PDA

View Full Version : ADO و Delphi 2007

rezamahdizadeh
جمعه 25 مرداد 1387, 21:05 عصر
در فرمهايي كه قبلا با Delphi 7 درست كرده ام و از كامپوننتهاي از خانواده ADO مانند TADOConnectionو TADOTable استفاده كرده ام با باز شدن اين فرمها با Delphi 2007 خطاي پيدا نشدن كلاس مربوط به آن كامپوننتهايي كه از خانواده ADO بودند مواجه مي شود و با ignore كردن حذف مي شوند. آيا Delphi 2007 اين كلاسها و در واقع اين كامپوننتها را ندارد؟

SYNDROME
جمعه 25 مرداد 1387, 21:28 عصر
در فرمهايي كه قبلا با Delphi 7 درست كرده ام و از كامپوننتهاي از خانواده ADO مانند TADOConnectionو TADOTable استفاده كرده ام با باز شدن اين فرمها با Delphi 2007 خطاي پيدا نشدن كلاس مربوط به آن كامپوننتهايي كه از خانواده ADO بودند مواجه مي شود و با ignore كردن حذف مي شوند. آيا Delphi 2007 اين كلاسها و در واقع اين كامپوننتها را ندارد؟
وجود دارد.
در Palette به نام dbgo قرار دارد.
یکی از اشکالات دلفی 2007 این است که در بعضی مواقع با نصب کامپونتهای دیگر ADO قابل استفاده نیست.
اگر کامپونتی نصب کرده اید پاک کنید و سپس دلفی را اجرا کنید و ببینید dbgo را در Paletteدارد.
اگر باز هم نداشت شاید دلفی 2007 شما ناقص است.
موفق باشید

rezamahdizadeh
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 09:07 صبح
من کامپوننتهایی ساخته ام و در فرمهای خود در دلفی 7 از آنها استفاده کرده ام و امکان عدم استفاده از آنها وجود ندارد در ضمن dbgo نیز وجود دارد من چکار کنم؟

m-khorsandi
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 07:07 صبح
!
متوجه نشدم كه بلاخره دلفی 2007 با كامپوننتهایی كه خودت نوشتی مشكل داره يا با كامپوننتهای dbGo؟

rezamahdizadeh
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 17:48 عصر
با نصب كامپوننتهاي خود كه در بعضي از آنها در قسمت uses بنا به ضرورت از ADODB استفاده كرده ام در CodeGear 2007 بر خلاف Delphi7 به مشگل برخوردم در دلفي 7 همين كامپوننتهاي خودم بدون هيچ مشگلي نصب شده بودند. كافيست در اينترنت اين عبارت را جستجو كني
It contains unit ADODB which is also contained in package

SYNDROME
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 18:26 عصر
من هم مشکل شما را دارد.
فکر کنم یکی از Errorهای دلفی 2007 است که در بعضی از موارد من هم با آن برخورد کرده ام.
من خودم چند بار نصب می کنم تا مشکل فوق بر طرف شود.
موفق باشید