PDA

View Full Version : سوال: چگونگي انتخاب داده از جدول؟؟؟

manzare
یک شنبه 27 مرداد 1387, 09:28 صبح
سلام
من دو تا جدول در برنامم دارم يكي براي سئوالات ويكي براي جوابها
اين دو جدول با يك فيلد qcodكه كليد اصلي دو جدوله مرتبط هستند
ميخوام برنامه اي بنويسم كه از اين دو جدول استفاده كنه و سئوالات را (به گونه اي كه در هر بار تكراري نباشه)نمايش بده تا كاربر به اونها جواب بده
بهترين و راحتترين راه براي اين كار(انتخاب سئوالات طوري كه بتوان با دكمه هاي قبلي و بعدي روي سوالات حركت كرد) چيه؟

Hsimple11
یک شنبه 27 مرداد 1387, 12:54 عصر
اگه قراره تمام رکوردها رو نمایش بدید دیگه انتخاب چه معنی داره؟

دو جدول خودتون رو JOIN کنید و رکوردها را نمایش دهید. اگر هم نیاز به انتخاب خاصی دارید از SELECT استفاده کنید. برای نمایش داده های غیر تکراری هم از DISTINCT استفاده کنید. هرکدام ار این کلمات را در سایت جستجو کنید به نتیجه خواهید رسید.

manzare
یک شنبه 27 مرداد 1387, 18:36 عصر
منظورم اين بود كه چطور در هر اجرا سئوالات متفاوت باشه؟
الان من از adoqry استفاده كردم كه مجموعه اي خاص از سئوالات را بر ميگرداند چكار كنم كه در اجراي بعدي همان سئوالات را دوباره نشان ندهد(مثل سئوالات يك امتحان كه نبايد هر بار تكراري باشد)

Hsimple11
یک شنبه 27 مرداد 1387, 21:06 عصر
سوالتان مبهم است.

یک بانک سوال دارید که میخواهید هر دفعه تعدادی رکورد بصورت Random نمایش داده شود؟

یا سوالاتی که قبلا نمایش داده شده اند دیگر نمایش داده نشوند؟ در این صورت راه ها ی مختلفی است. مثلا هربار برای هر امتحان سوالات را در جدول دیگری بریزید. یا یک فیلد Status تعریف کنید برای هر سوال که مقادیر Boolean بگیرد. هربار که جز کوئری شما سوالی قرار گرفت این فیلد مقدار True بگیرد. کوئری های خود را با شرطی انجام دهید که فیلد Status برابر با False باشد.