PDA

View Full Version : سوال: تابع mail()

hamid67fathi
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 12:05 عصر
سلام
من با تابع mail() ايميل ميفرستم
اما ميره تو قسمت spam و نام فرستندش هم nobody ميزنه
به نظر شما مشکل چيه ؟؟؟

اينم کدش :

if(mail('hamid67fathi@gmail.com', 'the subject', 'the message','HAMID')){

echo "ok";
}else{
echo "no";
}

Bahram0110
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 14:05 عصر
سلام
99% مشکل از هاستتونه که اسپم شناخته می شه

امید امرایی
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 16:13 عصر
اگه موردی که دوستمون فرمودن نباشه
یکی به دلیل اینه که سعی می کنید از روی هاست خودتون ایمیلی از طرف سرور بفرستید که وجود نداره
دوم اینکه هدر ارسال نشده

$header = 'From: My Email <myemail@servername.com>' . "\r\n";
mail('hamid67fathi@gmail.com', 'the subject', 'the message',$header)

توجه کنید که myemail باید بر روی servername واقعا وجود داشته باشه تا به inbox ارسال بشه
البه این مشکل به تنظیمات gmail و بعضی میل سرورهای دیگه بر می گرده و یک مشکل کلی نیست

yaqubian
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 19:13 عصر
دوست خوبم
اولا تشکر از kassit عزیز
به قول آقا بهرام گل اشکال به احتمال خیلی زیاد از هاست. چون من خودم همین مشکل رو چند روز پیش پیدا کردم. سایتی که قبلا طراحی کرده بودم زمانی که کاربران ثبت نام می کردن شناسه و کلمه عبورشون به آدرس email شون فرستاده می شد اما چند روزه به خاطر مشکلاتی که در سرور وجود داره این کار انجام نمی شه!
باید با مدیر هاستتون یه تماس حاصل بفرمایید
موفق باشید

vahid4134
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 23:32 عصر
دوست خوبم
اولا تشکر از kassit عزیز
به قول آقا بهرام گل اشکال به احتمال خیلی زیاد از هاست. چون من خودم همین مشکل رو چند روز پیش پیدا کردم. سایتی که قبلا طراحی کرده بودم زمانی که کاربران ثبت نام می کردن شناسه و کلمه عبورشون به آدرس email شون فرستاده می شد اما چند روزه به خاطر مشکلاتی که در سرور وجود داره این کار انجام نمی شه!
باید با مدیر هاستتون یه تماس حاصل بفرمایید
موفق باشید
آقای یعقوبیان عزیز مشکلی که شما عرض کردید (اگر ارسال می کنه و اخطار میده) مربوط به سرویس خود server هست اما مشکل اسپم بحثش یه مقدار فرق می کنه
در مورد اسپم در سرور ها به دلیل اینکه این سرویسها به ip حساس هستند و Ip ها رو به عنوان بلاک می شناسند در هاستها که از آیپی شیر استفاده می کنند مشکلاتی رو به وجود میاره.
سرویسهایی مثل yahoo در spam شناسایی کردن مقداری ضعیف عمل می کنند. برای yahoo کل آی پی ها spam هستند به جز آنهایی که spam شناسایی نشده و لیست کرده اما google دقیقا برعکس عمل می کنه و همه آیپی ها رو مورد اعتماد می دونه و اونهایی که spam میشناسه رو لیست می کنه. google در شناسایی spam خیلی قوی عمل می کنه بنابراین اگر برای google به عنوان spam شناسایی شدید اول برید سراغ کد خودتون و هدر ها رو چک کنید. در صورتی هم که اشکال از افرادی باشه که دارند به صورت share از اون ip استفاده می کنند مدیر سرور تنها می تونه اون اکانت رو بلاک کنه و بعدش google به صورت هوشمندانه ای بعد از مدتی ip رو از spam در میاره.

hamid67fathi
جمعه 25 مرداد 1387, 14:46 عصر
دوستان ممنون حل شد

sama01
جمعه 25 مرداد 1387, 15:06 عصر
لطف کنید بگید که مشکل چه بود و چگونه مشکل حل شد تا برای کسانی که در آینده به این تاپیک مراجعه می‌کنند، مطالب قابل استفاده باشد.

paksar
یک شنبه 27 مرداد 1387, 03:41 صبح
سلام

اینجا (http://weblog.nabi.ir/post-9.html) هم یه نگاهی بندازین