PDA

View Full Version : مقایسه مقدار Text با فیلد

raika17metal
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 20:05 عصر
دوستان اول از همه معذرت میخوام که با سوالات مداوامم وقتتون رو می گیرم ولی خوب چه می شه کرد شما خودتون بهتر می دونید که یه تازه کار با چه مشکلاتی مواجه.
و اما سوال :
من تو بانکم یه فیلد با فرمت Number دارم حالا می خوام در صورتی که مقدار متغیری از نوع Variant با این فیلد برابر بود توسط دستور Select و Where یه سری از فیلد ها رو تو DataGrid نشون بده. من از دستور زیر استفاده می کنم . ممنون می شم اگه راه حل رو بهم نشون بدید.

"Select * from tblCofeenet Where Month = 'varNum'"

البته هدف اصلی من مقایسه مقدار فیلد با متغیری هستش که مثلا از Combo یا Input گرفته میشه ولی به هر حال موفق نمی شوم.

mahmood3d
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 20:28 عصر
شما مي تونيد ارتباط با بانك داده تون رو با يكي از ابزار هاي VB مثل ADO يا Data Environment ارتباط بديد سپس با استفاده از خصوصيت Find اونها مي تونيد مقداري رو كه مي خوايد از بانك داده تون به دست بياوريد .

raika17metal
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 11:33 صبح
دوست عزیز من تمامی کارها رو انجام دادم حتی ارتباطات با ADO
مشکل من نحوه نوشتن اون یه خط کد مقایسه است.

mahmood3d
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:10 عصر
اگه ميشه يه كم بيشتر توضيح بدين
من ندونستم شما مي خوايد فقط يك ركود رو نشون بديد يا مجموعه اي از ركورد ها و اگر مجموعه اي از ركورد هاست آيا ركورد هايي كه داراي يك فيلد مشتركند يا نه ؟

raika17metal
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:41 عصر
ببینید من تاریخ رو از یه تکست باکس گرفتم تو بانک ذخیره کردم.
حالا میخوام تو یه فرم دیگه کارهای زیر رو انجام بدم.
1. ذخیره مقدار فیلد تاریخ از داخل بانکی که از Adodc برای اتصال استفاده میکنه.
2. یافتن مقدار ماه توسط تابع (Month) که این رو خودم بلدم.
3. انتخاب ماه از CheckBox
4. نمایش اطلاعات داخل DataGrid که مقدار ماهشون با مقدار گرفته شده از CheckBox برابر باشه مثلا اگه تو Check ماه 4 انتخاب شده اطلاعات مربوط به ماه چهارم داخل DataGrid نمایش داده بشه.

reza_optical
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 13:05 عصر
با سلام
دوست عزیز استفاده از variant رو توصیه نمی کنم سعی کنید داده شما موجودیتش چیه نوع فیلد رو هم از اون استفاده کنیید حالا برای مقایسه در vb میتونید از توابعی مثل trim , val استفاده کنید

raika17metal
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 13:41 عصر
دوست عزیز من میخوام مقداری رو که از Inputbox می گیرم با مقدار فیلد توسط دستورارت SQL مقایسه کنم.
Selec , Where

raika17metal
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 16:27 عصر
منتظر پاسختون هستم

reza_optical
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 17:04 عصر
سلام عزیز
خوب چون در InputBox هم میتونه عدد بده و هم کاراکتر پس شما فیلد بانک خودتو char بگیر بد این دستور رو بنویس
"Abs=inputbox "please insert Word
' " & (select * from Mytable where MyFIELD =' " & Trim(Abs