری میشه نمایش داد ؟

الان برای من 0 می زنه . از قسمت Text Format و بعد Number هم دستکاری کردم ، اما موفق نشدم !
اگه از طریق Text Format نوع و تعداد اعشار رو تعریف کردی و جواب نداده باید تو قسمت datasource ببنی نوع داده اون فیلد چی هستش احتمالا مشکل از اونجاست تغییر بدی درست میشه

misoft.ir
دوشنبه 22 خرداد 1391, 17:49 عصر
سلام
یک تکه کد میگذارم که خودش چند نکته خوب داره.

StiReport re = new StiReport();
string[] newRefAsssemblies = new string[9]
{ "System.Dll", "System.Drawing.Dll", "System.Windows.Forms.Dll", "System.Data.Dll", "System.Xml.Dll", "Stimulsoft.Controls.Dll",
"Stimulsoft.Base.Dll", "Stimulsoft.Report.Dll","Adad.dll"};

re.Load(@"Report.mrt");

re.ReferencedAssemblies = newRefAsssemblies;

re.Dictionary.Databases.Clear();
re.Dictionary.Databases.Add(new Stimulsoft.Report.Dictionary.StiSqlDatabase(
"con", Properties.Settings.Default.cmd));

re.Dictionary.DataSources.Connect(true);

re.Dictionary.Variables["userID"].Value = IDuser.ToString();

ابتدا گزارش رو از روی فایل لود میشود.
بعد یه آرایه از نام رفرنس های مورد نیاز تهیه و به عنوان رفرنس های گزارش اختصاص داده میشود.
بعد کانکشن استرینگ گزارش رو بنا به مقدار تعریف شده روی هر سیستم تنظیم میکند.

به دیتاسورس کانکت میکند.
بعد از آن متغییرها رو مقدار دهی میکند.

در ادامه هم :

re.Render();
stiViewerControl1.Report = re;

stiViewerControl1.Refresh();

mhmoein
سه شنبه 23 خرداد 1391, 09:58 صبح
دوستان عزیز
من یک گزارش به اندازه 17 * 6 دارم اما وقتی گزارش و به پرینتر می فرستم اندازه رو انگار رو A4 تنظیم کرده و پرینت رو با 4 سانت فاصله از سر صفحه بیرون می ده . چکار کنم درست بشه؟

saeid taheri
سه شنبه 23 خرداد 1391, 23:20 عصر
در ریپورتم یک image گذاشتم حالا می خوام اونو با کدنویسی سی شارپ عوضش کنم چطوری می تونم ؟؟
ممنون

سلام کسی جواب این سوال رو نمی دونه ؟؟؟

aslan
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 02:09 صبح
http://stimulsoft.helpserve.com/index.php?_m=knowledgebase&_a=printable&kbarticleid=115
http://www.stimulsoft.com/Documentation/OnlineFAQ_SR/index.html?how_to_add_or_change_an_image_.htm

mhmoein
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 16:24 عصر
دوستان عزیز
من یک گزارش به اندازه 17 * 6 دارم اما وقتی گزارش و به پرینتر می فرستم اندازه رو انگار رو A4 تنظیم کرده و پرینت رو با 4 سانت فاصله از سر صفحه بیرون می ده . چکار کنم درست بشه؟

دوستان کسی نمی تونه راهنمایی کنه؟ می خوام چاپ به اندازه گزارش باشه نه پیشفرض چاپگر؟

fakhravari
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 17:19 عصر
در فرم برنامه که میشه page 1 خودش تنظیم ابعاد داره و انواع کاغذ ها موجود است

mhmoein
چهارشنبه 24 خرداد 1391, 17:31 عصر
دوست عزیز می دونم، من گزارشم رو به اندازه یک برگ چک تنظیم کردم و ابعاد دادم اما وقتی می فرستم به پرینتر اصلا چاپ نمی کنه. تو پرینتر که کاغذ A4 می زارم می ندازه وسط A4 اما سایز تعریفی گزارش من 17 * 8 هست اصلا نمی دونم اشکال کار گجاست تو پیش نمایش هم درست نشون می ده اما تو چاپ نه ؟

syasamboo3
سه شنبه 30 خرداد 1391, 00:31 صبح
سلام به همه دوستان. من میخوام با Stimulsoft Reports توی پروژه گزارش بگیرم.موقعی که میخوام پایگاه داده بهش معرفی کنم (پایگاهم اکسس 2007 هست) این ارور رو میده.
The 'Microsoft.ACE.OLEDB.12.0' provider is not registered on the local machine.
Microsoft.ACE.OLEDB.12.0 رو هم دانلودکردم نصبش هم کردم ولی بازم ارور رو میده.به نظر شما مشکل از کجاست؟

hamed_s64
سه شنبه 30 خرداد 1391, 09:20 صبح
با سلام خدمت دوستان
من یک گزارش ساختم که از طریق برنامه به گزارش ارسال میشه ولی وقتی که گزارش لود میشه این پیغام میاد
CS1647: An expression is too long or complex to compile

جستجو کردم این اتفاق به خاطر حجم عکس میوفته ولی من نمیتونم که حجم عکس رو کاهش بدم به خاطر شرایط گزارش.

دوستان کسی راه حلی داره؟؟

دوستان کسی جواب این مشکل مارو نداشت:ناراحت:

moeinih
سه شنبه 30 خرداد 1391, 19:27 عصر
من از یه تابعی بنام fillreport که رشته پرس و جوی مورد نظر و نام کانکشن رو میگیره برای پرکردن گزارشم تو استیمول استفاده می کنم میخوام توی یک گزارش فیلدهای دو تا جدول مختلف که هیچ ارتباطی (یعنی هیچ فیلد مشترکی ) باهم ندارند رو بذارم چطوری میتونم اینکارو بکنم وقتی دو بار از تابع fillreport استفاده میکنم خروجی آخرین تابع تو گزارش میاد لطفا کمکم کنید

moeinih
پنج شنبه 01 تیر 1391, 15:37 عصر
یکی به داد من برسه!!!!

alireza21
شنبه 03 تیر 1391, 11:18 صبح
باسلام
من یه کارنامه طراحی کردم که دو ستون برای چاپ کردن نمرات داره . تو هر ستون 18 ردیف وجود داره
حالا مشکل اینجاست که تعداد درسها برای هر رشته متغیره و ممکن کمتر بشه مثلا 25 درس. در موقع چاپ این مشکل پیش میاد که 25 درس با نمره هاش رو چاپ می کنه و برای بقیه ردیفهای باقیمانده ردیف خالی چاپ نمی کنه و کاملا سفید باقی می مونه.
چی کار کنم که بتونم ردیف های خالی به درس ها اضافه کنم؟ لطفا راهنمایی کنید...:متفکر:

meysampaknahad
شنبه 03 تیر 1391, 18:57 عصر
سلام
چطوری میشه در Stimulsoft از فونت استفاده کرد؟
منظورم اینه که من وب سایتی رو که بخش گزارش گیریش رو با این نرم افزار تهیه کردم آپلود کردم . در مورد فونت از فونت B Zar استفاده کردم و روی لوکال کاملاً درست کار می کنه و مشکلی نداره ولی پس از آپلود روی هاست موقع نمایش فونت دیگه ای رو نشون میده. دوستان کسی میدونه مشکل کجاست؟
سوال بعدی هم اینکه ، وقتی روی دکمه پرینت در نوار ابزار ( روی هاست ) کلیک می کنم پرینت می گیره ولی فرم گزارش به هم ریخته هست ( تقریباً یک سومش شیفت شده به راست) در صورتی که روی لوکال درست کار می کنه .

maktab
یک شنبه 04 تیر 1391, 10:43 صبح
چندتا سوال:
فرض کنید ما دو تا تکست در صفحه داشته باشیم. حالا میخوام مقدار تکست 2 برابر مقدار صفحه قبل تکست 1 بشه. در تکست 2 باید چه کدی بنویسم؟ (تکست: کنترل Text)
اگر بخوام تکست 2 را در تمام صفحات به جز صفحه اول نشون بدم باید چکار کنم؟

fakhravari
یک شنبه 04 تیر 1391, 13:08 عصر
من از یه تابعی بنام fillreport که رشته پرس و جوی مورد نظر و نام کانکشن رو میگیره برای پرکردن گزارشم تو استیمول استفاده می کنم میخوام توی یک گزارش فیلدهای دو تا جدول مختلف که هیچ ارتباطی (یعنی هیچ فیلد مشترکی ) باهم ندارند رو بذارم چطوری میتونم اینکارو بکنم وقتی دو بار از تابع fillreport استفاده میکنم خروجی آخرین تابع تو گزارش میاد لطفا کمکم کنید
ببنید شما باید در برنامه 2 تا جدول درست کنید
public DataTable CatGory_List1()
{
SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=COMPUTER1\SQLEXPRESS;Initial Catalog=ss;Integrated Security=True");
SqlCommand cmd = new SqlCommand();
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "SELECT id, CatName FROM CatGory";
con.Open();
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(cmd);
DataTable dt = new DataTable();
da.Fill(dt);
con.Close();
return dt;
}
public DataTable Furom_List2()
{
SqlConnection con = new SqlConnection(@"Data Source=COMPUTER1\SQLEXPRESS;Initial Catalog=ss;Integrated Security=True");
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "SELECT id, listname, CatGoryid, date FROM Furom";
con.Open();
da.Fill(dt);
con.Close();
return dt;
}
public DataTable posting_List3()
{
cmd.Connection = con;
cmd.CommandText = "SELECT Furomid, id, text1, text2 FROM posting";
con.Open();
da.Fill(dt);
con.Close();
return dt;
}

protected void Page_Load(object sender, EventArgs e)
{

DataTable dt1 = new DataTable("cat");
DataTable dt2 = new DataTable("froum");
DataTable dt3 = new DataTable("posting");
dt1 = CatGory_List1();
dt2 = Furom_List2();
dt3 = posting_List3();
StiReport r = new StiReport();

r.Load(Server.MapPath(@"Report.mrt"));

r.RegData("cat", dt1);
r.RegData("posting", dt3);
r.RegData("froum", dt2);

StiWebViewer1.Report = r;
StiWebViewer1.DataBind();
}

fakhravari
سه شنبه 06 تیر 1391, 00:14 صبح
اگر ممکن یه پست جدا بزنید و سوال واضح بیان کنید.

bita_naz
شنبه 10 تیر 1391, 23:08 عصر
کامپایل گزارش در Stimul Report

سلام دوستان
گزارشی رو که استیمول هنگام runtim میسازه با تغییر DataSiurce و مقادیر داده ها تغییر نمیکند . به عبارت دیگه فقط یک بار کامپایل میشه و در دفعات بعد هم همون رو نشون میده .
چکار کنم که هر با که داده ها تغییر میکنند گزارش هم مجدد کامپایل شه؟؟؟
ممنون

saviorperi
یک شنبه 11 تیر 1391, 11:03 صبح
سلام دوستام، اگر سوالم تکراری باشه ببخشید، تعداد زیادی از پست ها رو خوندم ولی همچین چیزی نبود.
من مشکل نمایش متون فارسی رو دارم، مثلا اگر به عکسی که ضمیمه کردم نگاه کنید میبینید که عبارتی که من به صورت 'کلاس ICDL' تایپ کردم به صورت 'ICDL کلاس' نمایش داده میشه. حالا اگه میخواستم دستی تایپ کنم یه جوری درستش میکردم، ولی این جملات از پایگاه داده بارگیری و تو جدول نمایش داده خواهند شد.

البته تو تنظیمات صفحه تو بخش columns خاصیت right to left رو true کردم ولی حل نشد. دوستان راه حلی سراغ دارن ؟

saviorperi
یک شنبه 11 تیر 1391, 11:06 صبح
کامپایل گزارش در Stimul Report

سلام دوستان
گزارشی رو که استیمول هنگام runtim میسازه با تغییر DataSiurce و مقادیر داده ها تغییر نمیکند . به عبارت دیگه فقط یک بار کامپایل میشه و در دفعات بعد هم همون رو نشون میده .
چکار کنم که هر با که داده ها تغییر میکنند گزارش هم مجدد کامپایل شه؟؟؟
ممنون

سلام دوست عزیز، من از کد روبرو استفاده میکنم
stiReport1.ResetRenderedState();

fakhravari
یک شنبه 11 تیر 1391, 11:27 صبح
سلام دوستام، اگر سوالم تکراری باشه ببخشید، تعداد زیادی از پست ها رو خوندم ولی همچین چیزی نبود.
من مشکل نمایش متون فارسی رو دارم، مثلا اگر به عکسی که ضمیمه کردم نگاه کنید میبینید که عبارتی که من به صورت 'کلاس ICDL' تایپ کردم به صورت 'ICDL کلاس' نمایش داده میشه. حالا اگه میخواستم دستی تایپ کنم یه جوری درستش میکردم، ولی این جملات از پایگاه داده بارگیری و تو جدول نمایش داده خواهند شد.

البته تو تنظیمات صفحه تو بخش columns خاصیت right to left رو true کردم ولی حل نشد. دوستان راه حلی سراغ دارن ؟

پروپرتیس را با کلیک راست کردن و انتخاب پروفشنال میتوانید با کلیک بر روی عنصر
در قصمت پاین option خاصت راست و چپ درست کنید

bita_naz
دوشنبه 12 تیر 1391, 21:39 عصر
با سلام

2 سوال

1- هنگام لود گزارش و کامپایل شدن یک فرم رو واسه نمایش Progress کامپایل و رندر نشون میده . چکار کنم که نشونش نده ؟. چون با کل پروژ ست نیست .

2- نسخه فارسی رو از کجا گیر بیارم ؟؟ منظورم محیط design فارسی هستش .

ممنون

HAMRAHSOFT.IR
دوشنبه 12 تیر 1391, 22:14 عصر
سلام
ببخشید من دارم یک برنامه حساب کتاب کوچیک برای خودم می نوسم که هم یاد بگیرم و هم شاید بعد بدر کسی هم بخور

در قسمت گزارش های اون مخوام یک گزارش به شکل زیر درست کنم باید چکار کنم که به این شکل در بیاد که اعدادم سه رقم سه رقم جدا بشه

من دوست دارم شکل این دربیاد

http://www.up.98ia.com/images/lri9wb8eu7njku1lheeh.jpg

نه این شکلی
http://www.up.98ia.com/images/58iktagzchxp1zwh8tqu.jpg

shoopalakh
چهارشنبه 14 تیر 1391, 15:20 عصر
روی فیلد مورد نظرت راست کلیک کن، وارد قسمت Text Format بشو، نوع فیلد رو به Number تغییر بده.. به صورت پیش فرض جدا کننده هزارگان داره.. ولی میتونی هرجور که خواستی تنظیمش کنی :چشمک:

shoopalakh
چهارشنبه 14 تیر 1391, 15:30 عصر
من خودم یه سوال دارم..
من از ویژوال استودیو 2010 و stimul report 2010 استفاده میکنم.
مشکل من اینه که زمانی که یه نمونه از StiWebViewer رو صفحه میندازم، بعد از اجرا، یه پیغام خطا میده با این مضمون:

Cannot create an object of type 'System.Text.Encoding' from its string representation 'System.Text.UTF8Encoding' for the 'CsvEncoding' property

نمیدونم تا حالا کسی به این مشکل برخورده یا نه، ولی اگه کمکم کنید خیلی ممنون میشم.
من نیاز دارم که از Stimul تو سایتم استفاده کنم. ولی اگه کسی راهکاره بهتری داره، ممنون میشم که کمکم کنه
:قلب:

lanser
چهارشنبه 21 تیر 1391, 12:31 عصر
سلام دوستان من Stimulsoft.Reports.Ultimate.2012 رو دانلود کردم اما وقتی کرک رو میریزم stireport رو نمیشه به فرم اضافه کرد یه ارورری میده.کسی تاحالا این مشکل براش پیش اومده ؟

moeinih
پنج شنبه 22 تیر 1391, 20:09 عصر
ببخشید من از کنترل stiviwercontrol استفاده می کنم نه stiwebviewr .یعنی این کنترل تو toolbox من اضافه نمیشه تو همون تابع خودم که از چندتا دستور r.regdate استفاده کرد(مشابه پاسخ شما) کارم راه نیفتاد یعنی فقط اولین جدول تو گزارشم میاد چکار باید بکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nekooee
دوشنبه 26 تیر 1391, 18:38 عصر
سلام دوستان
من تو پروژه ام از نسخه Stimulsoft Reports.Ultimate 2012.1 استفاده کردم. در سیستم خودم درست کار میکنه ولی تو سیستم دیگری کار نمیکنه و ارور میده. دوستان گفتند باید dll هاش رو بریزی داخل پوشش که من نفهمیدم چه dllهایی و از کجا باید کپی کنم. یکی دیگه از دوستان گفته بود براش setup بسازی خودش کپی میکنه و نیازی نیست دستی چیزی کپی بشه. من هم از قسمت publish رفتم که خودش stimulsoft.Base.dll و stimulsoft.Report.dll رو روی include تنظیم کرده بود. پوشه ای که ایجاد شد رو بردم روی سیستم دیگه و نصبش هم کردم ولی باز هم ارور زیر رو میده:

could not load file stimulsoft.controls.win.version...
که من stimulsoft.controls.win.dll رو دستی کپی کردم داخل پوشش یکم پیام تغییر کرد ولی باز هم پیامی شبیه به همون قبل رو میده:
could not load file or assembly stimulsoft.controls.win.version...

لطفا راهنمایی کنید :(

nekooee
دوشنبه 26 تیر 1391, 19:56 عصر
درستش کردم خوشبختانه. به صورت دستی نباید stimulsoft.controls.win.dll رو کپی میکردم از قسمت درست کردن setup باید این فایل dll رو add میکردم که خودش یک سری فایل دیگه رو هم اتوماتیک اضافه میکرد. بعد کار کرد

MOR_MS
جمعه 30 تیر 1391, 22:42 عصر
سلام
كسي ميدونه چطوري ميشه با استفاده از دستورات linq اطلاعات را به RegData وارد كرد

mze666
شنبه 31 تیر 1391, 10:24 صبح
سلام دوستان کسی میدونه چجوری باید این مشکل رو حل کرد؟
من فرمت اعدادم Decimal هستش حالا میخوام مثلاً عداد 14 رو همون 14 نشون بده نه 14.00

aslan
شنبه 31 تیر 1391, 15:24 عصر
{IIF(Floor(DataSource1.x)==DataSource1.x,Floor(Dat aSource1.x),DataSource1.x)}

MOR_MS
شنبه 31 تیر 1391, 17:49 عصر
سلام كسي نيست راهنماييم كنه كد به زبان vb

rexi1r
یک شنبه 01 مرداد 1391, 10:07 صبح
سلام دوستان من میخوام یه گزارش تو ابعاد 9.5*6.5 سانتیمتر چاپ کنم که ابعاد یه کارت.گزارش رو اماده کردم واندازه page رو همون ابعاد کارت گذاشتم چون دقیقا کارت رو تو چاپگر میذارم.ولی وقتی چاپ میکنم به این شکل چاپ میشه.
http://s3.picofile.com/file/7444471391/2.gif
اگه عکس و نگا کنید منظورم اینه که به اون اندازه بنفش رنگ از کارت چاپ نمیشه یعنی کلا چند سانت از کارت بیرون از چاپه.مشکل کجاست دوستان.لطفا کمک کنید.ممنون
(فرض کنید کارت اون قسمت قرمز رنگه)

rexi1r
یک شنبه 01 مرداد 1391, 11:33 صبح
یعنی واقعا هیچکی هیچکی هیچکی نیست کمک کنه؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MOR_MS
یک شنبه 01 مرداد 1391, 19:01 عصر
سلام
تورو خدا يك نفر جواب بده دق كردم خيلي گشتم يك جواب بده ايا ميشه يا نميشه

rexi1r
یک شنبه 01 مرداد 1391, 20:00 عصر
سلام
تورو خدا يك نفر جواب بده دق كردم خيلي گشتم يك جواب بده ايا ميشه يا نميشه
مهندس مگه با استفاده از linq نمیشه دیتاتیبل رو پر کرد یعنی نتیجه کار دیتاتیبل باشه یا مثلا دیتاست خب وقتی یکی از این دوتا پر شد بفرست به گزارشت

MOR_MS
یک شنبه 01 مرداد 1391, 21:26 عصر
مهندس مگه با استفاده از linq نمیشه دیتاتیبل رو پر کرد یعنی نتیجه کار دیتاتیبل باشه یا مثلا دیتاست خب وقتی یکی از این دوتا پر شد بفرست به گزارشت
دوست عزيز من كه اينكارهارا انجام دادم نشد اگه ميشه شما هم امتهان كنيد و يكنمونه از كد vb را اگه زحمتي نيست برام بنويسد شايد دارم اشتباه ميكنم

rexi1r
یک شنبه 01 مرداد 1391, 23:38 عصر
دوست عزیز یه نمونه گزارش با هم درست میکنیم. تو این گزارش از قسمت dictionary روی new data source کلیک کن.بعد data from dataset.datatable رو انتخاب کن.تو قسمت name in source یه اسمی رو بذار که میخوای تو کد برنامه فراخوانیش کنی.بعد متغیر هایی که دیتاتیبلت به گزارش میفرسته رو وارد کن(تو قسمت پایینش).حالا یه دیتابایند رو فرمت بذار و به تعداد متغییر هایی که وارد کردی text box بذار .حالا رو هر text box دابل کلیک کن و اون فیلدهایی رو که تو Datasource ثبت کردی رو بهشون بده.حالا فقط یه نکته میمونه اگه دیتاتیبلت چندتا رکورد داره باید برای نمایش تو گزارش بری تو خصوصیات دیتابایند و واسه خاصیت Datasource اون datasourceیی که ایجاد کردی رو بهش بدی.
اینم فایل گزارش ازمایشی:http://s1.picofile.com/file/7445337311/test.mrt.html
خب بریم سراغ کدش:
StiReport sti = new StiReport();
StiConfig.LoadLocalization(Application.StartupPath + "c:\\fa.xml");//file fa.xml to mahale nasbe stimul peyda mishe
dt=//por kardaneh datatable;
sti.Load( "c:\\test.mrt");
sti.Compile();
sti.RegData("newtable", dt);
sti.Dictionary.Synchronize();
sti.Show();

Esmail Solhkhah
دوشنبه 02 مرداد 1391, 00:05 صبح
شاید کار درستی نباشه یک تاپیک رو دوجا مطرح کردن ولی لینک تاپیک رو اینجا هم میذارم تا دوستانی که این مورد براشون سوال هست دسترسی سریعتر داشته باشن.

ایجاد گزارش پویا با استفاده از StimulReport (http://barnamenevis.org/showthread.php?64210-%D9%86%D9%85%D9%88%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%88%DA%86%DA%A9-%D9%88-%D9%85%D9%81%D9%8A%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%8A-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE&p=1550999&viewfull=1#post1550999)

hamid_kha
دوشنبه 02 مرداد 1391, 19:41 عصر
با سلام
دوستان بنده در ارتباط دادن مشکل دارم
ConnectionString رو درست وارد کردم ولی این خطا رو میده؟
http://barnamenevis.org/attachment.php?attachmentid=90143&d=1343056554
در ضمن از این ورژن استفاده میکنم:Stimulsoft Reports.Net 2011.1
یه سوال؟
دوستان میشه آن Model ای که استفاده میکنیم رو به StimulSoft معرفی کرد چون بنده از Linq استفاده میکنم
و میخوام دیگه مجبور نشم دستورات Sql رو بنویسم-
خیلی ممنون

MOR_MS
سه شنبه 03 مرداد 1391, 20:05 عصر
سلام من از اين دستور استفاده ميكنم ولي ايراد ميگيره (lf.ToList ) را قبول نميكنه لطفا راهنمايي كنيد چطوري از اين دستور ميتونم استفاده كنم

dataAP.Fill(dataTB)
Dim lf = From i In dataTB Where i.mablag_fish = Me.Tex_mablag.Text Select New With {i.cod_fish, i.madrak_fish, i.mablag_fish}

Dim rpt As StiReport = New StiReport()

rpt.RegData(lf.ToList)

rpt.Load("fishb.mrt")

rpt.Render()

Me.StiViewerControl1.Report = rpt

Me.StiViewerControl1.Show()

MOR_MS
سه شنبه 03 مرداد 1391, 21:02 عصر
با سلام
دوستان بنده در ارتباط دادن مشکل دارم
ConnectionString رو درست وارد کردم ولی این خطا رو میده؟
در ضمن از این ورژن استفاده میکنم:Stimulsoft Reports.Net 2011.1
یه سوال؟
دوستان میشه آن Model ای که استفاده میکنیم رو به StimulSoft معرفی کرد چون بنده از Linq استفاده میکنم
و میخوام دیگه مجبور نشم دستورات Sql رو بنویسم-
خیلی ممنون
خسته نباشيد ميشه كد ايجاد گزارش كه از دستور linq است را برام بنويسيد

nekooee
سه شنبه 03 مرداد 1391, 21:40 عصر
سلام
دوستان من برای گزارش گیری از این ریپورتر استفاده کردم و حالا بیچاره شدم! چون به یک مشکل بر خوردم که کل پروژم از کار میفته و باید تحویل بدم. لطفا کمک کنید :((

من از دستور زیر برای گرفتن گزارش استفاده میکنم:

StiReport1.Dictionary.Variables("ShomareResid").Value = ShomareResidTextBox.Text
StiReport1.Render()
StiReport1.Show()

که شماره رسید یک متغیر هست و بعد از ارسال باعث فیلتر شدن مقادیر دیتابیس میشه. تا اینجا مشکلی ندارم اما مشکل اصلی اینه که مثلا من یک متن طولانی در دیتابیس دارم و این در گزارش باید بعد از پایان سطر بقیه متن در سطر بعد قرار بگیره ولی متاسفانه خط میره از سطر بیرون و بقیش دیگه خونده نمیشه.

لطفا راهنمایی کنید که بیچاره ام این درست نشه:((

nekooee
سه شنبه 03 مرداد 1391, 22:09 عصر
فهمیدم باید Warp رو روی True قرار میدادم

mze666
سه شنبه 03 مرداد 1391, 22:25 عصر
سلام دوستان. من توی گزارشم نیاز دارم که تاریخ فارسی نشون داده بشه برای این کار از تابع زیر استفاده میکنم:

public static string ConvertToPersianDate(DateTime datetime)
{
System.Globalization.PersianCalendar c = new System.Globalization.PersianCalendar();
string result = String.Format("{0000}/{01}/{02}", c.GetYear(datetime), c.GetMonth(datetime), c.GetDayOfMonth(datetime));
return result;
}

حالا مشکلم باهاش اینه که دو رقم نشون نمیده یعنی به جای اینکه بزنه 05/03/1391 میزنه 5/3/1391 - کسی میدونه چکار باید بکنم؟ همین کد توی خود پروژم که WPF هستش درست نشون میده! ولی توی گزارش نه.

MOR_MS
چهارشنبه 04 مرداد 1391, 23:45 عصر
سلام من از اين دستور استفاده ميكنم ولي ايراد ميگيره (lf.ToList ) را قبول نميكنه لطفا راهنمايي كنيد چطوري از اين دستور ميتونم استفاده كنم

dataAP.Fill(dataTB)
Dim lf = From i In dataTB Where i.mablag_fish = Me.Tex_mablag.Text Select New With {i.cod_fish, i.madrak_fish, i.mablag_fish}

rpt.RegData(lf.ToList)

rpt.Load("fishb.mrt")

rpt.Render()

سلام
دوستان نظري راهنمايي كسي نيست درباره كد بالا راهنمايي كنه ممنون ميشم

alireza21
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 10:42 صبح
باسلام
من یه کارنامه طراحی کردم که دو ستون برای چاپ کردن نمرات داره . تو هر ستون 18 ردیف وجود داره
حالا مشکل اینجاست که تعداد درسها برای هر رشته متغیره و ممکن کمتر بشه مثلا 25 درس. در موقع چاپ این مشکل پیش میاد که 25 درس با نمره هاش رو چاپ می کنه و برای بقیه ردیفهای باقیمانده ردیف خالی چاپ نمی کنه و کاملا سفید باقی می مونه.
چی کار کنم که بتونم ردیف های خالی به درس ها اضافه کنم؟ لطفا راهنمایی کنید...:متفکر:

aslan
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 11:05 صبح
نقل قول: سوالات مربوط به StimulReport رو در این تاپیک مطرح کنید
باسلام
چی کار کنم که بتونم ردیف های خالی به درس ها اضافه کنم؟ لطفا راهنمایی کنید.

http://www.stimulsoft.com/livedemos/ReportCreation/How_to_create_Report_with_Empty_Band.html

saeedgharedaghi
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 13:34 عصر
عزیزان محترم چرا نمیتونم به Web App این ابزار گزارشگیری رو اضافه کنم.
تو بقیه میشه فقط تو محیط web app اضافه نمیشه

mze666
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 15:52 عصر
آقا یعنی هیچکی نمیدونه چجوری تاریخ فارسی رو تو گزارش نشون داد؟!!!!!!!! هر کار میکنم ماه و روز رو دو رقمی نشون بده نمیشه. من میخوام به جای 5/3/1391 بزنه 05/03/1391.

nekooee
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 17:15 عصر
من یک مشکلی تو مایه های مشکل شما داشتم. مشکل من این بود تاریخ شمسی سال باید سمت چپ باشه و خودش میره سمت راست میزنه که اشتباست. حالا من آمدم دو تا فیلد تاریخ برای خودم تو دیتابیس درست کردم یکی رو همون حالت date گذاشتم برای زمانی که نیاز هست تاریخ رو حساب کنم و یکی رو هم به صورت string گذاشتم و تو گذارشم از فیلدی که string گذاشتم استفاده کردم که دقیق همونجوری بود که ذخیره کرده بودم.
حالا شما هم میتونید همین کلک رو بزنید و وقتی ذخیره میشه اگر دو رقمی در string ذخیره کنید اونجا هم همونجور نشون میده

nekooee
پنج شنبه 05 مرداد 1391, 17:16 عصر
حالا خودم یک مشکلی دارم که وقتی میزنم فرم چاپ بشه حتما باید فرم رو ببندم و دوباره باز کنم تا ریپورت جدید بگیرم مگه نه هر چی هم تغییر بدم باز همون ریپوتر قبلی چاپ میشه!
کسی راه حل این رو میدونه؟

moeinih
جمعه 06 مرداد 1391, 00:32 صبح
سلام من یک گزارش دارم که یکی از فیلدهایی که میخواد تو گزارش دیده بشه تاریخه البته این فایل از نوع nvarchar تودیتابیس sql 2008 تعریف شده وقتی جدول رو به گزارش ارسال می کنم همه فیلدها نشون داده میشن ولی فیلد تاریخم رو با اینکه تو دیتابیس اطلاعات داره تو گزارش نمیزنه چکار باید بکنم که درست بشه ؟؟؟؟؟
فایل گزارشم پیوست شده

aslan
جمعه 06 مرداد 1391, 01:19 صبح
سلام
شما یک فیلد بنام datee دارین و یک variable به همین نام

ولی فیلد تاریخم رو با اینکه تو دیتابیس اطلاعات داره تو گزارش نمیزنه چکار باید بکنم که درست بشه ؟؟؟؟؟
اگر قصدتون نمایش فیلد جدول باشد باید تو گزارشتون اینو {DataSource1.datee} بنویسید نه datee
و اگر قصدتون نمایش variable باشه باید از مقدار داشتن آن مطمئن باشید و ..............

MOR_MS
جمعه 06 مرداد 1391, 12:05 عصر
سلام
يك نفر به من بگه چرا با اين كد گذارشم كار نمي كنه توي اين قسمت (lf.ToList ) كه بايد rpt.RegData اطلاعات بگيره اررو ميده خواهش ميكنم يك نفر راهنمايي كنه:گریه::گریه::گریه::گریه::گ یه:
dataAP.Fill(dataTB)

rpt.RegData(lf.ToList)

rpt.Load("fishb.mrt")

rpt.Render()

moeinih
جمعه 06 مرداد 1391, 17:59 عصر
سلام
شما یک فیلد بنام datee دارین و یک variable به همین نام

اگر قصدتون نمایش فیلد جدول باشد باید تو گزارشتون اینو {DataSource1.datee} بنویسید نه datee
و اگر قصدتون نمایش variable باشه باید از مقدار داشتن آن مطمئن باشید و ..............
همون کاری که شما میگین کردم دیدم جواب ندادم متغیر تعریف کردم که بتونم تو گزارش تاریخ رو ببینم ولی نشونش نمیده select مربوطه رو هم که تو sql می نویسم جواب میده و اونجا تاریخ رو میاره تو گزارش هم همه فیلدها رو میاره الا فیلد تاریخ!!!!!!!!!!
این تصویر گزارشیه که نشون میده

poudineh
یک شنبه 08 مرداد 1391, 04:31 صبح
گرفتن مقدار text box در stimul report

من در گزارشم به مقدار textbox ها نیاز دارم

مثالا اگرtextbox1 دارای مقدار "reza" باشد می خواهم textbox2i هم برابر آن شود ولی این کار نمی کند
{textbox1.Text}

خیلی سعی کردم نیاز فوری

mahbubehjan
یک شنبه 08 مرداد 1391, 18:38 عصر
ببخشید کی یه مثال کامل یا یه فایل اموزشی از نحوه ایجاد یک گزارش پویا داره
من یک فرمی دارم که اطلاعاتی که میخواهد توی گزارش نمایش داده بشه توی یک گریدویو نشون داده شده و کاربر میتونه تعداد فیلدهای این گریدویو را کم و زیاد کنه و بعد قراره گریدویوی نهایی با ستون های انتخاب شده توسط کاربر توی گزارشی با stimul report نمایش داده بشه
کی میتونه کمک کنه
خیلی گشتم ولی چیزی پیدا نکردم
خیلی فوریه:گریه:

r_s1389@yahoo.com
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:18 صبح
سلام
من نرم افزار stimreport را دانلود کرده و نصب نیز کردم حالا نمیدونم چطوری به پروژه اضافه کنم
تشکر از دوستان

mahbubehjan
دوشنبه 09 مرداد 1391, 09:59 صبح
پس چرا هیچکس چواب سوال منو نمیده؟یعنی هیچ کس بلد نیست
خیلی فوریه:گریه:

moeinih
جمعه 13 مرداد 1391, 21:03 عصر
سلام
من نرم افزار stimreport را دانلود کرده و نصب نیز کردم حالا نمیدونم چطوری به پروژه اضافه کنم
تشکر از دوستان

سلام
شما باید ابتدا گزارشتو توی استیمول طراحی کنی فایل گزارش رو در مسیر debug پروژت کپی کنی و بعد برای نمایش گزارشت توی سی شارپ میتونی از این تابع استفاده کنی
public void fillreport(string stcommon, string streport)
{
SqlConnection scon = new SqlConnection("server=(local);database=matab;trusted_connection=t rue");
SqlDataAdapter da = new SqlDataAdapter(stcommon, scon);
da.Fill(ds);
StiReport report = new StiReport();
report.RegData("Modaresin2", ds.Tables[0].DefaultView);
report.Load(streport);
report.Compile();

stiViewerControl1.Report = report;
report.Render(true);
scon.Close();
ds.Clear();

}
اینم روش صدا زدن تابع:
fillreport("select fname,lname,codemeli,price from tbl_nobatdehi ", "rpttalaei.mrt");

mze666
دوشنبه 16 مرداد 1391, 22:06 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم. مخواستم بدونم برای یه برنامه که بخوایم روی یه سیستم دیگه تست کنیم چه dll هایی رو باید توی برنامه بذاریم؟
من برنامم WPF هستش و نحوه ارتباط با دیتام هم Business Object.

MOR_MS
سه شنبه 17 مرداد 1391, 19:38 عصر
سلام
كسي نمي خواد جواب من را بده:افسرده:

انتظاری
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 16:23 عصر
سلام به همه ی دوستان
من یک سوال داشتم
یه گزارش Stimul یی در وب با زبان c#دارم در خود گزارش تنظیم کردم که Landscape باشه ولی در پرینت portraite میشود یعنی صفحه عمودی است ولی متن های گزارش افقی است من برای نمایش گزارش از کنترل StiWebViewer استفاده میکنم
تنظیماتی برای درست کردن آن پیدا نکردم لطفا راهنمایی کنید

zahra.mf
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 19:36 عصر
سلام
من دارم با stimulreport کار میکنم vs2010 زبان برنامه c# با sql2008 R2 ولی بهم خطا میده کلاس stireport و نمیشناسه میگه خطا میده

fakhravari
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 20:32 عصر
Dll های پوشه Bin به پروژه اضافه نکردید. :لبخندساده:

zahra.mf
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 22:16 عصر
من این dll ها رو اضافه کردم ولی فایده نداشت
stimulsoft.base
stimulsoft.controls
stimulsoft.controls.win
stimulsoft.report
stimulsoft.report.win
microsoft.reportviewer.common
microsoft.reportviewer.webforms

zohre66
چهارشنبه 18 مرداد 1391, 22:57 عصر
سلام خدمت برنامه نویسان
یه سوال ذهنم رو درگیر کرده است اینکه آیا می توانیم در یک گزارش stimult report دو نوع قالب طراحی کرد ؟
مطالب گزارش من به صورت دینامیک قایل تغییر هستند و مشخص نیست که چند صفحه ای هستند ولی در پرینت گزارش قالب صفحه اول باید با بقیه صفحات متفاوت باشد
ممنون می شم اگر کسی بتواند راهنمایم کند

انتظاری
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 08:17 صبح
سلام به همه ی دوستان
من یک سوال داشتم
یه گزارش Stimul یی در وب با زبان C#‎دارم در خود گزارش تنظیم کردم که Landscape باشه ولی در پرینت portraite میشود یعنی صفحه عمودی است ولی متن های گزارش افقی است من برای نمایش گزارش از کنترل StiWebViewer استفاده میکنم
تنظیماتی برای درست کردن آن پیدا نکردم لطفا راهنمایی کنید میشه یه نفر جواب سوال منا بده اگه سوالم واضح نیست بگید تا بیشتر توضیح بدم

andaron
پنج شنبه 19 مرداد 1391, 14:11 عصر
سلام دوستان من گزارشمو یا Stimul درست کرده ام و اونو پیش فایل اجرایی برنامه گذاشته ام و داخلی فرمی که می خواهد گزارش را نشان دهد این کدها را نوشته ام

class_form_4 cs_form_4 = new class_form_4();
cs_form_4.panel_id = 35;
cs_form_4.date_year = "1390";
dt = cs_form_4.getlist();

report.RegData(dt);
report.Load("Report_x.mrt");
report.Compile();

report.Render(true);
report.Show();

ولی بعد از اجرا این ارور را می دهد

DragDrop registration did not succeed.

به نظرتون مشکل چی هستش

moeinih
جمعه 20 مرداد 1391, 20:24 عصر
stimulsoft.base
stimulsoft.controls
stimulsoft.controls.win
stimulsoft.report
stimulsoft.report.win
روی اسم پورژت تو soluton explorer دابل کلیک کن تو کادر target frameword گزینه .net frame work4 رو انتخاب کن شاید مشکلت حل بشه

zahra.mf
شنبه 21 مرداد 1391, 03:14 صبح
روی اسم پورژت تو soluton explorer دابل کلیک کن تو کادر target frameword گزینه .net frame work4 رو انتخاب کن شاید مشکلت حل بشه

دابل کلیک میکنم همچین چیزی نمیاد!!! :گریه:

barnamenevisforme
شنبه 21 مرداد 1391, 20:59 عصر
سلام
واسه تعیین نسخه framework:
از منوی project/project name properties
و بعد:
9110191102

zahra.mf
شنبه 21 مرداد 1391, 22:26 عصر
برا من اینجوریه نمیدونم ورژنش فرق میکنه یا چیز دیگه ولی!!! چه کارش کنم؟ کجا برم؟؟http://eup.clubos.net/upload.php

zahra.mf
شنبه 21 مرداد 1391, 22:32 عصر
http://eup.clubos.net/pic/457fc28ceb40.png
برا من اینجوریه نمیدونم ورژنش فرق میکنه یا چیز دیگه ولی!!! چه کارش کنم؟ کجا برم؟؟http://eup.clubos.net/upload.php

moeinih
یک شنبه 22 مرداد 1391, 13:15 عصر
دابل کلیک میکنم همچین چیزی نمیاد!!! :گریه:

ببخشید تصحیح میکنم روی نام پروژت راست کلیک کن properties بزن تو همین پنجره ای که باز شد برو تب aplication اونجا target framework هست

محمدجواد67
یک شنبه 22 مرداد 1391, 15:39 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز و آرزوی قبولی طاعات و عبادات
من از استیمول 2012 استفاده می کنم و تمام گذارش های پروژه رو هم ساختم ولی عبارت demo رو نمی دونم چطور از پس زمینه گذارش ها بردارم تو پست ها رو نگاه کردم متوجه شدم که باید استیمول رو کرک کنم اما کرک استیمول 2012 رو ندارم کسی میتونه کمکم کنه؟

zahra.mf
یک شنبه 22 مرداد 1391, 16:07 عصر
من همه target framework ها رو امتحان کردم حتی آخرین نسخه هم دانلود کردم فایده نداشت:گریه::گریه:

moeinih
دوشنبه 23 مرداد 1391, 15:46 عصر
من از استیمول 2012 استفاده می کنم و تمام گذارش های پروژه رو هم ساختم ولی عبارت demo رو نمی دونم چطور از پس زمینه گذارش ها بردارم تو پست ها رو نگاه کردم متوجه شدم که باید استیمول رو کرک کنم اما کرک استیمول 2012 رو ندارم کسی میتونه کمکم کنه؟
سلام شما بايد از watermark استفاده كنيد تو ابزارهاي استيمول هست با اون ميشه يه عبارت يا تصوير رو پس زمينه گزارش هاتون بكنيد

moin008
دوشنبه 23 مرداد 1391, 23:45 عصر
سلام به همه حرفی ها
من یه برنامه نوشتم تو ویژوال بیسک دات نت 2010 که اطلاعات یه قبض رو دریافت بعدش ثبت می کنم تو پایگاه داده یه فرم گزارش تو استیمول هم طراحی کردم تو برنامه هم لودش کردم فقط تنها مشکلی که هست همش رکورد اول رو می بره برا خروجی- اگه بخوام رکورد آخر یا هر رکورد دیگه ای رو چاپ کنم باید چه کنم؟؟؟

Sal_64
دوشنبه 30 مرداد 1391, 14:39 عصر
سلام - از داخل برنامم تکست باکسی در گزارش مقدار دهی میکنم حالا میخوام مقدار اون تکست باکس به تکست باکس دیگه ای هم نسبت بدم- چطور باید اینکار انجام بدم؟ تشکر

zohre66
دوشنبه 30 مرداد 1391, 16:50 عصر
با سلام خدمت دوستان
من چگونه می تونم یکی از فیلدهای گزارشم که به دیتابیس بایند شده رو به صورت صعودی مرتب کنم بدون آنکه خواسته باشم آنرا گروه بندی کنم؟
ممنون میشم اگر خیلی سریع بهم جواب بدید
خیلی بهش احتیاج دارم

fakhravari
چهارشنبه 01 شهریور 1391, 14:50 عصر
دیتابیس < select order by کنید.

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 18:43 عصر
سلام
فیلدی در جدولم دارم با نوع bit پایگاه داده SQL Server، خود Stimulsoft بعد از ساختن دیتا سورس چک باکس بودن این فیلد رو تشخیص داده، وقتی شی اون رو صفحه درگ می کنم (مثل سایر فیلدها)، شی از نوع چک باکس واسه اون فیلد قرار میگیره، تا اینجا همه چی درسته اما در زمان چاپ (پیش نمایش چاپ) این فیلد چک باکسی نمایش داده نمیشه، میشه بگید چیکار کنم؟
ضمنا اینو بگم که بقیه فیلدها با نوع رشته ایی و عددی بدون هیچ مشکلی نمایش داده میشه.

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 18:53 عصر
سلام به همه حرفی ها
من یه برنامه نوشتم تو ویژوال بیسک دات نت 2010 که اطلاعات یه قبض رو دریافت بعدش ثبت می کنم تو پایگاه داده یه فرم گزارش تو استیمول هم طراحی کردم تو برنامه هم لودش کردم فقط تنها مشکلی که هست همش رکورد اول رو می بره برا خروجی- اگه بخوام رکورد آخر یا هر رکورد دیگه ای رو چاپ کنم باید چه کنم؟؟؟

سلام دوست عزیز
نمیدونم دقیقا متوجه سوالتون شدم یا نه
شما از Data Band استفاده کردید؟ Data Source رو ساختید؟ Query اون رو تست کردید؟ داده های اون رو نگاه کردید ببینید همه چی درسته؟
خلاصه بهتون بگم، اول Connection، بعد Data Source و تست Query
اگه فقط قراره یک رکورد نمایش داده بشه، فیلدهای موجود در Data Source رو روی صفحه درگ کنید و اگه می خواید بیش از یک رکورد نمایش داده بشه، در ابتدا Data Band رو روی صفحه درگ کنید و سپس فیلدها رو روی اون قرار بدید.
موفق باشید

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 18:59 عصر
با سلام خدمت دوستان
من چگونه می تونم یکی از فیلدهای گزارشم که به دیتابیس بایند شده رو به صورت صعودی مرتب کنم بدون آنکه خواسته باشم آنرا گروه بندی کنم؟
ممنون میشم اگر خیلی سریع بهم جواب بدید
خیلی بهش احتیاج دارم

سلام
منظورتون در Stimulsoft هست دیگه درسته؟
در Query که ساختید(دستور Select) آخر سر بنویسید Order by FieldName DESC
به جای FieldName نام فیلد رو بنویسید
برای نمونه

SELECT * FROM Persons
ORDER BY LastName DESC

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 19:11 عصر
سلام - از داخل برنامم تکست باکسی در گزارش مقدار دهی میکنم حالا میخوام مقدار اون تکست باکس به تکست باکس دیگه ای هم نسبت بدم- چطور باید اینکار انجام بدم؟ تشکر

از داخل برنامه، منظورتون Run Time هست؟
اگه آره خوب همین کارو واسه یه تکست باکس دیگه هم انجام بدید!
اگه منظورتون در حال Design هست و به تکس باکستون گفتید که Data Source اون چی باشه، کافیه از تکست باکس یه کپی تهیه کنید
امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 19:24 عصر

سلام
نمیدونم گذاشتن این لینک مشکی با قوانین سایت داره یا نه!
http://www.4shared.com/get/IDlkNLBp/Stimulsoft_ReportsNet_20103.html
اما اگه نداره می تونید از این لینک فایلی نصب این برنامه رو که ازش استفاده می کنم و مشکلی با کرک نداره رو دانلود کنید. فقط کافیه نکست نکست بزنید و نصب کنید! نیاز به کرک نداره
اما در مورد مشکل شما! حدس می زنم حتی اگه برنامه قبلی Stimulsoft رو پاک کنید و بخواید اینو نصب کنید بازم این مشکلو داشته باشید، چرا که با Remove کردن این برنامه تمامی فایلها (منظور فایلهای Registery) پاک نمی شوند. پیشنهاد من اینکه با استفاده از نرم افزارهایی مثل Your Uninstaller! برنامه قبلی رو به طور کامل از ویندوزتون Remove کنید و یا اینکه ویندوزتون رو یا Restore کنید یا دوباره نصب کنید.

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 19:29 عصر
سلام دوستان من گزارشمو یا Stimul درست کرده ام و اونو پیش فایل اجرایی برنامه گذاشته ام و داخلی فرمی که می خواهد گزارش را نشان دهد این کدها را نوشته ام

class_form_4 cs_form_4 = new class_form_4();
cs_form_4.panel_id = 35;
cs_form_4.date_year = "1390";
dt = cs_form_4.getlist();

report.RegData(dt);
report.Compile();

report.Render(true);
report.Show();

ولی بعد از اجرا این ارور را می دهد

DragDrop registration did not succeed.

به نظرتون مشکل چی هستش

میشه درباره این کد توضیح بدید؟

منظورتون از "پیش فایل اجرایی برنامه گذاشته ام" چی هست؟

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 19:41 عصر
با سلام خدمت اساتید محترم. مخواستم بدونم برای یه برنامه که بخوایم روی یه سیستم دیگه تست کنیم چه dll هایی رو باید توی برنامه بذاریم؟
من برنامم WPF هستش و نحوه ارتباط با دیتام هم Business Object.

سلام دوست عزیز
والا من با WPF کار نکردم، اما کنار فایل اجرایی برنامه ایی که با سی شارپ ساختم این فایلها رو قرار دادم بدون مشکلی جواب داد:
Stimulsoft.Base.dll
Stimulsoft.Controls.dll
Stimulsoft.Controls.Win.dll
Stimulsoft.Database.dll
Stimulsoft.Design.dll
Stimulsoft.Editor.dll
Stimulsoft.Report.Check.dll
Stimulsoft.Report.Design.dll
Stimulsoft.Report.dll
Stimulsoft.Report.Helper.dll
Stimulsoft.Report.Web.dll
Stimulsoft.Report.Win.dll
این فایلها در مسیر نصب Stimulsoft پیدا میشن

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 19:46 عصر
stimulsoft.base
stimulsoft.controls
stimulsoft.controls.win
stimulsoft.report
stimulsoft.report.win

پیشنهاد من نصب کامل این برنامه است. با توجه به حجم کمش، نهایتا چند دقیقه بیشتر طول نمیکشه

salmanbnd
پنج شنبه 02 شهریور 1391, 23:58 عصر
سلام
فیلدی در جدولم دارم با نوع bit پایگاه داده SQL Server، خود Stimulsoft بعد از ساختن دیتا سورس چک باکس بودن این فیلد رو تشخیص داده، وقتی شی اون رو صفحه درگ می کنم (مثل سایر فیلدها)، شی از نوع چک باکس واسه اون فیلد قرار میگیره، تا اینجا همه چی درسته اما در زمان چاپ (پیش نمایش چاپ) این فیلد چک باکسی نمایش داده نمیشه، میشه بگید چیکار کنم؟
ضمنا اینو بگم که بقیه فیلدها با نوع رشته ایی و عددی بدون هیچ مشکلی نمایش داده میشه.

جواب سوال رو aslan (http://barnamenevis.org/member.php?66-aslan) عزیز گفتن. کافبه خاصیت Checked شی چک باکس را برابر فیلد مورد نظرمون قرار بدیم. همین!

Sal_64
جمعه 03 شهریور 1391, 09:05 صبح
از داخل برنامه، منظورتون Run Time هست؟
اگه آره خوب همین کارو واسه یه تکست باکس دیگه هم انجام بدید!
اگه منظورتون در حال Design هست و به تکس باکستون گفتید که Data Source اون چی باشه، کافیه از تکست باکس یه کپی تهیه کنید
امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم

ببینید تکست باکس اولی به جایی بایند نیست و به صورت دستی از داخل برنامم بهش مقدار میدم ، حالا میخوام بدون اینکه اینکار مجدد برای تکست باکس دومی انجام بدم ، بتونم با قابلیتی مثل mirror و یا copy to عینا مقدار تکست باکس اولی به دومی هم نسبت بدم (یعنی بدون کد نویسی در برنامه و یا حتی در گزارش)، آیا این امکان داره؟؟تشکر

CODETALA
جمعه 03 شهریور 1391, 13:59 عصر
بررسی تخصصی گزارش ساز کریستال ریپورت و معایب آن
اولین سوالات مهم برای ارجاع به استیمول ریپورت

دوستان عزیز لطفا کمک کنید !!!

من بعد از مدت ها و 2 سال با کریستال کاکردن با یک پروژه : گزارش های اون رو طراحی کردم : کریستال خوبی های هم داشت ولی مشکلاتی هم داره که دیگه نمیشه بیشتر از اون پیش رفت کرد !!!

مشکلات عدیده کریستال : اگر در ویژوال استادیو از کریستال استافده کنیم : محدود و دست و پا گیره : و اگر از خود نرم افزار کریستال 2008 به صورت جداگانه استفاده کنیم : انکانات بیشتر و راهتی را داریم : اما هر دو مورد به یک موضوع ختم میشه و اون این که ": گزارش ساخته شده : باید به یک کریستال ریپورت ویوار
الصاق بشه : که باید از وی اس 2008 این عمل رو انجام داد : وی اس 2008 از کریستال ریپورت ویوار نسبتا ضعیفی برخوردار هست !!!
حالا اگر بخواهیم گزارش را نمایش بگیرم : در سیستم های شخصی شاید 6 الی 8 ثانیه طول بکشد ولی در شبکه کلاینت سروری بخواهیم کار کنیم : 2 دقیقه هم طول خواهد کشید ! ( یعنی اگه سیستم کلاینت خاموش باشه : روشن کنیم : برنامه رو بالا بیاریم : اولین گزارش حدود 2 دقیقه طول میکشه : و من بعد سریع تر خواهد شد ) .... همه این ها به یک طرف : کریستال علاوه بر اضافه کردن دی ال ال های لازمه اش : باید : یک موتور هم نصب کرد : که بعد از نصب موتور اون به 200 مگی و.... خواهد رسید که این خیلی بد هست !!!!
علاوه بر این ها : کریستال ویو ار : به تنهای حدود 6 مگ فضا از رم را نیاز دارد : و اگر یک فایل گزارش کریستال خالی هم لود شود چیزی حدود 20 مگ فضا لازم دارد.... که مجموعا چیزی حدود 26 مگی میشود : که براساس محتویات فیلدهای بارگزای شده حجم آنها هم اضافه خواهد شد !!!!
کریستال نسخه های بسیار متفاوتی دارد : اگر بخواهیم مدام کاری را انجام دهیم شاید در این نسخه ای که داریم نباشد و نیاز به یک نسخه دیگر باشد : مثلا کریستال 2008 نمیشه اندیوز داشته باشیم : که باید کریستال اینترپرایزایکس ای تهییه و از اس دی کی های اون استفاده کرد : تا گزارش پایانی توسط کاربران قابل تقیرر و شخصی سازی داشته باشد !!!
کریستال کد نویسی ضعیفی هم داره : خیلی رون نمی تونه باشه ! ودرد سرهای خودش رو داره !!!
حالا من باید یگ گزارش ساز جدید تهییه و اقدام به یادگیری اون بکنم !!! این خودش هم سخت و هم درد سر سازه ! ولی بعد از تحقیق به این نکته رسیدم که استیمول در صدر قرار گرفته ::

عزیزانی که از استیمول بهره می گیرند : کمک کنند که جواب این سوالات اولیه ام رو بدست بیارم :

1- آیا استیمول خوبه ؟ و ازش راضی هستید ؟

2- آیا استیمول فرمول های مناسب برای کار داره ؟ مثلا یعنی میشه فیش حقوقی زد ؟ یا فاکتورهای حسابداری رو مدیریت کرد ؟

3- من استیمول ریپورت 2012 دارم که نوشته دات نت 4 : یعنی آیا بعد از طراحی گزاش در محیط دیزاین :و ارتباط اون به برنامه : برای اجرای نرم افزار در سیستم کاربران حتما باید دات نت 4 نصب شوند ؟؟؟؟؟

با نهایت سپاس و تشکر از دوستان راهنما

salmanbnd
جمعه 03 شهریور 1391, 14:25 عصر
ببینید تکست باکس اولی به جایی بایند نیست و به صورت دستی از داخل برنامم بهش مقدار میدم ، حالا میخوام بدون اینکه اینکار مجدد برای تکست باکس دومی انجام بدم ، بتونم با قابلیتی مثل mirror و یا copy to عینا مقدار تکست باکس اولی به دومی هم نسبت بدم (یعنی بدون کد نویسی در برنامه و یا حتی در گزارش)، آیا این امکان داره؟؟تشکر

چه اصراری دارید هیچ کدی واسه این کار ننویسید؟ :لبخند:
یه روش ساده هست، شما در گزارشتون یه متغیر تعریف کنید و کافیه دو تکست باکس که به اون متغیر نسبت دادند رو روی صفحه گزارشتون قرار بدید.
وقتی که در گزارش متغیر تعریف می کنید، شیی از اون متغیر در Dictionary قرار میگیره، اون رو به هر تعدادی که میخواید در صفحه گزارشتون قرار بدید و در برنامه به اون متغیر مقدار دهی کنید. به این شکل:

stiReport1["MyVar"] = strVar;
راستی یه سوال، شما به چه صورت به تکست باکس اولی مقدار میدید؟

fakhravari
جمعه 03 شهریور 1391, 14:26 عصر

من بعد از مدت ها و 2 سال با کریستال کاکردن با یک پروژه : گزارش های اون رو طراحی کردم : کریستال خوبی های هم داشت ولی مشکلاتی هم داره که دیگه نمیشه بیشتر از اون پیش رفت کرد !!!

مشکلات عدیده کریستال : اگر در ویژوال استادیو از کریستال استافده کنیم : محدود و دست و پا گیره : و اگر از خود نرم افزار کریستال 2008 به صورت جداگانه استفاده کنیم : انکانات بیشتر و راهتی را داریم : اما هر دو مورد به یک موضوع ختم میشه و اون این که ": گزارش ساخته شده : باید به یک کریستال ریپورت ویوار
الصاق بشه : که باید از وی اس 2008 این عمل رو انجام داد : وی اس 2008 از کریستال ریپورت ویوار نسبتا ضعیفی برخوردار هست !!!
حالا اگر بخواهیم گزارش را نمایش بگیرم : در سیستم های شخصی شاید 6 الی 8 ثانیه طول بکشد ولی در شبکه کلاینت سروری بخواهیم کار کنیم : 2 دقیقه هم طول خواهد کشید ! ( یعنی اگه سیستم کلاینت خاموش باشه : روشن کنیم : برنامه رو بالا بیاریم : اولین گزارش حدود 2 دقیقه طول میکشه : و من بعد سریع تر خواهد شد ) .... همه این ها به یک طرف : کریستال علاوه بر اضافه کردن دی ال ال های لازمه اش : باید : یک موتور هم نصب کرد : که بعد از نصب موتور اون به 200 مگی و.... خواهد رسید که این خیلی بد هست !!!!
علاوه بر این ها : کریستال ویو ار : به تنهای حدود 6 مگ فضا از رم را نیاز دارد : و اگر یک فایل گزارش کریستال خالی هم لود شود چیزی حدود 20 مگ فضا لازم دارد.... که مجموعا چیزی حدود 26 مگی میشود : که براساس محتویات فیلدهای بارگزای شده حجم آنها هم اضافه خواهد شد !!!!
کریستال نسخه های بسیار متفاوتی دارد : اگر بخواهیم مدام کاری را انجام دهیم شاید در این نسخه ای که داریم نباشد و نیاز به یک نسخه دیگر باشد : مثلا کریستال 2008 نمیشه اندیوز داشته باشیم : که باید کریستال اینترپرایزایکس ای تهییه و از اس دی کی های اون استفاده کرد : تا گزارش پایانی توسط کاربران قابل تقیرر و شخصی سازی داشته باشد !!!
کریستال کد نویسی ضعیفی هم داره : خیلی رون نمی تونه باشه ! ودرد سرهای خودش رو داره !!!
حالا من باید یگ گزارش ساز جدید تهییه و اقدام به یادگیری اون بکنم !!! این خودش هم سخت و هم درد سر سازه ! ولی بعد از تحقیق به این نکته رسیدم که استیمول در صدر قرار گرفته ::

عزیزانی که از استیمول بهره می گیرند : کمک کنند که جواب این سوالات اولیه ام رو بدست بیارم :

2- آیا استیمول فرمول های مناسب برای کار داره ؟ مثلا یعنی میشه فیش حقوقی زد ؟ یا فاکتورهای حسابداری رو مدیریت کرد ؟

3- من استیمول ریپورت 2012 دارم که نوشته دات نت 4 : یعنی آیا بعد از طراحی گزاش در محیط دیزاین :و ارتباط اون به برنامه : برای اجرای نرم افزار در سیستم کاربران حتما باید دات نت 4 نصب شوند ؟؟؟؟؟

من به شخصه نا امید شدم ازش.
ماکروسافت میدونست که از نسخه جدیدش حذفش کرد.

salmanbnd
جمعه 03 شهریور 1391, 14:43 عصر

سلام دوست عزیز
من را کریستال ریپورت چند ماهی بیشتر کار نکردم، با این حال که ازش راضی نبودم اما صحبتهای شما کمی آمیخته با تعصب به نظرم میاد! کریستال یکی از بهترین ابزارهای گزارش گیری که خیلی از حرفه ایی ها با اون کار می کنند. معایب و مزایا رو میشه گفت هر ابزاری داره که کریستال از اون مستثنی نیست. اما حقیقتا من باهاش خیلی مشکل داشتم!
اما درباره سوالهاتون :
1. با نسخه Stimulsoft_Reports.Net_2010.3 کار میکنم. بسیار بسیار خوب و راضی کننده بوده تا حالا!
2. این ابزار مجموع توابعی متنوعی مانند Math ، String ، Date ، Total و ... داره که حدس می زنم مشکلی با مواردی که گفتید نداره. (تا حالا پیش نیومده فیش حقوقی با این ابزار بسازم، اما فاکتور مشکلی نداشتم)
3. درباره نگارش جدیدش که چند دقیقه پیش دانلودش کردم (!) اطلاع چندانی ندارم. به محض استفاده اطلاع میدم. اما نسخه 2010 با کپی چند تا DLL کنار فایل اجرایی جواب میده. اما معمولا من برای اجرای برنامه هام مجبور بودم دات نت نصب کنم. برنامه های دات نت شما بدون نصب دات نت جواب میدن؟

salmanbnd
جمعه 03 شهریور 1391, 14:49 عصر
ضمنا حدس میزنم منظورش از نوشتن دات نت 4 این باشه که مخصوص واسه این نسخه از دات نت باشه

Sal_64
جمعه 03 شهریور 1391, 15:08 عصر
چه اصراری دارید هیچ کدی واسه این کار ننویسید؟ :لبخند:
یه روش ساده هست، شما در گزارشتون یه متغیر تعریف کنید و کافیه دو تکست باکس که به اون متغیر نسبت دادند رو روی صفحه گزارشتون قرار بدید.
وقتی که در گزارش متغیر تعریف می کنید، شیی از اون متغیر در Dictionary قرار میگیره، اون رو به هر تعدادی که میخواید در صفحه گزارشتون قرار بدید و در برنامه به اون متغیر مقدار دهی کنید. به این شکل:

stiReport1[&quot;MyVar&quot;] = strVar;
راستی یه سوال، شما به چه صورت به تکست باکس اولی مقدار میدید؟

خواستم بدونم راهی وجود داره یا نه ، چیزی شبیه به خاضیت render to که برای متغییرها وجود داره اگه برا تکست باکس ها وجود داشت جالب میشد ، از این کد استفاده میکنم
Stimulsoft.Report.Components.StiText tb = new Stimulsoft.Report.Components.StiText(); tb = (Stimulsoft.Report.Components.StiText)repo.GetComp onentByName(&quot;tb_name&quot;); tb.Text = &quot;sal_64&quot;;

salmanbnd
جمعه 03 شهریور 1391, 15:13 عصر
خواستم بدونم راهی وجود داره یا نه ، چیزی شبیه به خاضیت render to که برای متغییرها وجود داره اگه برا تکست باکس ها وجود داشت جالب میشد ، از این کد استفاده میکنم
Stimulsoft.Report.Components.StiText tb = new Stimulsoft.Report.Components.StiText(); tb = (Stimulsoft.Report.Components.StiText)repo.GetComp onentByName(&quot;tb_name&quot;); tb.Text = &quot;sal_64&quot;;
آهان
به نظر میاد استفاده از متغیرها خیلی راحتتر باشه. موفق باشید.

Sal_64
جمعه 03 شهریور 1391, 15:44 عصر
آهان
به نظر میاد استفاده از متغیرها خیلی راحتتر باشه. موفق باشید.

من برای ایجاد گزارشهام و برای راحتی استفاده در تمام برنامه هام تمام کارها با کد نویسی انجام دادم و هیچ چیز ویژوالی وجود نداره ، استفاده از این کدها برای کار با تکست باکس ها هم نیاز بوده. تشکر

salmanbnd
جمعه 03 شهریور 1391, 16:54 عصر
من برای ایجاد گزارشهام و برای راحتی استفاده در تمام برنامه هام تمام کارها با کد نویسی انجام دادم و هیچ چیز ویژوالی وجود نداره ، استفاده از این کدها برای کار با تکست باکس ها هم نیاز بوده. تشکر

آها
کار بسیار جالب و خوبیه. "برنامه مادر" همیشه می تونه مفید واقع بشه.
فقط یه توضیح بدم اونم اینکه متغیرها درسته که ویژوال هستن اما به راحتی میشه از اونها توی اکثر برنامه ها استفاده کرد. برای مثال متغیرهایی می تونیم تعریف کنیم مانند تاریخ یا شرط دستور SQL که معمولا اکثر برنامه های که طراحی می کنیم به اونها نیاز پیدا می کنند.
البته روش طراحی شما با روشی که من استفاده میکنم متفاوت هستش.
موفق باشید

CODETALA
جمعه 03 شهریور 1391, 17:39 عصر
سلام دوست عزیز
من را کریستال ریپورت چند ماهی بیشتر کار نکردم، با این حال که ازش راضی نبودم اما صحبتهای شما کمی آمیخته با تعصب به نظرم میاد! کریستال یکی از بهترین ابزارهای گزارش گیری که خیلی از حرفه ایی ها با اون کار می کنند. معایب و مزایا رو میشه گفت هر ابزاری داره که کریستال از اون مستثنی نیست. اما حقیقتا من باهاش خیلی مشکل داشتم!
اما درباره سوالهاتون :
1. با نسخه Stimulsoft_Reports.Net_2010.3 کار میکنم. بسیار بسیار خوب و راضی کننده بوده تا حالا!
2. این ابزار مجموع توابعی متنوعی مانند Math ، String ، Date ، Total و ... داره که حدس می زنم مشکلی با مواردی که گفتید نداره. (تا حالا پیش نیومده فیش حقوقی با این ابزار بسازم، اما فاکتور مشکلی نداشتم)
3. درباره نگارش جدیدش که چند دقیقه پیش دانلودش کردم (!) اطلاع چندانی ندارم. به محض استفاده اطلاع میدم. اما نسخه 2010 با کپی چند تا DLL کنار فایل اجرایی جواب میده. اما معمولا من برای اجرای برنامه هام مجبور بودم دات نت نصب کنم. برنامه های دات نت شما بدون نصب دات نت جواب میدن؟

خیلی ممنون : از پاسخ سلیس و خوبتون : فکر نمیکردم این جا سریع پاسخ داده بشه والا زودتر مراجعه میکردم به ادامه بحث !
خوب خدا رو شکر استیمول برای فاکتور زدن مشکلی ندره و....
نه برادر مگه میشه با دات نت برنامه نوشت و فریم ورک رو نصب نکرد !!! منظورم همین بود که در پایین جواب دادی !!! من دات نت 3.5 نصب میکنم

ضمنا حدس میزنم منظورش از نوشتن دات نت 4 این باشه که مخصوص واسه این نسخه از دات نت باشه

اگه این طوری باشه مجبوریم روی سیستم های کلاینت حتما دات نت 4 رو نصب کنیم ( دات نت 4 کمی سنگین هست و درد سر داره : یعنی حتما ویندوز اکس پی سرویس پک 3 و..... باشه ( البته شاید اشتباه بگم ).
اگر لازم به دات نت 4 باشیم بعضی از سیستم عامل ها نیاز به افزونه های دارند ( اگر مشتری ها : شرکتی باشن : و شرکت ها هم شبکه هستن : نمیشه براشون ویندوز عوض کرد و..... اجازه همچین چیزهای رو نمیدن : به همین دلیل مجبوریم کمترین افزونه ها سازگار رو نصب کنیم !!! ؟

خوب دوست من چه طور میشه این رو فهمید که استیمول برای اجرا کارکردش حتما به دات نت 4 نیاز داره ؟؟؟؟؟ یا میخواد بگه با دات نت 4 هم سازگاره و کار میکنه ؟

مرسی از دوستان : در ادامه سوال های دیگه ای دارم و مطرح میکنم : خیلی ممنون .

salmanbnd
جمعه 03 شهریور 1391, 21:21 عصر
خیلی ممنون : از پاسخ سلیس و خوبتون : فکر نمیکردم این جا سریع پاسخ داده بشه والا زودتر مراجعه میکردم به ادامه بحث !
خوب خدا رو شکر استیمول برای فاکتور زدن مشکلی ندره و....
نه برادر مگه میشه با دات نت برنامه نوشت و فریم ورک رو نصب نکرد !!! منظورم همین بود که در پایین جواب دادی !!! من دات نت 3.5 نصب میکنم

اگه این طوری باشه مجبوریم روی سیستم های کلاینت حتما دات نت 4 رو نصب کنیم ( دات نت 4 کمی سنگین هست و درد سر داره : یعنی حتما ویندوز اکس پی سرویس پک 3 و..... باشه ( البته شاید اشتباه بگم ).
اگر لازم به دات نت 4 باشیم بعضی از سیستم عامل ها نیاز به افزونه های دارند ( اگر مشتری ها : شرکتی باشن : و شرکت ها هم شبکه هستن : نمیشه براشون ویندوز عوض کرد و..... اجازه همچین چیزهای رو نمیدن : به همین دلیل مجبوریم کمترین افزونه ها سازگار رو نصب کنیم !!! ؟

خوب دوست من چه طور میشه این رو فهمید که استیمول برای اجرا کارکردش حتما به دات نت 4 نیاز داره ؟؟؟؟؟ یا میخواد بگه با دات نت 4 هم سازگاره و کار میکنه ؟

مرسی از دوستان : در ادامه سوال های دیگه ای دارم و مطرح میکنم : خیلی ممنون .
سلام، خواهش میکنم
اینکه میفرمایید سنگین هست رو قبول ندارم. من از موقع ایی که دات نت 4 معرفی شده برنامه هامو با دات نت 4 خروجی می گیرم. حجم فایلش هم کمه و سریع هم نصب میشه و خیلی خوب هم جواب میده
البته در جاهایی که SQL Server 2008 میخوام نصب کنم (که اغلب سیستم سرور هست) مجبورم دات نت 3.5 نصب کنم که خدا رو شکر SQL Server 2012 هم منتشر شده که مطمئنا به دات نت 4 نیازمنده.
اما در مورد مشکلهایی که واسه نصب دات نت 4 پیدا کردید، پیشنهاد می کنم این مقاله رو بخونید تا مشکلتون حل بشه:
http://mbnsoft.ir/index.php/article/net-framework/11-article/net-framework/22-article3.html
و اما درباره سوالتون! خب به نظر من تنها راه تست کردن برنامه ست!
موفق باشید

CODETALA
جمعه 03 شهریور 1391, 23:18 عصر
سلام مجدد دوست فعال و عزیز !!!

باز هم تشکر میکنم از پیگیری ای تاپیک توسط حداقل کسی رو پیدا کردم که پایه اساسی باشه و کار رو رها نکنه !

من هم منظورم از سنگین بودنش این بود که که شما اشاره کردی : باید کلی این ور اونور کنی : ویندوز عوض کنی و.... ( که راستیتش من هم چون خیالم راهت باشه قبلا همین کارو میکردم تا رسیدم به سون و.... ) :گیج:
و همه این ها نظرم به دات نت 4 سنگین می اومد !!!
از بابت مقاله بسیار مفیدتون هم تشکر میکنم این روش رو من امحتان نکردم ببینم تا با چه شرایطی سازگار هست و.... ولی حتما روی وی ام یک سیستم عامل ویندوز اکس پی سرویس پک 2 نصب میکنم تا ببینم نتیجه چی میشه !
دوست عزیز به ادامه سوالاتم می پردازم :

ادامه سوالات :

شناخت بهتره استیمول برای در نظر گرفتن آن به صورت نرم افزار جامع برای گزارش سازی

1- استیمول : روی شبکه ( کلاینت- سروی ) کار میکنه ؟

2- دوست عزیزم این سوال برام خیلی مهمه :
اگر برنامه ما تحت ویندوز باشد در حالت (کلاینت سروی ) که بانک روی سرور قرار میگیر آیا سرعت نمایش گزارش ها رضایت بخش است ؟
چون در کریستال ریپورت خیلی طول میکشه ( چیزی نزدیک به 2 دقیقه بود که با لود گزارش در بک گراند برنامه به 34 ثانیه و..... رسوندیمش ) ....

3- گزارش های ساخته شده با این برنامه چه طور نمایش داده میشه ( فرمش ) پری ویوش چه شکلی هست ؟

4- آیا این برنامه هم مثل کریستال نیاز به موتور خاصی برای نصب دارد؟؟؟ برای اجرا به چه چیزهای نیازدارد ؟
( کریستال از کریستال ریپورت ویوار استفاده میکنه که باید نصبش کرد ) : که بعد از نصب حجم زیادی رو میگیرده ....

با درود فراوان و تشکر از صبر و حسن توجهتان . :لبخندساده:

salmanbnd
شنبه 04 شهریور 1391, 00:43 صبح
سلام مجدد دوست فعال و عزیز !!!

باز هم تشکر میکنم از پیگیری ای تاپیک توسط حداقل کسی رو پیدا کردم که پایه اساسی باشه و کار رو رها نکنه !

من هم منظورم از سنگین بودنش این بود که که شما اشاره کردی : باید کلی این ور اونور کنی : ویندوز عوض کنی و.... ( که راستیتش من هم چون خیالم راهت باشه قبلا همین کارو میکردم تا رسیدم به سون و.... ) :گیج:
و همه این ها نظرم به دات نت 4 سنگین می اومد !!!
از بابت مقاله بسیار مفیدتون هم تشکر میکنم این روش رو من امحتان نکردم ببینم تا با چه شرایطی سازگار هست و.... ولی حتما روی وی ام یک سیستم عامل ویندوز اکس پی سرویس پک 2 نصب میکنم تا ببینم نتیجه چی میشه !
دوست عزیز به ادامه سوالاتم می پردازم :

ادامه سوالات :

شناخت بهتره استیمول برای در نظر گرفتن آن به صورت نرم افزار جامع برای گزارش سازی

1- استیمول : روی شبکه ( کلاینت- سروی ) کار میکنه ؟

2- دوست عزیزم این سوال برام خیلی مهمه :
اگر برنامه ما تحت ویندوز باشد در حالت (کلاینت سروی ) که بانک روی سرور قرار میگیر آیا سرعت نمایش گزارش ها رضایت بخش است ؟
چون در کریستال ریپورت خیلی طول میکشه ( چیزی نزدیک به 2 دقیقه بود که با لود گزارش در بک گراند برنامه به 34 ثانیه و..... رسوندیمش ) ....

3- گزارش های ساخته شده با این برنامه چه طور نمایش داده میشه ( فرمش ) پری ویوش چه شکلی هست ؟

4- آیا این برنامه هم مثل کریستال نیاز به موتور خاصی برای نصب دارد؟؟؟ برای اجرا به چه چیزهای نیازدارد ؟
( کریستال از کریستال ریپورت ویوار استفاده میکنه که باید نصبش کرد ) : که بعد از نصب حجم زیادی رو میگیرده ....

با درود فراوان و تشکر از صبر و حسن توجهتان . :لبخندساده:

سلام دوست عزیز، خواهش می کنم
1- تحت شبکه کار میکنه و هیچ مشکلی هم نداره
2- سرعتش حرف نداره! حقیقتا بین تحت شبکه اجرا شدن در برابر اجرا شدن فقط در یک سیستم (بدون شبکه) تفاوتی رو احساس نکردم!
البته اینو بگم که پایگاه داده قدرتمند SQL Server 2008 استفاده کردم و اینکه تقریبا میشه گفت Query هایی که نوشتم و جداولی که ساختم اصولی بودن.
3- مثل خیلی از پیش نمایشهایی که دیدی! نمونه ش توی سایت http://stimulsoft.com پیدا میشه. به نظر من که خیلی جالبن.
4- نخیر. بحثش مفصله که چطوری کار میکنه اما اینو فقط بگم که کافیه .Net Framework رو نصب کنید و چندتا DLL کنار فایل اجرایی برنامه تون باشه. همین!
موفق باشید

CODETALA
شنبه 04 شهریور 1391, 10:38 صبح
با نهایت سپاس از دوست خوبم :خجالت:

ادامه سوالات :
اگه این طوری که گفتید باشه خیلی عالیه !!! ما هم از اسکیوال 2008 آر2 استفاده میکنیم و سی شارپ دات نت 2008
ما هم سعی کردیم خیلی اصولی پیش بریم و و پرفرمنس ها رو رعایت کنیم : اگه لطف کنی فقط به صورت پارمتری عنوان کن که دقیقا از اصول رعایتی منظورتون چی بوده !

1- آیا این قابلیت وجود دارد که کاربر نهایی بتواند گزارشات را با توجه به نیازهای متفاوتی که دارد طراحی و استفاده کند ؟

2- یادگیری گزارش سازی با این برنامه چقدر زمان می برد ؟ خیلی سخت است ؟

3- ما برای فیلدها محدوه ای در نظر میگیریم ( اندازه عرضی و طولی ) : آیا متن های که از بانک برمیگردد : اگر حاوی متن های فارسی انگلیسی و عددی باشد خوب نمایش میدهد ؟ مثال : کامیون track مدل ak-26 میزان 20.50 لیترمصرفی دارد .

4- دست رسی به دیتا ست در این برنامه پوشش داده شده است ؟

5- آیا میتوان در این برنامه استورپرسیجر را فراخوانی ومدیریت کرد ؟

6- جدول و نمودار های که می توان با این برنامه تهییه کرد دارای قابلیت های متنوع است ؟ کیفیت مطلوب را داراست ؟

با نهایت تشکر و درود از دوست خوبمون آقای salmanbnd (http://barnamenevis.org/member.php?140135-salmanbnd) :قلب:

salmanbnd
شنبه 04 شهریور 1391, 15:10 عصر
با نهایت سپاس از دوست خوبم :خجالت:

ادامه سوالات :
اگه این طوری که گفتید باشه خیلی عالیه !!! ما هم از اسکیوال 2008 آر2 استفاده میکنیم و سی شارپ دات نت 2008
ما هم سعی کردیم خیلی اصولی پیش بریم و و پرفرمنس ها رو رعایت کنیم : اگه لطف کنی فقط به صورت پارمتری عنوان کن که دقیقا از اصول رعایتی منظورتون چی بوده !

1- آیا این قابلیت وجود دارد که کاربر نهایی بتواند گزارشات را با توجه به نیازهای متفاوتی که دارد طراحی و استفاده کند ؟

2- یادگیری گزارش سازی با این برنامه چقدر زمان می برد ؟ خیلی سخت است ؟

3- ما برای فیلدها محدوه ای در نظر میگیریم ( اندازه عرضی و طولی ) : آیا متن های که از بانک برمیگردد : اگر حاوی متن های فارسی انگلیسی و عددی باشد خوب نمایش میدهد ؟ مثال : کامیون track مدل ak-26 میزان 20.50 لیترمصرفی دارد .

4- دست رسی به دیتا ست در این برنامه پوشش داده شده است ؟

5- آیا میتوان در این برنامه استورپرسیجر را فراخوانی ومدیریت کرد ؟

6- جدول و نمودار های که می توان با این برنامه تهییه کرد دارای قابلیت های متنوع است ؟ کیفیت مطلوب را داراست ؟

با نهایت تشکر و درود از دوست خوبمون آقای salmanbnd (http://barnamenevis.org/member.php?140135-salmanbnd) :قلب:

سلام دوست عزیز، خواهش میکنم
ببینید منظورم رعایت اصول مهندسی نرم افزار هست. نرمال سازی پایگاه داده، ارتباط صحیح بین جداول و ...
من با ویژوال استادیو 2010 کار می کنم. امیدوارم کار کردنتون با 2008 مشکلی براتون به وجود نیاره! من که کمی باهاش مشکل داشتم!
1- من در این باره زیاد شنیدم، توی همین تاپیک فکر کنم یکی از دوستان این کارو انجام دادن. خودم تا حالا این کارو انجام ندادم
2- بسیار ساده ست! زمان هم بستگی به تجربه شما داره. من فکر می کنم (دقیق یادم نمیاد) یک هفته ایی اکثر مورادی که میخواستم رو به راحتی انجام دادم.
3- خب واقعیت اینکه شما دارید با ابزاری کار می کنید که زبان پیش فرض اون انگلیسی هست! در متنهای راست به چپ کمی دچار مشکل میشه(همچین مواردی توی Word هم دیده میشه). مخصوصا موردی که شما اشاره کردید. البته حدس میزنم باز هم میشه واسش راه حلهایی پیدا کرد. باید تستش کنید! آزمون و خطا! سر همچین مواردی زیاد مکافات داشتم.
4- منظورتون Data Source هست؟ بله. شما میتونید Query هایی با Query Builder این ابزار بسازید و فیلدهای موجود در اون Query ها را به صورت اشیا در صفحه گزارشتون به کار بگیرید. البته دوستان روشهای دیگه ایی استفاده می کنند که شاید بهتر باشه اونها رو هم تست کنید.
5- تا حالا این کارو انجام ندادم. اما در مورادی توضیحاتی در این باره خوندم. تحقیق کنید. بعید میدونم نتونه فراخوانی کنه!
6- بسیار بسیار خوب و جالبن! نمونه های خودش رو ببینید و بعد خودتون قضاوت کنید!
موفق باشید

NasimBamdad
یک شنبه 05 شهریور 1391, 15:06 عصر
مشکل راست چین شدن در StimulReport . عکس زیر رو اگه ببینید بیشتر متوجه می شوید .

2 تا نوشته دارم به صورت زیر

الف ) شکستگی بینی ( باز )
ب ) لوزه + VT

این 2 تکست رو نوشتم و به صورت زیر نمایش میده . یعنی پرانتر ها مشکل پیدا کردند و کلمه انگلیسی به اول جمله آمده

برای حل این مشکل چی کار باید کرد ؟

لیـــــــــــــنـــــــــ ـــک عکـــــــــــــــــس (http://1.0.1.img98.net/out.php/i443093_sti.gif)

CODETALA
یک شنبه 05 شهریور 1391, 17:53 عصر
مشکل راست چین شدن در StimulReport . عکس زیر رو اگه ببینید بیشتر متوجه می شوید .

2 تا نوشته دارم به صورت زیر

الف ) شکستگی بینی ( باز )
ب ) لوزه + VT

این 2 تکست رو نوشتم و به صورت زیر نمایش میده . یعنی پرانتر ها مشکل پیدا کردند و کلمه انگلیسی به اول جمله آمده

برای حل این مشکل چی کار باید کرد ؟

لیـــــــــــــنـــــــــ ـــک عکـــــــــــــــــس (http://1.0.1.img98.net/out.php/i443093_sti.gif)

سلام
دوست من :
عکس رو پیوست می کردید نمایش داده میشد عزیز !
خوب این هم هل مشکل شما بدون هیچ مشکلی میتونید عمل کنید ! من برای تکست اول این کار رو انجام دادم : شما برای متن دوم هم همین کار رو بکنید .
یا علی.

91888

salmanbnd
یک شنبه 05 شهریور 1391, 23:19 عصر
سلام
یه خاصیت تکست باکس داره، به نام Render To میتونید تکست باکسی رو که میخواید Render کنید رو انتخاب کنید! فکر می کنم چیزیه که شما دنبالشید:چشمک:
موفق باشید

mze666
دوشنبه 06 شهریور 1391, 11:59 صبح
سلام - میخواستم ببینم چجوری یه Column از Table رو جوری تنظیم کنم که اگر مقدار داخلش زیاد شد اندازه اون Column هم بزرگ بشه؟ من از یه پروپرتی به نام CanGrow رو true کردم ولی تاثیری نداشت.

Sal_64
دوشنبه 06 شهریور 1391, 14:41 عصر
سلام
یه خاصیت تکست باکس داره، به نام Render To میتونید تکست باکسی رو که میخواید Render کنید رو انتخاب کنید! فکر می کنم چیزیه که شما دنبالشید:چشمک:
موفق باشید

سلام ، این موضوع در مورد متغیرها کاربرد داره ، یعنی میشه متغیر مقدار دهی کرد و بعد به چندین تکست باکس رفرنس داد، درست میگم؟

mze666
دوشنبه 06 شهریور 1391, 18:06 عصر
یعنی تا حالا هیچکس به این مشکل بر نخورده که مقداری که داخل یه Column از Table گذاشته از داخل بزنه بیرون؟

یه سوال دیگه هم که دارم اینه که چجوری دوتا مقدار رو توی گزارش از هم کم کنیم؟ من هیچ فانکشنی من ندیدم برای این کار! خواهشاً کمک کنید کارم بدجور گیره

fotrosi
دوشنبه 06 شهریور 1391, 22:09 عصر
یعنی تا حالا هیچکس به این مشکل بر نخورده که مقداری که داخل یه Column از Table گذاشته از داخل بزنه بیرون؟

یه سوال دیگه هم که دارم اینه که چجوری دوتا مقدار رو توی گزارش از هم کم کنیم؟ من هیچ فانکشنی من ندیدم برای این کار! خواهشاً کمک کنید کارم بدجور گیره

با سلام
Can Grow,Grow to Height, Word Wrap رو True کن باهاشون ور برو درست می شه، موفق باشی

hassanmosavi
سه شنبه 07 شهریور 1391, 12:21 عصر
سلام
من وقتی فایل گزارش رو تو برنامه لود میکنم می تونم در حال اجرا به گزارش شی اضافه کنم
//.....

Stimulsoft.Report.StiReport sr = new Stimulsoft.Report.StiReport();
sr.Load(Server.MapPath("R1_st.mrt"));

Stimulsoft.Report.Components.StiText TxtValue = new Stimulsoft.Report.Components.StiText();

sr.Compile();
StiWebViewer2.Report = sr;
//.....
اما حالا که
از گزارشم دلل ساختم دیگه کامپایل نمیشه
حالا چطور در زمان اجرا بهش ابجکت اضافه کنم؟

zare69
سه شنبه 07 شهریور 1391, 12:52 عصر
سلام دوستان
من می خواستم ببینم میشه نمودار ها را در گزارش برعکس کنیم(reverse)بشه .(یعنی محور X بالا قرار بگیره و محور y سرجاش باقی بمونه)
آیا امکانش وجود داره؟ اگه میشه چجوری؟

mze666
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 00:29 صبح
با سلام
Can Grow,Grow to Height, Word Wrap رو True کن باهاشون ور برو درست می شه، موفق باشی

ممنون دوست عزیز با Word Wrapیه جورایی مشکلم حل شد. در مورد کم کردن دو مقدار از هم میشه کمکم کنید؟

salmanbnd
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 01:30 صبح
ممنون دوست عزیز با Word Wrapیه جورایی مشکلم حل شد. در مورد کم کردن دو مقدار از هم میشه کمکم کنید؟
سلام دوست عزیز
ببینید شما در Query خودتون توی دستور Select می تونید دوتا فیلد رو از هم کم کنید، خروجی اون رو مثل سایر فیلدها بیارید توی صفحه گزارشتون.
البته روشهای دیگری هم هست، مانند استفاده از Functions ها در Dictionary
موفق باشید

mze666
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 11:23 صبح
سلام دوست عزیز
ببینید شما در Query خودتون توی دستور Select می تونید دوتا فیلد رو از هم کم کنید، خروجی اون رو مثل سایر فیلدها بیارید توی صفحه گزارشتون.
البته روشهای دیگری هم هست، مانند استفاده از Functions ها در Dictionary
موفق باشید

سلام - ممنون از پاسختون - حرف شما درسته شاید با Query هم بشه ولی من میخوام از فانکشن های خود Stimulsoft استفاده کنم. منتها هیچ فانکشنی برای این عمل پیدا نمیکنم!
ممنون میشم اسم این فانکشن رو بگید.

mze666
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 17:17 عصر
کسی میدونه نحوه فارسی سازی System Variable ها توی Stimulsoft چجوریه؟ من میخوام آخر صفحه بزنه صفحه چند از چند منتها به انگلیسی مینویسه Page 1 Of 2. میخوام بدونم چکار کنم تا فارسی بنویسه؟

salmanbnd
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 22:28 عصر
سلام - ممنون از پاسختون - حرف شما درسته شاید با Query هم بشه ولی من میخوام از فانکشن های خود Stimulsoft استفاده کنم. منتها هیچ فانکشنی برای این عمل پیدا نمیکنم!
ممنون میشم اسم این فانکشن رو بگید.
سلام دوست عزیز
والا خاطرم نیست، تابع SUM رو مطمئنم هست. اگه عدد دوم رو منفی کنید، عمل تفریق انجام میشه (تا حالا تست نکردم)
جستجو کنید توی آموزشهای برنامه، ببینید استفاده از توابع به شکل هست.
موفق باشید

salmanbnd
چهارشنبه 08 شهریور 1391, 22:31 عصر
کسی میدونه نحوه فارسی سازی System Variable ها توی Stimulsoft چجوریه؟ من میخوام آخر صفحه بزنه صفحه چند از چند منتها به انگلیسی مینویسه Page 1 Of 2. میخوام بدونم چکار کنم تا فارسی بنویسه؟
سلام دوست عزیز
می تونید از اینها در کنار هم استفاده کنید:
صفحه PageNumber از TotalPageCount
موفق باشید

sari-1369
جمعه 10 شهریور 1391, 23:28 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز.

یه سوالی داشتم و اینکه توی stimul چطوری میشه یه گزارش با ستون های متغییر داشت ؟

من یه فرم نظر سنجی رو میخوام پرینت بگیرم که هر سطرش شامل یه پرسش و چند گزینه برای انتخب هست که تعداد و عنوان این گزینه ها متغییره .

پیشاپیش از راهنماییتون ممنون

zare69
یک شنبه 12 شهریور 1391, 08:19 صبح
سلام دوستان
منم مشکل ستون های داینامیک رو دارم .کسی میتونه منو راهنما کنه؟
من چندتا آیتم دارم که داری ستون های متغیری که باید عنوان اون ستون ها را هم از بانک بخونه.ی چیزی شبیه شکل زیر
92214

shervinmontajam
دوشنبه 13 شهریور 1391, 11:27 صبح
سلام
من از RegBusinessObject بعنوان دیتاسورس استفاده کردم و وقتی برای بار دوم با دیتا متفاوت ریپورت رو اجرا میکنم 2باره همون دیتا اولی رو نشون میده.
اگر کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا

mhdhp86
دوشنبه 13 شهریور 1391, 18:37 عصر
سلام
ببخشید من تازه استیمول رو شروع کردم به خاطر همین سوالاتم ابتدایی هست
بعد از اینکه نصب کردم پنل مربوط به استیمول توی toolbox اومد.اما هیچی توش نیست:
92296
مشکل کجاست؟
ضمنا از کجا می تونم بفهمم این کرک شده هست یا نه؟ فعلا که بهم اروری نداده.

fakhravari
سه شنبه 14 شهریور 1391, 01:56 صبح
در پوشه bin خودش هست dll های مورد نیاز .

mhdhp86
سه شنبه 14 شهریور 1391, 07:27 صبح
در پوشه bin خودش هست dll های مورد نیاز .
این رو در جواب من فرمودید؟ تو پوشه bin چنین dll ای نبود...
چه کنم؟