PDA

View Full Version : چه جوری باید یک یانک اطلاعاتی ساخت؟

farshadvl
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 08:25 صبح
با سلام من به تازگی شروع به کار کردم با asp.net2 دارم از کتاب wrox استفاده میکنم اما تمام مثال هاش روی بان اطلاعاتی از پیش ساخته خودش می باشد من می خواهم خودم بانک اطلاعاتی sql بسازم و فیلد هایش را خودم تعریف کنم لطفا منو راهنمایی کنید

arta.nasiri
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 10:32 صبح
اگه با visual studio کار میکنی مراحل زیر رو طی کن

1 - بعد از ایجاد پروژه کلید های ctrl+alt+l همزمان فشار بده تا پنجره solution explorer فعال گردد
2 - روی نام پروژه راست کلیک کن گزینه Add سپس new item رو بزن
3 - حال از پنجره باز شده گزینه data رو بزن و از سمت راست گزینه sql server database رو انتخاب کن و روی Add کلیک کن

خب حالا مراحل اضافه کردن بانک تمام شد حالا چجوری باید فیلد اضافه کنی مراحل زیر رو طی کن

1 - از منوی solution explorer روی گزینه App_Data دوبار کلیک کن تا زیر مجموعه اون باز بشه و سپس رو نام بانکی که ایجاد کردی دوبار کلیک کن تا پنجره server explorer ( ctrl+alt+s) ظاهر گردد
2 - حالا روی گزینه Tables راست کلیک کن و گزینه Add new table رو بزن و در پنجره باز شده فیلد های خودت رو تعریف کن

اگه بازم مشکلی داشتی بگو

farshadvl
شنبه 26 مرداد 1387, 02:09 صبح
با تشکر از شما دوست عزیز.
من یک سول دیگه دارم بانک را ساختم و با کنترل های gridview,datalist,... هم دارم کار میکنم اما میخام رکوردهام را درون لیبل واکشی کنم منظورم این است که مثلا جدول اطلاعاتی من سه فیلد به نام های name,family,code دارد حالا میخلام 3تا لیبل روی فرم قرار بدم و با فشار دادن یک دکمه اطلاعات واکشی بشه و وارد 3 لیبل بشه .
در ضمن من میخام با کدنویسی یک بانک اطلاعاتی را باز کنم و اطلاعات لازم را بخوانم و در آخر هم بان را ببندم اما کد نویسیش را نمیدانم این کتابی هم که دارم میخوان فقط بصورت ویزارد توضیح داده و از کدنویسی چیزی ننوشته اگر امکان داره برام قرار دهید
خیلی ممنون میشم اگر جواب سوالاتم را بدهید

tanha2007
شنبه 26 مرداد 1387, 02:41 صبح
سلام.
من همین کاری را که شما ذکر نمودید را قبلا انجام دادم، ولی نمیدونم چرا error میدهد.

میشه به این تاپیک یک نظر بیاندازید؟
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=118132

اگه با visual studio کار میکنی مراحل زیر رو طی کن

1 - بعد از ایجاد پروژه کلید های ctrl+alt+l همزمان فشار بده تا پنجره solution explorer فعال گردد
2 - روی نام پروژه راست کلیک کن گزینه Add سپس new item رو بزن
3 - حال از پنجره باز شده گزینه data رو بزن و از سمت راست گزینه sql server database رو انتخاب کن و روی Add کلیک کن

خب حالا مراحل اضافه کردن بانک تمام شد حالا چجوری باید فیلد اضافه کنی مراحل زیر رو طی کن

1 - از منوی solution explorer روی گزینه App_Data دوبار کلیک کن تا زیر مجموعه اون باز بشه و سپس رو نام بانکی که ایجاد کردی دوبار کلیک کن تا پنجره server explorer ( ctrl+alt+s) ظاهر گردد
2 - حالا روی گزینه Tables راست کلیک کن و گزینه Add new table رو بزن و در پنجره باز شده فیلد های خودت رو تعریف کن

اگه بازم مشکلی داشتی بگو