PDA

View Full Version : سوال: بازگشت به اول خط

shytonak
یک شنبه 27 مرداد 1387, 01:05 صبح
با سلام دوستان میشه یه راهنمایی کنید که چطور برنامه رو وقتی به جایی رسید به جای دیگه راهنمایی کنم مثلا من تو قسمت لود فرم کدی رو قرار میدم وقتی فرم لود میشه این کد اجرا میشه تا به آخر برسه میخوام وقتی به آخر رسید دوباره به اول خط برگرده و از نوع گذاشتم اجرا بشه

jaza_sa
یک شنبه 27 مرداد 1387, 02:23 صبح
میشه اینکار رو در قالب یک تابع پیاده سازی کرد
اون کاری که میخواید تکرار بشه یا اون کاری که میخواید بعد از انجام این کار انجام بشه رو در یک متد دیگه بنویسید و در خط آخر متد اولیه متد مورد نظر رو صدا بزنید

KambizZandi
یک شنبه 27 مرداد 1387, 02:37 صبح
... و از نوع گذاشتم اجرا بشه
من اينو نفهميدم يعني چي؟

shytonak
یک شنبه 27 مرداد 1387, 11:51 صبح
دوستان من میخوام به اولین خط قسمت لود فرم برگرده و باز منتظر دستور باشه نه اینکه بر گرده و همون دستور قبلی رو اجرا کنه.در ضمن نمیشه برنامه رو ریستارت کرد چون هنگ میکنه و اصلا اجرا نمیشه.

مهرداد تاجدینی
یک شنبه 27 مرداد 1387, 12:00 عصر
یعنی چی که می خواهید برگرده و منتظر دستور باشه ؟ مگه برنامه کنسولیه ؟ تو windows application برنامه وای نمی ایسته. بیشتر توضیح بدید لطفا.

h.jaza
یک شنبه 27 مرداد 1387, 12:27 عصر
منم متوجه نمی شم.
شاید منظورت این باشه که فرم ما در حالات مختلفی وسش پیش می یاد برگرده به لودش و کارای مختلفی انجام بده. اگه منظورت اینه خوب با تعریف چند تا متغیر و چند تا if و فراخوانی لود تو قسمت های مختلف برنامت، این کار به سادگی قابل انجام هست ولی فکر نمی کنم منظورت این باشه.
اگه بیشتر توضیح بدی یا نمونه کدتو بزاری، تا معلوم میشه که دقیقا چی می خوای، بهتر میشه راهنمایی کرد.

jaza_sa
یک شنبه 27 مرداد 1387, 16:20 عصر
شاید منظور دوستمون این باشه که وقتی به یه خطی از برنامه رسیدیم ، بعدن استفاده از تابع به یک خطی که از قبل مشخص کردیم بپریم و ادامه کار از اونجا شروع شه ، اگر اینطوره به این کد توجه کنید :

// statements_goto.cs
// Nested search loops
using System;
public class GotoTest1
{
public static void Main()
{
int x = 200, y = 4;
int count = 0;
string[,] myArray = new string[x,y];

// Initialize the array:
for (int i = 0; i < x; i++)