PDA

View Full Version : مشكل در ارتباط با اكسس

MMR_1344
دوشنبه 21 مرداد 1387, 16:38 عصر
با سلام به تمامی دوستان
برنامه پيوست رو برای ساختن يک فايل تحت اکسس نوشتم تا بتونم درون اون اطلاعاتم رو بنویسم ولی به مشکل برخوردم
1 – آیا راه بهتری برای ساختن فايل اکسس تحت ADO تو بیسیک وجود داره اگر هست یک نمونه برام بزارين
2-وقتی کليد Save رو برای ضبط اطلاعات میزنم اطلاعات رو ذخیره نمیکنه
3-در این برنامه اول براساس کدها اون رو مرتب کردم و بعد اونها رو در فایل اکسس ریختم آیا راه راهتری هم وجود داره چون اگر بخوام دوباره اطلاعاتی رو به اون اضافه کنم نمیدونم چه جوری میشه
ممنون میشم اگر پاسخی برام بزارید

Mbt925
دوشنبه 21 مرداد 1387, 18:21 عصر
1- در مورد روش های ساخت دیتابیس قبلا بحث شده.
2- به جای Update از متد UpdateBatch استفاده کنید.
3-نیازی به مرتب کردن داده ها نیست، خود پایگاه داده ای خیلی سریع تر از شما این کار رو می تونه انجام بده.

ab_ba
دوشنبه 21 مرداد 1387, 20:39 عصر
بعضی از فیلدها ALLOW ZERO LENGHT آنها no میباشد و طبیعتا اکسس اجازه نمیدهد رشته NULL وارد آنها شود شما یا باید رشته را NULL نکنید یعنی حداقل یک space در آنها وارد کنید یا ALLOW ZERO LENGHT آنها را yes کنید (براساس سیاست برنامه)
برای مرتب سازی هم شما رکورد ها را به شکل نامرتب وارد میکنید در موقع نمایش با استفاده از دستورا ت SQL انها را مرتب شده بازیابی میکنید مثل
<code>
select * from table order by date,timein
<code/>

MMR_1344
دوشنبه 21 مرداد 1387, 22:20 عصر
دوستان خوب از محبت همگی متشکر
دوست من جناب آقای Mbt925 من خيلی دنبال اون گشتم اما در تمامی اونها بطور کلی دستوری رو بيان داشته ان که هر يک در موارد خواص دارا مشکلاتی هست من میخواستم بدونم راهی وجود داره که بدون مشکل اين کار رو بشه انجام داد چون من در برنامه خودم اين کار ور انجام دادم باز هم متشکر
دوست مهربان جناب آقای ab_ba ممنون اما چطوری میتونم اين کار رو بکنم يعنی AllowZero Lenght رو به Yes ذرون برنامه ام برگردونم
در ارتباط با مرتب کردن لازمه بگم چون اطلاعات مربوط به ورود و خروج هر شخص بصورت جداگانه وارد میشه یعنی يک خط اطلاعات ورود شامل کد پرسنلی تاريخ و ساعت ورود و در خط ديگر باز شامل کد پرسنلی تاريخ و ساعت خروج است بايد بتونم اونها رو مرتب کرده و سپس ساعات ورود و خروج مربوط به هر شخص و هر روز رو در يک سطر وارد کنم
باز هم اگر راه حلی برای اين کار پيشنهاد میکنيد متشکر خواهم شد

sohrab o
سه شنبه 22 مرداد 1387, 16:17 عصر
با استفاده از اکسس فایل پایگاه دادتو باز کن.بعد برو روی design جدولت.بقیشو تو عکس واست مشخص کردم.
مشکلی داشتی در خدمتم

scarce
سه شنبه 22 مرداد 1387, 18:28 عصر
ببخشید دقیقا می خواین چیکار کنین مشکل شما در ازتباط دادن دیتابیس به ویبی هست یا مشکل دیگه ای داری؟

MMR_1344
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 11:20 صبح
دوست عزيز جنابsohrab o
با تشكر از لطف شما اما اين در زماني است كه با اكسس بخواهيم فايل رو بسازيم ولي در مواقعي كه بخواهيم توسط وي بي اون رو بسازيم اين كار رو چه جوري ميشه انجام داد
دوست عزيز جناب scarce
مشكل خودم رو در ابتدا گفتم اما مجدداً ميگم اگر ممكنه كمك كنيد
بهترين راه براي ارتباط با ADO چيست
براي ضبط كردن اطلاعات در برنامه عمل نميكنه مشكل از كجاست
در بنامه ام چون وقتي اطلاعات رو ميخونم ساعت ورود و ساعت خروج هر يك در يك سطر وارد ميشن اما من اين اطلاعات رو در يك سطر ميخوام وارد كنم براي همين در زمان خواندن اطلاعات ماتريسي تشكيل ميدم كه بر اساس كد ژرسنل اونها رو ثبت ميكنه سژس اطلاعات خونده شده رو توي فايل اكسس ميريزم حالا اگر بخوام اطلاعات جديدي رو به اون اضافه كنم چه روشي پيشنهاد ميكنيد
با تشكر از تمامي دوستان

MMR_1344
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 06:06 صبح
از دوستان عزیز کسی نمیخواد پاسخی بده

mahmood3d
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 09:31 صبح
اگه مشكلتون تو ويرايش كردن ركورده بايد روي ركورد جاري بايد بري و بعد از اينكه اطلاعاتت رو ويرايش كردي بايد اونو آپديت كني
البته به نظر من به جاي استفاده از ADO از Data Environment استفاده كني بهتره

MMR_1344
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 21:43 عصر
دوست عزیز متشکر از لطفتون من برنامه رو در ابتدا قرار دادم ببين روی اون چيکار میتونی بکنی و اين مشکل رو حل کنم
مرسی

mahmood3d
جمعه 25 مرداد 1387, 14:15 عصر
شما چرا از ADODC و يا Data Environment براي ارتباط با ديتابيس استفاده نمي كني ؟

MMR_1344
سه شنبه 29 مرداد 1387, 05:02 صبح
دوست عزیز و مهربان من برنامه رو قراردادم هر تغييری که به نظرت میاد روی اون بده تا من با روش شما آشنا بشم متشکرم