PDA

View Full Version : game programing in c#

amir-haghighi
دوشنبه 21 مرداد 1387, 16:13 عصر
به یاد او::

خیلی از دوستان شاید مثل من تمایل داشته باشند تا با نحوه نوشتن بازی های سه بعدی ذر c# آشنا بشن.

خوب من خودم کمی در این باره در گوگل سرچ کردم و چیز چندانی دستگیرم نشد.

از دوستانی ه در این زمینه توانایی داند تقاظا دارم که کمی اطلاعات خودشون رو شر کنند!!!:لبخند:

تناه چیز هایی که دستگیرم شد چند تا سورس کد بود که خوب نمیشه چندان بهشون اکتفا کرد و اینکه باید حتما از دایرکت ایکس هم استفاده بشه که در این زمینه هم لطفا دوستان راهنمایی بکنند

DarkSoroush
سه شنبه 22 مرداد 1387, 02:14 صبح
دوست عزیز شما دقیقا دنبال ساخت یک موتور بازی هستید یا ساحخت یک بازی با c#.
اینها با هم متفاوتند چرا که اگر بخواهید یک موتور بازی بنویسید من کلا c# را پیشنهاد نمیکنم و بیشتر c++ ان هم ترجیها نسخه 6 را ترجیح میدهم با ارتباط های مستقیم api با دایرکت ایکس یا opengl.
ولی اگر دنبال ساخت یک بازی با c# هستید...
خب کار اسون تر است. به سایت ماکروسافت سر بزنید و موتور رایگان XNA که موتوری است ساخت شرکت ماکروسافت سازگار با Xbox 360 و Windows را دانلود کنید که بعد از نصب شما در همون پنجره انتخاب ساخت پروژه جدید در VS در زیر مجموعه xna میتونید بازی ای با استفاده از موتور xna و با کدهای c# بنویسید که البته اینقدر هم موضوع اسان نیست چون برنامه نویسی و متدهای خاص خودش رو داره این بحث هم.
بازی شما هم میتونه روی کنسول Microsft XBOX 360 با استفاده از Xbox Framework و روی ویندوز با .Net FrameWork اجرا میشه.

ahadyazdani
شنبه 14 دی 1387, 20:12 عصر
az dostan kasi age barname bazie min yabo dare baram mail kone tahte c# bashe mamnun misham
engineer_indust@yahoo.com