PDA

View Full Version : كانكشن تحت شبكه و يك ايده عجيب

amir-haghighi
شنبه 26 مرداد 1387, 12:19 عصر
به ياد او::

خوب راستش من ميخوام كه يك برنامه بنويسم كه چند تا سيستم ازش استفاده ميكنن.در واقع يك سرور هست كه ديتابيسها در داخل سرور و در درايو سي قرار داره.حالا هر چند تا سيستم كه وجود داره به اين برنامه متصل ميشن .حتي در خود سرور هم برنامه بايد به ديتابيس متصل بشه(يعني برنامه اي كه در كلاينتها به سرور وصل ميشه و از ديتابيس استفاده ميكنه در خود سرور هم وجود داره و اين كار رو انجام ميده).

خوب حالا من چند تا مشكل كوچيك دارم كه مطرح ميكنم::

1:كانكشن رو بايد چطور تعريف كنم كه هم روي سرور و هم روي كلاينتها به ديتابيس متصل بشه؟

2:نظر خودم اين هست كه كانكشن رو در داخل يك فايل تعريف كنم تا بعد از اين كه ستاپ ساختم و خواستم هر جا ازش استفاده كنم اون فايل رو باز كنم و كانكشن رو بر اساس اون شبكه تعريف كنم(فراموش نكنيد كه من اصلا ساختن كانكشن تحت شبكه رو بلد نيستم !!!بابا ايول پس چي بلدي؟:لبخند:)

داخل همين سايت كانكشن تحت شبكه رو ديدم.چند تا سوال برام مطرح شده .هر قسمتي رو كه متوجه نميشم رو داخل تگ كد گذاشتم::

string con = "Network Library=dbmssocn;Network Address=127.0.0.1;" +
"Integrated security=SSPI;Initial Catalog=table1";

Library=dbmssocn

security=SSPI

و بعد اصلا چطور بايد ديتابيس رو به اين بابا حالي كنيم كه كجاست؟مثلا در برنامه من ديتابيس ها در درايو سي سرور و در پوشه programs file قرار داره اونم در پوشه data.و ip address سرور هم به طور مثال هست :127.0.01

حالا ما ميخوايم كه دو تا كانكشن تعريف كنيم يكي براي برنامهاي كه در سرور قرار داره و يكي هم براي كلاينتها تا بتونن به سرور متصل بشن.

amir-haghighi
شنبه 26 مرداد 1387, 13:17 عصر

من كارم خيلي لنگه.لطفا اگه اگه كسي ميتونه كمكم كنه.با تشكر

KambizZandi
شنبه 26 مرداد 1387, 13:45 عصر
platform رو دقيق بگيد چيه؟
1- win app يا web app
2- database چيه؟ SQL Server يا ...؟
3- با کدوم ورژن .Net کار ميکنيد؟ 1.1 يا 2.0 يا 3.0 يا 3.5؟
البته 3 و 3.5 روي 2.0 ميشينن که اين بحثش مال اينجا نيست

amir-haghighi
شنبه 26 مرداد 1387, 18:06 عصر
به یاد او::

برنامه تحت ویندوز هستش xp.

دیتا بیس هم sql server هستش.با ورژن 3.5 هم کار میکنم.

KambizZandi
شنبه 26 مرداد 1387, 22:04 عصر
اين کد يک نمونه از Connection String است:

connectionString="Data Source={SQL Server IP};Initial Catalog={DataBase Name};
Integrated Security=False;User ID={Login Name};Password={Password};"
{SQL Server IP} = آدرس ديتابيس سرور
{DataBase Name} = نام ديتابيس شما
{Login Name}
{Password}

کاراکترهاي { و } نبايد تايپ بشن

مهرداد تاجدینی
یک شنبه 27 مرداد 1387, 00:47 صبح
سلام, نیازی نیست شما حالیش کنین دیتابیس کجاست! اینستنس SQL Server خودش میدونه دیتابیس کجای هارده, شما فقط باید اسم دیتابیس رو تو connection string بهش بدید. ضمنا هم برا سرور و هم کلاینت ها می تونید از یک connection string استفاده کنید. برنامه هم باید آدرس IP سرور رو از کاربر بگیره(اکثر برنامه های تو بازار همین کار رو می کنن)

jaza_sa
یک شنبه 27 مرداد 1387, 02:40 صبح
متونید Connection String رو داخل فایل app.config قرار بدید و برای هر سیستم این فایل رو تنظیم کنید
برای اطلاعات بیشتر راجع به Connection String میتونید به این سایت مراجعه کنید :
http://www.connectionstrings.com/

amir-haghighi
یک شنبه 27 مرداد 1387, 10:43 صبح

با تشكر از همه دوستان...

من قبل از اينكه شما پاسخ بديد موفق شدم كه يك نمونه كانكشن پيدا كنم.اما وقتي ازش استفاده كردم با ارور زير مواجه شدم.ميشه بفرماييد كه چطور بايد اي ارور رو برطرف كنم؟

http://i36.tinypic.com/j7dgnl.gif

من از كانكشن زير استفاده كرده بودم.

strCon = "Data Source =" + serverName.Text.Trim().ToUpper() + ";
Initial Catalog=" + databaseName.Text.Trim() + ";Integrated Security = True";
و سوال بعدي من ::

در اون مثال گفته بود اگه از مجوز ويندوز استفاده كنم ديگه نيازي به ناك كاربر و كلمه عبور نيست!در اين مورد هم كمي توضيح ميخواستم.

دوست عزيز جناب jaza_sa (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=45588) اگه ممكنه يك نمونه از كانكشن استرينگ رو كه ميشه در فايل app.config تعريف كرد رو مثال بزنيد.

jaza_sa
یک شنبه 27 مرداد 1387, 11:14 صبح
دوست عزيز جناب jaza_sa (http://barnamenevis.org/forum/member.php?u=45588) اگه ممكنه يك نمونه از كانكشن استرينگ رو كه ميشه در فايل app.config تعريف كرد رو مثال بزنيد.

کل محتویات app.config رو براتون میزارم :

<?xml version="1.0" encoding="utf-8" ?>
<configuration>
<connectionStrings>
<add
name="CS"
providerName="System.Data.SqlClient"
connectionString="Server = Server_Name; Database = DB_Name; Integrated Security = True;"/>
</connectionStrings>
</configuration>برای استفاده از اونم از کد زیر استفاده کنید :

private string connectionString =
System.Configuration.ConfigurationSettings.AppSett ings["CS"].ToString();

amir-haghighi
یک شنبه 27 مرداد 1387, 19:12 عصر

آقا مشكل اينجاست كه sql server اجازه اتصال از راه دور رو نميده و اين ارور رو ميده.(همون شكلي كه تصويرش رو گذاشتم.).خوب براي رع اين مشكل بايد چيكار كنم؟

jaza_sa
یک شنبه 27 مرداد 1387, 19:50 عصر

آقا مشكل اينجاست كه sql server اجازه اتصال از راه دور رو نميده و اين ارور رو ميده.(همون شكلي كه تصويرش رو گذاشتم.).خوب براي رع اين مشكل بايد چيكار كنم؟
سلام دوست عزیز
میشه متن خطا رو بنویسید. :متفکر:
درضمن اگر خودتون متن خطا رو در گوگل جستجو کنید ، به نتیجه خواهید رسید

Blackk_lightt
یک شنبه 27 مرداد 1387, 19:51 عصر
برنامه تو server کار میکنه ؟

Blackk_lightt
یک شنبه 27 مرداد 1387, 19:52 عصر
اول مطمعن شو که sql server در حاله اجرا باشه.یعنی Run بهشه نه Stop

amir-haghighi
یک شنبه 27 مرداد 1387, 19:57 عصر

sql server ران هست.

من وقتي روي كامپيوتر خودم ميخوام به اين وسيله به سرور (كه همون سيستم خودم هست) متصل بشم با اين ارور مواجه ميشم.

amir-haghighi
دوشنبه 28 مرداد 1387, 12:07 عصر

خوب من sql server 2005 استفاده میکنم و میخوام که در کامپیوتر خودم از طریق ip به دیتابیس متصل بشم.دیتابیس هم در programs file و در پوشه ای با نام setup 1 قرار داره.

خوب من از کانکشن زیر اسفاده میکنم و با ارور مواجه میشم.تو گوگل سرچ کردم به یک سری جواب هم رسیدم اما بازم نتیجه نداد و ارور گرفتم.من راه وروش هایی رو که رفتم رو به همرا تصاویرشون برای شما دوستان میذارم تا ببینید ::

http://i35.tinypic.com/fay8tg.jpg

http://i36.tinypic.com/20sau7o.gif

http://i38.tinypic.com/2w50siv.gif

http://i34.tinypic.com/13yqdlu.gif

http://i34.tinypic.com/2qxz0j4.gif

http://i38.tinypic.com/2072dd5.gif

http://i34.tinypic.com/2qcfa02.gif

خوب من برای کانکت شدن از کانکشن زیر استفاده میکنم ::

con.ConnectionString = "Data Source=127.0.0.1,1433;Initial Catalog=Database1.mdf;
Integrated Security=False;User ID=haghighi;Password=;";

amir-haghighi
دوشنبه 28 مرداد 1387, 12:09 عصر
اروری هم که گرفتم همون ارور صفحه قیل بود.

jaza_sa
دوشنبه 28 مرداد 1387, 13:24 عصر
ایول
همه چیز رو گذاشتی غیر از اون چیزی که میبایست میزاشتی
متن خطا چیه؟ از اونم یه عکس بگیر بزار دیگه !!!

hozouri
دوشنبه 28 مرداد 1387, 19:10 عصر
سلام دوستان
شما بعد از نام یا آپی سرور نام خود SQL رو هم باید ذکر کنی مثلاً به صورت زیر :

strCon = "Data Source =" + serverName.Text.Trim().ToUpper() + "\\SQLEXPRESS;
Initial Catalog=" + databaseName.Text.Trim() + ";Integrated Security = True";

amir-haghighi
دوشنبه 28 مرداد 1387, 21:26 عصر

اين هم تصوير ارور مربوطه ::

http://i35.tinypic.com/2hgr8m9.jpg

amir-haghighi
دوشنبه 28 مرداد 1387, 21:31 عصر

ایول
همه چیز رو گذاشتی غیر از اون چیزی که میبایست میزاشتی
متن خطا چیه؟ از اونم یه عکس بگیر بزار دیگه !!!

اگه دقت ميكرديد ::

اروری هم که گرفتم همون ارور صفحه قبل بود.

majid325
سه شنبه 29 مرداد 1387, 02:54 صبح
سلام این پیغام مربوط میشه به تنضیمات :
مطمئن هستم که سرچ کردید ولی .......
http://barnamenevis.org/forum/showthread.php?t=110443&page=2
خلاصه با " کانکشن تحت شبکه" مفهوم رو رسوندی ولی "یک ایده عجیب" کجا بود؟

gdevnb
سه شنبه 29 مرداد 1387, 04:47 صبح
سلام
شما از SqlServer Autorization برای اتصال استفاده کردید آیا در SqlServer این امکان فعاله ؟یا فقط Windows Autorization فعاله؟
اگه آنتی ویروس یا فایروالی دارید اونو موقتاً غیر فعال کنید و تست کنید.
کد رو به دقت برسی کنید گاهی اوقات اشکالاتی پیش میاد که یه بار برسی دقیق مشکل حل میشه.

مهرداد تاجدینی
سه شنبه 29 مرداد 1387, 12:28 عصر

دوست عزیز با استفاده از ابزار Sql Server Surface Area Configuration می تونید به Sql Server بگید که اجازه اتصال از راه دور رو هم بده. به آدرس زیر برید:
Start Menu | All programs | Microsoft Sql Server 2005 |Configuration Tools| Sql Server Surface Area Configuration

پنجره Sql Server Surface Area Configuration باز می شه. در پایین صفحه گزینه Surface Area Configuration for Services and connections رو کلیک کنید. در پانل سمت چپ گزینه Database Engain و سپس Remote Connections رو انتخاب کنید. حالا در سمت راست گزینه Local and remote connections رو انتخاب کنید و بعد OK کنید . کار تمومه!

night_walker
سه شنبه 29 مرداد 1387, 13:46 عصر
با سلام
از این روش برای ساختن کانکشن استفاده کن.
1. از منوی Data گزینه Add new data source رو انتخاب کن و بعد روی Database کلیک کن و Next رو انتخاب کن سپس new connection رو انتخاب کن و از کمبو باکس مربوط به Data source گزینه Microsoft SQL Server رو انتخاب کن و آدرس سرور رو به اون بده در نهایت میتونی از پایین صفحه Connection String رو کپی کنی و در برنامه استفاده کنی.
2.بهتره که کانکشن رو در فایل app.config که بهش اشاره کردند قرار بدی ولی میتونی این کار رو به راحتی با استفاده از Setting.setting انجام بدی.

amir-haghighi
سه شنبه 29 مرداد 1387, 20:00 عصر
دوست عزیز با استفاده از ابزار Sql Server Surface Area Configuration می تونید به Sql Server بگید که اجازه اتصال از راه دور رو هم بده. به آدرس زیر برید:
Start Menu | All programs | Microsoft Sql Server 2005 |Configuration Tools| Sql Server Surface Area Configuration

پنجره Sql Server Surface Area Configuration باز می شه. در پایین صفحه گزینه Surface Area Configuration for Services and connections رو کلیک کنید. در پانل سمت چپ گزینه Database Engain و سپس Remote Connections رو انتخاب کنید. حالا در سمت راست گزینه Local and remote connections رو انتخاب کنید و بعد OK کنید . کار تمومه!

اين كار رو هم كردم و جواب نگرفتم .بازم همون ارور رو ميده

amir-haghighi
سه شنبه 29 مرداد 1387, 20:02 عصر
ولی میتونی این کار رو به راحتی با استفاده از Setting.setting انجام بدی.

اين يه تيكه رو خوب نفهميدم .ممكنه در مورد Setting.setting توضيح بيشتري بديد؟

amir-haghighi
سه شنبه 29 مرداد 1387, 20:11 عصر

من كانكشن رو به صورت زير به كار بردم و با اروري كه در تصوير ميبينيد مواجه شدم ::

con.ConnectionString = "Data Source=127.0.0.1\\SQLEXPRESS;Initial Catalog=Database1.mdf;
Integrated Security=False;User ID=haghighi;Password=;";

http://i37.tinypic.com/mu8vth.gif

اين ارور ديگه چي ميگه؟

amir-haghighi
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 12:07 عصر

بالا خره!! بعد از مدت ها تلاش و کوشش فراوان در سال فشار اسلامی و تحمل ملی! تونستم به دیتا بیس متصل بشم! اما نتونستم دیتایس رو انتخاب کنم. یعنی اینکه به سرور از طریق ip تونستم وصل بشم اما همچینی که خواستم دیتابیس رو انتخاب کنم ارور داد.

string sql = "Data Source=127.0.0.1\\SQLEXPRESS;Integrated Security=True;";

ارور هم همون ارور بالایی هستش.

لطفا اگه کسی در توانش هست یک پروژه نمونه آماده کنه که از طریق گرفتن ip و نام دیتابیس به بانک متصل بشه و این جا بذاره .کلی ممنونش هم میشم.

ASKaffash
چهارشنبه 30 مرداد 1387, 17:56 عصر
سلام
Local :

Persist Security Info=False;Integrated Security=SSPI;Initial Catalog=DataBaseName;server=

شبکه :

Data Source=IP_Or_ServerName;Initial Catalog=DataBaseName;Persist Security Info=True;User ID=UserID;Password=UserPassWord

amir-haghighi
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 11:33 صبح

سلام
Local :

Persist Security Info=False;Integrated Security=SSPI;Initial Catalog=DataBaseName;server=
شبکه :

Data Source=IP_Or_ServerName;Initial Catalog=DataBaseName;Persist Security Info=True;User ID=UserID;Password=UserPassWord

دوست عزيز من از اين دستورات شما هم استفاده كردم و دوباره با خطاي sql server can not alww remote ... مواجه شدم.همون خطايي كه در تصاوير قبلي هم گذاشته بودم.

من sql server رو به همراه ويژوال استديو نصب كرده بودم . و يكي دو تا از قسمتهاي مختلف رو كه گفتن براي پيكره بندي sql server ازش استفاده كنم رو در sql server خودم ندارم!

آيا من بايد sql server رو به صورت جداگانه نصب كنم؟

Alen
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 11:47 صبح
دوست عزيزم اول مطمئن شو كه مود تاييد اعتبار sql server در حالت sql server and windows authentication هستش . بعد مطمئن شو كه يك كاربر با نام مورد نظرت و همچنين پسورد درست در قسمت security تعريف كردي و تنظيماتش رو درست انجام دادي يعني نقشش رو تعريف كردي(ساده ترين راه اينه كه sysadmin بزاريش هر چند از لحاظ امنيتي اصلابه صلاح نيست و من توصيه مي كنم اين كارو نكن) بعدم مطمئن شو كه مجوز دستيابي به پايگاه داده مورد نظرت رو بهش دادي.بعد ميتوني كنكشن استرينگ درست رو بر اساس اينا تعيين كني.البته من فكر ميكنم كانكشن استرينگت درسته يكي از مراحل قبل مشكل داره

bachebahal_1363
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 15:14 عصر
سلام خدمت دوست عزیز
من هم زمانی همین مشکل رو داشتم اما با جستجوی فراوان تونستم مشکلم رو به همراه ایده های خودم حل کنم . در زیر تمامی کارهایی که برای ارتباط با SQLServer به صورت Remote باید صورت بگیره رو یادآور می شم :
1- تمامی راه هایی که برای Surface Remote Connection در تنظیمات Sql Server انجام دادید به درستی انجام شده فقط چند نکته باقی می مونه که اولا فایروال ویندوز و یا هر فایروالی که بر روی سیستم شما چه از طریق یک آنتی ویروس و یا فایروالی جدا نصب هست به ارتباط برنامه Client به سرور ایراد می گیره پس ابتدایی ترین کار این هست که تمامی فایروال ها رو Disable کنید .
2- راهی که من برای استفاده از بهترین Connection String به کار بردم این هست که در فرم LogIn برنامه خودم از یک ComboBox استفاده کردم جدا از نام کاربری و کلمه عبور که کار این ComboBox ابتدا نمایش نام کامپیوتر Local و سپس با یک گزینه اضافه شده به ComboBox به فرم دومی مراجعه کرده که نام سرورهای موجود در شبکه رو برای ما لیست می کنه
زمانی که سرور مورد نظر پیدا شد نام سرور رو به عنوان IPAddress در ConnectionString برنامه قرار می دهم

ConnectionString = "Data Source = " + IPAddress Or ServerComputerName + ";Initial Cataloge = DataBaseName ; Integrated Security = SSPI"

اگر توجه کرده باشید می توان چه نام کامپیوتر مقصد و یا IP کامپیوتر مقصد را نوشت .

حال اگر کاربر با موفقیت به سرور LogIn کرد به وسیله ایجاد یک String در Propertise.Settting برنامه و پاس دادن مقدار ConnectionString که کاربر با موفقیت با آن LogIn کرده است می توان از این ConnectionString در کل برنامه استفاده کرد .

اگر نحوه ذخیره اطلاعات در Propertise.Settting رو مشکل داشتین بگین تا اون رو هم بنویسم

ضمنا ً برای بدست آوردن اطلاعات سرور های موجود در شبکه با یه جستجوی ساده و یا استفاده از برنامه زیر می توانید به آنها نیز دسترسی داشته باشید همچنین به طور کامل نحوه BackUp و Restore را هم در خود برنامه هست که توسط خود بنده نوشته شده .
http://barnamenevis.org/forum/attachment.php?attachmentid=20427&d=1216048972

amir-haghighi
دوشنبه 04 شهریور 1387, 19:50 عصر

اگه ممکن هست این قسمت رو هم توضیح بدید

اگر نحوه ذخیره اطلاعات در Propertise.Settting رو مشکل داشتین بگین تا اون رو هم بنویسم

amir-haghighi
سه شنبه 05 شهریور 1387, 12:42 عصر

راستي دوستان آيا من بايد مسيري رو كه ديتابيس روي اون قرار داره رو شر كنم يا اينكه بايد نام سرور رو بدم و خودش اينستنس sql رو ميشناسه؟

اصلا ميشه ديتابيس رو روي يك درايو شر كرد و مسير ديتابيس رو به برنامه داد؟ و آيا در اين حالت باز هم بايد خاصيت اتصال از راه دور در ديتابيس فعال باشه؟

ali_mp64
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 02:05 صبح
از چه ورژن sql server استفاده مي كنيد ؟ 2000 يا 2005 ؟
بگين تا مشكلتونو حل كنم . چون منم اين مشكلو داشتم و بالاخره حلش كردم .

amir-haghighi
چهارشنبه 06 شهریور 1387, 11:55 صبح
من از sql server 2005 استفاده ميكنم

amir-haghighi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 13:58 عصر

من مشکلم هنوز برطرف نشده.

دوباره از اول میگم تا شاید رفع ابهام بشه.

من یک برنامه میخوام طراحی کنم که از روی یک کلاینت که روی یک شکه قرار داره به یک برنامه که در یک سیستم دیگه (روی یک درایو شر شده) قرار داره متصل بشه و اطلاعات رو از دیتابیس اون سیستم بکشه بیاره بیرون و بتونه که اطلاعات جدید رو هم وارد بکنه.

لطفا اگه برای دوستان امکانش هست یک برنامه نمونه آماده کنن و یا اینکه به صورت یک مقاله به همراه تصویر ارائه بدن.چون تا جایی که من فهمیدم نیاز هست که یکسری از تنضیمات هم در sql server 2005 انجام بشه.

من کارم خیلی لنگه این موضوع هستش لطفا دوستانی که توانایی پاسخ گویی دارن به داد من برسن !

من همه راه هایی رو که دوستان عزیز در صفحات گذشته گفته بودن رفتم اما با ارور هایی که در تصاویر میبینید مواجه شدم.

ممنون میشم که کسی کمکم کنه.

linux
دوشنبه 11 شهریور 1387, 14:38 عصر

من مشکلم هنوز برطرف نشده.

دوباره از اول میگم تا شاید رفع ابهام بشه.

من یک برنامه میخوام طراحی کنم که از روی یک کلاینت که روی یک شکه قرار داره به یک برنامه که در یک سیستم دیگه (روی یک درایو شر شده) قرار داره متصل بشه و اطلاعات رو از دیتابیس اون سیستم بکشه بیاره بیرون و بتونه که اطلاعات جدید رو هم وارد بکنه.

لطفا اگه برای دوستان امکانش هست یک برنامه نمونه آماده کنن و یا اینکه به صورت یک مقاله به همراه تصویر ارائه بدن.چون تا جایی که من فهمیدم نیاز هست که یکسری از تنضیمات هم در sql server 2005 انجام بشه.

من کارم خیلی لنگه این موضوع هستش لطفا دوستانی که توانایی پاسخ گویی دارن به داد من برسن !

من همه راه هایی رو که دوستان عزیز در صفحات گذشته گفته بودن رفتم اما با ارور هایی که در تصاویر میبینید مواجه شدم.

ممنون میشم که کسی کمکم کنه.
چطوری می خواهید از یک برنامه به یک برنامه دیگر وصل بشوید؟ کمی گنگ نیست.
شما یک sql server در شبکه دارید که به آن دسترسی دارید یا نه؟ آیا آن برنامه هم از همان sql server استفاده می کند؟

amir-haghighi
دوشنبه 11 شهریور 1387, 20:09 عصر

نگاه کنید در واقع یک برنامه هست که قراره کمی اطلاعات رو وارد دیتابیس بکنه.این برنامه بر روی چند تا سیستم که روی یک شبکه هستند قرار داره.

من هدفم این هست که یک سیستم سرور باشه و یک دیتابیس رو در یک مسیر خاص اون قرار بدم.یعنی یک برنامه که فقط دیتابسس ها رو روی اون تشکیل دادم.

بعد از هر سیستمی که خواستم به کمک برنامه اصلی به این سرور متصل میشم و اطلاعات رو از دیتابیس اون میکشم میارم و در برنامه اصلی از اون استفاده میکنم.

امیدوارم که منظورم رو خوب رسونده باشم.

linux
دوشنبه 11 شهریور 1387, 21:19 عصر

نگاه کنید در واقع یک برنامه هست که قراره کمی اطلاعات رو وارد دیتابیس بکنه.این برنامه بر روی چند تا سیستم که روی یک شبکه هستند قرار داره.

من هدفم این هست که یک سیستم سرور باشه و یک دیتابیس رو در یک مسیر خاص اون قرار بدم.یعنی یک برنامه که فقط دیتابسس ها رو روی اون تشکیل دادم.

بعد از هر سیستمی که خواستم به کمک برنامه اصلی به این سرور متصل میشم و اطلاعات رو از دیتابیس اون میکشم میارم و در برنامه اصلی از اون استفاده میکنم.

امیدوارم که منظورم رو خوب رسونده باشم.
منظور شما از میان این جملات مفهوم نیست و بخاطر همین هست که این پست تا الان بی نتیجه مانده است.

amir-haghighi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 11:28 صبح

منظور شما از میان این جملات مفهوم نیست و بخاطر همین هست که این پست تا الان بی نتیجه مانده است.

فکر نمیکنم که اونقدر هم نامفهوم باشه.اصلا اگه بخوایم که یک برنامه رو روی چند تا سیستم مختلف نصب کنیم اما قرار بر این هست که همه این سیستمها از یک دیتابیس مشترک استفاده کنن اونوقت باید چیکار کرد؟

linux
سه شنبه 12 شهریور 1387, 20:08 عصر

فکر نمیکنم که اونقدر هم نامفهوم باشه.اصلا اگه بخوایم که یک برنامه رو روی چند تا سیستم مختلف نصب کنیم اما قرار بر این هست که همه این سیستمها از یک دیتابیس مشترک استفاده کنن اونوقت باید چیکار کرد؟
به سادگی ، کانکشن استرینگ مورد نظر را ساخته و در موقع کانکت شدن به دیتا بیس از آن استفاده می کنیم.

سرور sql شما ممکن در یک Lan باشه ممکن در یک جای دیگر در یک کشور دیگر باشه
مثلا کانادا یا اصلا تو ایستگاه فضایی بین المللی باشد ، اصلا جای فیزیکی سرور مهم نیست ، مهم این هست که به سرور دسترسی داشته باشید.

amir-haghighi
سه شنبه 12 شهریور 1387, 21:16 عصر

خوب من اگه بخوام اين كار رو بكنم آيا بايد بر روي سرور براي دسترسي از راه دور تغييراتي رو به وجود بيارم؟

آيا ميشه برنامه رو طوري طراحي كرد كه بر روي سيستم خودم هم مولفه سمت كلاينت و هم مولفه سمت سرور ايجاد بشه.

در ضمن من وقتي خواستم به كمك كانكشن استرينگ به سرور متصل بشم اونم از طريق ip با ارور مواجه شدم كه در صفحات قبلي تصويرش هست.

linux
سه شنبه 12 شهریور 1387, 21:51 عصر

خوب من اگه بخوام اين كار رو بكنم آيا بايد بر روي سرور براي دسترسي از راه دور تغييراتي رو به وجود بيارم؟

آيا ميشه برنامه رو طوري طراحي كرد كه بر روي سيستم خودم هم مولفه سمت كلاينت و هم مولفه سمت سرور ايجاد بشه.

در ضمن من وقتي خواستم به كمك كانكشن استرينگ به سرور متصل بشم اونم از طريق ip با ارور مواجه شدم كه در صفحات قبلي تصويرش هست.
دوست عزیز از واژه های استفاده کنید که مفهوم روشنی دارند ، مولفه سمت کلاینت و سرور یعنی چی!

شما نوع سرور خودتان را مشخص کنید چون هر کدام ویژگیهای خود را دارد
اگر دیتابیس شما قرار است اطلاعات حجیم را نگهداری کند و چند کاربر همزمان کارکنند حتما از sql server نسخه های استاندارد یا اینترپرایز استفاده کنید برای این کار هم باید این نسخه ها را روی یک کامپیوتر جدا که نقش سرور را دارد نصب کنید حتی در اکثر موارد از سخت افرارهای خاصی مانند سرور های HP یا IBM باید استفاده کنید.
اگر برنامه شما یک برنامه تک کاربره هست می توانید از نسخه اکسپرس استفاده کنید.

شما مشخصات برنامه خودتان را روشن و مفهوم بفرمایید.
این برنامه تک کاربر هست یا چند کاربره
حجم اطلاعات ورودی به دیتابیس چقدر خواهد بود
و ... هر چیز مهم که به نظرتان می رسد. از کلمات ساده استفاده کنید.
--
برای کار با سرور sql شما باید
1- در فایروال اگر فعال باشد تنظمیات لازم را انجام دهید،.
2- دیتابیس خود را ایجاد کنید
3- کاربران مورد نظر خود را در sql تعریف کنید و دسترسی های مناسب هر کدام را مشخص کنید
نوع اعتبار سنجی را مشخص کنید ویندوز یا sql

amir-haghighi
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 18:05 عصر

برنامه چند کاربره هست و مقدار اطلاعات هم با حجم بالا هستش.سیستمها هم دارای ویندوز xp هستند.در مورد سرور های hp و ibm هم کمی اطلاعات میخواستم.چون اصلا چیزی در موردشون نمیدونم.

در مورد فایر وال هم آیا باید تنضیمات خاصی رو انجام بدم؟

نوع اعتبار سنجی را مشخص کنید ویندوز یا sql
در این باره هم کمی توضیح بدید لطفا.از دوستان ممنون میشم اگه کسی برنامه نمونه ساده برای من طراحی کنه تا کلیات کار دستم بیاد .

linux
چهارشنبه 13 شهریور 1387, 20:50 عصر

برنامه چند کاربره هست و مقدار اطلاعات هم با حجم بالا هستش.سیستمها هم دارای ویندوز xp هستند.در مورد سرور های hp و ibm هم کمی اطلاعات میخواستم.چون اصلا چیزی در موردشون نمیدونم.

در مورد فایر وال هم آیا باید تنضیمات خاصی رو انجام بدم؟

در این باره هم کمی توضیح بدید لطفا.از دوستان ممنون میشم اگه کسی برنامه نمونه ساده برای من طراحی کنه تا کلیات کار دستم بیاد .

در اینصورت شما باید یک کامپیوتری را به عنوان یک سرور جدا که فقط بر روی آن sql server نصب شده در شبکه قرار دهید. برای این کار شما می توانید مثلا از یک کامپیوتر معمولی با مشخصات بالا استفاده کنید cpu , ram بالا یک مادربورد خوب ، یک هاردیسک خیلی خوب ،
چون اطلاعات شما مهم هست حتما نیاز دارید که از RAID استفاده کنید پس باید حداقل 2 تا هارد داشته باشید.
در مورد سرور های HPوIBM می توانید در سایتهای خودشان اطلاعات کافی بدست بیارید و در هر مجله ای که بخرید شرکتهایی را می بینید که در ایران این محصولات را می فروشند با آنها مشاوره کنید. معمولا قیمتهای بالایی دارند. این مدلی (http://h10010.www1.hp.com/wwpc/us/en/en/WF04a/15351-15351-3328412-241644-3328422.html)هست که ما در جایی از آن استفاده می کنیم.
Asus و ... شرکتهای دیگر هم هستند.
خود نصب ویندوز سرور 2003 یا 2008 داستانی هست، شما باید تکلیف خودتان را روشن کنید برنامه نویسید هستید، DBA هستید ، ادمین شبکه هستید! معمولا یک نفر نمی تواند هر سه اینها باشد.بعدش اگر کار به این گستردگی هست چرا یک گروه تشکیل نمی دهید تا با گروه کارکنید؟!

AHMADABDALI
دوشنبه 01 مهر 1387, 03:11 صبح
HI amir-haghighi
عزیزم شما بررسی کنید که میکس اس کیو ال را نصب کردهاید یا نه