PDA

View Full Version : تفاوت ASP.NET و PHP

مهران رسا
جمعه 25 مرداد 1387, 06:43 صبح
سلام .

کدام یک برای برنامه نویسیه تحت وب مناسب تراند ؟!
ممنون میشم یه توضیح کامل در مورد تفاوت های این دو زبان بدین ...

milade
جمعه 25 مرداد 1387, 07:00 صبح
سلام
هر کس یه نظری داره .
php کمی سادست و کمتر تغییر می کنه اما asp.net هر روز داره تغییر می کنه به طوری که تا پارسال .net 2.0 بود حالا .net 3.0 و .net 3.5 و هر روز در حال پیشرفت و به طبع برنامه نویسا باید خودشون رو تطبیق بدن.
php یه خورده امنیتش پایینه و هک زیاد می شه ولی asp.net بیشتر از طریق sql هک می شه که اونم کم شده(تا کمتر از 5 درصد)
خلاصه من می گم asp.net اما سختی خیلی داره و امروزه برای این که بتونی کاره ای باشی باید زبانهای :
c# یا vb از نوع .net و javascript و اجاکس و sql رو بدونی
بای

DotNet_King
جمعه 25 مرداد 1387, 07:48 صبح
php حرف نداشت ولی چند سال پیش که asp خالی بود! الان با زیاد شدن امکانات هاست ها مثه هاست های وسندوز خوب و asp.net دیگه جایی واسه عرض اندام php نمونده!

تو ایران ما ترکیب asp.net + sqlserver خیلی توپ واسه کار جواب می ده!

از من میشنوی تحت هر شرایطی از زبان بیخود php بپرهیز!
مطرح کردن این سوال تو تالار asp.net بی انصافی است! چون اینجا همه میگن asp.net و مرگ بر php!

jaza_sa
جمعه 25 مرداد 1387, 09:08 صبح
phpمطرح کردن این سوال تو تالار asp.net بی انصافی است! چون اینجا همه میگن asp.net و مرگ بر php!
نه ، کی میگه مرگ بر PHP !!!
تا چند وقت PHP یک محیط Editor خوب نداشت ، ولی به تازگی بعضی از شرکت ها ویرایشگرهای خوبی رو برای PHP معرفی کردند ،
علاوه بر اون چیزی که در جهان داره به سرعت رشد میکنه جامعه Open Source هاست
خیلی راحته و یادگیریش آسونه ، بعلاوه خیلی کم باگ میده
PHP یک زبان شیء گرا نیست و ...

merlin_vista
جمعه 25 مرداد 1387, 09:50 صبح
دوستان چند وقته براي من يه سوال پيش اومده راجب PHP و ASP.NET : (گفتم همينجا بپرسم !! )

ميخواستم بدونم آيا شما هم قبول داريد كه سرعت PHP بيشتر از Asp.net هست يا نه ؟

jaza_sa
جمعه 25 مرداد 1387, 10:25 صبح
دوستان چند وقته براي من يه سوال پيش اومده راجب PHP و ASP.NET : (گفتم همينجا بپرسم !! )

ميخواستم بدونم آيا شما هم قبول داريد كه سرعت PHP بيشتر از Asp.net هست يا نه ؟

ASP.NET به علت ساختاری که داره از PHP کندتره ، و این هم یکی از معایب ASP.NET هست
و در کل از .NET نباید انتظار سرعت بالا داشت :چشمک:

saleh_hi_62
جمعه 25 مرداد 1387, 10:50 صبح
سلام
دوستان عزیز 1 سر به این سایت بزنید .
توضیحات جالبی ارائه داده.
موفق باشید.
http://p30lords.com/forum/showthread.php?p=46790

m.hamidreza
جمعه 25 مرداد 1387, 12:59 عصر
این سوال بارها عنوان شده بهتره جستجو کنید تو همین سایت یا تو گوگل (http://www.google.com/search?q=ASP.NET+vs+PHP&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:official&client=firefox-a).

php کمی سادست

برای کار حرفه ای با PHP نیاز هست شما مفاهیم رو کاملا درک کنی! زمانی که شما باید صرف حرفه ای شدن توی PHP کنی از زمانی که باید صرف حرفه ای شدن تو NET. کنی به نظر من بیشتره! در کل develop کردن تو NET. سریعتر از PHP انجام میشه علتش هم مایکروسافتی بودن NET. هست و البته مفاهیم شی گرایی هم تاثیر زیادی داره.

php یه خورده امنیتش پایینه و هک زیاد می شه ولی asp.net بیشتر از طریق sql هک می شه که اونم کم شده(تا کمتر از 5 درصد)

نظرات غیر تخصصی ندید!

البته داره میره به این سمت...

سلام
دوستان عزیز 1 سر به این سایت بزنید .
توضیحات جالبی ارائه داده.
موفق باشید.
http://p30lords.com/forum/showthread.php?p=46790

کدهای ASPX فقط بر روی وب سرور IIS و آن هم بر روی سیستم عامل Windows قابل اجراستتا جایی که من میدونم کدهای #C روی Linux هم قابل اجرا هستن.

gdevnb
جمعه 25 مرداد 1387, 17:45 عصر
تا جایی که من میدونم کدهای #C روی Linux هم قابل اجرا هستن.
سلام
منظورتون اینه که الان پروژه های Asp.net روی هاستهای لینوکس هم اجرا میشن؟ یا اینکه منظ.رتون استفاده از مونو هستش؟

emad_67
جمعه 25 مرداد 1387, 23:36 عصر
ASP.NET به علت ساختاری که داره از PHP کندتره ، و این هم یکی از معایب ASP.NET هست
و در کل از .NET نباید انتظار سرعت بالا داشت :چشمک:
من قبلا یه جایی خونده بودم که سرعت asp.net به علت اینکه سورس های اون کامپایل میشه بیشتر هست ولی چون سورس های php نیاز به تفسیر داره از سرعت کمتری برخورداره. آیا این طور نیست؟

amirniknam
شنبه 26 مرداد 1387, 00:22 صبح
ببينيد دوست من هيچ كس نمي تونه بگه PHP از ASP.Net بهتره و برعكس هر كدوم مزايا و معايب خودشون رو دارند و اونقدر قابليت دارند كه تمامي نياز هاي برنامه نويس ها رو بر طرف كنند بنابراين نه از نظر امنيت نه سرعت و غيره شما نگران نباشيد چون هر دو تكنولوژي بسيار مناسب و حرفه اي پياده سازي شده اند مثلا همين فروم قدرتمند با PHP نوشته شده اما Gmail از asp.net استفاده ميكنه ولي اين طور كه به نظر من مي ياد آينده ASP.NET به خاطر IDE قدرتمندش و پشتيباني مايكروسافت روشن تر هست همين طور كه ميبينيد در مدت كوتاهي چقدر پيشرفت كرده و قدرتمند تر شده
امروزه يك سايت نسبتا پيشرفته با ASP.NET در مدت زمان كوتاهي پياده مي شه اما اين كار با PHP خيلي زمانبر هستش من خودم قبلا وقتي ASP 3 بود با PHP برنامه مي نوشتم اما الان تقريبا 4 ساله كه بسيار كم و اون هم به درخواست مستقيم مشتري از PHP استفاده مي كنم چون با ASP.NET خيلي راحترم

merlin_vista
شنبه 26 مرداد 1387, 08:24 صبح
اما Gmail از asp.net استفاده ميكنه

ميشه يه منبع معتبر براي اين گفته خود معرفي كني ؟؟

مهران رسا
شنبه 26 مرداد 1387, 09:56 صبح
ضمن تشکر از همگی دوستان .

با توجه به نظرات گرانقدر شما و آشنایی که با زبان VB دارم ترجیح میدم به سراغ ASP.NET برم !

متشکرم !

eAmin
شنبه 26 مرداد 1387, 11:18 صبح

سلام.

کی گفته نیست؟!؟!؟!!!!؟:متعجب:

این رو برو توی انجمن، php بگو، ببین چقدر با دلیل و مدرک، تو رو قانع می کنن، که php یک زبان شیئ گراست.

مهران رسا
شنبه 26 مرداد 1387, 12:54 عصر
راستی در مورد ajax هم یه سوال داشتم !

پیاده سازی این تکنولوژی توسط کدامیک ساده تره ؟!! PHP یا ASP.NET ؟!!

merlin_vista
شنبه 26 مرداد 1387, 13:13 عصر
آجاكس ربطي به زبان برنامه نويسي نداره . يه تكنيك ارسال اطلاعات به سرور است . حالا فرقي نمي كنه با كدام زبان اين اطلاعات را ارسال و دريافت كني .

البته پياده سازي Ajax با Asp.net راحت تر از PHP هست . دليل اون هم كتابخانه Ms Ajax است ..

zfarhad2000
شنبه 26 مرداد 1387, 13:27 عصر
نقطه‌ای که هیچیک از دوستان اشاره‌ای بهش نکردند، غنی بودن زبان php از نظر تعداد اسکریپتها و کتابخانه‌ها آماده استفاده هست. در این مورد اصلا asp.net قابل مقایسه با php نیست. اگر مثلا شما به دنبال یک اسکرپیت آماده باشید با یک جستجو ساده می‌تونید صدها مورد رو برای php پیدا کنید که بعد می‌تونید با توجه به opensource بودن اونها اسکریپت رو بسته به نیازتون گسترش داده و استفاده کنید. یعنی در اکثر مواقع در php نیاز نیست از اول بشنید و اسکریپتی رو بنویسید.

حتی اگه بخواید از اول اسکریپتی رو بنویسید تعداد کتابخانه و framework های opensource ای که برای php منتشر شده خیلی زیاد هست می‌تونید با استفاده از این کتابخانه حجم کدی رو که می‌نویسید به شدت پایین بیارید و کارتون سریعتر راه بیافته. در واقع این مزیت php در سایه نرم‌افزار آزاد بودنش به دست اومده در حالی که شاید asp.net به دلیل انحصاری بودنش این مزیت رو هیچوقت به دست نیاره.

از طرفی php یک زبان شی‌گرا هست. دیگه عصر php 4 تموم شده و هیچکس دیگه از نسخه 4 استفاده نمی‌کنه که بخوایم بگیم php شی‌گرا نیست در نسخه 5 به خوبی از شی‌گرایی حمایت میشه و البته برنامه گسترده‌ای برای توسعه نسخه 6 وجود داره که حمایت از شی‌گرایی به نقطه اوجش خواهد رسید.

h.jaza
یک شنبه 27 مرداد 1387, 11:09 صبح
دوست عزیز یه سری به این دو تا لینک بزن، بد نیستن.
http://blog.phpmystery.com/print/page/26/1081487566 (http://blog.phpmystery.com/print/page/26/1081487566) و http://www.gtpland.com/news,737. (http://www.gtpland.com/news,737%D8%8C)
البته وسه ی تو چون با VB آشنایی داری مسلما ASP.Net بهتره ولی این به هیچ وجه از ارزش های PHP کم نمی کنه.

Patira
جمعه 21 مرداد 1390, 00:56 صبح
خیلی از سایت ها با زبان هایی مثل asp و php طراحی شده اند و ما وقتی سایت هایی مثل اینها لود میشن و در
حال مشاهده اونها هستیم بحثی پیش میاد که بیشتر بین برنامه نویس ها هستش اینجور بحث ها تا مصرف کننده
که کدوم زبان از دیگری برتری داره , منظوری php و asp هستش الان حتما موقع خوندن این تیکه هرکی هر زبانی داره باهاش محصولی تولید میکنه تو دلش میگه فلان زبان ! …
من الان میام از تمام جنبه ها مقایسه میکنم و در انتها نمیگم کدوم بهتره باز هم انتخاب با خودتون .
برای شروع کار میام تعریفی از نحوه کار و استفاده هاشون و تغذیه این دو زبان رو میگم . هر دوی این زبان یعنی asp و php در سایت های داینامیک مورد استفاده قرار میگیرند و هر دوی اینها قادرند پروژه هایی که با بانک اطلاعاتی در ارتباط اند اتصال پیدا کنند .
ASP یا همون Active Server Pages از طرف مایکروسافت عرضه شده و با IIS یا همون Internet Information Server استفاده میشه و فقط و فقط هم روی سرور های مایکروسافت امکان لود شدن داره .
PHP یا Hypertext Preprocessor که توسط Rasmus Lerdorf طراحی و تجزیه شده . این زبان بعد ها توسط افراد مختلفی اصلاح شده هستش . این زبان بر روی سرورهای Unix و Linux و همچنین NT Server بارگزاری میشود .

این هایی که تا به اینجا خوندید یک سری تفاوت های بسیار اندک میان این دو زبان بوده است یعنی بین زبان های asp و php .

حالا میایم مقایسه رو به بخش هایی تقسیم میکنیم برای شروع از نظر هزینه و به طور کل ارزش نگهداری مقایسه میکنیم :
برنامه هایی که به زبان ASP نوشته میشوند نیاز دارند که ISS بر روی پلتفرم ویندوز سرورشون نصب باشه که این مورد رایگان نیست! . اما برنامه هایی که به زبان PHP نوشته شدن اند بر روی لینوکس قابلیت اجرا دارند که این مورد رایگان هستش .
در زبان ASP اتصال به دیتابیس کمی پرخرج هستش یعنی منظورم اینه ASP از MS-SQL استفاده میکنه که محصولی از شرکت مایکروسافت هستش و نیاز به خریدن اون هست .
در زبان PHP عموما از بانک اطلاعاتی MySQL استفاده میشه که خوب رایگان هستش …

خوب تا بخش اول مقایسه php از لحاظ هزینه راه اندازی به صرفه تر بوده , حال میرسه نوبت قسمت مهمی که بسیار مورد توجه قرار میگیره یعنی سرعت بارگزاری اطلاعات :
اگر ما بیایم سرعت بارگزاری میان asp و php رو مقایسه کنیم مشاهده میکنیم که php برتری بالاتری نسبت به ASP ادامه … داره .
php کد ها رو سریعتر از asp مورد بارگزاری و اجرا قرار میده . دلیل این مشکل هم اینه که ASP روی ساختار COM پیاده سازی شده هستش که این عامل باعش میشه مقدار پردازش مورد نیاز برای اتمام یک کار معین برای سرور بیشتر بشه, کد های php توسط فضا مموری اجرا میشن که این براش خیلی خوبه !

تغییره جایگاهی نداشتیم تا اینجا نیز نشان از برتری php بوده !, خوب البته نظر نمایشی بود یعنی طبق دیده دارم میگم حالا ببینیم تا در ادامه چه رخ میدهد . این دفعه نوبت به سازگاری هاشون با پلتفرم ها هستش :
برنامه هایی که با زبان php نوشته میشن میتونن روی پلتفرم های گوناگون اجرا بشن مثل Linux,Unix, Windows و Solaris اما در زبان ASP بیشتر به پلتفرم ویندوز وابستگی و کیفیت بیشتری داره البته این نکته فراموش نشه که ASP رو میشه روی پلتفرم Linux با نصب ASP-Apache هم اجرا کرد .

حال به بررسی هزینه های اضافه می پردازیم :
ابزار های زیادی از زبان PHP استفاده میکنند که به صورت رایگان وجود دارند . پس از اینکه PHP سورس باز شد کدهای زیادی را می شود در انجمن ها و به طور کلی در اینترنت یافت که با زبان PHP نوشته شده اند . از ویژگی های درون ساختی که در php وجود داره میشه به ftp,email در صفحات اشاره کرد و یا مکانیزم مخفی سازی .
اما ASP چنین ویژگی هایی رو در خودش به صورت ترکیبی نداره و فقط به صورت افزودنی هستش یعنی کامپوننت هایی را داراست که این ویژگی را در خود دارند, از این رو این افزوده ها هزینه هایی را در بر میگیرد برای این قبیل کامپوننت ها.

به بحثمون ادامه میدیم با قسمت زبان پایه :
Base ای که php روش هستش زبان C++ میباشد و PHP از این ترکیب استفاده کرده که کاملا شباهتی به c/c++ داره . c/c++ بی حاشیه ترین و مطرح شده ترین زبان برنامه نویسی هستند . افراد و برنامه نویس های زیادی هستند که این زبان رو دوست دارند . مسلما به خاطر راحتی کار و تمایلشون در این مورد بیشتر افراد به سراغ PHP میروند .
زبان ASP بیشترش از دسته Visual Basic هستش که باز هم وابسته و مربوط به محصولات مایکروسافت هستش .
اینطور وابسته بودن شخص به شخص هستش که این زبان رو برای دیگران راحت میکنه .
امیدوارم از این مقاله آموزش خوشتان آمده باشه و همچنین بدردتان بخورد
موفق باشید

nasawish
یک شنبه 04 دی 1390, 22:34 عصر
داری میگی کامپایل.این خودش خیلی سرعتو میاره پایین.حالا خطاهاشو نمیگم.php از بافر هم استفاده میکنه.این سرعتو خیلی میبره بالا

Saman Hashemi
دوشنبه 05 دی 1390, 08:15 صبح
دوست عزیز IIS و SQL Server نسخه رایگان هم داره ورژن های Express...!
کاشکی یه ذره در مورد ASP.net میخوندی و فقط این مقاله کپی و پیست نمیکردی،قصد طرفداری ندارم چون هر گل بوی خودش میده اما اگه میخوایین در مورد معایب یه چیزی صحبت کنید خواهش به خودتون به عنوان مرجع مراجعه نکنید و مرجع معتبر معرفی کنید...!
این دلیل هایی که بعد از سه سال شما آوردی که ما 4سال پیش میدونستیم بعد از 3سال امیدوار بودم که مطالب جدیدتری ازین تفاوتها پیدا شده باشه ...!

hamed-php
سه شنبه 06 دی 1390, 14:31 عصر
دوست عزیز IIS و SQL Server نسخه رایگان هم داره ورژن های Express...!

سلام
تفاوت های اصلی این نسخه رایگان با نسخه های دیگر در چیست؟

meisam3322
سه شنبه 06 دی 1390, 15:19 عصر
با سلام،

من همیشه متنفرم از این بحث ها که این بهتره و اون یکی بدرد نمیخوره . به قول دوستمون :

چون هر گل بوی خودش میده

ولی چند نکته هست که باعث شد توی این تاپیک پست بدم:

اول اینکه ، شما میگین سرعت PHP و ASP.NET با هم فرق میکنه و PHP بهتره. ولی عزیز من ، شما مهمترین نکته در دانلود شدن صفحات وب رو فراموش کردین، که اون هم ساختار استاندارد HTML هست و به کارگیری مناسب از المان های اون. به نظر من طراحی مناسب HTML سرعت یک وب سایت رو تعیین میکنه و Data های موجود برای دانلود و نمایش محتوای صفحه.

php یه خورده امنیتش پایینه و هک زیاد می شه

برادر من کی اینو گفته ؟ بابا تو رو خدا با مدارک فنی چیزی رو بگین.

خلاصه من می گم asp.net اما سختی خیلی داره

همچین چیزی نیست . میشه یکی از سختی هاشو بگی ؟ من که چند ساله دارم با ASP.NET وب سایت طراحی میکنم و سختی ندیدم که حل نشه. بله !! معمایی که حل بشه آسان میشه !!!

دادشه من کدوم ساختارو میگی ؟ بگو ما هم بدونیم. شما میتونین بگین ساختار PHP چیه ؟ که حالا داری مقایسه میکنی ؟

در کل از .NET نباید انتظار سرعت بالا داشت

من نمیدونم ملاک شما برای سرعت بالا چیه ؟ عزیز من وقتی کد نویسی شما خارج از استاندارد و تحلیل باشه و به روشی که سرور رو بیش از حد درگیر کنه، معلومه سرعت پایین میاد !!

اما asp.net هر روز داره تغییر می کنه به طوری که تا پارسال .net 2.0 بود حالا .net 3.0 و .net 3.5 و هر روز در حال پیشرفت و به طبع برنامه نویسا باید خودشون رو تطبیق بدن.

وقتی کار حرفه ای داری انجام میدی و برنامه مینویسی، باید هم خودتو همیشه به روز نگه داری. شما هر چند وقت یکبار مطالعه میکنی ؟ هر روز داره تکنولوژی های جدید برای وب میاد تو بازار، به نظرت درسته سواد ما هم واسه چند سال قبل باشه . اینطوری از میدان مبارزه خیلی راحت خارج میشین.

در کل دوستان، با ارائه مدارک فنی مطالب خودتونو ارائه کنین. اینجا نا سلامتی وب سایت برنامه نویسه. شما دوست عزیز هم که پرسیدین کدم از این دو بهتره واسه کار. بهتر بود قبلش یه مطالعه و جستجوی کوچیک میکردی.

موفق باشین

omid_student
چهارشنبه 28 دی 1390, 02:52 صبح
کسایی که میگن php به درد نمیخوره واقعا دیوانه هستند
آخه یکی به اینا بگه آیا میشه asp.net رو روی سیستم عامل لینوکس و مک اجرا کرد
اصلا چرا بیشتر سایت های موتور جستجو و حرفه ای با php مینویسند

aminghaderi
چهارشنبه 28 دی 1390, 06:25 صبح
داری میگی کامپایل.این خودش خیلی سرعتو میاره پایین.حالا خطاهاشو نمیگم.php از بافر هم استفاده میکنه.این سرعتو خیلی میبره بالا
هیچ فرقی بین سرعت نداره ، هر دوی اونها دارند عمل ترجمه رو انجام می دهند ، شما بفرمایید زمانیکه صفحه php شما می خواهد کوئری رو از MySQL بخونه این الان به چه معنی هست؟؟
اون هم داره یه جوری ترجمه می شه ، اون بافر داره ، این چیزی به نام کش داره.
خطا هم که به نظر من اصلا نداره ؟! اگر داره چرا ما ولش نمی کنیم؟؟؟ عقلانی نیست زبان یا تکنولوژی که خیلی باگ و خطا داشته باشه رو یه برنامه نویس مبتدی یا یه مهندس با سابقه استفاده کنه چی برسه در دانشگاه ها واحد اصلی مهندسی نرم افزار باشه؟!
ابزار ابزاره ، بسته به این داره کی از اون استفاده کنه ، یه مبتدی استفاده می کنه یه سایتی می سازه که شما می بینی و می گی این چیه و همون رو می دهند دست 4 تا متخصص بعد می بینی پرتالی مثل تبیان به وجود اومد یا وب سایت X و Y یا سیستم های مکانیزه دانشگاهی .
سایت کانون فرهنگی آموزش رو یه نگاه بندازید فکر کنم جالب باشه.
برای PHP هم سایت ها و نرم افزار های بزرگی طراحی شده نمونه هاش سایت کلوب دات کام ، سایت سنجش (یه قسمتش) و....
نمی شه به سادگی نقض کرد ، هر کدام ویژگی خودش رو داره ، با هر کدام راه تریم باید با همون کار کنیم.

موفق باشی عزیزم.

boysilent
چهارشنبه 28 دی 1390, 11:30 صبح
راستی در مورد ajax هم یه سوال داشتم !

پیاده سازی این تکنولوژی توسط کدامیک ساده تره ؟!! PHP یا ASP.NET ؟!!

به php توهین نکنید چه وضعشه ؟؟/
یرید اینجا سوالاتون رو بپرسید
http://forum.iranphp.org/Forum-%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

rezashirazim
دوشنبه 29 مهر 1392, 08:38 صبح
به php توهین نکنید چه وضعشه ؟؟/
یرید اینجا سوالاتون رو بپرسید
http://forum.iranphp.org/Forum-%DA%A9%D8%AF-%D9%86%D9%88%DB%8C%D8%B3%DB%8C

دوست عزیز کسی به php توهینی نکرده! من نمیدونم چرا بعضی از ماها اینقدر تعصب بیخودی داریم به یک موضوعی بدون اینکه راجع بهش تحقیق کنیم...

چند تا مقاله اینجا میزارم بهتره یک مطالعه ای بکنید :

مقایسه php و asp.net از نظر سرعت (http://www.rezashirazi.com/post261.aspx)

طراحی سایت با php بهتر است یا asp.net - مقایسه asp.net و php (http://www.webdesign24.ir/Article33.aspx)

bomb23
دوشنبه 29 مهر 1392, 16:23 عصر
http://naspinski.net/post/AspNet-vs-php--speed-comparison.aspx
من دیگه حرفی ندارم :لبخند:

csvbcscp
چهارشنبه 08 آبان 1392, 04:57 صبح
با اینکه من عاشق محصولات مایکروسافتم، اما به نظرم پی اچ پی انتخاب بهتریه
چون اکثر CMS های پولی و رایگان توسط این زبان نوشته شدن
هاست ویندوز معمولا خیلی گرون تره و هزار تا دلیل دیگه، که فقط وقتی که شروع به درست کردن یه سایت واقعی کنی بهشون پی خواهی برد
ممنون بابت سوال خوبت

ایمان مدائنی
چهارشنبه 08 آبان 1392, 09:42 صبح
مقاله های زیر در این رابطه هستند

PHP سریعتر از ASP.NET! افسانه یا واقعیت؟
(http://barnamenevisan.org/Articles/Article2147.html)

مقایسه PHP و Asp.NET
(http://barnamenevisan.org/Articles/Article365.html)

طراحی سایت با ASP.NET بهتر است یا PHP - مقایسه PHP و ASP.NET
(http://barnamenevisan.org/Articles/Article1811.html)

ehsan_296
جمعه 22 آذر 1392, 02:02 صبح
به قول استاد کرامتی PHP جای خودش ASP و C# جای خودش . دوستان باید ببینید کاری که می خواید انجام بدید کدوم رو می طلبه :)