PDA

View Full Version : زبان فارسي

sas523
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 20:12 عصر
سلام

من ميخواستم بدونم چه جوري ميشه وقتي از فونت فارسي استفاده كردي برنامه رو كه تو يه سيستم ديگه استفاده ميكني درست نشون بده ،

فكر كنم موقع ذخيره يونيكد و نزدم ، حالا ميشه بهم بگيد چه جوري ميشه درستش كرد؟

رضا جاسبی
چهارشنبه 23 مرداد 1387, 21:36 عصر
سلام

من ميخواستم بدونم چه جوري ميشه وقتي از فونت فارسي استفاده كردي برنامه رو كه تو يه سيستم ديگه استفاده ميكني درست نشون بده ،

فكر كنم موقع ذخيره يونيكد و نزدم ، حالا ميشه بهم بگيد چه جوري ميشه درستش كرد؟

Save As کن و بعد کد یونیکد رو انتخاب کن. البته اول باید در محیطی باشی که فونتها رو درست ببینی بعد save As کنی. گفتی موقع ذخیره یونیکد رو نزدی پس من فرض رو بر این میذارم که یونیکد انتخاب کردن رو در فرم Save As بلدی.

sas523
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 10:00 صبح
سلام
ممنون از جوابتون ، من روي خود ِ پروژه ام يعني در قسمت solutoin كليك كردم save as زدم و
اما باز ازم سوالي نپرسيد

ميشه بازم راهنماييم كنيد.

رضا جاسبی
جمعه 25 مرداد 1387, 00:16 صبح
من الان VS2003 دارم و نمی دونم در 2005 یا 2008 میشه کل Solution یا Project رو Save As کرد یا نه.
اما روی هرکدام از فرمها رو که باز کنی از منوی فایل گزینه Save Form.cs As رو انتخاب کن. در پنجره ای که باز میشه کنار دکمه Save یک مثلث کوچک هست (که مثل ComboBox باز میشه) اون رو بزن و گزینه Save With Encoding رو بزن. احتمالا می پرسه این فایل موجود است Overwrite کنم میگی Yes. بعد یک پنجره دیگه باز میشه که اونجا می تونی Encoding رو Unicode انتخاب کنی و بعد OK بزنی.

sas523
جمعه 25 مرداد 1387, 19:53 عصر
ممنون
بله در 2005 هم وقتي ميخواي save as بزني در كادر پايين 3 تا موقعيت داره براي چنين كاري

من هم انتخاب كردمشون

مرسي از راهنماييتون
موفق باشيد

KambizZandi
جمعه 25 مرداد 1387, 21:20 عصر
با advanced save option هم ميتونيد encoding فايل جاري رو تغيير بديد و بعد save کنيد
تو منوي file هست

sas523
جمعه 25 مرداد 1387, 22:15 عصر
اما من كه با 2005 كار ميكنم چنين گزينه اي در منوي فايل ندارم.

)(advanced optoin)

KambizZandi
یک شنبه 27 مرداد 1387, 02:52 صبح
Menu رو Customize کنيد و اون command رو گه گفتم به منوي File اضافه کنيد

Menu Bar -> Right-Click -> Customize -> ...