PDA

View Full Version : سوال: درخواست برنامه ای برای راحتی کار با php

man_iran
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 00:11 صبح
سلام
من تازه می خوام با php کار کنم قبلا کمی با asp.net کار کردم.
یکی از ویژگی های خوبی که asp.net داره محیط برنامه نویسی راحت و عالیه اونه (دیزاین و کنترل های آماده)
حالا می خواستم ببینم آیا برنامه ای هم برای زبان php هست که بتونم از محیط آن به خصوص قسمت دیزاین اون استفاده کنم. البته دنبال برنامه خیلی فوق العاده نمی گردم که دارای کنترل ها و.... (شبیه asp.net ) باشه چون فکر کنم چنین چیزی نباشه و این از خصوصیات php است. ولی دنبال برنامه ای می گردم که بتونم سایت در حال طراحی را مشاهده کنم و از همان طریق هم تغییرات لازم را بدم.
از برنامه Dreamweaver استفاده کردم ولی اصلا درست نشون نمی ده یعنی دیزاین درست حسابی نداره و به نظر من همان بهتر که از کد نویسی اون استفاده بشه نه قسمت دیزاین.
بابا یه برنامه می خواستم این همه متن نوشتم.

paksar
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 02:25 صبح
سلام
من تازه می خوام با php کار کنم قبلا کمی با asp.net کار کردم.
یکی از ویژگی های خوبی که asp.net داره محیط برنامه نویسی راحت و عالیه اونه (دیزاین و کنترل های آماده)
حالا می خواستم ببینم آیا برنامه ای هم برای زبان php هست که بتونم از محیط آن به خصوص قسمت دیزاین اون استفاده کنم. البته دنبال برنامه خیلی فوق العاده نمی گردم که دارای کنترل ها و.... (شبیه asp.net ) باشه چون فکر کنم چنین چیزی نباشه و این از خصوصیات php است. ولی دنبال برنامه ای می گردم که بتونم سایت در حال طراحی را مشاهده کنم و از همان طریق هم تغییرات لازم را بدم.
از برنامه Dreamweaver استفاده کردم ولی اصلا درست نشون نمی ده یعنی دیزاین درست حسابی نداره و به نظر من همان بهتر که از کد نویسی اون استفاده بشه نه قسمت دیزاین.
بابا یه برنامه می خواستم این همه متن نوشتم.

سلام

بنظر من برنامه ای که بتونید سایت در حال طراحی را مشاهده کنید وجود نداشته باشه چون کدهای php نیاز به مفسر دارن !!!
برنامه PHPmaker وجود داره شاید به این منظور به کارت نیاد ولی شاید شبیه محیط برنامه نویسی ASP.net خودتون باشه .
حالا ببینیم دوستان دیگه چه نظری دارن.
برای دانلود phpmaker حجمش تقریبا 8mg هست.
http://download.hkvstore.com/phpmkr.exe
راستی ما هم یه ستاره دیگه گرفتیم و شدیم کاربر دائمی
موفق باشی.

man_iran
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 10:09 صبح
ممنون از راهنمایی
یکم بیشتر در مورد برنامه ای که می خوام توضیح می دم:
من برنامه ای می خوام که به عنوان مثال اگه با قسمت کد نویسی اون کد هدر را نوشتم بتونم توی دیزاین محل قرار گرفتنش را ببینم و مطمئن بشم جای درستی قرارش دادم و از این کارا
برنامه ای دارای قسمت کد و دیزاین

man4toman
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:09 عصر
vsphp
CodeGear Delphi for PHP

امید امرایی
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 16:03 عصر
اجرای کد های PHP تنها در runtime خروجی رو نشون می ده و اصلا معنی نمی ده که بتونید در design time هم خروجی رو ببینید

Delphi for PHP هم فقط design کد های HTML رو نشون می ده

yaqubian
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 19:09 عصر
دوست عزیز
شما اگر visual php یا همون vp رو واسه visual studio نصب کنین اون چیزی رو که می خواین بهش می رسین.
خوبیش اینه که مثل بقیه چیزهایی که داخل vs هستن محیط رو شبیه سازی می کنه و شما می تونین خروجی برنامتون رو همونجا ببینین.
موفق باشید

vahid4134
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 23:38 عصر
دوست عزیز
شما اگر visual php یا همون vp رو واسه visual studio نصب کنین اون چیزی رو که می خواین بهش می رسین.
خوبیش اینه که مثل بقیه چیزهایی که داخل vs هستن محیط رو شبیه سازی می کنه و شما می تونین خروجی برنامتون رو همونجا ببینین.
موفق باشید
اینها به درد نمی خوره (البته شاید برای مبتدی ها به درد بخوره)
توی یه سیستم MVC که طراحی می کنی که اصلا کار نمی کنه.
فقط کافی هست بخوای از یک Include استفاده کنی اونوقت ....
به نظر من باید از IDE به همراه یک مرورگر استفاده کنی تا تسلط کلی تری نسبت به خروجی و اون چیزی که کاربر می بینه داشتید باشید.
ویژگی یک چیز خوب برای برنامه نویسی هایی مثل php برای راحتی کار این نیست که همون لحظه خروجی رو نشون بده بلکه باید autocomplete کاملی داشته باشه. در کد نویسی تمیزتر بهت کمک کنه. اخطار syntax رو به صورت درجا نشون بده. مدیریت پروژه رو با سرویس های svn و ... داشته باشه و ... .
بهتره دنبال اینجور چیزها بگردید

alimooghashang
جمعه 25 مرداد 1387, 05:55 صبح
اینها به درد نمی خوره (البته شاید برای مبتدی ها به درد بخوره)
به نظر من باید از IDE به همراه یک مرورگر استفاده کنی تا تسلط کلی تری نسبت به خروجی و اون چیزی که کاربر می بینه داشتید باشید.
ویژگی یک چیز خوب برای برنامه نویسی هایی مثل php برای راحتی کار این نیست که همون لحظه خروجی رو نشون بده بلکه باید autocomplete کاملی داشته باشه. در کد نویسی تمیزتر بهت کمک کنه. اخطار syntax رو به صورت درجا نشون بده. مدیریت پروژه رو با سرویس های svn و ... داشته باشه و ... .

به نظر من برای شبیه سازی لوکال هاست از Wamp یا Easyphp استفاده کن و به راحتی با IE تست کن و برای ادیتور(IDE) هم از RapidPHP
بهترین کار هم همینه که از مکمل ها استفاده کنی

موفق باشید

vahid4134
جمعه 25 مرداد 1387, 16:57 عصر
به نظر من برای شبیه سازی لوکال هاست از Wamp یا Easyphp استفاده کن و به راحتی با IE تست کن و برای ادیتور(IDE) هم از RapidPHP
بهترین کار هم همینه که از مکمل ها استفاده کنی

موفق باشید
IDE فقط aptana:لبخند:

alimooghashang
جمعه 25 مرداد 1387, 18:46 عصر
IDE فقط aptana:لبخند:

البته aptana هم به نوبه خودش معرکه اس :لبخند:

cybercoder
جمعه 25 مرداد 1387, 20:03 عصر
برو سر اصل مطلب http://cakephp.org
البته IDE نیست Framework ه

Mahdi_20
سه شنبه 21 آبان 1387, 16:53 عصر
برای اجرای کدهای PHP میتونی از UsbWebserver استفاده کنی که Portableهم هست. و برای ویرایش و ایجاد پروژه های PHP میتونی از VS.PHP Standalone استفاده کنی؟ همه ویژگیهای VS از جمله autoComplete رو هم داره و دیگه اینکه فریم ورک (فکر میکنم) Zend رو هم داره.. چندتا فریم ورک تو خودش داره حالا برو نگاه کن..
حالشو ببر

yaqubian
چهارشنبه 22 آبان 1387, 09:10 صبح
دوست عزیز
من بازم می گم همون VS.PHP عالیه. همه امکاناتی که آقا وحید گفته رو داره! در ضمن microsoft expression web 2.0 هم بد نیست.
موفق باشید

zoghal
چهارشنبه 22 آبان 1387, 10:43 صبح
phpDesigner 2008 هم عالیه یه نگاه بندازی حله