PDA

View Full Version : گفتگو: چگونه سریعا با VB اشنا شویم؟

S-P30Suite
پنج شنبه 24 مرداد 1387, 23:33 عصر
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان

من تقریبا با محیط VB آشنا هستم و می خواهم سریعا کار با این زبان رو یاد بگیرم
چون انجمن شما بسیار وسیع است من قادر به گشت و گذار در این بخش ها نیستم
از شما مدیران عزیز و کاربران گرامی خواهشمند هستم که به من کمک کنید و آدرس تاپیک هایی که به من کمک می کنند رو به ترتیب توی همین تاپیک بگذارید تا من و تمام دوستان مثل من بتونن از اونها استفاده کنند.
خواهش می کنم که کمک کنید

از شما بسیار متشکرم انشاالله جبران کنم!

vbhamed
جمعه 25 مرداد 1387, 00:32 صبح
سلام
اگر اول راه هستيد به نظر من VB.Net رو ياد بگيريد كه هم ساده تر هست و هم خيلي قدرتمند تر

alifatehi
جمعه 25 مرداد 1387, 00:41 صبح
به نظر من از کتوب کار و دانش استفاده کنی خیلی خوبه چون واقعا به صورت قابل درک سریع توضیح داده اند و موثر ..

برای دانلود می توانی وارد سایت انشارات آموزش پرورش بشویی یا سایت تبیان به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد

و در آخر هم سی دی های اموزشی هادی سیستم از مقدماتی تا پیشرفته

S-P30Suite
جمعه 25 مرداد 1387, 01:30 صبح
تازه کار تازه کار نیستم ولی بلد هم نیستم به طور خوباین سی دی ها رو چطور می تونم تهیه کنمتوی این انجمن تاپیکی برای پیشرفت و کمک به من هست یا .....

sohrab o
جمعه 25 مرداد 1387, 02:19 صبح
ببین چون دقیقا نمیدونیم در چه سطحی هستی نمیتونم کمکت کنم.ولی اگه می خوای خوب یاد بگیری با نوشتن پروژه شروع کن

S-P30Suite
جمعه 25 مرداد 1387, 12:12 عصر
با محیط VB
آرایه ها - انواع داده -متغییرها -بعضی از توابع- ساختارهای شرطی و کار با عملگر ها -کار با بانک اطلاعاتی و ...... به صورت خیلی کم آشنا هستم

ولی شما فکر کنید من هیچی بلد نیستم و می خوام تو مدت کوتاهی با VB در حد یک مبتدی خیلی خوب آشنا بشم و کار کنم و بتونم برنامه هایی ساده رو بنویسم
با این توضیحات می توانید کمکم کنید

اوبالیت به بو
جمعه 25 مرداد 1387, 12:27 عصر
ساختار شرطي
حلقه هاي تكرار
توابع و روال هاي كتابخانه اي
فايل ها
آرايه
همه اينها رو اگه مي خواي خوب خوب ياد بگيري بايد كتاب تست بخري و از روي تست جلو بري چون توي تست يه سري نكات ريزي هستش كه خيلي كم (ميشه گفت اصلاً) پيدا نمي كني و در اثر تجربه تست زني ياد گرفته ميشه. پايه برنامه نويسي همين ايناست.
بانك اطلاعاتي و MultiMedia و برنامه نويسي شبكه هم كمكم به مرور زمان ياد گرفته ميشه كه نيازمند يه ذهن باز هستش و اون ذهن باز زماني بوجود مياد كه پايت رو قوي كرده باشي.(همون تست)

sohrab o
جمعه 25 مرداد 1387, 13:03 عصر
نمیدونم.به نظرم توی هر قسمتی که میخوای سریع رشد کنی،یه پروژه مربوطه رو شروع کن و توی پروژه بهتر میتونی یاد بگیری و با مسائلی برخورد میکنی که در حالت عادی شاید اصلا بهش فکر نکنی

S-P30Suite
جمعه 25 مرداد 1387, 13:31 عصر
با تشکر از همه که جواب دادن ولی :
تست نکته هایی داره که خیلی خوب است ولی دوست ندارم هیچ وقت محدود به کاری باشم یعنی فقط روی تست کار کنم

روی پروژه کار کردن خیلی عالی است مثلا داشتم یک ماشین حساب مهندسی آماده می کردم که به نکته های ظریفی بر خورد کردم

لطف می کنید چند تا کتاب توپ بهم معرفی کنید که بتونم باهاشون توئ VB خوب راه بیوفتم

اوبالیت به بو
جمعه 25 مرداد 1387, 14:25 عصر
لطف می کنید چند تا کتاب توپ بهم معرفی کنید که بتونم باهاشون توئ VB خوب راه بیوفتم
معمولاً كتاب آموزش مي ده تا پروژه بده مگر تو مثال ها!
يه چيزهايي هستش كه تو هيچ كتابي نوشته نميشه و در اثر كار كردن زيادي ياد گرفته ميشه.

S-P30Suite
جمعه 25 مرداد 1387, 15:49 عصر
حالا شما لطف می کنید چند تا کتاب معرفی کنید