PDA

View Full Version : نمايش فرم داخل یک Panel

سیروس مقصودی
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 12:39 عصر
با سلام
من ميخوام يك فرم را داخل يك Panel نمایش دهم بصورتی فرم مربوطه به هیچ عنوان از داخل Panel به بیرون نرود و فقط در داخل محدوده آن Panel نمایش داده شود . لطفا مرا راهنمائی نمائید چگونه میتوان این کار را انجام دهم ؟

با تشکر ...

vcldeveloper
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 12:49 عصر
اینجور مواقع اگر ار Frame استفاده کنید بهتره، در هر حال، با تغییر خصوصیت Parent فرم، میشه فرم را وادار به نمایش در یک Panel کرد.

سیروس مقصودی
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 13:26 عصر
با سلام

اگر امکان دارد نحوه انجام این کار را با یک مثال نشان دهید .

با تشکر

vcldeveloper
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 16:58 عصر
دیگه مثال نمیخواد که:
Form2.Parent := Panel1

Hsimple11
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 21:53 عصر
Frame را در سایت جستجو کنید. مثالهایی در سایت وجود دارد.

سیروس مقصودی
شنبه 26 مرداد 1387, 09:21 صبح
با تشکر

من کد مربوطه را نوشتم و جواب داد ولی فرمی که داخلPanel نمايش داده ميشود غیر فعال است و اجازه ثبت اطلاعات را نمیدهد (یعنی در داخل فرم مربوطه چند EditBox است كه اجازه ورود به آنها را نمیدهد) لطفا مرا راهنمائی نمائید .

با تشکر ...

saeed_d
شنبه 26 مرداد 1387, 13:21 عصر
لطفا فایلهای مربوط به کد برنامه تون را آپلود کنید.

Delphi_Developer
شنبه 26 مرداد 1387, 16:59 عصر
یه کامپوننت LMD داره مخصوص این کار - Panel هم نمیخواد خودش حالت Panel هست فقط اسم فرم رو بهش میدی فرمت رو توش میاره

Hsimple11
شنبه 26 مرداد 1387, 17:51 عصر
از فریم ها استفاده کنید. اصلا برای اینکار ساخته شده اند.

Moharram
شنبه 26 مرداد 1387, 18:08 عصر
یه کامپوننت LMD داره مخصوص این کار - Panel هم نمیخواد خودش حالت Panel هست فقط اسم فرم رو بهش میدی فرمت رو توش میاره

کامپوننت LMDFormDisplay از پلت LMD Ext که یک تابع به اسم AddForm داره و اسم فرم رو میگیره و نمایش میده...

لینک دانلود LMD: کامپوننتهای LMD (http://www.lmd.de)

سیروس مقصودی
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 13:39 عصر
کل پروژه را ضمیمه کردم . در ضمن وقتی من یک Frame ايجاد میکنم و در برنامه اصلی use ميكنم اصلا آن Frame مورد نظر دیده نمیشود من چگونه میتوانم یک Frame را مانند Form نمايش دهم آیا نحوه نمایش دادن Frame با نحوه نمایش دادن Form فرق دارد لطفا در این زمینه مرا راهنمائی نمائید .

با تشکر فراوان ...

Hsimple11
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 14:32 عصر
خیر. از فریم ها میتونید همانند فرم ها استفاده کنید. و حتی مانند کامپوننتها اونا رو در فرمتون قرار بدید. باید بیشتر توضیح میدادید. اینکه فریم خود را در زمان اجرا می سازید یا در زمان طراحی اونا رو در فرمتون قرار میدید.

در ضمن شما Frames را در سایت جستجو نکردید. چون مثالهایی از کاربرد آن در سایت وجود دارد.

سیروس مقصودی
شنبه 02 شهریور 1387, 07:32 صبح
لازم به ذکر است که من Frame و Form را قبلا طراحی میکنم نه در برنامه از طریق کد نویسی .

با تشکر ...

Hsimple11
شنبه 02 شهریور 1387, 17:14 عصر
شما برای هر Frame یک Parent تعریف میکنید. اگر در Design-Time هم آنها را می سازید کنترلی در تب Standard با عنوان Frames دارید که میتوانید فریم را از طریق آن بر روی فرم خود قرار دهید.

سیروس مقصودی
دوشنبه 04 شهریور 1387, 11:22 صبح
با تشکر از دوست عزیز Hsimple11

اگر میشود با استفاده از نمونه برنامه ای که قبلا با نام Proj1.Rar ضمیمه کردم یک مثالی بزنید ؟

لازم به ذکر است که در برنامه ضمیمه من میخواهم Caption فرمي (Form3) كه با زدن دکمه , نمایش داده میشود مانند Caption فرم اصلي روشن باشد نه کمرنگ . و وقتی که با موس روی editbox ميروم و كليك ميكنم كرسر روي آن editbox برود . به نحوی که Form3 به هيچ عنوان از محدوده Panel1 خارج نشود .

با تشکر فراوان

Hsimple11
دوشنبه 04 شهریور 1387, 12:47 عصر
لازم به ذکر است که در برنامه ضمیمه من میخواهم Caption فرمي (Form3) كه با زدن دکمه , نمایش داده میشود مانند Caption فرم اصلي روشن باشد نه کمرنگ . و وقتی که با موس روی editbox ميروم و كليك ميكنم كرسر روي آن editbox برود . به نحوی که Form3 به هيچ عنوان از محدوده Panel1 خارج نشود .

MDI را در سایت جستجو کنید. در ضمن برای اینکار از Frame ها هم به راحتی میتوانید استفاده کنید.

سیروس مقصودی
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 11:05 صبح
من بجای Panel از Frame هم استفاده کردم ولی دوباره وقتی Parent فرم دوم را Frame معرفي میكنم دوباره Caption فرم دوم کم رنگ نمایش داده میشود و وقتی که با موس روي EditBox مي روم اجازه ویرایش نمیدهد لطفا مرا راهنمائی نمائید که اشکال کارم کجاست .
در صورت امکان یک مثال هم بزنید .

با تشکر فراوان ...

Hsimple11
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 11:25 صبح
شما بجای فرم، از فریم استفاده میکنید. بجای فرم3 ، از فریم استفاده کنید و یک کنترل Frames از تب استاندارد بر روی فرم خودتون قرار بدید و Frame خودتون رو داخل اون.

در ضمن برای کار شما همانطور که گفتم از برنامه های MDI هم میتونید استفاده کنید.

سیروس مقصودی
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:09 صبح
آیادر استفاده از فریم میتوان فریم را بشکل یک فرم طراحی کرد یعنی مثلا Caption داشته باشد وبرای نمایش آن از ShowModual استفاده کرد ؟

Hsimple11
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:23 صبح
بله. میتونید هرکاری که با فرم ها میکنید با فریم ها هم انجام دهید.

سیروس مقصودی
پنج شنبه 07 شهریور 1387, 11:43 صبح
نحوه نمایش Caption در فريم چگونه است بطور کلی کدام Property را بايستي Set كنم كه يك فريم به شكل يك فرم نمايش داده شود و آیا برای بستن آن از Close استفاده میشود ؟

با تشکر فراوان ...