PDA

View Full Version : سوال: جلوگیری ار باز کردن سورس فایل exe

amir_pro
شنبه 26 مرداد 1387, 01:55 صبح
سلام به دوستان
چند وقت پیش یک برنامه را از یکی خریدم که فایل exe برنامه ای که با فریم ورک .net در ارتباط بود را کامل کامل باز می کرد و سورس برنامه را نشون می داد. حتی عبارات فارسی
یعنی خط به خط برنامه را به طور واضح. به خاطر دلایلی از گفتن اسم برنامه خودداری می کنم و اگر هم دوستان می دانند اسم برنامه چیست لطفا بیان نکنند چون این طوری امنیت برنامه های نوشته شده از بین میره
حالا سوال من اینه که چه طور میشه جلوی این جور دیساسمبل (dissassemble)کردن آن ها را گرفت؟

yasercomeng
شنبه 26 مرداد 1387, 02:37 صبح
قبلاً هم در مورد اين موضوع بحث شده بگرديد پيدا مي كنيد.
براي اين منظور بايد از ابزار هايي كه كد هاي برنامه را اينكد مي كنند استفاده كنيد مثل dotfuscator.

aliaaa
شنبه 26 مرداد 1387, 15:21 عصر
XenoCode PostBuild بهتزینه البته اگه کرکش رو پیدا کنید

man_iran
شنبه 26 مرداد 1387, 18:23 عصر
XenoCode PostBuild بهتزینه البته اگه کرکش رو پیدا کنید

حالا اگر برنامه و کرکش را گیر اوردیم چطور باید با ان کار کرد ؟
راستی اگر از این برنامه استفاده کنیم دیگه اصلا نمی شه کدها را بدست آورد ؟

gdevnb
شنبه 26 مرداد 1387, 18:25 عصر
سلام به دوستان
چند وقت پیش یک برنامه را از یکی خریدم که فایل exe برنامه ای که با فریم ورک .net در ارتباط بود را کامل کامل باز می کرد و سورس برنامه را نشون می داد. حتی عبارات فارسی
یعنی خط به خط برنامه را به طور واضح. به خاطر دلایلی از گفتن اسم برنامه خودداری می کنم و اگر هم دوستان می دانند اسم برنامه چیست لطفا بیان نکنند چون این طوری امنیت برنامه های نوشته شده از بین میره
حالا سوال من اینه که چه طور میشه جلوی این جور دیساسمبل (dissassemble)کردن آن ها را گرفت؟
سلام
همونطور که دوستان گفتند در اين مورد قبلاً بحث شده
از پروتکتورهايي نظير .net reactor يا ... استفاده کنيد

gdevnb
شنبه 26 مرداد 1387, 18:31 عصر
حالا اگر برنامه و کرکش را گیر اوردیم چطور باید با ان کار کرد ؟
راستی اگر از این برنامه استفاده کنیم دیگه اصلا نمی شه کدها را بدست آورد ؟
استفاده از اين برنامه زياد سخت نيست helpش رو برسي کنيد
براي دور زدن اين قبيل پروتکتورها هم ابزارهايي وجود داره که به راحتي کدها رو بيرون ميکشه
براي همين بهتره اولاً از ورژنهاي قديميترش استفاده کنيد وخيلي هم حساسيت به خرج ندين.
.net reactor کد رو هم تغييرميده که(مثلDotfuscator) حتي بعد از اينکه کد بيرون کشيده شد فهمش خيلي مشکل ميشه .

H2K
شنبه 26 مرداد 1387, 18:54 عصر
دوست عزيز تو خود سايت(XenoCode PostBuild) اموزش دارِد كه چى كار كنى در مورد اينكه اين برنامه ها ۱۰۰% قفل كنن نه اينجور نيست اين برنامه ها يا هر چيز ديگه كارى كه ميكنن اينه كه دست رسى رو سختر ميكنن

man_iran
شنبه 26 مرداد 1387, 21:38 عصر
سلام
من یه مقدار کد توی برنامه دارم که یه جورایی باعث جلوگیری از کپی رایت کردن برنامه ام می کنه حالا اگر با استفاده از برنامه کدهای exe فایلم ر در بیارن حق کپی رایت هم از بین می ره!
می شه بگید باید چه کار کنم تا به هیچ وجه نتونن کدها را در بیارن؟
ممکنه بعضی ها بگن برنامه های نیست که بتونه این کار را بکنه پس اون هایی که قفل می نویسن چه کار می کنند؟

gdevnb
یک شنبه 27 مرداد 1387, 07:09 صبح
سلام
من یه مقدار کد توی برنامه دارم که یه جورایی باعث جلوگیری از کپی رایت کردن برنامه ام می کنه حالا اگر با استفاده از برنامه کدهای exe فایلم ر در بیارن حق کپی رایت هم از بین می ره!
می شه بگید باید چه کار کنم تا به هیچ وجه نتونن کدها را در بیارن؟
ممکنه بعضی ها بگن برنامه های نیست که بتونه این کار را بکنه پس اون هایی که قفل می نویسن چه کار می کنند؟
اونها فقط دسترسی رو سخت تر میکنن تا کرکر خسته بشه.یه سر به بخش امنیت همین سایت بزنی بد نیست.
شما هم اگه از ابزار خاصی برای این منضور استفاده میکنی یا اگه خودت دست به کار میشی و براش کد مینویسی سعی کن کرکر رو خسته کنی.
همین.
از ابزارهای زیر برای این منظور می تونی استفاده کنی.

Ezriz Dotnet Reactor
Ezriz IntelliLock
Xenocode
Cachupa Smartassembly Enterprise
Xheo CodeVeil
Themida
Dotfuscator
MoleBox Pro
...

man_iran
یک شنبه 27 مرداد 1387, 15:02 عصر
اونها فقط دسترسی رو سخت تر میکنن تا کرکر خسته بشه.

پس با این صورت قفل های نرم افزاری هم به راحتی شکسته می شن. البته منظورم از راحتی اینه که هر کسی با برنامه نویسی و کار با این برنامه ها آشنا بشه می تونه قفل اون ها را بشکنه.

می شه بگید برای جلوگیری از کپی رایت برنامه چه کار باید کرد ؟

راستی داده های موجود در sql هم لو می رن؟ یعنی برنامه ای هست که بشه این داده را دید ؟

Nima NT
یک شنبه 27 مرداد 1387, 18:11 عصر
به نظر من , تنها راه استفاده از تکنیک های برنامه نویسی هستش , سعی کنید کد نامنظم و نامفهومی بنویسید , اینطوری خوندن سورس کمی سخت تر میشه , در ضمن قفل رو یه جا بررسی نکنید.
حتما" هم از ابزارهای Dotfuscator استفاده کنید , چراکه در مواردی خوندن سورس در حضور این برنامه ها غیر ممکنه و اینکه درمواردی هم نمیشه اثر اونها رو از بین برد.
البته بازم میگم بیشتر به برنامه نویسی خودتون متکی باشید.
در مورد سوال SQL هم باید بگم که بله , میشه اطلاعات رو استخراج کرد , برای این منظور از اتصالات رمز شده برای وصل شدن به بانک استفاده کنید.
این طوری بهتره !!!!

man_iran
یک شنبه 27 مرداد 1387, 21:42 عصر
خب اگر من کدهای قانون کپی رایت را توی اس کیو ال بنویسم و برای آن هم رمز بزارم آیا باز می تونند کدها را بخونند؟ هیچ راهی نداره؟

mesgar
دوشنبه 28 مرداد 1387, 02:06 صبح
سلام
من پيش نهاد مي كنم قسمت قفل نرم افزارت رو به صورت dll به زبان سي پلاس پلاس بنويسي و ازآن dll در برنامه استفاده كني
بدين صورت آن قسمت از كدت لو نمي ره

man_iran
دوشنبه 28 مرداد 1387, 02:15 صبح
سلام
من پيش نهاد مي كنم قسمت قفل نرم افزارت رو به صورت dll به زبان سي پلاس پلاس بنويسي و ازآن dll در برنامه استفاده كني

مطمئن هستی ؟
یعنی به هیج وجه لو نمی ره ؟

توی اس کیو ال بنویسم چطور ؟

gdevnb
دوشنبه 28 مرداد 1387, 04:46 صبح
سلام
این روش قابل دور زدن هست و به راحتی با یه دیباگر میشه قفل رو شکست. فکر نمی کنم مشکل این دوستمون فقط دیده شدن کد قفل باشه بلکه قفلشون هم باید بتونه به خوبی کار کنه.
در واقع این کار شاید شکستن قفل رو سخت تر کنه
من متوجه منظورتون از داده های داخل SQLServer نشدم اگه میخوایید یه سری داده رو داخل بانک بریزی میتونی از رمز نگاری یا هش استفاده کنی.
روش پیشنهادی : اگه نمی خوای خودت رو درگیر کدهای Native کنی از Dotfuscator برای پیچیده کردن کدت به خوبی استفاده کن و بعد از این کار از ابزارهایی نظیر Net Reactor. برای Protect اسمبلی استفاده کن(تر جیحاً از ورژنهای قدیمی تر).

linux
دوشنبه 28 مرداد 1387, 08:27 صبح
مطمئن هستی ؟
یعنی به هیج وجه لو نمی ره ؟

توی اس کیو ال بنویسم چطور ؟

آقا تا ما یک چیزی می نویسیم میشه توهین به کاربران،خوب اینجا همه خوبند همه دانشمند و با سوادن همه دکترای نرم افزار دارن،
میشه توضیح بدهی توی sql چطوری می خواهی این کار را کنی که مای بی سواد هم یک چیزی یاد گرفته باشیم،

ASKaffash
دوشنبه 28 مرداد 1387, 09:00 صبح
روش پیشنهادی : اگه نمی خوای خودت رو درگیر کدهای Native کنی از Dotfuscator برای پیچیده کردن کدت به خوبی استفاده کن و بعد از این کار از ابزارهایی نظیر Net Reactor. برای Protect اسمبلی استفاده کن(تر جیحاً از ورژنهای قدیمی تر).
سلام
میتونید بیشتر توضیح دهید که با Dotfuscator چطوری میشود اینکار را انجام داد.

salarjoon
دوشنبه 30 دی 1387, 08:26 صبح
سلام خيلي وقته از اين بحث گذشته ولي من يه سوال دارم و اون اين که حالا که کلي نرم افزار و راه واسه کد کردن معرفي کردين چنتا نرم افزار هم واسه باز کردن فايل exe معرفي کنيد حالا چه کد شده چه نشده .

من ميخوام يه فايل نصب رو باز کنم تغييراتمو بدم و (فارسي سازي) و بعد دوباره به فايل نصب تبديل کنم .
پس فکر کنم 3 تا نرم افزار نيازه يکي باز کنده exe و دومي فارسي سازي که من ResHack رو دارو ولي بعضي ها رو باز نميکنه و يکي هم تبديل کننده مجدد به فايل نصب که شايد همون اولي اين کار رو بکنه

خواهشاهر نرم افزار و وراهي که ميدونيد معرفي کنيد . و اين 3 تا نرم افزارو مورد نياز منم اگه اسمشونو بگيد و لينک بديد ممنون ميشم .
منم يه pdf آموزشي در مورد فارسي سازي بزارم شايد يکي هم به من کمک کنه
http://www.geocities.com/tamohtasham/pooya.pdf

البته آدرس نرم افزاری ک گفتم هم در pdf هست
منتظر هستم ...

Amir Oveisi
دوشنبه 30 دی 1387, 11:25 صبح
برای protection من توصیه میکنم از packer های opensource استفاده کنید. من خودم از NETz Packer استفاده میکنم. به دلیل اینکه opensource هست مستونید روش pack کردنش رو به دلخواه خودتون تغییر بدین تا unpack کردنش سخت تر بشه.
در ضمن حتما قبل از pack کردن با استفاده از یک نرم افزار dotfuscator سورستون رو rename کنید تا مطمئن تر بشه کارتون.

موفق باشید
jooje

sepide1
دوشنبه 30 دی 1387, 13:25 عصر
چرا چندتا برنامه برای بازکردن exe معرفی نمی کنید؟ (لطفا معرفی کنید)