PDA

View Full Version : سوال: یه Select که با NOT EXISTS نشد درستش کنم !

مهدی رحیم زاده
یک شنبه 27 مرداد 1387, 08:40 صبح
سلام من دو تا Table با این مشخصات دارم :
اسم Table اول : Opinion و اسم Table دوم : ConfirmOpinion . فیدلد کلیدشون : OpCode
حالا من می خوام داده هایی رو از Table اول Select کنم که توی Table دوم نیست ، اما توی Table اول وجود دارند . یعنی داده هایی از Table اول که توی Table دوم وجود دارند Select نشن و باقیشون انتخاب بشن. میشه راهنمایی کنید . خودم هر کاری کردم نشد !
ممنون

رضا جاسبی
یک شنبه 27 مرداد 1387, 10:55 صبح
شوخی می کنی که با not exists نشد. مگه نه ؟

Select "FieldsList" from Opinion where not exist
(select OpCode from ConfirmOpinion where
ConfirmOpinion.OpCode = Opinion.OpCode)

sarkhosh
سه شنبه 29 مرداد 1387, 11:08 صبح
البته با In هم میشه..کوئری تو در تو

select name,family
from ss
where not ds in
(select ds from ss1)

رضا جاسبی
پنج شنبه 31 مرداد 1387, 23:59 عصر
دوستان عزیز آیا کدهایی که نوشتید رو تست کردید ؟

where not ds in

فکر نمی کنی درستش باید Where ds not in باشه. و اینکه اصولا این دستور ربطی به سوال دوستمون نداشت. باز هم تشکر که خواستید کمکی به دوستمون بکنین اما خواهشا سعی کنین کمکتون سازنده باشه نه اینکه بیشتر گیج کننده.
و

Select "FieldsList" from Opinion where<>
(select OpCode from ConfirmOpinion where )
ConfirmOpinion.OpCode = Opinion.OpCode)

با عرض شرمندگی من فقط کپی و پیست کد خودم رو می بینم با تعویض کاملا غلط Not Exists در اون کد با <> که بدون شک SQL خطا می گیره. من متوجه نشدم هدف شما از نوشتن این پست چی بود.

sarkhosh
شنبه 02 شهریور 1387, 10:54 صبح
دوستان عزیز آیا کدهایی که نوشتید رو تست کردید ؟

where not ds in

فکر نمی کنی درستش باید Where ds not in باشه. و اینکه اصولا این دستور ربطی به سوال دوستمون نداشت. باز هم تشکر که خواستید کمکی به دوستمون بکنین اما خواهشا سعی کنین کمکتون سازنده باشه نه اینکه بیشتر گیج کننده.
.
عجب!!!!!!!;((
فکر می کنم بهتر باشه شما یه تست بکنید!!!!!:چشمک:رفیقمون با Not exists نمیتونست ...بنده اینجوری استفاده می کنم ...و راه حل خودم پیشنهاد دادم...حالا کجاش گیج کننده بود..الله اعلم::d
خوش باشی