PDA

View Full Version : سوال: رشته عمومی در سایت با یک تعریف

mojde_171261
شنبه 26 مرداد 1387, 16:35 عصر
با سلام ,
من یه وب سایت دارم که در اون یه رشته وجود داره که در صفحات مختلف مرتب از اون رشته استفاده می شود و ممکن هم است در طول عمر وب سایت نیاز بشه مقدار این رشته تکراری , عوض بشود و نتیجه این که من مجبور بشم در تمام سایتم این رشته رو عوض کنم ( دقیقا یه چیزی مثل connection string که ما او را در web config تعریف می کنیم و ازش استفاده می کنیم منتها این رشته ای که من می گم connection string نیست) و فقط یه رشته معمولی ....
می خوام ببینم راه منطقی وجود داره که ما این رشته رو یه جایی مثل وب کانفیگ تعریف کنیم و برای عوض کردنش فقط کافی باشه همون نقطه تعریف رو عوض کنیم ...
با تشکر

mehdi.mousavi
شنبه 26 مرداد 1387, 16:45 عصر
با سلام ,
من یه وب سایت دارم که در اون یه رشته وجود داره که در صفحات مختلف مرتب از اون رشته استفاده می شود و ممکن هم است در طول عمر وب سایت نیاز بشه مقدار این رشته تکراری , عوض بشود و نتیجه این که من مجبور بشم در تمام سایتم این رشته رو عوض کنم ( دقیقا یه چیزی مثل connection string که ما او را در web config تعریف می کنیم و ازش استفاده می کنیم منتها این رشته ای که من می گم connection string نیست) و فقط یه رشته معمولی ....
می خوام ببینم راه منطقی وجود داره که ما این رشته رو یه جایی مثل وب کانفیگ تعریف کنیم و برای عوض کردنش فقط کافی باشه همون نقطه تعریف رو عوض کنیم ...
با تشکر

سلام.
خودتون پاسخ رو دادین، کافیه تا اونو در Web.Config ذخیره کنید. سپس کلاسی درست کنید که String مزبور رو بصورت Property در اختیارتون قرار بده و هر جا که نیاز به اون مقدار داشتید، از طریق Property تعریف شده اونو بگیرید و ...

<configuration>
<appSettings>
<add key="whatever" value="whateverValue"/>
</appSettings>

سپس در کد هر جا که نیاز داشتید به اینصورت به value مورد نظر برسید:

ConfigurationManager.AppSettings["whatever"]