PDA

View Full Version : لاتین بودن فیلدهای عددی در کریستال ریپورت

محسن بابائی
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 05:55 صبح
سلام.
نمی دونم چرا این فیلد های عددی در کریستال ریپورت به صورت لاتین نمایش داده می شند . وهمین طور مثلا عدد 1500 به صورت 1500.00 (یعنی با یه ممیز و دوتا صفر) نشون داده می شند

Please Help Me

ezamnejad
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 07:20 صبح
با سلام
براي حل مشكل اعداد ميتونيد فونت مورد استفاده فيلدهايي كه اعداد را نمايش ميدهند را تغيير بدهيد . من از B Zar استفاده ميكنم و مشكلي با اعداد ندارم .
در مورد سوال دوم هم بايد فرمت و نحوه نمايش اعداد را براي فيلدهاي عددي مشخص كنيد كه بايد در قست خصوصيات كنترل تنظيمات لازم را انجام بدهيد .

VB.NET2005
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 10:50 صبح
دوست عزیز این فونت Tahoma هست ، فقط اعدادش فارسیه :

محسن بابائی
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 06:03 صبح
تموم این بلا هایی که گفتین را سرش آوردم ولی فایده نداره .

VB.NET2005
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 11:58 صبح
من از همین روش استفاده می کنم .

توی کامپیوتر مقصد عمل نمیکنه یا واسه خودتون ؟

fat_roze2000
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:50 عصر
سلام.
نمی دونم چرا این فیلد های عددی در کریستال ریپورت به صورت لاتین نمایش داده می شند . وهمین طور مثلا عدد 1500 به صورت 1500.00 (یعنی با یه ممیز و دوتا صفر) نشون داده می شند

Please Help Me

زیباترین و خوانا ترین فونت برای نمایش اعداد فونت ترافیک با سایز 9 هستش. منتها در صورت لزوم باید ممیزها رو هم حذف کنی.

ali_md110
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 14:57 عصر
فونت Tornamdo Thoma که دوستمون vb.net2005 ذکر کردند خیلی عالیه
مشکل فونتهای فارسی b zar اینه که بولد هستند و کیفیت مناسبی ندارند
من از TThoma استفاده کردم خیلی عالیه زمانیکه با vb6 کار میکردم خیلی استفاه کردم و هیچ مشکلی تا الان مشاهده نکرم

fereshtehrahimi
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 20:11 عصر
من هم مشکل شما را داشتم امابا فونت b compset مشکلم حل شد در ضمن این فونت را به برنامه اضافه کن یا در کام÷یو تر مقصد قرار بده

محسن بابائی
شنبه 26 مرداد 1387, 05:44 صبح
من از همین روش استفاده می کنم .

توی کامپیوتر مقصد عمل نمیکنه یا واسه خودتون ؟

توی کامپیوتر خودم . من فکر نمی کنم هیچ ربطی به فونت داشته . البته گفتم که چند تا فونت اتحان کردم جواب نگرفتم .

reza6384
شنبه 26 مرداد 1387, 10:33 صبح
توی کامپیوتر خودم . من فکر نمی کنم هیچ ربطی به فونت داشته . البته گفتم که چند تا فونت اتحان کردم جواب نگرفتم .

چرا، دقیقا به فونت ربط داره. در حقیقت فونت یک جدول تبدیله که هر کد یک کاراکترست رو به یک Symbol اختصاص میده. کد اعداد 0x30 تا 0x39 هست. اعدادی که فارسی نوشته میشن هم همین کد رو دارن ، فقط فونتشون فرق می کنه که فارسی نشون داده می شن.

محسن بابائی
یک شنبه 27 مرداد 1387, 05:33 صبح
چرا، دقیقا به فونت ربط داره. در حقیقت فونت یک جدول تبدیله که هر کد یک کاراکترست رو به یک Symbol اختصاص میده. کد اعداد 0x30 تا 0x39 هست. اعدادی که فارسی نوشته میشن هم همین کد رو دارن ، فقط فونتشون فرق می کنه که فارسی نشون داده می شن.

خب پس چرا درست نمیشه . من تموم این فونت ها را امتحان کردم .

ali_md110
یک شنبه 27 مرداد 1387, 14:45 عصر
کلیک راست بر روی فیلد سپس format object گزینه costomize زبانه number رو انتخاب کنید و Decimalsو Rounding رو برابر 1 قرار دهید و Negativs رو به حالت none دراورید این جهت اعشار
و جهت فارسی کردن TThoma رو دانلود کنید و استفاده کنید
اگر باز هم فارسی نشد ممکنه مشکل از نسخه سیستم عاملتون باشه
در ضمن میتونی در قسمت پانل PROPERTIES فیلد تون گزینه فونت رو انتخاب کنید در قسمت SCRIPT گزینه WESTERN رو به ARABIC تغییر بدید